HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?

  • 18 Odpowiedzi
  • 5309 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« dnia: Luty 03, 2012, 19:34:30 »
Od jakiegoś czasu zorientowałem się że mój HD2 ma jakieś dziwne połączenia z siecią. Jest to nie tylko irytujące ale też strasznie utrudnia korzystanie z telefonu, gdyż w trakcie tych prób nawiązania połączeń - telefon zwyczajnie się zawiesza na 5 - 10 minut. Zainstalowałem program antywirusowy z firewallem. Żeby się przekonać zablokowałem przez zaporę wszystkie połączenia z siecią Internet. Dopiero teraz widać ile prób połączeń poza wiedzą użytkownika dziennie się trafia. Czasem 30 albo 40... Przy czym po komunikacie zapory, że blokuje dostęp - trzeba ręcznie zakończyć połączenie danych w liście szybkiego wyłączania. Często też zdarza się, że samoczynnie włącza się ActiveSync. Moje pytanie brzmi: Czy to jest normalna sytuacja w tym telefonie i powinienem wrócić do starej Nokii? Czy on sam łączy się z internetem czy też internet usiłuje się z nim połączyć?;) adresy, które wskazuje zapora to np.:  216.187.118.44;  65,39.128.135. Ale są też inne. Dzwoniłem w tej sprawie do działu technicznego mojego operatora ale oni nic nie wiedzą na ten temat. Poszukałem troszkę w sieci i nie znalazłem nic oprócz:

http://questions.whispersys.com/questions/suspicious-activity-in-whispermonitor   oraz:

http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-1247683.html

Co o tym sądzicie? i Czy da się to wyeliminować czy trzeba zmienić telefon?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 21:07:01 »
Normalne jesli masz włączoną aktualizację pogody, push email (np.gmail), pobieranie danych do gps etc.
Zainstaluj sobie jakiś program do śledzenia to zobaczysz co pobiera dane np. SPB Wireless Monitor.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 22:48:58 »
Normalne jesli masz włączoną aktualizację pogody, push email (np.gmail), pobieranie danych do gps etc.
Zainstaluj sobie jakiś program do śledzenia to zobaczysz co pobiera dane np. SPB Wireless Monitor.

Jak kolega wyzej mowi sprawdz czy masz moze automatyczne aktualizacje poszczegolnych uslug pozalanczane w ustawieniach. W gre wchodzi jak mi sie wydaje : poczta mail, pogoda, akcje (stocks), synchronizacja czasu z internetem, synchronizacja z facebook'iem, synchronizacja z twitterem, synchronizacja activesync (poczta mail, kontakty, kalendarz i zadania) i synchronizacja z kontem youtube.

Wszystkie te ustawienia znajdziesz w ustawieniach Sense. Ostatnia opcja po prawej stronie(ikona zebatki)->Data services->i masz cala liste.


Jezeli mimo tego wciaz sie laczy to jest to conajmniej dziwne ale mozesz zainstalowac cab'a "Setup DialUp Enabler/Disabler" w ktorym wylaczysz po prostu polaczenie danych i bedzie po problemie.
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2012, 10:28:50 »
Nie będę cytował poprzedników żeby nie zabierać miejsca i odpowiem na Wasze propozycje rozwiązania problemu.
Usługi, o których piszecie (pogoda, mail, lokalizacja, giełda) mam powyłączane, z maila nie korzystam. Wyłączony mam dostęp do sieci bezprzewodowej WiFi. U operatora mam wykupioną usługę dostępu do Internetu po GSM, z której też obecnie nie korzystam z powodu, który opisałem. Program antywirusowy nic nie znalazł, zapora jest włączona na maksa, tzn. blokuje cały ruch sieciowy. Aktualizacje antyvira - ręczne pod kontrolą. Tak jak napisałem ActiveSync w telefonie włącza mi się sam, najczęściej w momentach kiedy następuje ten "atak"(?). Wyłączam go ręcznie menedżerem zadań. Ręcznie też muszę zakończyć "połączenie danych" w liście szybkiego wyłączania mimo, że nic sam nie odpalam. Podejrzewam, że prawdopodobnie ktoś z zewnątrz próbuje połączyć się z moim telefonem bo firewal pokazuje adres IP mojego providera oraz drugi np. w Kanadzie albo USA. Dlatego przytoczyłem dwa z kilku adresów sieciowych, które próbują się łączyć ze mną. Miałem nadzieję, że ktoś z Was zetknął się z czymś podobnym i coś mi podpowie. Ten stan bardzo utrudnia mi korzystanie z telefonu bo w takich momentach powoduje zawieszenie telefonu i przez kilka minut nie mogę nigdzie zadzwonić. Pomaga dopiero wyjęcie baterii. Próbowałem korzystać z pomocy technicznej HTC (porażka totalna) jak również swojego operatora. Bez skutku.Zastanawiam się bardzo poważnie nad powrotem do Nokii skoro nie mogę w pełni korzystać z "dobrodziejstw" jakie oferuje HTC;)

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2012, 14:37:30 »
Według mnie Twoje problemy mają swoje źródło w programie ActiveSync. Jest to dość uciążliwy program, jeśli się go nie używa - włącza się sam, kiedy chce i nie pomaga zamykanie go ręcznie. Możesz sprawdzić coś takiego: otwórz program ActiveSync wejdź w Menu/Harmonogram i pozmieniaj wszystkie ustawienia na "ręcznie". U mnie pomogło.

Edit:
Odnośnie ręcznego kończenia połączenia danych to próbowałem różnych sposobów i najlepszy okazał się program "DialUp Enabler/Disabler", który zaproponował kolega Kotex. Jest jeszcze mały programik "NoData" ale dla mnie jest on zbyt nieporęczny.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 14:45:54 wysłana przez Jaroo123 »

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 16:31:15 »
Według mnie Twoje problemy mają swoje źródło w programie ActiveSync. Jest to dość uciążliwy program, jeśli się go nie używa - włącza się sam, kiedy chce i nie pomaga zamykanie go ręcznie. Możesz sprawdzić coś takiego: otwórz program ActiveSync wejdź w Menu/Harmonogram i pozmieniaj wszystkie ustawienia na "ręcznie". U mnie pomogło.

Edit:
Odnośnie ręcznego kończenia połączenia danych to próbowałem różnych sposobów i najlepszy okazał się program "DialUp Enabler/Disabler", który zaproponował kolega Kotex. Jest jeszcze mały programik "NoData" ale dla mnie jest on zbyt nieporęczny.
Zajrzałem do ActiveSync. Harmonogram jest u mnie nieaktywny, prawdopodobnie dlatego, że tego programu sam nigdy nie używałem. W czasie gdy próbowałem to zrobić "coś" usiłowało się ze mną połączyć 5-6 razy. Zwiecha, wyjęcie baterii... Masakra...:( "DialUp Enabler/Disabler"to program, który będzie pewnie działał na zasadzie firewalla. Ale wypróbuję mimo, że mam antyvira z zaporą, która już i tak nie przepuszcza niczego. Problem jest z tym, że nie mogę normalnie korzystać z telefonu bo z powodu tych "ataków" zawiesza się permanentnie. Myślałem, że objawy oraz adresy IP pomogą rozwikłać zagadkę.

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2012, 20:26:46 »
Program "DialUp Enabler/Disabler" nie działa tak, jak firewall, tylko oszukuje telefon tak, jak gdyby nie było możliwe nawiązanie połączenia danych (telefon w ogóle nie próbuje nawiązać połączenia danych).

A próbowałeś hard reset'u? Może to jakaś aplikacja tak Ci miesza?

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2012, 09:59:17 »
Program "DialUp Enabler/Disabler" nie działa tak, jak firewall, tylko oszukuje telefon tak, jak gdyby nie było możliwe nawiązanie połączenia danych (telefon w ogóle nie próbuje nawiązać połączenia danych).

A próbowałeś hard reset'u? Może to jakaś aplikacja tak Ci miesza?
Skąd przekonanie, że to jakaś moja aplikacja albo telefon próbuje nawiązać połączenia danych skoro napisałem, że mam zablokowane wszystko? Napisałem też, że mam firewalla, który blokuje wszystkie połączenia więc po co kolejna zapora? Ja chciałbym normalnie korzystać ze smartfona a obecnie nie jest to możliwe. Telefony z Androidem pobierają dane i jest nawet ostrzeżenie. Ale WM 6.5 nie ma już nawet oficjalnego wsparcia HTC mimo, że telefony te są jeszcze w sprzedaży. Kiedy zadzwoniłem na infolinię HTC - facet zaczął mi opowiadać o Win7 i skierował na MarketPlace, gdzie nie znalazłem nic. Ogólnie porażka.

*

Offline IronWolf

  • ****
  • 893
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5s, iPad mini
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2012, 10:23:25 »
To że masz wszystko zablokowane nie znaczy ze aplikacja nie może probować nawiązać połączenia z siecią  :-|

Jeżeli chcesz blokować cały ruch firewall jest najgorszym rozwiązaniem jakie istnieje. Najlepiej po prostu wyłączyć dostęp do sieci przez program NoData lub DialUp Enabler/Disable.

Co do ActiveSync, to że ty go nie używałeś (w co jakoś nie mogę uwierzyć bo z tego co pamiętam to WM używa go do połączenia z PC przez USB), nie znaczy ze nie jest on używany przez system.

Powtórzę jeszcze pytanie Jaroo123: A próbowałeś hard reset'u?

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2012, 13:59:00 »
To że masz wszystko zablokowane nie znaczy ze aplikacja nie może probować nawiązać połączenia z siecią  :-|

Jeżeli chcesz blokować cały ruch firewall jest najgorszym rozwiązaniem jakie istnieje. Najlepiej po prostu wyłączyć dostęp do sieci przez program NoData lub DialUp Enabler/Disable.

Co do ActiveSync, to że ty go nie używałeś (w co jakoś nie mogę uwierzyć bo z tego co pamiętam to WM używa go do połączenia z PC przez USB), nie znaczy ze nie jest on używany przez system.

Powtórzę jeszcze pytanie Jaroo123: A próbowałeś hard reset'u?

1. Jeżeli jakaś aplikacja próbuje połączyć się z siecią to dobrze byłoby wiedzieć jaka. Dlatego opublikowałem adresy IP, które łączą się z moim telefonem. Jest tylu użytkowników HTC HD2 na świecie, że jeśli byłaby to jakaś aplikacja - ktoś pewnie by to opisał. Na razie nic nie znalazłem oprócz tego co napisałem i oprócz dwóch linków i oprócz Waszych kilku podpowiedzi. Jaro123 w celu podpowiedzenia mi nawet specjalnie się zarejestrował na forum:)

2. @IronWolf: Dlaczego wg. Ciebie firewall jest najgorszym rozwiązaniem do blokowania ruch sieciowego? Z raportów zapory przynajmniej widać, kto się do Ciebie dobija - Setup DialUp Enabler/Disabler tego nie zapewnia, ma tylko wyłączyć aktywność telefonu "na zewnątrz" ale kogoś, kto próbuje z "zewnątrz" już nie zablokuje .

3. ActiveSync powinien uaktywniać się w momencie połączenia z PC-tem. A ja nie podłączam tego tel do PC i mimo tego ten programik uparcie załącza się w telefonie i do czego może go System używać?

4. Tak, robiłem hard reset i to nie raz, natomiast najszybciej wychodzi "reset przez wyjęcie baterii" bo jak się tel zawiesza przy tych próbach połączeń - to jest jedyne możliwe rozwiązanie i to czasem kilka razy dziennie. Po resecie i włączeniu telefonu - pierwsze co się dzieje - to włącza się przesył danych - blokada przez firewall i ewentualnie kolejna zwiecha. Takich prób przesyłu danych w ciągu doby jest od 30 do ok. 60, najczęściej na kilka tych samych adresów IP. Moim zdaniem to nie jest normalne. Powtórzę jeszcze raz co napisałem powyżej - chciałbym NORMALNIE korzystać z takiego telefonu, a nie blokować, wyłączać przesyły danych i zastanawiać się kto co ode mnie chce z Toronto czy z Kalifornii. Płacę też operatorowi za dostęp do internetu z telefonu a nie za to, żeby podłączał się do niego kto chce i kiedy chce.

Uprzedzę też domysły o uszkodzeniu telefonu, bo 2,5 miesiąca temu Regenersis Serwis wymienił w nim płytę główną i po chwili wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli te problemy co tu opisuję.
Jakieś pomysły? Może ktoś z Was identyfikuje te adresy IP o których piszę?

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2012, 14:59:34 »
mu Regenersis Serwis wymienił w nim płytę główną i po chwili wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli te problemy co tu opisuję.

To nic nie znaczy, że została płyta wymieniona. Tylko tak napisali a jak jest naprawdę tylko oni wiedzą ;)
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline ar2rc

  • **
  • 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2012, 15:31:05 »

To nic nie znaczy, że została płyta wymieniona. Tylko tak napisali a jak jest naprawdę tylko oni wiedzą ;)
przecież nr imei sie zmienia

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2012, 16:55:05 »
zaraz zaraz.piszesz ze robiles hr a otem ze szybciej jest wyjac baterie.a nie robiles czasem sr zamiast hr?a moze rom zmien?i zainstaluj spb wireles monitor jak ci juz doradzano...i wszystko bedzie jasne.a jezeli wiesz wszystko lepiej i niby juz znasz odpowiedz no to po co ten watek?atak/wlamanie.ok?ale zmieniajac rom lub robiac hr wywalisz soft ktory mogl ci sie zainstalowac podczas psierwszego "ataku".po 2 wymiana plyty na gwarancji to raczej tak jakbys mial nowy telefon czyli "atakujacy" raczej by juz cie nie namierzyl...a moze sprobuj z inna karta.prepaid...skoro caly czas twierdzisz ze to nie zaden z twoich programow to chyba na innej karcie juz cie od raqzu nie namierza

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2012, 20:19:29 »

To nic nie znaczy, że została płyta wymieniona. Tylko tak napisali a jak jest naprawdę tylko oni wiedzą ;)
przecież nr imei sie zmienia
Oczywiście. Napisałem wyraźnie: zmiana płyty a jak ktoś chce szczegóły to zmieniony jest IMEI (mam kwit na to z Regenersis), oprogramowanie nowe nie brandowane jak wcześniej, ROM chyba jasno wynika z tego też.

zaraz zaraz.piszesz ze robiles hr a otem ze szybciej jest wyjac baterie.a nie robiles czasem sr zamiast hr?
Przeczytaj wolniej to co napisałem w poprzednim poście. --> "Tak, robiłem hard reset i to nie raz, natomiast najszybciej wychodzi "reset przez wyjęcie baterii" bo jak się tel zawiesza przy tych próbach połączeń - to jest jedyne możliwe rozwiązanie i to czasem kilka razy dziennie..."

a moze rom zmien?i zainstaluj spb wireles monitor jak ci juz doradzano...i wszystko bedzie jasne.a jezeli wiesz wszystko lepiej i niby juz znasz odpowiedz no to po co ten watek?atak/wlamanie.ok?
Po co ten wątek? Napisałem w poprzednim poście: "...chciałbym NORMALNIE korzystać z takiego telefonu, a nie blokować, wyłączać przesyły danych i zastanawiać się kto co ode mnie chce z Toronto czy z Kalifornii. Płacę też operatorowi za dostęp do internetu z telefonu a nie za to, żeby podłączał się do niego kto chce i kiedy chce... I nie chcę żeby z tego powodu ciągle zawieszał się a ja przez to nie mam możliwości skorzystania ze słuchawki. A tytuł wątkowi nadałem inny niż tu piszesz.

ale zmieniajac rom lub robiac hr wywalisz soft ktory mogl ci sie zainstalowac podczas psierwszego "ataku".po 2 wymiana plyty na gwarancji to raczej tak jakbys mial nowy telefon czyli "atakujacy" raczej by juz cie nie namierzyl...a moze sprobuj z inna karta.prepaid...skoro caly czas twierdzisz ze to nie zaden z twoich programow to chyba na innej karcie juz cie od raqzu nie namierza
Napisałem przecież: "....Regenersis Serwis wymienił w nim płytę główną i po chwili wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli te problemy co tu opisuję.''"
Ta "chwila trwała 2-4 dni - w Święta Bożego Narodzenia.
Co do karty pre-paid mogę przećwiczyć w celach poznawczych, pochylę się też nad programem spb wireles monitor... Może jest wart 6,99$?:)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2012, 21:23:51 »
dobra.po odbiorze z serwisu cos instalowales/zmieniales?a wireles monitor jest wart ceny.uzywalem na wm i uzywam na andku...a co do romu to chodzilo mi najbardziej zeby byl czysty.bez instalacji i zmieniania czegokolwiek.wrzuc tylko spbwm i zobacz co i jak...wtedy bedzie latwiej nam cos wymyslec.a korzystanie...wloz swoja karte w inny fon(twoja nokia np) a w htc prepaid i w droge.troche byc moze nie poreczne rozwiazanie i zawsze pare pln w du.e bedziesz ale znajdziemy byc moze rozwiazanie

Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2012, 21:30:55 »
tak ciezko wkleic te 2 adresy w google? odpowiedzi dotyczace tych adresow znajduja sie odpowiednio na pierwszej i trzeciej stronie wyswietlanych wynikow
adresy sa zwiazane z ukladem gps, ktory siedzi w HD2 (a dokladniej z jego funkcjonalnoscia a-gps)
kilka linkow po ktorych mozna dojsc do czego te adresy sie odnosza:
http://forum.xda-developers.com/archive/index.php/t-1247683.html
http://xtra3.gpsonextra.net.ipaddress.com/
http://www.gsmarena.com/glossary.php3?term=gpsonextra

a problemy z telefonem wskazuja albo na problemy z ROMem, albo uszkodzenie samego HD2, ktore powoduje zawieszanie sie systemu

btw. przez troche czasu korzystalem z WinMo na HD2 i ActiveSync wlaczal sie notorycznie co kilkanascie minut, a polaczenie pakietowej transmisji danych potrafilo sie uaktywnic mimo wylaczenie wszystkich bajerow w Sense, ktore mialyby prawo laczyc sie z siecia - nie panikowalbym tutaj z probami wlaman do Twojego telefonu

*

Offline sdhc

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto X Style // HTC HD2 (Leo) // HTC Universal
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2012, 16:06:38 »
@Kowal23
Twoje rozumowanie jest fantastyczne!
Jak twoj PC laczy sie z siecia zeby np. sciagnac aktualizacje do jakiegos programu to tez patrzysz na logach, czy na zaporze jaki jest adres IP i walisz na google podejrzajac wszystko o probe wlamania?? :O

Jak by moj HD2 laczyl sie z netem pomimo zablokowanego ruchu sieciowego to ostatnia rzecz o jakiej bym pomyslal to ze ktos sie probuje wlamac do hd2, jak wogole... :sleepy:

Jak ktos die probuje polaczyc z twoim PC czy z twoim AP (jak masz) to tez myslisz odrazu ze to jest wlamanie?? :O

Jak by tak bylo to adminow wiekszych sieci szlag by trafil... ;)

*

Offline wojtekfm

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal, Nokia E65, 6630, GPS LD-3W, Latitude D830
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2012, 12:34:59 »
Cześć,
u mnie to samo, nie miałem czasu sprawdzać co, ale telefon natrętnie próbuje nawiązać połączenie z internetem. Nie mam wpisanego użytkownika i hasła w APNie internet, w związku z tym do połączenia nie dochodziło, tylko natrętnie wyskakiwało okienko. Klikałem Anuluj, najczęściej trzy razy z rzędu próbował. Potem miałem kilka godzin spokój. Dziś czytając ten wątek zainstalowałem SPB Wirelless Monitor (triala). Od razu pokazało, że winny jest Quick GPS. Miałem włączone aktualizacje położenia satelitów. Właśnie to wyłączyłem. Teraz poczekam, zobaczymy, czy się jeszcze spróbuje sam połączyć.
Pozdrawiam,
WojtekFm
wojtekfm

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: HD2 łaczy się sam z internetem czy to próba włamania?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2012, 11:17:48 »

Zajrzałem do ActiveSync. Harmonogram jest u mnie nieaktywny, prawdopodobnie dlatego, że tego programu sam nigdy nie używałem.
Bo to trzeba zrobić trochę na około .  Trzeba uruchomić AS  , ustawić jakiś serwer synchronizacji (może być zupełnie fikcyjny) i dopiero wtedy w harmonogramie przełączyć na manual   B).  Dokładnie co i jak , poszukaj pod hasłem "fake activsync"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)