Jak z jakością GPS w Leo ?

  • 145 Odpowiedzi
  • 29720 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Jak z jakością GPS w Leo ?
« dnia: Grudzień 06, 2009, 19:52:04 »
Witam

Mnie interesuje konkretnie  sprawa właśnie z GPS'em. HTC TP trochę mnie zraził do siebie pod tym względem bo miał zarąbiste lagi na pozycjach GPS.
I tutaj mój poprzedni PDA po którym jechałem strasznie wypadał sporo lepiej mowa o etenie m700 z SIRFem. Prosiłbym użytkowników o szersze wypowiedzenie się na ten temat a zwłaszcza wcześniejszych właścicieli TP czy dalej są takie problemy z pozycjami na mapie ? W TP w zależności od wiatrów było znoście (mniejsze lagi) do tragicznie (nie dało się jeździć), kombinowaliśmy z łatkami, radiami, romami i raz było gorzej raz lepiej.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline dareksad

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:07:50 »
Zdecydowanie lepiej niż w HD1 chociaż w HD1 jest ok to HD2 widzi 2-3 satelity więcej.

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:12:19 »
dodam że w hd1 nigdy nie złapałem w pokoju fixa ,a leo 20 sek i jest

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2009, 21:59:41 »
Piszecie o szybkości łapania fixa. A co z opóźnieniami, lagami, skokami, dokładnością pozycji względem drogi, po której jedziecie ?
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2009, 22:12:21 »
dopiero raz jechałem z AM i to tylko z 20km tak żeby przetestować i nie było najmniejszego problemu  :ok:

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2009, 23:09:08 »
 Heh to może ja napiszę moje spostrzeżenia. Fixa złapałem w budynku (wielka hala produkcyjna  :grin:) Jadąc do domu Leon kilka razy ładnie wyleciał z trasy a w centrum miasta to nawet zjechał z drogi i na budynek się władował  :E (google maps). Automapę mam od kilku dni ale jeszcze nie testowałem w samochodzie.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2009, 23:23:45 »
Właśnie o to mi chodzi. Na FIX'a mogę sobie poczekać 1-2 min ale jak wskaźnik jeździ po budynkach to standardowo dla HTC plama ....
Szkoda, że nie wyciągnęli (qualcomm) wniosków z TP i nie poprawili obsługi GPS.
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2009, 23:30:48 »
Heh to może ja napiszę moje spostrzeżenia. Fixa złapałem w budynku (wielka hala produkcyjna  :grin:) Jadąc do domu Leon kilka razy ładnie wyleciał z trasy a w centrum miasta to nawet zjechał z drogi i na budynek się władował  :E (google maps). Automapę mam od kilku dni ale jeszcze nie testowałem w samochodzie.

to moim zdaniem nie ma nic wspólnego z dokładnością, z tym ze do wyznaczenia prawidłowej pozycji GPS potrzebuje co najmniej trzech widzianych poprawnie satelitów, jeżeli ich liczba spadnie do 2-óch mamy przesuniecie w lokalizacji i może wówczas się zdarzyć iż będziemy widziani poza trasą, na widoczność satelitów ma wiele rzeczy wpływ, pułap chmur czy też różnego rodzaju pola elektromagnetyczne, które to są w stanie zaburzyć odbieranie czy tez wysyłanie sygnałów przez antenę GPS, to tyle ode mnie

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 18:20:15 »
to moim zdaniem nie ma nic wspólnego z dokładnością, z tym ze do wyznaczenia prawidłowej pozycji GPS potrzebuje co najmniej trzech widzianych poprawnie satelitów, jeżeli ich liczba spadnie do 2-óch mamy przesuniecie w lokalizacji i może wówczas się zdarzyć iż będziemy widziani poza trasą, na widoczność satelitów ma wiele rzeczy wpływ, pułap chmur czy też różnego rodzaju pola elektromagnetyczne, które to są w stanie zaburzyć odbieranie czy tez wysyłanie sygnałów przez antenę GPS, to tyle ode mnie
Podczas tej trasy jechałem jako pasażer i dokładnie patrzyłem na ekran, liczba satelitów ani razu nie spadła poniżej 5.

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 18:32:35 »
dziwne mam już któregoś z kolei HTC i na żadnym nie miałem takiej sytuacji aby było powyżej 3 satelitów i abym jechał poza trasa

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 18:57:17 »
W porównaniu z Kaiserem: fixa łapie znacznie szybciej, później działa jak w Kaiserze.
W mieście przy odbiciach potrafi mieć kilkanaście metrów błędu, po zatrzymaniu trochę tańczy. W czasie jazdy bez zarzutu w zasadzie.

*

Offline adamektt

  • 48
  • Sprzęt: HTC Shift, X7500, Touch Pro
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2009, 19:07:02 »
a u mnie działa Z Automapą tak samo jak w TP. To znaczy szybko łamie fixa i tak samo szybko go gubi. Zaczyna mnie to pomału denerwować. Myślałem że będzie lepiej a tu taki zonk.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:14:24 »
Ktoś jeszcze może potwierdzić działanie GPS ? Jeszcze raz przypomnę, n ie chodzi o szybkość łapania fix'a tylko o dokładność pokazywanych pozycji. Bo jeśli jest problem jak w TP to ten telefon przestaje dla mnie istnieć.

Omnia II ma SIRFSTAR ?
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:24:26 »
Nie ma.
Mam podobne wrażenia jak WaldekGo: też mi czasem lata nie wiadomo gdzie po zatrzymaniu. Ale po ruszeniu wraca gdzie trzeba i pracuje ładnie i stabilnie.

*

Offline chola

  • ***
  • 253
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2009, 21:31:56 »
A nie testujecie go czasem z betą Automapy? Wydaje mi się, że to jest powód... acz mogę się mylić.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:32:38 »
Dziwna sprawa, bo według mnie szybkość łapania fixa świadczy o czułości odbiornika i jego jakości. Jak szybko łapie fixa, to znaczy że dobrze odbiera sygnał z satelity, czyli jest dokładny.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 08, 2009, 22:43:36 »
... Jak szybko łapie fixa, to znaczy że dobrze odbiera sygnał z satelity, czyli jest dokładny.
Niestety tak nie jest. Nowe generacje odbiorników GPS są czułe, wielokanałowe i łapią odbity sygnał - szybko łapią fiksa. Niestety cierpi na tym dokładność. Pierwszy raz ten problem wyszedł przy wprowadzaniu nowego SirfStar w GPSMap60CSx.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2009, 23:25:47 »
Szkoda, że nie wyciągnęli (qualcomm) wniosków z TP i nie poprawili obsługi GPS.

Wydaje się, że to kwestia radia. Wachlowałem obsesyjnie radiami, już nawet nie wiem jakie mam, bo bardzo zależało mi na dobrej percepcji GPS w TouchPro. Na oryginalnym radiu bywało, że fiksował się nawet pół godziny. Czarna rozpacz.
Teraz jest absolutnie OK. Kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Dodatkowo pomaga przewrócenie TP plecami do góry.

Może z Leo będzie podobnie (jeśli nie jest najlepiej), czyli pojawi się dobre radio.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2009, 23:33:03 »
Ale po raz kolejny - Leo łapie fixa bezapelacyjnie dobrze. I to nawet w budynkach.
Kaiser miał sporo większe problemy, Diamond po dobraniu odpowiedniego radio łapał lepiej, ale nie aż tak dobrze jak Leo

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:16:23 »
Ale po raz kolejny - Leo łapie fixa bezapelacyjnie dobrze. I to nawet w budynkach.
Kaiser miał sporo większe problemy, Diamond po dobraniu odpowiedniego radio łapał lepiej, ale nie aż tak dobrze jak Leo

A ja po raz kolejny tłukę, że nie chodzi o prędkość łapania fix'a. Ile to razy jeszcze mam napisać ?
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:24:31 »
A nie testujecie go czasem z betą Automapy? Wydaje mi się, że to jest powód... acz mogę się mylić.

Ja mam ostatnia oficjalną, czyli 5.5.3. Bety omijam bo AM to dla mnie narzędzie pracy.

*

Offline piotrek_l

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LEO :)
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:48:47 »
mi za kazdym razem jak sie zatrzymam to AM wariuje, nie wie w ktora strone jade i wyznacza nowa trase, czesto informujac mnie zebym zawrocil..

jakie macie wartosci w ustawieniach GPS-u? kompensacja opoznienia sygnalu, oraz ignoruj odchylenia GPS?

*

Offline szwajcar

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo, HTC 8x
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 09, 2009, 10:06:18 »
Odp: AM 6.0 beta 3 RC1 - na tym forum
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=151654.0

Na stronie AM
Napisane: Grudzień 03, 2009, 23:08:28

Dodane:
[...]
pełna zgodność z nowym modelem HTC Touch HD 2
[...]
Pozdrawiam
Szwajcar

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 09, 2009, 10:15:33 »
Co do Automapy to jest juz do pobrania oficjalna wersja 6. Jest nawet info na stronie www pdaclub-u.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:03:31 »
Już ściągam i jutro potestuję, bo mam sporo jeżdżenia...

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2009, 12:24:27 »
Mam podobne wrażenia jak WaldekGo: też mi czasem lata nie wiadomo gdzie po zatrzymaniu. Ale po ruszeniu wraca gdzie trzeba i pracuje ładnie i stabilnie.
Dokładnie mam to samo. Fix'a łapie szybko, natomiast nawet po 10s od zatrzymania się wskazuje jeszcze 2-3km prędkości. AM "wariuje" czyli obraca w różne strony ekran. Na HD1 nigdy nie było takich efektów podczas postoju. Natomiast wydaje się, że tzw. "gps lag" podczas nawigowania jest przynajmniej o połowę mniejszy niż na HD1.
Ale w skrócie mówiąc - cholernie się zawiodłem na GSP w HD2, gdyż myślałem, że błędy wieku dziecięcego qualcomm czy też HTC usuną.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2009, 13:55:33 »
Zrobiłem parę kilometrów z AM 6.0 i jest to samo. Przy postoju świruje, choć nie zawsze...

*

Offline Yelayon

  • ***
  • 252
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2 T8585
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2009, 14:07:30 »
A z ciekawości - ja testy swoje robiłem na ROM'ie 1.43 i radiu 2.04.
Czy ktoś robił to na 1.48 i 2.05 ? Szczególnie chodzi raczej o nową wersję radia.
-------------------
There are no mistakes, just learning experience.
PDAs: iPAQ 4150 -> ETEN G500 -> Glofiish X800 -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2009, 13:24:03 »
Na smartmobile jest dość porządny test GPS i porównanie z pierwszym HDkiem - wyniki są całkiem odmienne niż w tym wątku. Wychodzi, że HD2 ma lepszy odbiornik od HD.

http://smartmobile.pl/htc-hd2-vs-touch-hd-–-mikro-test-gps


*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Jak z jakością GPS w Leo ?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2009, 13:29:22 »
Ja dzisiaj zrobiłem ok. 200km z nową Automapą (oficjalna 6.0).

+ fix super szybki,
+ sygnał stabilny

- głupieje dalej na postojach (kursor lata po okolicy a trasa się w kółko przelicza), po ruszeniu po 2-3 sek wraca do normy,
- sama automapa wariuje z rotacją: w czasie jazdy 3-4 razy ni stąd ni zowąd obróciło mi ekran do trybu landscape (i to co ciekawe w obydwu kierunkach)- ja standardowo jeżdżę w trybie portrait,
- przy podpięciu ładowarki dialer przeskakuje w tryb landscape i nie umiem znaleźć klucza, który to wyłącza.

Tyle na dziś. Szczególnie denerwuje mi to latanie przy postoju... nie rozumiem co to za babol. Wrzucę iGo i sprawdzę czy na nim jest to samo.