Budzik, który nie dzwoni.

  • 38 Odpowiedzi
  • 16662 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rlatala

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
Budzik, który nie dzwoni.
« dnia: Luty 09, 2010, 07:23:54 »
Witajcie
Mimo całej mojej sympatii do Leo miałem niewątpliwą "przyjemność" poznać nową niedoróbkę. Otóż mój egzemplarz, po ustawieniu alarmu na określoną godzinę, postanowił jednak nie dzwonić. Całe szczęście dla mnie, że miałem włączoną wibrę i mimo przeciwności losu obudziłem się.

Druga sprawa czy da się jakoś zmienić formę dzwonienia? Teraz dzwoni bardzo krótko, po jakimś czasie powtarza dzwonienie, ale również takie max krótkie. Generalnie straszna prowizorka.

Macie jakiś pomysł (jakiś fix?), dzięki któremu będę miał pewność, że budzik jednak zadzwoni i będzie normalnie dzwonił aż do bólu, plus jakaś opcja snooze itp.





Pozdrawiam
Robert

*

Offline mika34

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • X1 > Touch Pro 2>HD2> Galxy S
  • Sprzęt: Galaxy, Wave
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 10:27:48 »
Witajcie
Mimo całej mojej sympatii do Leo miałem niewątpliwą "przyjemność" poznać nową niedoróbkę. Otóż mój egzemplarz, po ustawieniu alarmu na określoną godzinę, postanowił jednak nie dzwonić. Całe szczęście dla mnie, że miałem włączoną wibrę i mimo przeciwności losu obudziłem się.

Druga sprawa czy da się jakoś zmienić formę dzwonienia? Teraz dzwoni bardzo krótko, po jakimś czasie powtarza dzwonienie, ale również takie max krótkie. Generalnie straszna prowizorka.

Macie jakiś pomysł (jakiś fix?), dzięki któremu będę miał pewność, że budzik jednak zadzwoni i będzie normalnie dzwonił aż do bólu, plus jakaś opcja snooze itp.

U mmnie takze zdazaly sie strajki budzika, ale zawsze mialem drugi 5 min pozniej ustawiony.
Nie wiem jak zrobic by dzwonil dluzej. Najlepiej ustawic dluga muzyczke czy po prostu jakis dlugi dzwonek.
"Życia się nie kupi, za to sprzedać łatwo!"

*

Offline mnmnc

  • 10
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 13:29:50 »
No to mój mi już dwa razy wyciął taki numer, mam ustawione zawsze 2 alarmy, jeden po drugim. I oba obecnie robią "pik", włącza się ekran, miga led. No ale ciche "pik" to mnie nie obudzi. Ciekawe, bo nic nie zmieniałem, i wcześniej działało. Kiedy testuje dzwonek w konfiguracji budzika wszystko działa ok.
Mam oficjalnego rom'a 1.48 wwe

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2010, 16:08:45 »
Macie błędy w systemie :grin: Też tak miałem ale od zainstalowania wszystkich fixów system zaczął działać mega stabilnie. Od ponad tygodnia budzik zawsze mnie wybudza rano więc dla mnie już te problem nie istnieje :proud:

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2010, 17:10:00 »
Ale które fixy instalowałeś? Stąd, z forum czy oryginalne systemowe ze strony htc?

Ja mam praktycznie wciaz dziewiczy system i dzisiaj pierwszy raz uzylem budzika i ... pik i spalem sobie dalej. Naturalnie nawet nie uslyszalem tego dzwieku.

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2010, 17:40:47 »
Ale które fixy instalowałeś? Stąd, z forum czy oryginalne systemowe ze strony htc?

Ja mam praktycznie wciaz dziewiczy system i dzisiaj pierwszy raz uzylem budzika i ... pik i spalem sobie dalej. Naturalnie nawet nie uslyszalem tego dzwieku.
Wejdź na europejską htc.com do działu support i instaluj wszytko co tam jest jak leci łącznie z nowym radiem. Ja mam wszystkie fixy na romie 1.48, nawet tą trzecią wycofaną poprawkę sms :E Wcześniej miałem pełno problemów z Leo, także z budzikiem ale teraz chodzi jak złoto. Nawet nie widzę sensu aby zmieniać rom na 1.66.

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2010, 23:16:22 »
Dzięki za odpowiedź.

Będę dalej męczył, choć nie ukrywam, że mając 3 dni HTC HD2 mam poniekąd dość i gdyby ktoś zaoferował kilka złotych niżej niż kupiłem to bym się chyba nie zawahał i wrócił do iPhone 3g. Wiem - ktoś powie, że zepsuty jestem itd. Może. Poprzedni tel mnie rozpieścił - był intuicyjny. A jak się poszukało troszkę to łatwo było wgrać dosłownie wszystko bo były też faq'i krok po kroku. Nie, że leniwy jestem, bo pewnie w sieci wszystko jest, ale ... kupiłem by używać. A okazuje się, że żeby używać jak trzeba, to trzeba się naszukać, czasu stracić, a wszędzie, gdzie się zapyta - to w łeb się dostaje, że się nie szuka. Takie czasy dziś...
Tu szukałem, i słabo.

A pytań jest kilka bo: dosłownie na stronie htc jest w how to napisane jak wgrać i jest jakiś programik, który nie wiem ską wziąć
2. nie wiem już który rom czy firmware jest właściwy. Są jakieś 1.66 - ale mój serial nie pasuje. Jedynie pasuje do Poland 1.48.479.1 a mi wyswieta WWE w telefonie (kupiony nie w sieci wiec bez brandingu)
3. czy mam ten update ktory mi puszcza do sciagniecia zainstalowac? czy moze z htc pedii 1.66? Juz sam nie wiem co tu sie dzieje.

A czytajac te przyklejone, to wybaczcie - ale mam prawo, nie musze sie znac na wszystkim i nie rozumiem czesciowo tych skrotow.

A zrobienie backupu ks. tel - tez nie latwo znalezc - bo jak synchronizuje z myphone przez wifi - to wgrywam tam dane, alenie widze opcji przywroc - wieca jak to potem sciagnac? A z outlooka to tylko wgrywa - wiec zeby wcisnac by puscil na komp, to powiniene zmienic w AS ustawienie - wgrywaj na komputer zamiast (jak obecnie jest) wgrywaj na tel. No i rozumiem ze przed tym, musze wszystkie kontakty z outlooka wywalic....

Choroba, już trochę zmęczony się tym czuję.

Pomożecie? Moderatorzy - nie skasujecie?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2010, 23:31:55 »
Nie skasujemy, choć podpiąłeś się pod dość dziwny wątek.

I 1.48 i 1.66 to oficjalne ROMy Pierwszy jak sama nazwa wskazuje jest wcześniejszy, i do niego jest już Polska lokalizacja. Jak chcesz PL to wgraj 1.48. Choć ja mam ROM na bazie 1.66, wgrałem spolszczenie z 1.43 i działa.

A backup książki zrób sobie bez problemów PIMBackupem. Prosty i skuteczny.

I prawdą jest, że iPhone jest bardziej intuicyjny ;)

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2010, 23:43:21 »
Dziekuje - fakt - moze miejsce nie najlepsze - moze prosze o przeniesienie we wlasciwe.

Zrobilem tym myphone - powinienem druga wersje backupu zrobic?

I teraz fw - sciagnolem ten update - ale jak daje exe w komp i ide krok po kroku, to w pewnym momencie widze, ze bede wgrywac soft o takim samym numerze jak ten co posiadam - zadnego info, ze to update. Robic wiec to czy nie?

edit: aha - nie potrzebuje jezyka pl. Anigielski jest ok.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2010, 00:08:04 »
Czyli już masz taki soft, więc nie ma co upgrade'ować. Bo nic to nie da.
Ja tam MyPhone mało ufam- plik z PIMBackup na karcie i jego kopia na PC to IMO pewniejsze.

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2010, 00:10:46 »
Ok, dzięki.

Tylko wciąż szukam rozwiązania z tym nieszcżęsnym budzikiem - dlaczego on tak NIEdziała?

Teraz wgrywam wszystkie (trzy) fizy, które widziałem na stronie htc, które pasują do mego tel wg opisu producenta.

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2010, 01:04:16 »
Nie wiem jak jest z oryginalnym ROM-em bo zawsze coś z XDA-developers "lewego" wgrywam. Jednak jak instalowałeś coś w stylu nowe ikony lub ikonę np. baterii, to to może być przyczyna. Tak miałem na początku. Po odinstalowaniu budzik wrócił do normy.

Czas dzwonienia - w katalogu /windows/rings umieść coś dłuższego w formacie .WAV i ustaw jako budzik. Powinno działać.
Pozdrawiam.
Romek.

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2010, 11:10:15 »
ja juz odpuscilem sobie standardowy budzik. kupilem g-alarm i przestalem sie stresowac. :) po ustawieniu midnight wakeup w rejestrze na "false", zainstalowaniu go bez opcji akceleracji sprzetowej i zapodaniu patcha podpinajacego go po manile wszystko dziala idealnie. baterii nie zre, wylaczam alarm potrzasajac telefonem, latwo sie go obsluguje paluchami - happy days. :)

wymienilem jeszcze standardowy lock screen na s2u2 i juz nie mam potrzeby poprawiania leosia... :)

*

Offline mett7

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc HD2
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2010, 17:19:40 »
I teraz fw - sciagnolem ten update - ale jak daje exe w komp i ide krok po kroku, to w pewnym momencie widze, ze bede wgrywac soft o takim samym numerze jak ten co posiadam - zadnego info, ze to update. Robic wiec to czy nie?
A ściągnąłeś poprawkę radia? Z tego co pamiętam to przy jego flashu pokazuję że ten sam numer softu czyli 1.48

Czyli już masz taki soft, więc nie ma co upgrade'ować. Bo nic to nie da.
Ja tam MyPhone mało ufam- plik z PIMBackup na karcie i jego kopia na PC to IMO pewniejsze.

A to niby czemu  :wink:? Ja tam trzy razy już przywracałem  kontakty, kalendarz, zadania, zakładki i zawsze działało jak trzeba. Więc skoro mamy już taką opcję w Leo to po co kombinować z innym softem. Mam jeszcze spb backup ale nie chce mi się z niego korzystać odkąd mam myphone  :grin:

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 17:23:03 wysłana przez mett7 »

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2010, 18:40:35 »
ja juz odpuscilem sobie standardowy budzik. kupilem g-alarm i przestalem sie stresowac. :) po ustawieniu midnight wakeup w rejestrze na "false", zainstalowaniu go bez opcji akceleracji sprzetowej i zapodaniu patcha podpinajacego go po manile wszystko dziala idealnie. baterii nie zre, wylaczam alarm potrzasajac telefonem, latwo sie go obsluguje paluchami - happy days. :)

wymienilem jeszcze standardowy lock screen na s2u2 i juz nie mam potrzeby poprawiania leosia... :)


A czy mógłbyc powiedziec jak zrobic by galarm podpiac pod manile ?

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2010, 18:46:57 »
dzisiaj jestem poza domem, ale jak tylko jutro wroce wrzuce ten pliczek tutaj, no chyba ze mnie ktos uprzedzi... :)

Połączone: [time]Luty 11, 2010, 20:07:47[/time]
sorry za posta pod postem ale wyciagam temat do gory...  :wink:

zalaczony pliczek podpina g-alarm pod manile.

[EDIT] ooo... autopolaczenie??  :O ok..
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 20:09:01 wysłana przez bronx »

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2010, 21:50:42 »
Budzik po wgraniu fixów działa.

Radia nie aktualizowałem.

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2010, 23:12:21 »
co masz na mysli mowiac, ze dziala?? nie wlacza sie dzwiek notyfikacji przed dzwiekiem budzika? dzwiek budzika jest odgrywany wiecej niz dwa razy? u mnie nie dziala jak powinien i to na zadnym oficjalnym romie.

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2010, 00:58:32 »
:(
u mnie też coś wykrzaczyło. wgrałem G-alarm, wprowadziłem kod rejestracyjny, w budziku manili pojawiło się "don't touch! I'm dummy!" wgrałem i odpaliłem program podpinający do manili, zresetowało i zaczeło twierdzić że czegoś tam brak i żebym przeinstalował G-alarm. To tak ma być?
a już myślałem że będę miał pogodę z manili na ekranie dzwoniącego budzika G-alarm :(
Jeżeli coś porobiłem nie tak - please hełp. Leoś ma ROM 1.4x

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2010, 11:41:33 »
a ja zapytam o cos innego
dlaczego nie dzwoni mi alarm jak telefon jest WYŁĄCZONY w samsungach bylo tak ze nawet jak w nocy tel sie rozladowal to on i tak sie wlaczyl i zadzwonil, a jeden budzik mialem taki ze jak dziek mialem na wibre to on i tak gral

patrzylem na g-alarm i tez nie dziala, zaczyna grac dopiero jak sie samemu wlaczytel
jakies tam PINy kaze wpisywac , nuby opcja jest zeby dzwonił jak bedzie wylaczony , ale dzialac nie chce
chyba ze ja cos nie tak robie , bo tel mam  dopiero kilka dni

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2010, 14:25:07 »
Bo to nie jest już samsung czy inny telefon. Popatrz na Leo jak na komputer. W windowsie jak ustawisz sobie jakiś alarm to po wyłączeniu będzie dzwonić? Chyba nie bardzo. Wpierw będziesz musiał odpalić komputer.

Przyznam się mnie też tego brakuje bo nawet na tym czuwaniu przez noc zjedzie mi z 10% baterii pewnie.

A no i w temacie. Nie testowałem za dużo ale u mnie ROM 1.48 + wszystkie oficjalne poprawki i dzisiaj nie miałem problemu z budzikiem. Ustawiony na konkretną godzinę i dzwoni. Oczywiście standardowe alarmy są krótkie ale pomijam ten fakt. Nie usypiam go.... po chyba minucie dzwoni ponownie. Chyba jest ok.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2010, 14:26:54 wysłana przez el.kamilus »

*

Offline ryczard

  • *
  • 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • SGN
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note poprzednio HTC HD2
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2010, 15:02:59 »
Potwierdzam 1.48 + poprawki i zachowuje się tak jak kolega opisał post wyżej. Ale chyba spróbuję tego g-alarm.
Acha, próbowałem SPB Time  3.0 ale w ogóle nie działa. Za nic nie chciał zadzwonić, nawet jak był włączony Spb Time. Poprzednio na Hermesie działał mi bez problemu :(

Pozdrawiam
Rysiek

ja juz odpuscilem sobie standardowy budzik. kupilem g-alarm i przestalem sie stresowac. :) po ustawieniu midnight wakeup w rejestrze na "false", zainstalowaniu go bez opcji akceleracji sprzetowej i zapodaniu patcha podpinajacego go po manile wszystko dziala idealnie. baterii nie zre, wylaczam alarm potrzasajac telefonem, latwo sie go obsluguje paluchami - happy days. :)

Też zainstalowałem i zrobiłem to co ty oprócz grzebania w rejestrze i prawie było widać jak bateria się wyładowuje, w ciągu 2h stracił ponad 40% no i nie doczekał do rana :(
Odinstalowałem i bateria znów trzyma po staremu. Z ciekawostek potrząsanie miało tylko usypiać alarm, natomiast u mnie wyłączało go, nie wiem czemu.

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 11:04:59 wysłana przez ryczard »

*

Offline mao2

  • 25
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2010, 10:02:50 »
Panowie w Leo budzik to jakieś wielkie nieporozumienie. Czy jak mieliście starego Alcatela czy Nokie 3310 to też były problemy z budzikiem,chyba nie? Nie rozumiem czy producenci fonów cofią się wstecz! Jak można wypuścic tak zaawansowany telefon,z którym zastanawiasz się czy rano Cie zbudzi do pracy! Nastawianie drugiego budzika czy nawet trzeciego to są już jaja. Nieważnie jaki fix oryginał rom czy gotowany,jestem tego zdania,ze budzik ma dzwonić i koniec kropka. Zainstalowałem Galarm i czasami mi wykręca takie jaja,ze nie zadzwoni,nie mówiąc juz o systemowym.Tylko mi nie mówicie,żeby wgrać taki a taki rom lub fix bo kupiłem Leo,nie po to,żeby go udoskonalać to co spieprzyli producenci tylko po to,zeby go używać bezproblemowo.

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 09, 2010, 17:05:59 »
mao2 ma 100% rację w sprzęcie z 2500 zł co jak co ale budzik to chyba podstawa ja sobie już dałem spokój i używam innego telefonu do budzenia po tym jak najpierw namęczyłem sie z oryginalnym budzikiem a następnie z galarm (w którym po paru dniach wyskakiwał jakiś błąd po którym nawet się nie uruchamiał)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2010, 18:49:45 »
Weźcie sobie zainstalujcie Klaxon i po sprawie. A że będzie działał jako osobny program a nie systemowy budzik, to jaki problem?

Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2010, 20:41:59 »
szukając budzika podabego wyżej natrafiłem na bardzo fajny budzik SPB Time posiadający jeszcze inne ciekawe funkcje jak stoper i odliczanie 

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2010, 22:12:28 »
O SPB Time była mowa parę postów wyżej, ale dla mnie płacenie 15$ za budzik to przegięcie.

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2010, 18:15:32 »
O SPB Time była mowa parę postów wyżej, ale dla mnie płacenie 15$ za budzik to przegięcie.

Zgadzam się w 100%. Płacenie takiej kasy to jakieś nieporozumienie. Co do budzika to od dawna dawien w WM tak wyglądały budziki i zawsze byłą to straszna niedoróbka. Koniecznie trzeba doinstalować sobie dodatkowy program aby działało jak trzeba... albo korzystać z innego budzika :)

*

Offline pawcio79

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2010, 18:53:09 »
Dla leniwców ;) Klaxon 2 jest do pobrania za free tutaj:
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-klaxon.html

Ps. Szczerze to nie wiem czy i jak działa na Lełosiu gdyż jeszcze go nie mam :|
Alkohol niszczy skórę, głównie na kolanach i łokciach :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Budzik, który nie dzwoni.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 10, 2010, 19:01:32 »
Działa działa, sam używam, zresztą polecałem go wyżej.