Warszawa - kiedy następne?

  • 2327 Odpowiedzi
  • 196035 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 18, 2006, 08:56:15 »
Xpablo, Adamerso - MacBooka brac?
Jesli tak, to napiszcie zyczenia co do softu, w tej chwili oprocz fabrycznego standardu jest tam tylko MSoffice :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 18, 2006, 10:37:25 »
brać :)

będę na 99,999% ;-)

a zainstaluj coś fajnego, co zaprezentuje jego możliwości ;-)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 18, 2006, 11:15:53 »
Cytat: "Adamerso"
a zainstaluj coś fajnego, co zaprezentuje jego możliwości ;-)


heh, ja mam prawie same utiliszcza :"P
ale przy postawionej sieci mozna potestowac video confrence prz uzyciu iChata :"P O ile dotre...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2006, 22:20:37 »
pierwszy ;-)


fajnie było :)



umpc są GENIALNE  :O~  :worried:  :terrified:

muszę to kupić  :O~

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 19, 2006, 00:15:11 »
Cytat: "Adamerso"
pierwszy ;-)


fajnie było :)



umpc są GENIALNE  :O~  :worried:  :terrified:

muszę to kupić  :O~

A tam zaraz genialne, są ciekawe, przyjrzę się bliżej bo musiałem uciekać ale faktycznie mogą się sprawdzić jako databank do zdjęć :D

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 19, 2006, 20:09:34 »
ee UMPC jest spoko. Faktem jest, że dla pełniejszego oglądu sytuacji oraz oceny praktycznych możliwości i zastosowania tego tam UMPC trzeba by go przyjąć na stan na kilka dni, a nie pomacać przez kilka minut. Jednak mi osobiście koncepcja się podoba - poza czasem pracy na baterii.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 20, 2006, 00:26:33 »
Sam windows w połączeniu z prockiem 800mhz i 512 ram imo jest wystarczające, aby odstawić pocketa w kąt ;-) Gdyby tylko nie ta cena :(


No chyba, że ktoś przykłada priorytet do rozmiaru i czasu na baterii ;-)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 20, 2006, 11:21:52 »
Cytat: "Adamerso"
No chyba, że ktoś przykłada priorytet do rozmiaru i czasu na baterii ;-)


Jakby rozmiar nie gral roli, to zamiast UMPC lepszy bylby byle laptop :")

A ja nie dotarlem, bu...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 20, 2006, 20:24:04 »
Cytuj
Jakby rozmiar nie gral roli, to zamiast UMPC lepszy bylby byle laptop :")


no... nie aż tak nie przykłada :)


umpc byłby dla mnie fajny jako altermatywa dla multimedialnego ppc - gdyby tylko kosztował mniej-więcej tyle co multimedialny ppc ;-) Ahh... Jak tylko cena spadnie do jakiś 2k to przyoszczędzę i kupię :)

Właśnie - wie ktoś może jak ceny w usa się kształtują używek? I jak parametry się polepszają? (jeśli szybko rosną to większa szansa, że takie celeronki jak ten ze spotkania szybciej uzyskają przyjemną cenę)

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 21, 2006, 10:52:16 »
Ja badzo zaluje ze sie spoznilem 1.5 godziny . To drugie moje spotkanie na ktorym nie zdazylem spokonie obejrzec /potestowac Hermesa :(

 Co do UMPC to w zupelnosci zastepuje laptopa (swojego sprzedalem koledze)   900 mhz i 512 ramu w zupelnosci wystarcza do filmow ,internetu  (z czego glownie korzystam) a takze reszty aplikacji i programow  pod XP. Zakup UMPC z mojej strony byl bardzo swiadomym i od dawna planowanym posunieciem.

  Wszystkie progr. ktore chodza pod XP ,bez problemu dzialaja na UMPC.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2006, 14:14:59 »
Cytat: "khak"
900 mhz i 512 ramu w zupelnosci wystarcza do filmow ,internetu  (z czego glownie korzystam) a takze reszty aplikacji i programow  pod XP.


Do obrabiania 200-400MB plikow w Photoshopie tez? :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 21, 2006, 16:12:49 »
Cytuj
Do obrabiania 200-400MB plikow w Photoshopie tez? :"P


Ehh.. umpc to fajna zabawka do neta i (względnie) prostych programów.

Równie dobrze mogłbyś dopisać, że gówno z niego bo postawiony na server po 3 dniach by się przegrzał. Lub, że ppc są do niczego, bo żaden nie ma nagrywarki dvd. Albo, że samochody Smart to syf bo są małe. Wszyscy to wiedzą i nikt nawet chyba nie myśli, żeby na umpc robić obróbkę DTP, wymagać w ppc nagrywarki albo smartem wozić rodzinę na wczasy na drugim końcu kontynentu. Tym nie mniej i tak umpc, ppc i smarty mają zastosowanie i zwolenników.


Podstawą jest wiedzieć co do czego służy. To tak jak ja bym napisał, że palmOS to syf, bo nie konwertuje filmów...


Zresztą, porównaj sobie siedzenie w necie na ppc/palmie/symbianie/innym z przeglądaniem na zwykłym winXP z FF2.0 czy czymkolwiek. Albo oglądanie filmów. Tu leży różnica. No i jakbyś się upierał to ten 400mb plik możesz sobie edytować. Powoli, ale możesz. Tego nawet ipod nie potrafi :P

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2006, 17:13:28 »
Cytat: "Adamerso"
Równie dobrze mogłbyś dopisać, że gówno z niego bo postawiony na server po 3 dniach by się przegrzał. Lub, że ppc są do niczego, bo żaden nie ma nagrywarki dvd.


Ale ja wlasnie do tego zmierzam. UMPC mnie nie przekonuje bo jest za male (i za slabe moca) na PC, a za duze (wymiarami) na palmtopa...
Czyli sprzet bardzo niszowy, dla tych ktorym nie przeszkadza spory wymiar, ale z drugiej strony laptop jest juz dla nich zbyt duzy.
Szczerze mowiac, nie wyobrazam sobie wykorzystania UMPC w "codziennym zyciu". No, chyba ze mialoby wymiary palmtopa :")
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2006, 18:01:47 »
Ale nisza jest chyba dość duża skoro zaczęli je produkować ;-) (nie wierzysz chyba, że m$ nie przeprowadził bardzo skrupulatnych badań rynku?;-))

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2006, 18:11:12 »
Cytat: "Adamerso"
Ale nisza jest chyba dość duża skoro zaczęli je produkować ;-) (nie wierzysz chyba, że m$ nie przeprowadził bardzo skrupulatnych badań rynku?;-))


Mi wystarczy ze widzialem film instruktarzowy MS pt. "przerabiamy opakowanie iPoda" - chyba zamiar byl taki ze "aby zrobic to lepiej", ale wyszlo "aby rozp... dobry projekt" :")

Palmtopy to tez pono sprzet niszowy, a wiele firm je produkuje. IMO UMPC to sprzet jeszcze bardziej niszowy, chyba ze zaczna pelnic tez funkcje konsol do gier. Ale nie jestem pewny czy wtedy ich mozliwosci okaza sie wystarczajace?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 21, 2006, 23:25:28 »
Panowie nie galopujemy w ripostach ;)

Wyraznie pisze :  INTERENT  i  FILMY  
 Nie probuje nawet czarowac ze do innych rzeczy sie nadaje  ]:>
 Mozna swobodbnie wsadzic 1 GB ramu co delikatnie poprawi funkcjonalnosc ,ale do tego do czego wykorzystuje UMPC  (wogole platforme XP ) to szkoda mi kasy- prawie 400 zl na 1 GB ramu.
   Na zachodzie jest b.duze zainteresowanie tego typu segmentem urzadzen przenosnych. Wystarczy odwiedzic dedykowane strony ,fora ,blogi. Jest nawet blog goscia ktory ma na swoim UMPC jakas wersje Linuksa.
 Osobiscie nie przespalem 3 nocy ;) rozwazajac zkup malutkiego zgrabnego 12  calowego laptopa z o niebo lepszymi parametrami.

  Fiksacja  na punkcie urzadzen mobilnych nakazala mi dokonac wlasciwego wyboru :)  Czego nie zaluje.....

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 22, 2006, 01:44:42 »
Cytat: "kwieto"

Mi wystarczy ze widzialem film instruktarzowy MS pt. "przerabiamy opakowanie iPoda" - chyba zamiar byl taki ze "aby zrobic to lepiej", ale wyszlo "aby rozp... dobry projekt" :")


Rzecz przyzwyczajeń. IMO opakowanie ipoda jest lipne, bo nie ma na nim żadnych info. Jako, że nie zamierzam jeszcze ozdabiać pudełkami pokoju, to wolę, aby do czegoś służyły - np. poinformowania mnie, żebym sam nie musiał szukać... :bored:

Cytuj

Palmtopy to tez pono sprzet niszowy, a wiele firm je produkuje. IMO UMPC to sprzet jeszcze bardziej niszowy,


A ja myślę, że wszyscy ludzie na całym świecie poprzyklejają 12 sztuk na podłodze w kuchni. Też nie mam dowodów na swoją teorię.

Sorry, ale nie opierajmy się na własnych przemyśleniach w dziedzinie gospodarki i ekonomii, bo obawiam się, że w m$ wiedzą lepiej...


Cytuj
chyba ze zaczna pelnic tez funkcje konsol do gier. Ale nie jestem pewny czy wtedy ich mozliwosci okaza sie wystarczajace?

Po co? Nikt nie kupi umpc dla gier... Komp stacjonarny do gier kosztuje 4tyś lekko... Pomysł równie trafiony jak edytowanie 400mb plików wideo. :P To po prostu nie jest do tego... Tak jak bentley nie służy do ciągnięcia naczepy mimo, że jest drogi i za mniejszą cenę można kupić coś z większą dmc;-)


Niech zgadnę jakie będą następne zarzuty odnośnie funkcjonalności: ma za mały ekran i jest za duży :P , ma słabą rozdzielczość i edytowanie zdjęć wielkoformatowych i dtp będzie niewygodne, zbyt mało wydajny do prowadzenia zaawansowanych symulacji wojskowych, kiepski bass w głośnikach? Tylko, że umpc do służy do zastosowań ultra-profesjonalnych (ani jako substytut hi-fi) ;/

btw: ciekawe jak wspaniały i zbawienny dla ludzkości byłby to sprzęt, jakby zamiast ohydnego okienka było na nim narysowane rajskie jabuszko?  ]:>

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 22, 2006, 10:10:34 »
Cytat: "Adamerso"

A ja myślę, że wszyscy ludzie na całym świecie poprzyklejają 12 sztuk na podłodze w kuchni. Też nie mam dowodów na swoją teorię.


Niestety nie "tez", ale "jedynie"
Wystarczy poszukac po sieci - rynkowi UMPC wrozy sie osiagniecie zawrotnej wielkosci 7.8 mln sztuk w 2011.

http://www.windowsfordevices.com/news/NS2122209392.html

Dla scislosci, jest to niecale 2x wiecej niz wynosi obecny rynek samego Treo, a jesli policzymy rynek palmtopow (ale bez smartphone'ow, czyli Treo, Wizardow, itp.) to wynosi on obecnie mniej wiecej tyle samo ile UMPC ma osiagnac dopiero za 4-5 lat.
Gwoli scislosci, jesli wezmiemy pod uwage rynek urzadzen mobilnych jako takich (palmtopy, smartphone'y, palmtopy z lacznoscia bezprzewodowa), to wynosi on obecnie okolo 75 000 000-76 000 000 sztuk. czyli 100krotnie wiecej niz przewidywany za 4-5 lat rynek UMPC.

(dane na podstawie statystyk z www.palminfocenter.com)

Cytat: "Adamerso"

Sorry, ale nie opierajmy się na własnych przemyśleniach w dziedzinie gospodarki i ekonomii, bo obawiam się, że w m$ wiedzą lepiej...


Nie wiem jak Ty, ale ja opieram sie na tym co slysze o rynku (patrz linki wyzej). Argumenty "na kolanach" (MS wie lepiej) mnie nie przekonuja - moge go latwo odeprzec twierdzac, ze skoro w branze wchodzi Daewoo (http://www.mobilemag.com/content/100/341/C8780/) to wrozy to rychla plajte :"PP

Cytat: "Adamerso"

Po co? Nikt nie kupi umpc dla gier... Komp stacjonarny do gier kosztuje 4tyś lekko... Pomysł równie trafiony jak edytowanie 400mb plików wideo. :P To po prostu nie jest do tego... Tak jak bentley nie służy do ciągnięcia naczepy mimo, że jest drogi i za mniejszą cenę można kupić coś z większą dmc;-)


No dobrze, ale w takim razie do czego - do netu? W czasach gdy byle smartphone oferuje przegladanie stron www, UMPC nie jest zbyt duza konkurencja - zwlaszcza ze nie da sie z niego zadzwonic do kumpla :"P
Do filmow tez sie IMO nadaje bardzo srednio, ale to jest znowu kwestia moich przyzwyczajen (rozdzielczosc/ilosc kolorow/wygoda)

Cytat: "Adamerso"

Niech zgadnę jakie będą następne zarzuty odnośnie funkcjonalności: ma za mały ekran i jest za duży :P , ma słabą rozdzielczość i edytowanie zdjęć wielkoformatowych i dtp będzie niewygodne, zbyt mało wydajny do prowadzenia zaawansowanych symulacji wojskowych, kiepski bass w głośnikach? Tylko, że umpc do służy do zastosowań ultra-profesjonalnych (ani jako substytut hi-fi) ;/


OK, swoim pytaniem o prace w PS odnosilem sie do wypowiedzi, ze ruszy bez problemu wszystko to, co jest na "duzego" PC - ot, taka zlosliwostka.

Cytat: "Adamerso"

btw: ciekawe jak wspaniały i zbawienny dla ludzkości byłby to sprzęt, jakby zamiast ohydnego okienka było na nim narysowane rajskie jabuszko?  ]:>


Jakby mial wymiary UMPC, to dokladnie tak samo jak ten z logo MS. Tyle ze Apple bardziej przemysliwuje swoje konstrukcje, dlatego mimo wielu plotek, nigdy nie powstal np. tablet ze stajni Apple.
Mnie by zainteresowalo cos takiego:

http://gadgets.elliottback.com/2006/02/page/2/

Ale akurat bron boze do ogladania filmow :")
Jest to jedna ze spekulacji nt. video iPoda - wymiary tak jak standardowy iPod, ale przod mial sie skladac tylko z dotykowego ekranu. Gdyby jeszcze na czyms takim udalo sie postawic jakikolwiek palmtopowy system operacyjny, byloby git.
A jesli mialoby to wymiary palmtopa (czyli nieco wiecej niz iPod), ale zrobionego z ta sama koncepcja (ekran zajmujacy cala czolowa powierzchnie) to byloby jeszcze lepiej - ekran juz robi sie duzy, a wymiary sa jeszcze akceptowalne.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 22, 2006, 14:44:59 »
Cytat: "kwieto"


No dobrze, ale w takim razie do czego - do netu? W czasach gdy byle smartphone oferuje przegladanie stron www, UMPC nie jest zbyt duza konkurencja -  sa jeszcze akceptowalne.


 
*Kwieto *  wprawdzie przykladu ktorym sie posluze nie mozna  rozpatrywac w kwestiach przydatnosci UMPC do NETu badz nie , ale prosze sprobuj odpalic
jedna z ponizszych stron na jakimkolwiek PDA :

  www.tmsbrokers.pl

  www.waluty.com.pl

 Uprzednio strony odpal pod XP na stac.Pc w celach porownawczych. Wkaz roznice ;)  Chyba ze cos sie zmienilo a jestem daleko w tyle i mozna w/w strony W CALOSCI  z powodzeniem odpalac na PDA.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 22, 2006, 15:49:07 »
Cytat: "khak"

*Kwieto *  wprawdzie przykladu ktorym sie posluze nie mozna  rozpatrywac w kwestiach przydatnosci UMPC do NETu badz nie , ale prosze sprobuj odpalic
jedna z ponizszych stron na jakimkolwiek PDA :

  www.tmsbrokers.pl

  www.waluty.com.pl

 Uprzednio strony odpal pod XP na stac.Pc w celach porownawczych. Wkaz roznice ;)  Chyba ze cos sie zmienilo a jestem daleko w tyle i mozna w/w strony W CALOSCI  z powodzeniem odpalac na PDA.


Jak na razie dziala wszystko, z wyjatkiem bannerow flashowych:
(sprawdzalem na pierwszym linku, drugi przez GPRS otwiera sie straszliwie wolno)








Ale to tez tylko kwestia czasu, kiedy zostanie wprowadzone (niedawno powstala beta open-source'owej przegladarki pod Palm OS, ktora prawdopodobnie bedzie supportowac flasha). Wieksza wiec przyszlosc wroze pod tym wzgledem tzw "wireless handhelds" i smartphonom, niz UMPC...

Zostaje jeszcze problem wyzszej rozdzielczosci ekranu UMPC - ale czy rzeczywiscie przewijanie ekranu jest AZ TAK uciazliwe, zeby kupowac do tego urzadzenie za ponad 2K PLN?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 22, 2006, 18:20:07 »
Ale czy wyswietlaja Ci sie ramki w javie jak na domowym Pc ? notowania walutowe w czasie rzeczywistym ? (cyfry w ramce z godzina)  Procz braku flasha to kolejny MINUS. Nie uprawiam tu hipokryzji ,bo intensywnie korzystam rowniez ze swojego Wizarda ale juz tylko do czytania komentarzy z w/w stron jak i z innych.

Cytat: "kwieto"

Zostaje jeszcze problem wyzszej rozdzielczosci ekranu UMPC - ale czy rzeczywiscie przewijanie ekranu jest AZ TAK uciazliwe, zeby kupowac do tego urzadzenie za ponad 2K PLN?


 W UMPC mozna przelaczac rozdzielczosc miedzy 3 trybami 800x480  800x600  1024x600.  Przewijanie ekranu nie jest uciazliwe wcale mi to nie przeszkadza. Ale co z tego ? kupie nastepne PDA za ponad 2 k lub za 3  ?  bez obslugi javy i flasha ?  A konstrukcja Laptopa az nadto mi sie "opatrzyla" . Mozna powiedziec : nie mialem wyjscia  >:)

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 22, 2006, 18:25:47 »
Cytat: "khak"
Ale czy wyswietlaja Ci sie ramki w javie jak na domowym Pc ? notowania walutowe w czasie rzeczywistym ? (cyfry w ramce z godzina)  Procz braku flasha to kolejny MINUS. Nie uprawiam tu hipokryzji ,bo intensywnie korzystam rowniez ze swojego Wizarda ale juz tylko do czytania komentarzy z w/w stron jak i z innych.

Cytat: "kwieto"

Zostaje jeszcze problem wyzszej rozdzielczosci ekranu UMPC - ale czy rzeczywiscie przewijanie ekranu jest AZ TAK uciazliwe, zeby kupowac do tego urzadzenie za ponad 2K PLN?


 W UMPC mozna przelaczac rozdzielczosc miedzy 3 trybami 800x480  800x600  1024x600.  Przewijanie ekranu nie jest uciazliwe wcale mi to nie przeszkadza. Ale co z tego ? kupie nastepne PDA za ponad 2 k lub za 3  ?  bez obslugi javy i flasha ?  A konstrukcja Laptopa az nadto mi sie "opatrzyla" . Mozna powiedziec : nie mialem wyjscia  >:)


Nie chcialem kolejnego laptopa  :huh:   ilez mozna !? ;)  potrzebowalem czegos mniejszego ale z funkcjonalnoscia XP (miedzy innymi dla  java ,flash )

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 22, 2006, 19:08:22 »
Cytat: "khak"
W UMPC mozna przelaczac rozdzielczosc miedzy 3 trybami 800x480  800x600  1024x600.  Przewijanie ekranu nie jest uciazliwe wcale mi to nie przeszkadza. Ale co z tego ? kupie nastepne PDA za ponad 2 k lub za 3  ?  bez obslugi javy i flasha ?  A konstrukcja Laptopa az nadto mi sie "opatrzyla" . Mozna powiedziec : nie mialem wyjscia  >:)

Nie chcialem kolejnego laptopa  :huh:   ilez mozna !? ;)  potrzebowalem czegos mniejszego ale z funkcjonalnoscia XP (miedzy innymi dla  java ,flash )


OK, OK! Ja nie neguje Twojego wyboru, zwroc jednak uwage, ze miales dosc specyficzne zapotrzebowania (np. nie chciales laptopa "bo nie").
Ja w cenie ktora kosztuje UMPC wole kupic laptopa bo bedzie uniwersalniejszy - a wielkosc obu urzadzen i tak jest na tyle duza, ze nie sa w stanie zastapic tego, do czego sluzy mi palmtop.
Stad moje zdanie ze UMPC jest (i bedzie) sprzetem  niszowym, co zreszta potwierdzaja przewidywania rynkowe linkowane powyzej.
Osobiscie wolalbym rozwoj w kierunku palmtopow obslugujacych flasha, jave itd - ale jednak palmtopow, a nie UMPC. Chodzi o wielkosc calego tego urzadzenia. I czas pracy na baterii, ktory poki co w palmtopach jest dluzszy
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 22, 2006, 22:03:58 »
Kwieto ,wiem ze nie negujesz wyboru zakupu UMPC . Bardzo dobrze rozumiem Twoje stanowisko . Zgadzam sie rowniez z Toba ze to produkt niszowy.
 
 Byc moze nie zakupil bym UMPC gdyby moj PDA byl takim wlasnie malym funkcjonalnym kombajnem. Nie moge sie pogodzic ze  PDA nie obslugje javy i flasha. Programisci powinni pojsc tym tropem od poczatku .....

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 23, 2006, 23:36:58 »
No ładnie... ominęło mnie spotkanie :huh:

Wszystko przez naaaawał pracy... ale dla tak miłego spotkania znalazł bym nawet cały dzień...

Licze na jakieś fotki ze spotkania..

Oraz pytanie do administracji - Co się dzieje z powiadamianiem na mail?
Kilka osób wysłało mi PW i nie dostałem ŻADNEGO powiadomienia - tak być nie może!
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 24, 2006, 00:30:09 »
Hmm.. Może już ustalmy datę następnego - więcej osób zdąży się dowiedzieć...

Jakieś propozycje odnośnie czasu/miejsca?

Może jednak pizzahut? IMO w coali było zbyt mało miejsca... No i straszna palarnia ;-)

*

Offline jarmarek

  • ***
  • 340
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trochę informacji o mnie...
  • Sprzęt: Oj było wiele... aktualnie (niestety) PPC
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 24, 2006, 00:45:33 »
Co do czasu to proponuję 16.12 (sobota) godzine powiedzmy 16:00

Co do miejsca to dajcie jakąś propozycję - bo zarówno Coala jak i PizzaHut były moimi pomysłami i wszyscy narzekali... także teraz niech ludzie narzekają na miejsce wybrane przez kogoś innego :))
Nie pracuj za pieniądze...

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 24, 2006, 10:46:04 »
W Coala nie było nawet przez moment problemu z miejscami, wszyscy się zmieścili a jest to miejsce na tyle kameralne że uważam spotkania w tym lokalu za najbardziej udane. Myślę ,że gdyby było nie 12-14 osób jak ostatni a n.p. 20-25 również nie było by problemu.
Jeśli chodzi o termin to można by umówić się od razu na termin proponowany przez >>jarmarka<< i wszyscy mogliby z wyprzedzeniem dostosować swój grafik do tego terminu. Ja jestem za 16 grudnia 06r również.
 >>No i straszna palarnia<< to fakt, całe ubranie mi tak przesiąkło, że nadawało się tylko do prania więc gdyby ktoś znalazł lepszą, ale spokojną lokalizację( Pizza Hut w/g mnie nie jest spokojnym miejscem) to można by zrobić rzecz w gdzie indziej.
apropo, >>jarmarek<<, aż się zdziwiłem, że nawet jednego posta nie napisałeś przed ostatnim spotkaniem.
Grzegorz
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline mandor

  • **
  • 229
    • http://rait.republika.pl
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 24, 2006, 13:34:50 »
Mnie też ominęło niestety :( nie miałem czasu przez pare dni przeglądać forum no i proszę.  :S

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Warszawa - kiedy następne?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 24, 2006, 22:38:03 »
walnę w ramkę , żeby się rzucało w oko


TERMIN SPOTKANIA - 16 XII 2006 (sobota) ;)



jarmarek - ja na pizzę nie narzekałem ;-) coala też nie była zła, tylko dym mi strasznie przeszkadzał (tzn. to, że został na ciuchach...)