Z Wizarda ma Kaisera

  • 44 Odpowiedzi
  • 6991 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2007, 16:35:27 »
transmisja danych = polaczony z 3G

Siec WiFi zlapalem kilka razy, a jak nie bylem polaczony przez WiFi to poprostu aktywna byla transmisja przez 3G. Korzystalem z internetu, 2h mialem wlaczona mape TomTom w czasie jazdy z Gliwic do Krakowa, a reszte czasu program pracowal w tle (co jakis czas sprawdzalem czy GPS jest dalej aktywny, robiac zdjecie GPS i chodzil)...

A teraz sprawdzilem i od soboty rano do teraz (do godziny 18:30) telefon chodzil przy normalnym uzytkowania.


Wiec ja z baterii w moim Kaiserze jestem SUPERzadowolony

Nic, tylko sie cieszyc! :)

A powiedz - radio WiFi bylo caly czas wlaczone, czyli wyszukiwalo w momencie, kiedy nie byles w zasiegu hotspotow - oraz oczywiscie dzialalo, kiedy byles do nich podlaczony i przesylales dane ?

I jeszcze pytanie - 3G w trybie UMTS, czy takze wlaczone HSDPA ?

"Chodzi mi o to, ze bardziej baterie zre wlaczony wyswietlacz, mila pani mowiaca o skretach i chodzacy na max procesor, niz sam wlaczony GPS. Gdyby wszystkie 3 rzeczy wlaczyc, zeby sobie chodzily w tle, to jestem przekonany ze telefon chodzilby caly dzien."

Nawiazujac do tego zdania, co wlaczyles, a co wylaczyles, oraz jak ustawiles ? Draze temat, bo sam czasami bede wykorzystywal w podobny sposob GPS, bylbym wdzieczny za info :)

WiFi bylo caly czas wlaczone = caly czas szukalo sobie sieci (o ile to robi, jak jest wylaczony ekran  i telefon w kieszeni, ale chyba tak ;) to jak ze swiatlem w lodowce, nie jestem w stanie sprawdzic czy sie wylacza jak zamykam:D).
Nie wylaczalem HSDPA i jak korzystalem z transmisji (nie bylem w zasiegu WiFi) to szlo po HSDPA (Kraków).
No to tak - uzywam TomToma i jechalem 2h do Krakowa z Gliwic, caly czas byl wlaczony PDA, mila pani mowila gdzie skrecic itp. Po tym jak przestalem potrzebowac GPSa to schowalem TT (nie wylaczalem) wiec GPS dalej chodzil (byl wlaczony, aktualizowal pozycje).
Podswietlanie mam wlaczone na poziom "o jeden wyzej niz wylaczony backlight" jezeli wiecie o co mi chodiz ;) Nigdy nie widzialem potrzeby wlaczania jasniejszego swiatla...
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2007, 09:17:09 »
WiFi bylo caly czas wlaczone = caly czas szukalo sobie sieci (o ile to robi, jak jest wylaczony ekran  i telefon w kieszeni, ale chyba tak ;) to jak ze swiatlem w lodowce, nie jestem w stanie sprawdzic czy sie wylacza jak zamykam:D).
Nie wylaczalem HSDPA i jak korzystalem z transmisji (nie bylem w zasiegu WiFi) to szlo po HSDPA (Kraków).
No to tak - uzywam TomToma i jechalem 2h do Krakowa z Gliwic, caly czas byl wlaczony PDA, mila pani mowila gdzie skrecic itp. Po tym jak przestalem potrzebowac GPSa to schowalem TT (nie wylaczalem) wiec GPS dalej chodzil (byl wlaczony, aktualizowal pozycje).
Podswietlanie mam wlaczone na poziom "o jeden wyzej niz wylaczony backlight" jezeli wiecie o co mi chodiz ;) Nigdy nie widzialem potrzeby wlaczania jasniejszego swiatla...

Dzieki za szczegolowa odpowiedz! :ok:

Swiatlo w lodowce sie AFAIK wylacza, mozna sprawdzic za pomoca jakiejs kamerki/aparatu foto krecac filmik. Tylko nie za dlugi, bo padnie sprzecik ;)

Jestem naprawde pod wrazeniem - miales caly czas wlaczony WiFi (a wlasnie - jak skonfigurowany masz w Settings ? Na Auto czy w trybie Extended ~ zwiekszonego oszczedzania energii ?), przez spora czesc czasu wlaczona aktywna transmisje danych (bo samego przesylu nie bylo jako tako non-stop), do tego minimalne podswietlenie LCD (o ile bylo wlaczone) i wlaczone komunikaty glosowe - i przy tym wszystkim trzymal 12 h, no no! :) Co do GPSa, miales pewnie wlaczony A-GPS (Quick GPS), bo inaczej zzeral by pewnie wiecej energii.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 17, 2007, 11:26:14 »
Podswietlanie mam wlaczone na poziom "o jeden wyzej niz wylaczony backlight" jezeli wiecie o co mi chodiz ;) Nigdy nie widzialem potrzeby wlaczania jasniejszego swiatla...
U mnie w Kaiserze nie ma pozycji "wylączony backlight". Na najniższyjm ustawieniu ekran jest jeszcze minimalnie poświetlony. U Ciebie jest inaczej?

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 17, 2007, 12:05:42 »
U mnie w Kaiserze nie ma pozycji "wylączony backlight". Na najniższyjm ustawieniu ekran jest jeszcze minimalnie poświetlony. U Ciebie jest inaczej?

Minimalnie jest, ale uwazam to za zbedna opcje, bo nie widze na nim nic tak czy inaczej :P Wiem w nocy moze sie przydac, ale jakos nigdy nie uzywalem tej opcji...

A co do WiFi to nic w opcjach nie zmienialem, czyli mam ustawione na "Best Battery". Ale i tak WiFi dziala mi lepiej niz w Hermesie - sprawdzalem z kazdym telefonem w tym samym miejscu na rynku w Gliwicach, zaden ktory mialem wczesniej nie lapal tam "na stale" internetu, tylko albo zrywal po pewnym czasie (a jak chodzil to strasznie wolno) albo w ogole sie nie laczyl... A Kaiser sie polaczyl i smigal :)

Quick GPS wlacza sie automatycznie jak uruchamiam GPSa z tego co zauwazylem, wiec tak - mialem wlaczony Quick GPS ;)

Sprzecik wymiata jednym slowem ;)
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 17, 2007, 13:30:57 »
U mnie w Kaiserze nie ma pozycji "wylączony backlight". Na najniższyjm ustawieniu ekran jest jeszcze minimalnie poświetlony. U Ciebie jest inaczej?

Minimalnie jest, ale uwazam to za zbedna opcje, bo nie widze na nim nic tak czy inaczej :P Wiem w nocy moze sie przydac, ale jakos nigdy nie uzywalem tej opcji...

Ta opcja "sama się wykorzystuje" gdy masz uruchomiony jakiś program (np. Skype). W Kaiserze ekran się nie wyłącza, tylko przełącza na najmniejsze podświetlenie. W Wizardzie ekran całkowicie się wyłączał.
Wygląda na to, że w Kaiserze funkcja "Turn off backlight if device is not used" jako używanie traktuje także działający program.

Poprawka.
W skype miałem ustawioną funkcję zabraniającą przejścia w standby. Niemniej pdświetlenie  ekranu nie wyłącza się tylko schodzi do najmniejszego, niezerowego poziomu.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2007, 13:38:52 wysłana przez sierek »

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2007, 15:27:53 »
A ja mam pytanie - da sie zrobic tak, zeby np podczas sluchania muzyki, uzywania Skype itp moc wylaczyc ekran, ale zeby reszta dzialala dalej ? Zeby muzyka sie nie wylaczala itp... Bardzo jest to frustrujace jak trzymalem w kieszeni Hermesa, mialem sluchawki i przypadkiem cos sie tam klikalo w kieszeni i np wylaczala muzyka i dzwonilem do kogos... :/ Albo wlaczal sie IE (bardziej niebezpieczne, bo muzyka gra dalej, telefon sam sie laczy z internetem i wchodzi na jakas strone...)
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2007, 16:16:10 »
W HTC Audio Manager'ze niestety nie da się wyłączyć ekranu (walczę jak to obejść, ale nie widzę rozwiązania :( ). W TCPMP da się przyporządkować klawisz do wygaszania.

*

Offline macius1984

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 17, 2007, 20:43:38 »
Miałem dokładnie ten sam problem :|

Polecam mort playera Jest tam dokładnie taka opcja wyłączająca zasilanie ekranu i dodatkowo wyłączająca klawisze co by też nie mogły wzbudzić urządzenia. Bardzo polecam ten program jak dla mnie jedyny wart instalowania odtwarzacz muzyki. Poza tym ma możliwość wgrywania fajnych skinów opcje ekranu samochodowego(powiekszone klawisze) i w ogole mnostwo przydatnych opcji

*

Offline Barty

  • 48
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 18, 2007, 08:31:32 »
W Spb Pocket Plus 4 można przypisać do jednego z klawiszy funkcję "toggle display" - czyli włącz / wyłącz wyświetlacz. Praktycznie jest zmapować w ten sposób przytrzymanie [hold] jednego z klawiszy.

Może to jest jakis sposób?

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 18, 2007, 10:19:32 »
Miałem dokładnie ten sam problem :|

Polecam mort playera Jest tam dokładnie taka opcja wyłączająca zasilanie ekranu i dodatkowo wyłączająca klawisze co by też nie mogły wzbudzić urządzenia. Bardzo polecam ten program jak dla mnie jedyny wart instalowania odtwarzacz muzyki. Poza tym ma możliwość wgrywania fajnych skinów opcje ekranu samochodowego(powiekszone klawisze) i w ogole mnostwo przydatnych opcji

Z calym szacunkiem, kazdy pielegnuje swoj ogrodek, ale ja o niebo wole GSPlayera. Dokladnie takie same funkcje jak wyzej (moze poza DUZYMI nadkladkami graficznymi - choc to pewnie tez by sie dalo obejsc przy duzej dozie checi), a posiada m.in. system wtyczek, dzieki ktorym mozna odtwarzac tak naprawde gros standardowych formatow muzycznych (m.in. MIDI, AAC/M4A/MP4, WMA i wiele innych (np. moduly! (.mod etc.) ) - wystarczy poszukac na stronach...).

I oczywiscie nawiazujac do powyzszego, mozna na dowolnym klawiszu sprzetowym ustawic zarowno wygaszanie, jak i wygaszanie + blokada klawiatury. Odblokowanie nastepuje oczywiscie po ponownym nacisnieciu tego klawisza.

Swoja droga - ciekawe, czy przewodowy pilot (BARDZO wygodny IMHO, jedno z pierwszych akcesoriow po folii Brando, jakie kupie :) ) produkowany przez HTC bedzie dzialal z innymi aplikacjami, niz HTC Audio Manager i ewentualnie Windows Media Player. Mam taka nadzieje :D

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 26, 2007, 12:39:29 »
I kolejne bardzo mile zaskoczenie ze strony Kaisera :) pisze to tutaj bo na ten temat bylo :]

Otoz sluchalem sobie ostatnio muzyki przez Audio Managera i przypadkowo wylaczylem ekran guzikiem POWER. No i okazalo sie, ze muzyka gra dalej! :D A wiec juz nie trzeba instalowac osobnych programow do blokowania ekranu... BARDZO przydatna funkcja :)
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 27, 2007, 02:33:55 »
I kolejne bardzo mile zaskoczenie ze strony Kaisera :) pisze to tutaj bo na ten temat bylo :]

Otoz sluchalem sobie ostatnio muzyki przez Audio Managera i przypadkowo wylaczylem ekran guzikiem POWER. No i okazalo sie, ze muzyka gra dalej! :D A wiec juz nie trzeba instalowac osobnych programow do blokowania ekranu... BARDZO przydatna funkcja :)

Ale to zdaje sie, ze tylko w Audio Managerze... czy bylbys w stanie sprawdzic to, uzywajac Windows Media Playera ? Dzieki z gory.

*

Offline Prophet

  • **
  • 169
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 27, 2007, 10:50:31 »
I kolejne bardzo mile zaskoczenie ze strony Kaisera :) pisze to tutaj bo na ten temat bylo :]

Otoz sluchalem sobie ostatnio muzyki przez Audio Managera i przypadkowo wylaczylem ekran guzikiem POWER. No i okazalo sie, ze muzyka gra dalej! :D A wiec juz nie trzeba instalowac osobnych programow do blokowania ekranu... BARDZO przydatna funkcja :)

Ale to zdaje sie, ze tylko w Audio Managerze... czy bylbys w stanie sprawdzic to, uzywajac Windows Media Playera ? Dzieki z gory.

Naturalnie - chodzi tylko o AM, w WMP nie dziala ;) Ale i tak bardzo mile zaskoczenie (AM jest wg mnie wygodnym programem)...
N7650->N9210->N9500->HTC BlueAngel->HTC TyTN->HTC TyTN 2->HTC Touch Pro+iPhone 3G->Desire HD

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 27, 2007, 11:17:06 »
Miałem dokładnie ten sam problem :|

Polecam mort playera Jest tam dokładnie taka opcja wyłączająca zasilanie ekranu i dodatkowo wyłączająca klawisze co by też nie mogły wzbudzić urządzenia. Bardzo polecam ten program jak dla mnie jedyny wart instalowania odtwarzacz muzyki. Poza tym ma możliwość wgrywania fajnych skinów opcje ekranu samochodowego(powiekszone klawisze) i w ogole mnostwo przydatnych opcji

ja o niebo wole GSPlayera. Dokladnie takie same funkcje jak wyzej, a posiada m.in. system wtyczek, dzieki ktorym mozna odtwarzac tak naprawde gros standardowych formatow muzycznych (m.in. MIDI, AAC/M4A/MP4, WMA i wiele innych (np. moduly! (.mod etc.) ) - wystarczy poszukac na stronach...).

I oczywiscie nawiazujac do powyzszego, mozna na dowolnym klawiszu sprzetowym ustawic zarowno wygaszanie, jak i wygaszanie + blokada klawiatury. Odblokowanie nastepuje oczywiscie po ponownym nacisnieciu tego klawisza.
MortPlayer też obsługuje wtyczki. A co ciekawsze dla Ciebie: Obsługuje wtyczki GSPlayera  ;D
brak podpisu i kropka

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Z Wizarda ma Kaisera
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2007, 09:34:53 »
Miałem dokładnie ten sam problem :|

Polecam mort playera Jest tam dokładnie taka opcja wyłączająca zasilanie ekranu i dodatkowo wyłączająca klawisze co by też nie mogły wzbudzić urządzenia. Bardzo polecam ten program jak dla mnie jedyny wart instalowania odtwarzacz muzyki. Poza tym ma możliwość wgrywania fajnych skinów opcje ekranu samochodowego(powiekszone klawisze) i w ogole mnostwo przydatnych opcji

ja o niebo wole GSPlayera. Dokladnie takie same funkcje jak wyzej, a posiada m.in. system wtyczek, dzieki ktorym mozna odtwarzac tak naprawde gros standardowych formatow muzycznych (m.in. MIDI, AAC/M4A/MP4, WMA i wiele innych (np. moduly! (.mod etc.) ) - wystarczy poszukac na stronach...).

I oczywiscie nawiazujac do powyzszego, mozna na dowolnym klawiszu sprzetowym ustawic zarowno wygaszanie, jak i wygaszanie + blokada klawiatury. Odblokowanie nastepuje oczywiscie po ponownym nacisnieciu tego klawisza.
MortPlayer też obsługuje wtyczki. A co ciekawsze dla Ciebie: Obsługuje wtyczki GSPlayera  ;D

Dzieki za info, oczywiscie w takim ukladzie przetestowanie tego programiku jest obowiazkowe :)