Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2

  • 16 Odpowiedzi
  • 11928 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« dnia: Maj 31, 2010, 13:21:45 »
Mozecie wyrazic swoja opienie na temat aplikacji ktore koniecznie powinny zostac zainstalowane przez kazdego kto uzywa HD2?

To pomoze osoba ktore dopiero co kupily ten telefon

*

Offline 666 666

  • *
  • 54
  • Sprzęt: CCM, Everlast, HD2
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2010, 13:29:51 »
Total Commander, XnWiew, PocketRar, Mdict, ShortCAD to mój zestaw niezbędnych programów jeśli chodzi o bezpłatne.

*

Offline Hipersonik

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc ONE , Leo
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2010, 13:50:11 »
Cytat :
Niezbędne, podstawowe aplikacje:


Resco Explorer - Bardzo dobry eksplorator plików na dotykowce.

NET Compact Framework 3.5 - waży 33mb. Instalujemy w pamięci telefonu. Bez niego nie uruchomisz większości aplikacji. Do nowszych wersji ROMów (np.1.72) wystarczy zainstalować NET

Compact Framework 3.5 który podaję poniżej.
SK Tools - bardzo przydatne narzędzie z ogromną ilością opcji dla naszego smartfona. Ja na przykład wszystkie zbędne aplikacji kasuję teraz tylko używając tego programu. A to kropla w morzu możliwości. Dla początkujących zalecam daleko idącą ostrożność gdzie się klika...

SPB Backup - jest spory wybór tego typu programów. Ten jest najprostszy w obsłudze. Kiedy uzupełnimy kontakty, dodamy do nich fotki itp., wypełnimy kalendarz rocznicami i spotkaniami - obowiązkowo uruchamiamy SPB Backup i wybieramy opcję CustomBackup/PIM Data (czyli same kontakty i kalendarz). Plik taki zajmuje ok. 3mb. Full Backup - około 80mb.

Flash Lite - pomaga uruchomić niektóre aplikacje (raczej gry)

TotalCommander - znany eksplorator plików w wersji na WinMo. Potężne możliwości ale niezbyt przyjazny palcom. W tym temacie dowiesz się również jak zrobić skrót do nieinstalowanych aplikacji (np. SatNav) w Manili.

Dutty's Task Manager - bardzo poręczny manager aktywnych aplikacji.

Clear Temp - prosty, podstawowy czyściciel śmieci.

ActiveSync - Odpowiedzialny za transfer danych LEO - PC (WinXP)

Windows Mobile Device Center - Odpowiedzialny za transfer danych LEO - PC (Vista i Windows7)
Aktualizacje softu ze strony HTC - szczególnie dla posiadaczy starych ROM?ów (1.43) i starego Radia. Tam znajdziecie rozwiązanie problemu różowej plamy na zdjęciach (stare ROMy), poprawę pracy kalendarza itp. Jak instalować plik aktualizacji: Po pobraniu przenosisz plik exe na kartę pamięci w telefonie i instalujesz z poziomu telefonu za pomocą explorera plików. Instalacja trwa jakieś 5-6 minut więc wskazana jest cierpliwość przy oczekiwaniu na komunikat o zakończeniu procesu instalacji.

BSB Tweaks- aplikacja za pomocą której możemy zmienić wiele ustawień, normalnie ukrytych przez producenta lub głęboko schowanych.

XT HTC hack - uzupełnienie BsB Tweaks

S2U2 - opisany wyżej wygaszasz ekranu zastępujący firmową aplikację. Sporo u siebie wgrywam celem testów i od czasu do czasu mój systemowy wygaszasz przestaje działać. Tu Wam to nie grozi. Poza tym wbudowany wygaszasz wyłącza się po 1 minucie a ten nawet po kilku sekundach z opcją nieaktywności przy wybranych aplikacjach. Tu należy się jedna uwaga - jeżeli korzystamy z alarmów i przypomnień - raczej musimy zainstalować sobie SPB Time, ponieważ S2U2 potrafi (w moim przypadku) zablokować alarmy z wbudowanego kalendarza. Raz nie odebrałem przez to syna ze szkoły a dwa razy zaspałem do pracy...

S2P- mp3 player również opisany wyżej. Świetnie współpracuje z S2U2. Prosty w obsłudze. Jest wiele niezłych odtwarzaczy na WinMo ale ja polecam ten.

Core Player- jak na razie najlepszy odtwarzacz do filmów (avi) i całkiem niezły odtwarzacz muzyki (mp3). Plik avi wrzucamy na kartę pamięci w całości (700mb) i cieszymy się filmem świetnej jakości.

SPB Time - Bardzo dobra i niezawodna aplikacja do zarządzania alarmami. Nie gryzie się z S2U2. Wcześniej miałem alarmu i rodzinne rocznice wymieszane w kalendarzu. Codziennie na głównym ekranie miałem te same wpisy typu "pobudka" "do szkoły" itp. i informacje takie jak imieniny cioci były mało widoczne. Teraz imieniny są widoczne z (czasami) tygodniowym wyprzedzeniem a alarmy są schowane w SPB Time. Jedna uwaga: Spb Time instalujemy w pamięci telefonu a nie na karcie. W przeciwnym razie alarm nie zadziała (nie zadzwoni) podczas ładowania baterii !!!

G-Alarm - Kolejny, bardzo dobry alarm ze sporą ilością opcji do wybrania. Z jakichś przyczyn mój

SPBTime pokłócił się z S2U2 i przestał mnie budzić pomimo ponownej reinstalacji. G-Alarm z tym sobie poradził.
Miasto Muzyki - Bardzo dobre, polskie radio internetowe (RMF) chwalone gremialnie na zagranicznych forach. Wstawiam tu, bo dzięki tej aplikacji mamy temat radia internetowego zamknięty.

Aplikacje bardzo ułatwiające korzystanie z HD2 i poprawiające jego wygląd:


Co0kie Home Tab - Jego możliwości edycyjne ekranu głównego naszego telefonu robią się z każdą nową wersją wręcz ogromne - i to beż żadnego ryzykownego "łamania" aparatu.

CHTE Editor - Bez niego Cookie nie będzie działać. Tu ustawisz wszystkie opcje związane z Cooki Home Tab. Z tego co widzę aplikacja ta aspiruje do przejęcia większości funkcji dostępnych w BsB Tweaks. Już ma sporo opcji tam niedostępnych. Kto wie czy wkrótce nie znajdzie się w dziale aplikacji niezbędnych? Jako że program ten szybko się rozrasta i staje się coraz bogatszy w opcje, postanowiłem dołączyć TUTAJ filmik pokazujący jak radzić sobie ze wszystkimi ustawieniami.

CSMI - Ta aplikacja w prosty sposób podmieni nam ładne nowe ikony w miejsce starych.
Soft Reset- Specjalnie przygotowany .cab tworzący przycisk resetujący urządzenie - bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo dorzucam dwie aplikacje o podobnym działaniu poniżej.

WiFi No Standby - coś dla miłośników darmowego internetu. Po instalacji tego cab'a połączenie wifi - przestanie się rozłączać po aktywacji wygaszacza ekranu.

PCShutXP - po krótkim naciśnięciu czerwonej słuchawki - mamy do dyspozycji menu zamykające z opcjami podobnymi do tych na WinXp. Coś podobnego, tylko bez czerwonej słuchawki (tylko dotyk) znajdziecie w wątku Power Options

Glossy Slide - zmieniamy mleczny suwak na dole ekranu na przeźroczysty.

Splash Screen - czyli podmiana żółtego ekranu startowego podczas ładowania systemu na bardziej przyjazny oczom.

Zegary - podmiana standardowego zegara na całą masę innych...

Taskbar&Softkeybar - Zmiana wyglądu górnej i dolnej belki ekranu głównego.

CHT - kolorowe notyfikacje - podmiana klasycznych, białych ikonek na delikatnie kolorowe.
Notyfikacje systemowe - kolejne ikonki do podmiany (alarm, kalendarz, pogoda)
Zmiana skórek aplikacji - jeżeli znudził się nam wygląd niektórych aplikacji to tu dowiecie się jak je zmienić w 5 minut.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 18:48:50 wysłana przez Hipersonik »
Antek 4.2.2

Leo Rom Leo Storm 1.2.9 Lobuz_1 Edition

*

Offline 8000

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2010, 14:01:46 »
CoOkie's Home Tab + CHTEditor, AMeBa, FingerKeyboard, S2U2, Resco file Explorer + trochę konfiguracji na dobrym romie i można zacząć używać tej cegły :)

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2010, 14:03:29 »
no to ja dodam Flashlight  - jako kategoria specjalnie dla LEO

*

Offline andrzejs82

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Ipad 2 3G 16GB , SGS II
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2010, 14:27:44 »
świetny temat brakowało takiego :)
-NET Compact Framework 3.5 -  Instalujemy w pamięci telefonu. Bez niego nie uruchomisz większości aplikacji.
-BSB Tweaks- aplikacja za pomocą której możemy zmienić wiele ustawień
-Core Player- najlepszy odtwarzacz do filmów avi
-SKTools - Jedna z najlepszych aplikacji typu narzędziowego z olbrzymią ilością możliwości
-TCPmp - darmowy odtwarzacz do filmów avi + mozliwosc wyświetlania napisów w formacie .SMI
-SpbTv -  aplikacja do oglądania tv w telefonie, płatna
-Spb Wireless Monitor- przydatny płatny program do monitorowania sieci
-Marketplace- darmowe jak i płatne programy dla WM
-Omarket-  darmowe  programy dla WM
-Flashlight- latarka dla leosia
-Skype
-ClearTemp- darmowy program do czyszczenie leosia
c35i,T28, j5, j7, T68i, G7050 -> nokia 6260 -> nokia n70 -> nokia n95 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> SGS II

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2010, 14:42:42 »
DialUpEnablerDisabler-  jeżeli ktoś ma mocno limitowany dostęp do internetu

SPB Backup - płatny ---- wiadomo do czego.....

MyMobiler-Oglądaj ekran swojego PDA oraz steruj nim przy pomocy myszki i klawiatury z komputera stacjonarnego.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 15:45:50 wysłana przez Rybson »
Rybson

*

Offline 666 666

  • *
  • 54
  • Sprzęt: CCM, Everlast, HD2
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2010, 16:33:37 »
Nazywanie TotalCommandera mianem wyłącznie eksploratora plików jest nadużyciem, że wspomnę tylko archiwizator, edytor rejestru, klient FTP itd. obsługa wtyczek co za tym idzie ...
Co do przyjazności dotykowej. Jak ktoś nie potrafi go do tego przystosować, to jego problem. Program jest dobrze konfigurowalny choć zabrakło możliwości powiększenia przycisku wyżej.

A resco to straszny muł. Przerost formy nad treścią. Wcale nie jest taki przyjazny dla dotykowca. I cena przesadzona. Z reszta można przetestować trial. To że jest ładny kolorowy nie oznacza że przyjazny i funkcjonalny. To tak jak z iPhonem piękny ciekawy innowacyjny interfejs a funkcjonalność poniżej krytyki :D

Tak samo nie wiem po co początkującemu Tweaki. Przecież wiadomo że od razu namiesza nimi w systemie i będzie płakał i psioczył na aparat.

Skype przecież wiadomo że nie ma już na WM, a stara instalka różnie się zachowuje na HD2.

A i owszem Omarket. To podstawa. Tu można znaleźć programy których potrzebujemy bezpośrednio z komórki. Choć na HD2 mamy już Marketplace ale w tym ostatnim sklepie praktycznie nic nie ma :D

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2010, 22:51:01 »
nowa aplikacja multitouch,świetnie można ją skonfigurować,ułatwia życie,w niektórych romach,np gdzie task manager nie zamyka aplikacji itp.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629263
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2010, 16:35:14 »
fim - aplikacja facebook, dużo lepsza niż orginalna wgrywana do telefonu. Jest działający chat.
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2010, 12:40:22 »
co to jest Ameba, chcę zainstalować i wyskakuje mi komunikat, że mam niezgodny system, więc odpuściłem...czy to zmienia np pasek start, zeby był na dole?

*

Offline 666 666

  • *
  • 54
  • Sprzęt: CCM, Everlast, HD2

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2010, 14:00:15 »
tyle to ja przeczytałem, ale chciałbym po polsku dokładnie wiedzieć co to jest i czemu wywala mi komunikat niezgodności z systemem

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2010, 15:25:46 »
Pewnie dlatego:

Cytuj
Menu Bar for WM6.5.x [

Masz ROM z 6.5.3 albo 6.5.5?

*

Offline mackus

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: lg swift 3d p920
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2010, 15:30:24 »
no właśnie nie, mam zwykły 1.66 z zmienionym (przed chwilą) radiem...:p a ciekaw jestem, czy ten program właśnie zmienia orientacje menu start, żeby była na dole?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2010, 15:37:38 »
Nie, to jest program pozwalający dostosować i edytować zachowanie paska ze Startem, który w WM 6.5.x znalazł się na dole.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Aplikcje ktore musisz zainstalowac na HD2
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2010, 14:16:09 »
AMeBa

Nie chce mi sie to zaintsalowac. Wywyala ze nieodpowiedni system. Masz jakis tip na to?