HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7

  • 14 Odpowiedzi
  • 14928 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wadam

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone,  HTC HD2
HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« dnia: Listopad 15, 2010, 22:58:40 »
Witam
Zmieniłem komputer, w nowym mam Windows 7 (poprzednie XP) i nie chce mi się synchronizować. Telefon jako modem do internetu działa po kablu, ale nie włącza się synchronizacja, tak jakby go komp nie widział. Nie wiem gdzie szukać, proszę o pomoc.
Adam

Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:04:36 »
Witam serdecznie. ja również pracuje na Windows 7 i HTC HD2. U mnie wszystko odbyło się bez problemu (podłączyłem kabelek do komputera i telefonu, system zainstalował sterowniki do urządzenia i mogłem synchronizować dane).
Mogę jednak polecić sprawdzenie opcji w telefonie i na komputerze.

1) W telefonie HTC HD2:
Uruchamiamy ustawienia następnie "Sterowanie bezprzewodowe" i klikamy na "Menu" (prawy dolny róg) tam wybieramy opcję "USB do PC"
Żeby poprawnie windows 7 wykrył urządzenie musi być zaznaczona opcja "ActiveSync" oraz "uruchom szybką synchronizację danych" (opcja dla późniejszej synchronizacji).
Polecam też zaznaczenie opcji "Najpierw pytaj o typ połączenia USB po podłączeniu urządzenia do PC", daje to możliwość sterowania w jaki sposób ma widzieć komputer nasz telefon:
ActiveSync - synchronizacja danych i sterowanie urządzeniem (taki tryb Admin, można tu robić wszystko, jak się wie jak)
Napęd dyskowy - widzi urządzenie jako dysk twardy
Udostępnianie internetu - wykorzystuje telefon jako modem do połączeń GPRS

2) Komputer z Windows 7
Uruchamiamy "Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile" (dostępne w Panelu Sterowania)
Tam sprawdzamy opcje "Ustawienia urządzenia przenośnego"->"Ustawienia połączenia"
Powinny być zaznaczone opcje:
- zezwalaj na połączenia USB
- ten komputer jest połączony z: Automatycznie
- zezwalaj na automatyczne uwierzytelnianie urządzenia
- zezwalaj na połączenia transmisji danych w urządzeniu podczas połączenia z komputerem

Klikamy OK i podłączamy urządzenie za pomocą kabla USB do komputera:
Pojawi się na telefonie ekran z wyborem opcji połączenia -> wybieramy ActiveSync i klikamy na wykonane.
W oknie "Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile" powinny pojawić się informacje o próbie połączenia i synchronizacji z urządzeniem.
Po poprawnej synchronizacji w "Ustawienia urządzenia przenośnego" dostępna jest opcja "Zmień ustawienia synchronizacji zawartości". Tam można ustawić co ma być synchronizowane  z urządzeniem.

Mam nadzieje, że ten opis pomoże.
Pozdrawiam

Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:15:41 »
A co powiecie w temacie jak nie moge NIC zaznaczyć w obszarze "Zmień ustawienia synchronizacji zawartości" na kompie z systemem W7 ??
Samsung Galaxy S III w wersji niebieskiej :)

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2011, 13:05:02 »
A co powiecie w temacie jak nie moge NIC zaznaczyć w obszarze "Zmień ustawienia synchronizacji zawartości" na kompie z systemem W7 ??
A jakie Masz Office? Pytam o dwie sprawy.
1 .Wersja Outlooka
2. Oryginalność Office.

Jak masz pirata, to nie zsynchronizujesz.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline wal24

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hobby
  • Sprzęt: HTC Touch HD, HTC LEO
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2011, 14:26:43 »
malylysy , wypisujesz bzdury.
Na piracie też działa synchronizacja. Synchronizacja nie działa na Office 10 64-bit.
Chociaż nie sprawdzałem na ostatnich wersjach.
ROM: MeLoN-HD2_1.7 23152-3.14 PLK,  Radio: 2.15.50.14, HSPL: 2.08

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2011, 14:36:08 »
malylysy , wypisujesz bzdury.
Na piracie też działa synchronizacja. Synchronizacja nie działa na Office 10 64-bit.
Chociaż nie sprawdzałem na ostatnich wersjach.
Chyba jednak nie wypisuję bzdur. Widziałem to już na niejednym kompie. Są takie kraki, które powodują, że system nie widzi office i wtedy nici z synchonizacji.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2011, 14:41:21 »
Spróbuj wyłączyć firewalla - wszystkie jakie masz na windzie 7
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:01:38 »
Synchronizacja nie działa na Office 10 64-bit.
działa
Jak masz pirata, to nie zsynchronizujesz.
można synchronizować :) (office plus x64)
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline raft1

  • 24
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:19:11 »
Mam ten sam kłopot  - WIN7 64bit i nie mogę zoaczyć LEO na komputerze.
Zapory wyłaczyłem i nie pomaga.
Miesiąc temu  działało ale był kłopot z nieopanowaną synchronizacją i coś przełaczyłem w telefonie lub komputerze -teraz nie jest widoczny ani w Panel Sterowania/ Centrum Synchronizacji ani w Centrum Obsługi Urządzeń z Windows Mobile (Brak połaczenia).
Będę wdzięczny za podpowiedź jak ozywić połczenie (sterowniki są wgrane i chwilowo przy ponownej instaacji sterowników Leo pokazuje się na liście urzędzeń podłacznych przez USB).
Dodam, że w przypadku podłaczenia telefonu jako dysk zewnętrzny katalogi telefonu są widoczne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 10:40:21 wysłana przez raft1 »

Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2012, 15:00:59 »
Mam ten sam kłopot  - WIN7 64bit i nie mogę zoaczyć LEO na komputerze.
Zapory wyłaczyłem i nie pomaga.
Miesiąc temu  działało ale był kłopot z nieopanowaną synchronizacją i coś przełaczyłem w telefonie lub komputerze -teraz nie jest widoczny ani w Panel Sterowania/ Centrum Synchronizacji ani w Centrum Obsługi Urządzeń z Windows Mobile (Brak połaczenia).
Będę wdzięczny za podpowiedź jak ozywić połczenie (sterowniki są wgrane i chwilowo przy ponownej instaacji sterowników Leo pokazuje się na liście urzędzeń podłacznych przez USB).
Dodam, że w przypadku podłaczenia telefonu jako dysk zewnętrzny katalogi telefonu są widoczne.
Sprawdź jak ustawione activsync. Może ustawiłeś tak że Leo działa tylko jako pamięć podręczna?

*

Offline raft1

  • 24
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:34:23 »

Sprawdź jak ustawione activsync. Może ustawiłeś tak że Leo działa tylko jako pamięć podręczna?
[/quote]

 Leo nie był ustawiony jako pamięć pdręczna.
Poszło ale problem był gdzieś indziej. Wszedłem na Leo w ustawienia connctions i potem USB to PC i przy ActiveSynch odznaczyłem szybki transfer danych. Przy kolejnym podłaczeniu przez USB do kompa ten sam rozpoznał ponownie urządzneie USB i Loe pojawił sie jako widzialny w komputerze.

*

Offline wal24

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hobby
  • Sprzęt: HTC Touch HD, HTC LEO
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:23:56 »
Nie wiem jak to robicie, ale u mnie na Microsoft Office 2010 Professional Plus 64 bit nie działa synchronizacja.
Na wersji 32 bitowej wszystko ok. W necie na innych forach też nikomu nie działa synchronizacja  na wersjach 64 bitowych.
Widocznie malylysy i gomez.pl macie jakieś "specjalne" wersje, albo jakieś nieznane sposoby. Może podzielicie się z kolegami swoimi rewelacjami?

Chciałbym dodać, że poświęciłem trochę czasu i jeszcze raz sprawdziłem to co opisałem wyżej. Niestety wynik ten sam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 20:26:47 wysłana przez wal24 »
ROM: MeLoN-HD2_1.7 23152-3.14 PLK,  Radio: 2.15.50.14, HSPL: 2.08

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2012, 21:04:53 »
Dawno,dawno temu dałem sobie spokój z próbami zsynchronizowania Outlooka 2010 (Windows7 64bit)  z HD2.Korzystam z powodzeniem z  CompanionLink for Outlook  http://www.companionlink.com/  ,kosztuje ale niezawodny.
 

Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2012, 21:29:13 »
Witajcie.
Wybaczcie "zielonemu" ale nie mam się do kogo zwrócić o pomoc, a może i naukę.
Pytanie: czy można zsynchronizować kontakty i kalendarz z HTC HD2 z Pocztą usługi Windows Live z Windowsa 7?
Kombinuje już od dłuższego czasu z Centrum obsługi ....- bez efektu.
Dodam, że nie mam pakietu offica - mam Open Office.
Pojawia się  komunikat:

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: HTC HD2 i synchronizacja z Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2012, 22:29:25 »

Witajcie.
Wybaczcie "zielonemu" ale nie mam się do kogo zwrócić o pomoc, a może i naukę.
Pytanie: czy można zsynchronizować kontakty i kalendarz z HTC HD2 z Pocztą usługi Windows Live z Windowsa 7?
Kombinuje już od dłuższego czasu z Centrum obsługi ....- bez efektu.
Dodam, że nie mam pakietu offica - mam Open Office.
Pojawia się  komunikat:
Rosjanie znający angielski mówią na taki przypadek: forgjet
Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że się nie da.
Chyba, że za pomocą systemu przejściówek.
Znaczy: z Windows Live eksport do czegoś zwanego przejściówką, co współpracuje z czymś, co współpracuje z Centrum obsługi.
Głowy jednak nie dam.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.