PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10

  • 56 Odpowiedzi
  • 30152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« dnia: Kwiecień 24, 2008, 17:25:57 »
Mam problemy z swoim kaiserem a mianowicie po wgraniu  romu  Cysorz_WM6.1_PL_Lite_fixed  zapodalem do kaisera  Radio 1.65.17.10  wszystko poszło zgodnie z przepisami wgrało sie ładnie ale po kilkuminutowej zabawie okazało sie ze cosik z tym radyjkiem niejest tak jak trzeba a mianowicie kaiser sie restartuje przy normalnym dzwonieniu ,postanowiłem więc wymienic radyjko i tu zaczeły sie moje schody wgrywalem wszystko praktycznie  miedzy innymi: Radio 1.65.17.10,KAIS_Radio_Only_1.64.08.21_CustomRUU,nawet juz  próbowałem wymieniac rom z radiem RUU_Kaiser_HTC_WWE_1.56.405.5_radio_sign_22.45.88.07_1.27.12.11_Ship i tez bez rezultatu mam cały czas to swoje nieszczesne radio 1.65.17.10

PROSIŁBYM O POMOC W ROZWIKŁANIU TEJ ZAGADKI  :)

*

Offline Mr Q

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700
I co się gapisz?! Człowieka nie widziałeś??

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2008, 17:32:58 »
Już tam byłem ale z moim angielskim raczej tego niełykne hyh

*

Offline Mr Q

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2008, 18:00:54 »
W wielkim skrocie nie ma ostatecznego rozwiazania problemu.

Tak na przyszlosc radze najpierw czytać (prosic kogos o przetlumaczenie) wątek, a potem flashować.
I co się gapisz?! Człowieka nie widziałeś??

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2008, 19:32:22 »
może wgraj jeszcze raz HardSPL i zainstaluj nowe radio

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2008, 15:45:05 »
 :-| niestety niema zadnego efektu hyh
Napisane: Kwiecień 24, 2008, 20:03:19
hmmm czy jest juz jakas metoda na pozbycie sie tego radyjka  :-|

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2008, 12:40:53 »
Witam! Niestety mam to samo. WYchodzi na to że to radyjko jest niezniszczalne. Również próbowałem wszystkiego ale nawet na xda nie potrafią podać realnego rozwiązania. Takie dyrdymały i raczej domysły jak się tego pozbyć. Właśnie próbuję ostatniej szansy na zmianę radyjka. Jeśli nie to chyba kolego powędrujemy do CRC a tam już to będzie bolało. Pozdrawiam. Moze ty coś zna]jdziesz hahahhahhaha.

Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2008, 16:12:48 »
witajcie koledzy pogrążeni w radiu 1.65.17.10   :-| chyba coś drgnęło...dobrze znających angielski zapraszam tutaj:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=391714
Nigdy wiecej radii z piekła rodem!!

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2008, 00:59:45 »
Muszę cię zmartwić Karbo. Twój kaiserek do serwisu ale nie do CRC. Tam najprawdopodobniej utracisz gwarancję. Wczoraj zaniosłem do CRC i powiadomili mnie że utraciłem gwarancję za nieautoryzowany soft. Ponadto nie chcieli nawet słyszeć o odpłatnej naprawie i w ciemno (chyba) zawyrokowali że to uszkodzenie płyty głównej. Koszt naprawy wg CRC ok 1600 zł. Zaniosłem mojego kaisera do innego serwisu i jutro cię powiadomię o szczegółach uszkodzenia. Radio 1.65.17.10 jest przeznaczone dla AT&T Tilt i stąd cała bieda. Na xda co prawda jest możiwośc neutralizacji tego radia(bez zmiany) radiem 1.65.20.29. Kaiser na romie TNT dla kaisera działa wyśmienicie tylko że to nie PLK. Na AT&T również. Więc to chyba nie płyta a radiorom skopany i stąd kłopoty z dźwiękiem i camerą. Na xda nie ma rozwiązania aby wrócić do polskich romów. Próbowałem wszystkiego. Romy TNT i Tilta bardzo ładnie chodzą na tym radiu. Tak więc kolego raczej nie uchronisz się przed serwisem jeśli chcesz mieć rom PLK.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2008, 12:08:30 »

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2008, 21:04:23 »
Snowrider. Facet wgrał radio 1.65.17.10 Patched i to go uratowało. Ja wgrałem niepatchowany i zapewniam Cię, że próbowałem nadgrać od Unpatchet. Bez rezultatu. Mój Kaiser już 3 dzień w serwisie (nie CRC) i jak na razie nie mogą sobie poradzić. Kupiłem nowego Kaisera bo jest mi niezbędny w pracy i to radyjko omijam z daleka. Dla ciekawości śledzę wątki na xda czy coś wymyślili ale jak dotąd cisza. Więc Karbo.....do serwisu. Jak obiecałem, jeśli mi zrobią to Cię zawiadomię.

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2008, 11:06:09 »
 czyli pozostaje jak narazie wersja  eng romiku na ktora niemazna nazekac  mam aktualnie AT&T WM6.1   3.51.502.0 (Radio 1.65.17.10) i smiga mi wszystko jak trzeba  dlatego wybor servis kontra rom eng stawiam na 2ga opcje

*

Offline adrock

  • ***
  • 428
  • Sprzęt: HD2 SGS2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2008, 11:24:00 »
Możecie jeszcze pogadać z qsqa - oczywiście jeżeli potrzebujecie Rom PL...

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2008, 11:25:44 »
Karbo!Jeśli chcesz zaryzykować (ja tak zrobię jak mi oddadzą nienaprawionego Kaisera z serwisu) to jest metoda na xda. Co prawda jednym wychodzi innym nie. Tak czy inaczej niczym nie ryzykujesz, jeśli nie przeszkadza ci ROM EN.
Na  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=361236 masz metodę na pozbycie się problemu. Poczytaj (jeśli masz kłopot z en to poproś kogoś kto zna ten język dobrze) i spokojnie , step by step zrób to co tam jest wyszczególnione. Trochę strachu i po krzyku.
P.S. Nowego (nóweczka komplet) Kaisera kupiłem za 1450 zł (sic!) z Vatem na firmę. Więc realnie kosztował mnie jakieś 850 zł. Może i dużo ale się opłaciło. Pozdrawiam!

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2008, 11:34:18 »
Ladgim a co wspólnego ma radiorom z dźwiękiem i kamerą?

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2008, 14:32:40 »
Poczytaj na temat Radioromów. Złe radio (np. 1.27........czyli do WM 6.0 zastosowane do WM 6.1 obojętna czy WWE czy PLK) spowoduje że nie będziesz miał dźwięku wogóle. Jak dotąd myślałem że zmiana radia to rzecz banalna i prosta oraz bezpieczna. Niestety nie. To tak jak byś do Kaisera zaserwował ROM dla Wizarda. Uwalisz fona i masz fajny przycisk do papieru na biurku. Robiłem mnóstwo flaszy, Wizard, Kaiser, gotowanie , dumpy itp. NIe uwaliłem żadnego urządzenia. Ale jeszcze nie spotkalem się z tak upartym softem jak to radio. Niezniszczalne. Głupia wpadka przez rutynę. Nie sprawdziłem go i mam problem. Choć teraz nie ja a panowie z serwisu. Podjęli się naprawy i teraz moczą. A napewno boją się użyć metody na kompletne czyszczenie pamięci ROM i RAM i RadioRom. Ja nie mam nic do stracenia bo mam nową bułeczkę. Oni boją się uszkodzić płytę główną. I stąd taaaaaka zwłoka w naprawie. Ale jak chcesz się brać za zmianę czego kolwiek w PDA to lepiej ucz się na błędach innych ( w tym i moich) i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.
Napisane: Maj 16, 2008, 13:28:37
@Karbo. Właśnie dostałem informację, że Kaiserka mi zrobili i jest do odbioru. Jak go odbiorę to zobaczę co w nim pogrzebali i przekażę Ci informację co i jak.  B)

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2008, 17:34:55 »
Tak się składa, że widziałem zachowanie nie jednego sprzętu z uwalonym Radio ROMem i poza funkcją gsm wszystko było ok, także nie siej takich opinii.
A napewno boją się użyć metody na kompletne czyszczenie pamięci ROM i RAM i RadioRom.
Przecież RAM po soft resecie sam się czyści...
A do zmiany Radio ROMu będzie pewnie potrzebny odpowiedni BL i BL Radia.

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2008, 21:30:36 »
CD historii radia 1.65.17.10 na moim Kaiserze. Właśnie odebrałem telefon z serwisu Milenium Mobile ul. Targowa 61 w Warszawie. Oddałem go do serwisu z ROMem TNT 19202 Vanilla tj. z jedynym z którym ww radio współpracuje i tak na marginesie ładnie śmiga. W zleceniu wyraźnie zaznaczyłem, iż proszę wgrać ROM PLK 6.x oraz zmienić Radio. Po 4 dniach od chwili przekazania Kaisera ww serwisowi otrzymałem wiadomość, że telefonik do odbioru. Lecę więc po Kaisera w tonąc w korkach ulicznych (bo to godziny szczytu) i co otrzymuję prócz rachunku na 150 zł.....? Kaisera z ROMem TNT 19202 i informacją, że się nie da wgrać ROMu PLK. Kolejny serewis poległ. Cóż, zdarza się. Ale kiedy odmówiłem zapłaty 150 złotych za nie wykonaną moim zdaniem usługę i sugestią że chyba serwis próbuje wyłudzić ode mnie pieniążki za nie wykonane zlecenie, usłyszałem od Pani kierownik serwisu, że to ja odmawiając zapłaty wyłudziłem usługę. Bo Pan serwisant tak się przecież namęczył przez 4 dni aby zmienić ROM TNT 19202 Vanillia na ........ROM TNT 19202 a radio nadal 1.65.17.10. Nadmienię, iż to ja wcześniej zdjąłem CIDa i simlocka. Powiedziałem Pani kerownik serwisu, że taką usługę w zaciszu domowym wykonuję w 10 min. Wyszedłem z serwisu z piętnem złodzieja usług (niewykonanych). I śmiesznie i smutno i straszno. Wściekły, jadąc samochodem (nadal w korkach) nagle doznałem olśnienia. Posty i dyskusje o tym radioromie  prowadzę na Mobione.pl i PDAclub od tygodnia. Opisujemy tam co, kto,  i jak walczył z tym radiem. Więc zadzwoniłem z samochodu z drugiego, nowo zakupionego Kaisera i skierowalem Panią kierownik serwisu Milenium Mobile na te fora aby poczytała i zobaczyła że jej serwisanci to raczej symulanci techniczni a ja nie wyłudzam usług bo ten rom TNT wgrałem wcześniej. Pogadaliśmy sobie (a jakże, na mój koszt z tela komórkowego ze 40 min)! Pani kierownik mnie przeprosiła. Fakt, że nie jestem złodziejem bardzo mnie ucieszył. Jednak serwisu Milenium Mobile nie polecam nikomu. I nie chodzi o to, że nie dali rady z tym radiem ale o uczciwość i rzetelność i umiejętność przyznania się do porażki. Teraz wiem dlaczego CRC nawet nie podjęło próby naprawy Kaisera. Wiedzą, że na to radio na razie nie ma sposobu. I ROMu PLK dla niego też nie ma. Tylko wymiana płyty głównej lub nowy PDA. A tu w Milenium Mobile porażki techniczne próbuje się zrzucić na klijenta, wmawiając mu że tego włąśnie chciał za swoje pieniądze. Mimo wyraźnego zakresu zlecenia" wgranie polskiego romu i zmiana radia".
P.S. Strach pomyśleć jak muszą "nabijać w butelkę" i kosić z kasy ludzi nie mających pojęcia o technologiach mobilnych i branży IT. 
Napisane: Maj 16, 2008, 21:17:48
@Malys
Wgraj sobie radio o którym tu mowa i pogadamy kolego. Raźniej mi będzie z Tobą. Poczytaj o MTTY i komendach AT.

Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2008, 20:00:34 »
panowie jest światełko w tunelu  :grin:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393337

tylko jak by ktoś to przełożył na nasz język ?

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 20, 2008, 01:36:09 »
Metodę znam. Nawet zacząłem kombinować. Problem polega na tym że u mnie, jackiw2001 nie chce zamienić spl 1.0 olipro na 1.1 jackiw2001.
Spójrz na datę. Temat sprzed roku a nadal nie opracowany do końca. Jednemu się uda inny zwali Kaisera(nieodwracalnie). Bardzo, ale to bardzo ryzykowne. PO drugie problem sprzętowy. Musisz mieć połączenie na porcie com. Nie znalazłem takiego kabelka na giełdzie elektronicznej na Wolumenie. Ale wydaje się że jest to (jak na razie) jedyna metoda. A jak to mówią" kto nie ryzykuje nie pije szampana" 

*

Offline slawekpr

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.fis.com.pl
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2008, 01:44:00 »
według tej metody z XDA można odblokować to radio

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=393337

link do metody wraz ze wszystkimi plikami jest wyżej :)

sam sie załatwiłem na cacy tym radyjkiem ale już jestem wolny
jak nikt nie przetłumaczy to w niedziele siądę i zrobię tutka do tego po polsku.

kabelek ten co standardowo sie używa tylko stery trzeba podać które też są w tym topiku

wedle tej metody kaisera trzeba wręcz zabić żeby można było naprawić ten problem ale
całość napisana z taką łopatologią że nie powinien mieć nikt problemu z tym mały stresik jest
ale wszystko idzie naprawdę jak po sznurku gość dołączył nawet screeny jak ma wyglądać co po każdej operacji
normalnie konkret na max

radio 1.65.17.10 -> 1.27.15.32 i dało sie

pozdrówka Sławek
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 01:51:30 wysłana przez slawekpr »

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 20, 2008, 05:00:58 »
Moje tłumaczenie procedury, tylko ściągnijcie sobie obrazki z linku coby wam się nie popie....ło. Trochę zachodu i strachu i kto wie......


Oto moje rewolucyjne narzędzie "FrankenKaiser" na pozbycie się radia 1.65.17.10 (radio from hell)

Ta metoda pociąga za sobą kasowanie SPL i OS i wymaga poprawnego uzycia narzędzi przez użytkownika. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za mogące powstać szkody w urządzeniu.
Metoda ta jest tylko dla radia 1.65.17.10. Sprawdź na pierwszym splashscreenie.
Podczas procedur w MTTY nie używać poleceń copy and pase. Trzeba dokładnie na klawiaturze pisać polecenia, krok po kroku bez cudzysłowów.
Podczas całęj procedury funkcja " pozwalaj na połączenie USB"w Activesync była wyłączona. Metodę wypróbowałem na swoim Kaiserze w WINXP i ble ble, innym też się udało. ble ble.
Oto procedura, którą należy starannie przeczytać i stosować sie do poleceń.
0)pobierz i rozpakuj na PC w głównym folderze wszystkie narzędzia w rodzaju MTTY 1.42, FrankenKaiser, screenshotsoraz pliki readme,stosowne draivery do radio bootloadera (Drivers MotoQ) oraz 2 pliki SPL (SPL1.56-Kaiser-Unbricker.nb i sspl-0.92-jumpspl-forse-usb.nb)
1)Musisz mieć wgrany HardSPL.Wejdź w bootloadera i na trójkolorowym ekranie sprawdź czy jest tam SPL Olipof lub 1.1 jockyw. Jeśli nie to zainstaluj HardSPL.
2) Uruchnom MTTY przez USB i wpisz polecenie"rtask a" i enter. Sprawdź czy pokazał się napis"radata 90000000 1".
Zamyknij MTTY, wyłącz i włącz kabel USB. Jeśli nie połączyłeś się z PC trzeba zainstalować 3 sterowniki MotoQ, które sprawdzą który port COM jest przeznaczony dla połączenia dla "Qualcomm diagnosctic interface (COMxx)". (U mnie to COM4 ale moze być inny) - obrazek 1 menadżera urządzeń.
3) Wyjmij i włóż baterię do Kaisera i wejdź w tryb bootloadera i połącz przez MTTY (USB) i enter. W oknie wpisz polecenie cmd>task 2a. To wykasuje splasha, SPL i OS na Kaiserze. Czekaj aż procedura się zakończy. Masz teraz cegłę nie telefon (hahhaahh)- obrazek 2
Po tej procedurze bootloader radia będzie nazywać sie "oemsbl" Aby połączyć sie z MTTY otwórz port COM x w menadżerze urządzeń jak na obrazku nr 3 (port COMx wskazany w kroku 2). Nie zamykaj żadnych okienek mimo że są zasłonięte. Nie można powtózyć kroków 1-3!!!!. Odwrotu nie ma.
4)Wyjmij i włóż baterię i jeżeli połączymy się prawidłowo przez port COMx z MTTY to po wpisaniu polecenia "setboot" zobaczymy odpowiedź"ARM9BootMode:0" Jeżeli widzisz nie odznazony port w menadżerze urządzeń to znaczy że sterowniki zainstalowały się poprawnie. Jeśli otrzymaliście po poleceniu "setboot" ww komunikat, możecie wpisać polecenie "radata 90000000 1" który wprowadzi telefon w specjalny tryb "dload mode" Nie zamykaj okienek!!!!
Zamknij MTTY
5)Wyłącz i podłącz kabel USB do fona.
6)W oknie DOSa (cmd) uruchom FrankenKaiser poleceniem c:\FrankenKaiser-V1.9517>FrankenKaiser-V1.9517.exe/dev/comx SPL1.56-Kais-unbricker.nb - oczywiście w poleceniu podajemy zamiast x ustalony wcześniej nr portu COM np.4, wskazany w menadżerze urządzeń na PC .
Zobazysz takie cóś jak na obrazku nr 4.
w oknie po chwili powinny się pokazaćnie  "7e 02 6a d3 7e" . Jeśli nie pokażą się to znaczy że coś pomąciliśmy.Brak połączenia przez USB, sterowniki się nie zainstalowaly prawidłowo, literówka w poleceniach lub podany zły port COM w linii poleceń. Jeśli wszystko poszło dobrze i macie taki komunikat jak na obreazku to...
7)Uruchom MTTY przez COMx i wykonaj starannie poniższe komendy :
echo_on
setboot 1 -obrazek nr 5
oraz
mb 9de8bc => dump HTC security area
mw 9de8bc 1 31313131 (replaces first half CID by SuperCID "1111")
mw 9de8c0 1 31313131 (replaces second half CID by SuperCID "1111")
mw 9de8e4 1 00000000 (Sets security flag to 0, sec unlocked)
mb 9de8bc => dump HTC security area again and check if CID and security flag are modified in memory - obrazek nr 6
oraz
setinfo
powerdown - obrazek nr 7
Zamknij MTTY
Po tych czynnościach Kaiser powinien być odblokowany oraz SIM i SuperCID. Teraz musimy z FrankenKaiser wchodzimy w softload i SPL oraz HardSPL. Po wyżej wymienionych czynnościach Kaiser jest jak dziewica i trzeba znowu odtworzyć SPL oraz HardSPL.
8)Wyłączyć i włączyć telefon i po łączyć sięprzez port COPMx z MTTY. Najpierw wpisać polecenie "echo on" oraz "deload" aby telefon wszedł w tryb dload. Znowu "echo on" i wynikowo powinno ukazać się" ECHO ON MODE" Jeśli tego nie widać to znaczy że coś skopaliśmy w krokach 1-7.
9)Odłączyć i podłączyć znowu kabel USB !!
10)Uruchomić znowu w oknie DOSa
c:\FrankenKaiser-V1.9517>FrankenKaiser-V1.9517.exe /dev/comx SPL1.56-KAIS-unbricker.nb, gdzie znowu x przy COM oznacza numer portu wskazywany przez sterownik menadzera urządzeń.
11) Uruchom MTTY (COMn)
type "echo_on"
type "setboot 0"
type "cego" => ukaże się trójkolorowy ekran bootloadera - obrazek nr 8
Jeżeli nie ma trójkolorowego ekranu odłączyć kabel USB oraz wyjąć baterię i powtórzyć kroki od 8 -11, ale w kroku 10 zastosować inny SPL poleceniem "sspl-0.92-jumpspl-force-usb.nb"
Zamknąć MTTY
12) Podłączyć kabel USB i wgrać HardSPL
13)Wyjąć i włożyć baterię i wprowadzić tela w tryb bootloadera i wgrać Splasha
14)WYjąć i włożyć baterię i w trybie bootloadera wgrać OS
15)WYjąć i włozyć baterię i wgrać nowe radio
i to już wszystko.
Kaiser jak nowy.Mam nadzieję że metodą FrankenKaiser odblokujecie telefo. Nie ma szybkiego sposobu i innego narzędzia.  bla bla bla

Jest póżno a raczej wcześnie. Sprawdźcie czy wszystko dobrze przetłumaczylem bo dawno tego nie robiłem.
Napisane: Maj 20, 2008, 04:54:24
Idę spać a jutro zabiję Kaisera :mad:

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 20, 2008, 17:12:39 »
   @ladgim  Wielkie dzieki za wersje pl

   :ok: :ok: :ok: CHWILA STRACHU I KLEPANIA W KLAWISZE I MAM JUZ PL NA SWOIM KAISERKU Z RADYJKIEM 1.64.08.21 i WM6.1 PL Cysorz build 701 beta wersja Lite 09-05-2008   :)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 17:17:11 wysłana przez karbo »

*

Offline slawekpr

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.fis.com.pl
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 20, 2008, 20:20:21 »
proponuje przykleić na jakiś czas bo takich pośpiesznych jak my mogło być wiecej :)

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 20, 2008, 21:16:56 »
ufffffff. Udało się. O 20.48 pozbyłem się "radio from hell". Teraz mam radyjko 1.27.12.32 i zmieniłem sobie na WM 6.0 PLK Orange. Pod lupką dostrzegłem zadrapania na śrubkach obudowy fona, więc w serwisie Milenium Mobile ul. Targowa 61 w Warszawie grzebano w bebechach mojej bułeczki. Nie wiem co mi tam robili , może i lutownica była w ruchu. A ponieważ nie mam zbyt dobrego zdania o tych facetach więc tego Kaisera sprzedaję jutro koledze za 700 zł z pełnym wyposażeniem. Szkoda, że wcześniej nie poznałem metody FrankenKaiser. Ale to bardzo niebezpieczna metoda. Chwila nieuwagi, zanik na 1s zasilania, pomyłka i zamknięcie okienka za wcześnie.......... i masz cegiełkę. Dlatego wszystkich uprzedzam, róbcie to powoli i z rozwagą. Punkt po punkcie ( od 3 pkt nie ma odwrotu, nie można powtórzyć!!!!) Wszystkim życzę powodzenia!

*

Offline karbo

  • 39
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2008, 01:44:12 »
@ladgim

Niejest tak niebezpiecznie niema odwrotu juz po etapi 3 cim ale sam przetestowalem ze strachem na swoim kaiserku cala procedure od pkt 4-12 trzy krotnie nawet zaliczylem restart kompa w tym czasie i za kazdym razem procedurka wchodzila jak w maselko w buleczke ale oczywiscie serce w skarpetkach hehe.Najwazniejsze ze jest metoda na to "radio from hell". :ok: :ok: :ok:

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2008, 12:46:49 »
3 etap, wymazywanie spl, os itp. Masz cegłę. Dalej możesz próbować coś powtarzać ale spróbuj cofnąć sie do pkt1? - masz cegłę. Cały pic aby zainstalować sterowniki Qualcom. Jeśli to przejdziesz i Kaiser i MTTY to widzą to jest ok. Tylko rozważne! Popytaj czy zabawa z MTTY może być beztroska. Nie radzę próbować jak nie znasz dobrze programu. Cieszę się, żę się Tobie udało. Pozdrawiam!

*

Offline pilzPL

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2008, 17:12:46 »
podziwiam powyzszych i cala zabawe z flashowaniem na granicy utraty sprzetu ale jesli moge sie dopiac to sprobuj jeszcze kolego z postu 1 wrzucic ten rom ze stronki htc: RUU_Kaiser_HTC_PLK_3.29.464.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.16.25_Ship

mialem najwyzszy rom jaki wydaj htc: RUU_Kaiser_HTC_PLK_3.29.464.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.17.56_Ship i wrzucilem nizszy bo ten nowy mi sie nie podobal i radio mi sie samo zmienilo na starsze z tego romu ktory podalem wyzej: RUU_Kaiser_HTC_PLK_3.29.464.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.16.25_Ship

byc moze to pomoze, a na pewno nie zaszkodzi tak jak powyzsze magie, do ktorych nic nie mam ale sam osobiscie probowalbym wrzucac cos co potem moge przywrocic, bez strachu ze uwale sprzet.

*

Offline bartgee

  • ****
  • 706
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dawniej ETEN M700/ obecnie HTC TyTNII Kaiser + SDHC 4GB SanDisk
Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 31, 2008, 16:41:35 »
ale przeciez ten jak to okresliles - najwyzszy rom z HTC to ta sama wersja a tylko inne radio.
wiec nie rozumiem, dlaczego Ci sie nie podobal a ta sama wersja z poprzednia wersja radia juz Ci sie podobala?
No chyba, ze sa faktycznie jakies roznice w tym romie a HTC nie zmienilo numeru wersji?
jesli tak - to opisz roznice, a szczegolnie te ktore Ci sie nie podobaly.
HTC TYTNII KAISER WM 6.1 PROFESSIONAL WWE
ROM: PDACorner Ultimate X V6 WWE
RADIO: 1.70.19.09, PROTOCOL: 25.83.40.02H

Odp: PROBLEMY Z Kaiser Radio 1.65.17.10
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 08, 2008, 12:10:10 »
Mam prośbę. Chciałbym wgrać orginalny soft z orange. Na pierwszej stronie są pliki. Czy mógłby ktoś napisać "krok po kroku" co i jak trzeba zrobić. Z góry dziękuję