ActiveSync Problem

  • 17 Odpowiedzi
  • 3894 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ActiveSync Problem
« dnia: Październik 09, 2007, 13:28:09 »
Witam. Mam problem z synchronizacja mojego Kaisera z PC. Za pierwszym razem gdy zainstalowalem Windows Media Device Center (pod Vista) i polaczylem HTC z PC (przez USB) wszystko dzialalo, tzn. system wykryl urzadzenie i w folderze Moj Komputer mialem mojego HTC powiedzmy jako dysk (pod zakladka Other). W WMDC tez wszystko smigalo, ustawilem partnership i zainstalowalem sobie TomToma z dolaczonej plytki. Jednak za trzecim czy czwartym razem chcac wgrac inne programy podlaczylem Kaisera a Windows wogole nie wykryl urzadzenia. WMDC takze go nie wykrylo i pojawil sie napis 'Not Connected'. A wiec zerwalem partnership zarowno na PC jak i w ActiveSync w palmku, odinstalowalem WMDC i zainstalowalem na nowo i od tej pory w moim HTC po kliknieciu ActiveSync nie mam aktywnej opcji Sync, nawet po podlaczeniu HTC kablem USB do PCta. Nie wiem czym to moze byc spowodowane. Nie potrafie nawet zrzucic zrobionych zdjec na kompa. Prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2007, 16:12:37 »
Nie chcialbym generalizowac, ale to chyba wina Visty. W jej przypadku obsluga urzadzen mobilnych jest niejako 'wbudowana' (cos na styl ActiveSynca). Niestety nie znam remedium na ten problem, ale sugerowalbym jeszcze raz przeinstalowac najnowsza wersje WDMC/ActiveSync...

*

Offline PSQ2

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II + TTN 6.0
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2007, 19:57:23 »
Witam
Chciałbym tylko wtrącić, że ja również łącze swojego HTC z laptopem, który pracuje na Viscie i nie wydaje mi się aby to ten system był problemem - łączy się bez problemu za każdym razem, programy czy terz pliki przesyła rewelacyjnie więc proponował bym szukać problemu gdzieś indziej.
Chyba, że masz problem z samym portem USB, próbuj połączyć przez inny port

Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2007, 20:21:27 »
Probowalem jeszcze przez BT ale niestety nic nie dziala. Slysze tylko sygnal podlaczania HTC do PC za kazdym razem gdy wlaczam Kaisera i sygnal rozlaczenia z PC. Nic poza tym sie nie dzieje:/

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2007, 08:30:54 »
Spróbuj jeszcze wyłączyć firewalla być może on nie pozwala na połączenie. Poza tym jak odinstalowujesz to usuwaj wpisy z rejestrze i katalog wymiany dokumentów (przy AS jest w Program Files na kompie). Ja miałem ostatnio taki problem po upgradzie Biosu ale u mnie przywrócenie danych z backupu nie było jak trzeba. Jak masz jakiś wcześniejszy backup to spróbuj przywrócić i sprawdź czy czasami jakiś nowy program coś nie "popsuł".
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2007, 15:03:35 »
Dzieki wszystkich za pomoc. Po wylaczeniu firewalla wszystko smiga i ma sie dobrze.

*

Offline rakur

  • 16
  • Sprzęt: Axim X30 H, Keiser
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2007, 15:25:39 »
Witam wszystkich,

Chciałbym podłączyć się do pytania, ale u mnie AS znajduje urządzenie, zaczyna nawet synchronizację lecz po chwili się rozłącza. Dzieje się tak samo gdy po łącze się jako gość i chcę coś zainstalować - instalacja się zaczyna po czym po chwili zostaje przerwana. System operacyjny: Win XPpro

Z góry dzięki,

Pozdrawiam,
Rafał

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2007, 16:46:58 »
Jeśli łączysz się przez kabelek USB to spróbuj na innym porcie, wyłącz firewalla i wszystkie programy na pocketcie. Napisz czy wyskakuje jakiś błąd czy po prostu się rozłącza.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline lukasjs

  • 30
    • Catering Dietetyczny Warszawa
  • Sprzęt: Galaxy S7 Edge
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2007, 16:46:21 »
U mnie z kolei jest inny problem - nie wiem, jak przenieść kontakty z Outlooka do Kaisera: łączy się, niby coś synchronizuje, ale bez żadnych efektów.

Pozdrawiam Wszystkich

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2007, 18:46:34 »
Dla pewności chodzi Ci o Microsoft Outlook  :) Musisz zaznaczyć w opcjach, że kontakty też się mają synchronizować z Outlooka. 

A w ogóle ci się coś synchronizuje?? Mam na myśli np. kalendarz, notatki itd. Bo mi natomiast zsynchronizowały się kontakty ale bez numerów telefonów jak synchronizowałem z Noki.   
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline rakur

  • 16
  • Sprzęt: Axim X30 H, Keiser
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2007, 09:54:43 »
Dla pewności chodzi Ci o Microsoft Outlook  :) Musisz zaznaczyć w opcjach, że kontakty też się mają synchronizować z Outlooka. 

A w ogóle ci się coś synchronizuje?? Mam na myśli np. kalendarz, notatki itd. Bo mi natomiast zsynchronizowały się kontakty ale bez numerów telefonów jak synchronizowałem z Noki.   

Chodzi o MS Outlook 2003, w opcjach wszystko jest odchaczone poza plikami i ulubionymi. Zaczyna synchronizować i część się synchronizuje, kalendarz, kilka notatek ale potem pasek postępu staje i po chwili sam się rozłącza - nie mogę nawet przegrywać plików czy instalować programów.
Z tym komputerem synchronizowałem do tej pory palmtopa z WM 2003 SE i nie było żadnych problemów  :| O co może chodzić?

Pozdrawiam,

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2007, 11:28:22 »
Odinstaluj AS z komputera za pomocą jakiegoś programu co usuwa wpisy do rejestru (np. Smartest Uninstaller Pro 2007) + usuń katalog wymiany plików z Program Files jak jest. Czasami AS zapamiętuje ustawienia z poprzedniego pocketa.   
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline piniop4

  • 15
  • Sprzęt: TyTna II; Diamond 2
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2007, 14:24:56 »
Witam,
Mam SPV M 3000. Synchronizuje mi sie bez problemów z PC, ale do czasu. Jak pogrzebie z poczcie i założę konto w SPV abym przez internet mógł odbierać @ to synchronizacja już nie działa, tzn mogę wymieniać pliki ale nie synchronizuje mi książki i terminarza. Jak wejdę na AcitvSync w SPV w menu to opcje są na szaro i nic nie można odznaczyć. Jak to odkręcić?
Wiem ze można zrobić Hard Reset ale to ostateczność /zawsze pomaga ale to staje sie denerwujące/.  Znalazłem na forum wypowiedzi innych użytkowników ze mieli taki sam problem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. dzięki

*

Offline lukasjs

  • 30
    • Catering Dietetyczny Warszawa
  • Sprzęt: Galaxy S7 Edge
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2007, 10:32:43 »
Nadal mam problem z synchronizacją. Wyłaczyłem firewall ZoneAlarm - synchronizuje mi zadania, a kontakty wpisuje mi z MS Outlook 2007 to Kaisera tylko 2.. Kalendarz z kolei zaczyna synchronizować a potem zamiera (nie wiesza się, ale też pasek postępu się nie przesuwa).
Czy ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu? Może jest jakiś alternatywny program do ActiveSync?

Pozdrawiam serdecznie

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2007, 11:02:43 »
Nadal mam problem z synchronizacją. Wyłaczyłem firewall ZoneAlarm - synchronizuje mi zadania, a kontakty wpisuje mi z MS Outlook 2007 to Kaisera tylko 2.. Kalendarz z kolei zaczyna synchronizować a potem zamiera (nie wiesza się, ale też pasek postępu się nie przesuwa).
Czy ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu? Może jest jakiś alternatywny program do ActiveSync?

Pozdrawiam serdecznie

Niestety, ale obawiam sie, ze nie ma za bardzo alternatywy (AFAIK). Nad tym piecze dzierzy M$ :>

Na pewnych etapach utrudniali wrecz powstanie portu AS na Linuxa - to chyba najlepiej o nich swiadczy.

*

Offline rakur

  • 16
  • Sprzęt: Axim X30 H, Keiser
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2007, 10:19:45 »
Odinstaluj AS z komputera za pomocą jakiegoś programu co usuwa wpisy do rejestru (np. Smartest Uninstaller Pro 2007) + usuń katalog wymiany plików z Program Files jak jest. Czasami AS zapamiętuje ustawienia z poprzedniego pocketa.   

No i dalej nic :mad: . Odinstalowałem do dziadostwo (AS) tak jak pisałeś, zainstalowałem ponownie i pierwsza synchronizacja jakoś poszła - wygląda jakby wszystko się zsynchronizowało, ale zaraz po zakończeniu synchronizacji sam się odłączył więc już nie mogłem nic zainstalować czy przerzucić jakiś plików. Ponowna próba synchronizacji nie udała się - był sygnał dźwiękowy, chwile coś pomieszał po czym się rozłączył.  :S
Czy ktoś wie o co tu może chodzić ? Dodam, że komp. działa w domenie, system antywirusowy: NOD.

Pozdrawiam,
Rafał

*

Offline Qlphn

  • 49
  • Sprzęt: TYTN II  +  SPV C600
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2007, 20:14:33 »
Tak na marginesie - jeżeli w ustawieniach (USB to PC) odznaczone jest 'advanced network functionality' to urządzenie jest widoczne jako port szeregowy na usb a nie jako karta sieciowa na usb - co likwiduje problemy z firewallem (przynajmniej moim ) ;)

*

Offline zwierzak2003

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
    • PSGroove.pl
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: ActiveSync Problem
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2007, 22:54:34 »
Ale tez przy okazji bardzo ogranicza predkosc komunikacji ze samym urzadzeniem.
Masz zgodę Administracji? Poczytaj Regulamin.