Internet w Kaiserze poprzez laptopa

  • 4 Odpowiedzi
  • 1286 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lukasjs

  • 30
    • Catering Dietetyczny Warszawa
  • Sprzęt: Galaxy S7 Edge
Internet w Kaiserze poprzez laptopa
« dnia: Październik 20, 2007, 14:26:39 »
Witam wszystkich!

Czy ktoś próbował korzystać z Internetu w Kaiserze poprzez laptop? Mam 2 karty SIM: do rozmów głosowych w Kaiserze i Business Everywhere w modemie Merlin podłączonym do laptopa. Nie za bardzo wygodne jest ciągłe przekładanie tej 2. karty do Kaisera jak tylko chcę coś ściągnąć z Sieci (np. aktualizacja QuickGPS albo samych WM 6.0).

Pozdrawiam!

*

Offline Qlphn

  • 49
  • Sprzęt: TYTN II  +  SPV C600
Odp: Internet w Kaiserze poprzez laptopa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2007, 20:35:02 »
jeżeli jesteś połączony przez ActiveSync (nieważne czy USB czy BT) z komputerem włączonym do Inetu to masz dostępny Internet poprzez komputer (no, prawie, o ile pamiętam tylko niektóre protokoły, np. ICMP chyba nie chodziło w ten sposób ale TCP na pewno było ok)

*

Offline lukasjs

  • 30
    • Catering Dietetyczny Warszawa
  • Sprzęt: Galaxy S7 Edge
Odp: Internet w Kaiserze poprzez laptopa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2007, 07:39:52 »
Udało się! Pomogło wyłączenie 'advanced network functionality' w ustawieniach USB to PC, o którym w innym wątku pisał kolega Qlphn.
Dopóki było włączone, to u mnie nawet wyłączenie ZoneAlarm nie pomogło.

Pozdrawiam

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: Internet w Kaiserze poprzez laptopa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2007, 17:40:24 »
Udało się! Pomogło wyłączenie 'advanced network functionality' w ustawieniach USB to PC, o którym w innym wątku pisał kolega Qlphn.
Dopóki było włączone, to u mnie nawet wyłączenie ZoneAlarm nie pomogło.

Pozdrawiam

Pamietaj tylko, ze wylaczenie tej opcji powoduje nizszy transfer przy kopiowaniu... w tej sposob mozna uzywac Kaisera jako "Mass Storage Device" (o ile sie dobrze orientuje), natomiast w przypadku tej opcji wlaczonej jest on widziany w interfejsie sieciowym (jak karta sieciowa etc.). Stad potrzeba czasem wylaczenia firewalla... Sadze, ze jakies remedium znalazloby sie i z ta opcja wlaczona...

*

Offline Bilu.

  • **
  • 147
  • Płeć: Mężczyzna
    • zakladpogrzebowy24.pl
  • Sprzęt: HTC TyTn II Kaiser, Mio A701
Odp: Internet w Kaiserze poprzez laptopa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2007, 19:26:05 »
ja mam troszke inne pytanko, neta ciagne przez Kaisera po kablu USB! Internet Sharing i wszystko ladnie smiga, tylko czasem nie mam kabla i przydalo by sie bo BT... a tu jest problem, nie daje neta do lapa przez Bluetooth PAN... pewnie trzeba cos z AS pomieszac... ale co??