Wyłączający się Kaiser...

  • 5 Odpowiedzi
  • 1153 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eSJot

  • 41
  • Sprzęt: HTC TyTN II + Nokia Communicator 9500 + HTC Wings + Fujitsu Siemens LOOX T830
Wyłączający się Kaiser...
« dnia: Marzec 23, 2009, 18:38:19 »
Witam. Być może ten problem na forum był już poruszany ale ja jakoś go nie znalazłem... Problem o którym chcę z Wami podyskutować jest następujący: - bateria w HTC Kaiser naładowana na full. Wychodzę na dwór. Nie ma znaczenia czy ja inicjuję połączenie telefoniczne czy ktos do mnie zadzwoni... faktem jest, że Kaiser wyłącza się w trakcie połączenia... Czasem towarzyszy temu tzw. efekt falowania czyli ekran tak jakby faluje... Co może być powodem tego stanu rzeczy? Nadmienię, że ponowne włączenie Kaisera który w czasie rzomowy "padł" jest bardzo często niemożliwe, tzn. można włączyć... i następnie znowu się sam wyłącza. Po włożeniu na ładowarkę pokazuje stan naładowania bliski pełności czyli od 95 do 98%.
Jak zaradzić by tego rodzaju przygody mnie nie dotykały? Jest to bardzo stresująca sytuacja. Wszak telefon jest do tego by z niego korzystać bez względu na porę dnia czy na to gdzie jesteśmy...
Ogólnie rzecz biorąc zraziłem sie do produktów HTC - a już w szczególności do Kaisera.
Dla jasności podaję, ze mam w chwili obecnej WM 6.1 z pamięcią 3.29.464.0 PLK, ROM 05/07/08, Radio 1.65.16.25 i wersja protokołu to 25.83.40.02H
Czekam na Wasze rady za które serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Wyłączający się Kaiser...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2009, 19:06:25 »
moim zdaniem HR nic nie da - ale spróbować nie zaszkodzi - może to błąd jakiś
chyba serwis tylko  :(
u mnie też htc zapunktował - 2 razy serwis i znów coś port nie styka idealnie - driverów brak - może to trochę przesada ale co tam - precz z tandetą htc !!!
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline grzemach

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Info Enterprise
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Wyłączający się Kaiser...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2009, 22:14:15 »
ja bym obstawił że masz padniętą baterię, może nie samą w sobie, ale np sterownik w baterii który wysyła info do HTC że bateria jest na wyczerpaniu i wtedy następuje wyłączenie. W sumie, to i tak nie ma bardzo dużej różnicy bo bateria do wymiany.... jeśli masz znajomego który miałby HTC spróbuj zamienić na chwilę baterie i zobacz czy masz takie same objawy.
Teraz, myślę że jest to nie problem, w prawie każdym biurze widzę HTC Kaisera... u mnie na roku ma go co najmniej 3 osoby :)

Zawsze jest tak, że jak coś się sypie to człowiek później wyszukuje sobie dodatkowych wad danego produktu, tak było u mnie w U700, tak jest teraz ze mną i PLAY. Jednak na chwilę obecną na HTC złego słowa nie powiem. Może on nie ma super wyglądu (a na pewno wagi :P), to jest w nim wszystko czego potrzebuję, zdarzy mu się przymulić - ale idzie z tym żyć, mam go ok 6 miesięcy i na chwilę obecną raz mnie zawiódł ale to z mojej głupoty.

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Wyłączający się Kaiser...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2009, 07:34:56 »
tak - bateria to bardzo prawdopodobne
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline eSJot

  • 41
  • Sprzęt: HTC TyTN II + Nokia Communicator 9500 + HTC Wings + Fujitsu Siemens LOOX T830
Odp: Wyłączający się Kaiser...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2009, 11:15:05 »
Witam. Przede wszystkim dziękuję Wam wszystkim za szybką odpowiedź. Moim zdaniem to chyba nie jest wina baterii ponieważ jeśli jestem w domu czyli w warunkach gdzie jest w miarę ciepło (a przynajmniej znacznie cieplej niż na dworze) to... mogę rozmawiać nawet godzinami... i nic sie nie dzieje.
O, przepraszam, raz był taki objaw, że po jakiś 70 minutach rozmowy wyłączył sie w ten sam sposób jak to ma w zwyczaju wtedy gdy bywam na powietrzu.
Dodatkową informacją dka Was niech będzie to, że taka zerwana rozmowa nie jest "zapisywana" nigdzie. Ani w historii połączeń ani w Start/Ustawienia/System/Informacja o urządzeniu/Czas trwania połączenia - a z tego co wiem to w tej opcji zapisują się wszystkie połączenia... Więc nadal uważacie, że to może być wina baterii? Baterii, która prawie zawsze jest naładowana na full. Hmm... może jednak znowu musi ten HTC Kaiser powędrować do Janek? Jakby na to wszystko nie spojrzeć i jaka by to nie była przyczyna jednego jestem pewien następnym moim sprzętem będzie Nokia N97! Czyli w moim przypadku powrót do telefonów Nokii - która NIGDY mnie nie zawiodła! .Pozdrawiam serdecznie

*

Offline grzemach

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Info Enterprise
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Wyłączający się Kaiser...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 13:20:21 »
odpowiem tak. Jasnowidzami nie jesteśmy, nie umiemy powiedzieć jaka jest przyczyna, możemy jedynie domniemywać. A tego typu objawy, są raczej informacją o uszkodzonej baterii. Ostateczna decyzja co zrobisz z telefonem, czy wyślesz do serwisu dasz komuś itp. Należy tylko do Ciebie, my możemy tylko podpowiedzieć.