Kaiser i problem z GPRS-em

  • 11 Odpowiedzi
  • 1651 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline max77

  • *
  • 58
Kaiser i problem z GPRS-em
« dnia: Wrzesień 28, 2007, 19:55:13 »
Witam
Parę dni temu zauważyłem dość irytujący problem z połączeniem GPRS. Co jakiś czas samoistnie się załancza, nie wiem co powoduję taki stan rzeczy i jak temu zapobiegać. W Kajserze zainstalowane jest standardowe oprogramowanie + GPRSmonitor. Jeśli ktoś z Was ma jakieś rady to proszę o pomoc.

*

Offline Morfeusz

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dużo różnych i będzie jeszcze więcej...
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2007, 21:04:40 »
Najprawdopodobniej masz ustawione automatyczne aktualizowanie pogody we wtyczce HTC HOME...
iPhone 3GS (16GB) + Blackberry 8900 + Nokia N900 + Motorola Milestone + Kilkanaście innych leżących na biurku...

*

Offline max77

  • *
  • 58
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2007, 13:28:36 »
Niestety to nie to, wyłączyłem automatyczne aktualizowanie pogody i dalej to samo. Irytujące jest to że czasem pobiera mi parę kilo danych a to kosztuje.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2007, 22:21:50 »
Na pewno chce się łączyć jakiś inny program, poszukaj. Ja mam AM 4.1 i Miplosync i on właśnie sam próbuje co jakiś czas włączać GPRS ale na szczęście  nie mam modułu GSM.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline max77

  • *
  • 58
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2007, 15:56:20 »
Powyłączałem wszystkie aktualizacje i nadal cyklicznie co parę minut najczęściej po zakończeniu połączenia włącza się ikona GPRS-u.

Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2007, 13:56:39 »
Witam, mialem ten sam problem, u mnie to byla poczta pop3, czyli po prostu sciagal moje maile z serwera, ale zmienilem ta opcje, ze tylko jak jest polaczony przez wifi to wtedy sciaga.
Może masz to samo?
Pozdrawiam.

*

Offline max77

  • *
  • 58
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2007, 10:07:06 »
Chyba miałeś rację zelembrunia  :ok: usunąłem swoje konto z listy i na razie się uspokoiło. Niestety nie znalazłem tej opcji łącznia się przez wi-fi.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2007, 10:57:32 »
Nie potrzebnie usuwales konto. Wystarczylo wylaczyc automatyczne sprawdzanie poczty.

Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2007, 13:11:26 »
Witam. Jestem laikiem w temacie pda, dopiero zaczynam przygode z tymi cudami i mam ten sam problem co poprzednik. Mianowicie zostawilem na noc Kaisera ze 100% baterii (Wifi mialem wylaczone) nad ranem byl kompletnie rozladowany. Mam nadzieje ze to wlasnie przez GPRS. Dlatego moja prosba, gdzie moge znalezc opcje zmiany polaczenia tylko na wifi dla maila lub wylaczenia automatycznego sprawdzania maila?? Nie potrafie jej znalezc. Z gory dziekuje.

*

Offline macius1984

  • *
  • 61
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2007, 17:11:02 »
Możesz sprawdzić czy to napewno wina gprs'u jeśli sprawdzisz swój stan konta? To rozładowywanie się PDA po pełnym naładowaniu to sporadyczna ale spotykana sytuacja w mobilnych okienkach. Sam już kilkanaście razy doświadczyłem tego zjawiska;P

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2007, 14:28:44 »
Mam nadzieje ze to wlasnie przez GPRS. Dlatego moja prosba, gdzie moge znalezc opcje zmiany polaczenia tylko na wifi dla maila lub wylaczenia automatycznego sprawdzania maila?? Nie potrafie jej znalezc. Z gory dziekuje.
Mam cały czas włączony GPRS (Direct Push) i bluetooth. W nocy bez ładowania tracę ok. 20% energii.
Sprawdzanie poczty outlookowej ustawiam w ustawieniach AS. Sprawdzanie innych kont ustawia się w ustawieniach tych kont (Automatic Send/Recive).

*

Offline arrow3

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Evo 3d
Odp: Kaiser i problem z GPRS-em
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2007, 12:30:14 »
U siebie w domu mam wi-fi, także caly czas jestem podłączony do mojej sieci (gg,skype,pogoda,e-mail). Problem tkwi w tym, ze jak jej na chwile zabrankie odrazu automatycznie laczy sie z gprs (który wcześniej skonfigurowałem w erze) a wiadomo kasa leci. Czy jest taka opcja, żebym sobie mogl wlaczyc gprs tylko wtedy gdy go potrzebuje ??

Narazie to zrobilem tak  Start>Settings>Connections>Advanced>Select Networks   
Zmienilem ustawiania na my ISP name, jesli bede chcial połączyć się z gprs zmieniam na ustawinia na ere. Czy zna ktos jakies inne rozwiazanie ??

 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2007, 12:40:25 wysłana przez arrow3 »