[UPDATE 27-06-2008] Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official

  • 361 Odpowiedzi
  • 105356 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mBronek

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTnII - Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:46:18 »
Jeszcze szybki update: Album w wersji .1030.720 (i chyba każdej innej) nie daje się wywołać z nowej aplikacji aparatu, wg xda to podobno normalne w nowych buidach 6.1

Pomaga powrót do starej kamery (5.04) ale w wersji bez fixa Nadaviego.

Czyli: albo rybki, albo akwarium :P

Co do certyfikatów - właśnie instaluję stada cabów i żadnego problemu nie ma

.NET CF 3.5 nie jest włączony, trzeba ręcznie (ale hula OK)

Zaznaczyłem .NEt 3,5 NEW - nie chodzi np. HTCAlbum....

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:52:07 »
Wkońcu się doczekaliśmy :) :) :)

mam pytanko co sądzicie o  Kaiser-HardSPL-3.56 - warto to wessać? i czym to się różni od Kaiser-HardSPL-3.56-force-USB.zip  ???


To jest nowy SPL z ATT - moim zdaniem nie warto, lepiej pozostać przy 3.29 lub 3.29.

Problem z wywolaniem HTC Album z Kamery wywodzi się z stąd, że to bylo mozliwe przy zastosowaniu sterów Kamery z bodajze Polarisa. W nowych buildach WM6.1 stery Kamery sa starsze i nie maja bezpośredniego odwolania do HTC Album

Słuchajcie
Mam problem z Kuchnią. W trakcie gotowania pojawia się komunikat: "Error building boot.hv! ( see into "BuildingOzX-log.Txy")


W pliku natomiast jest taki komunikat:

BuildBootHive: (RGUComp) !ERROR unable to mount hive file ".\boot.hv"
wmain: (RGUComp) !ERROR failed building BOOT hive

To samo miałem w pierwszej kuchni ale nie pamiętam co pomogło. Kuchnię mam na Windows Vista.

Ma ktoś pomysł co jest przyczyną tego błędu ?

Nie mam pojęcia ja zawsze gotuję na XP - może spróbuj odpalić skrypt Kuchni jako administrator?

*

Offline mBronek

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTnII - Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:55:29 »
Problem z wywolaniem HTC Album z Kamery wywodzi się z stąd, że to bylo mozliwe przy zastosowaniu sterów Kamery z bodajze Polarisa. W nowych buildach WM6.1 stery Kamery sa starsze i nie maja bezpośredniego odwolania do HTC Album

wywoluje z menu start ;/

*

Offline nemesis

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact 4 / iPhone 3G / BB Bold
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 16, 2008, 15:38:11 »
Wkońcu się doczekaliśmy :) :) :)

mam pytanko co sądzicie o  Kaiser-HardSPL-3.56 - warto to wessać? i czym to się różni od Kaiser-HardSPL-3.56-force-USB.zip  ???


To jest nowy SPL z ATT - moim zdaniem nie warto, lepiej pozostać przy 3.29 lub 3.29.

Problem z wywolaniem HTC Album z Kamery wywodzi się z stąd, że to bylo mozliwe przy zastosowaniu sterów Kamery z bodajze Polarisa. W nowych buildach WM6.1 stery Kamery sa starsze i nie maja bezpośredniego odwolania do HTC Album

Słuchajcie
Mam problem z Kuchnią. W trakcie gotowania pojawia się komunikat: "Error building boot.hv! ( see into "BuildingOzX-log.Txy")


W pliku natomiast jest taki komunikat:

BuildBootHive: (RGUComp) !ERROR unable to mount hive file ".\boot.hv"
wmain: (RGUComp) !ERROR failed building BOOT hive

To samo miałem w pierwszej kuchni ale nie pamiętam co pomogło. Kuchnię mam na Windows Vista.

Ma ktoś pomysł co jest przyczyną tego błędu ?

Nie mam pojęcia ja zawsze gotuję na XP - może spróbuj odpalić skrypt Kuchni jako administrator?

Już znalazłem problem. Brakowało mi w systemie biblioteki msvcr71.dll. Prawdopodobnie autoupdate ją wykasował.
Tak czy inaczej Kuchnia mi działa.
Zacząłem już zabawę.

pozdrawiam

Sprzęt: Era MDA Compact 4

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 16, 2008, 16:07:05 »
HTC Album - mój bląd, zle skróty w Programach, wieczorkiem wrzucę poprawną wersję OEMpacka

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 16, 2008, 16:34:21 »
Miałeś też rację co do dialera - niby wszystko działa ale pierwsze uruchomienie go wykłada dźwięk (i dzwonienie oczywiście :) )
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 16, 2008, 17:04:35 »
ja zassałem, zainstalowałem 3 kompilacje i właśnie wywalam.
V7 chodzi lepiej.
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 16, 2008, 17:36:09 »
ja zassałem, zainstalowałem 3 kompilacje i właśnie wywalam.
V7 chodzi lepiej.


Nie mówię, że nie - Kuchnia jest oparta na oficjalnym ROMie z HTC i ma za zadanie pomóc ludziom, którzy chcą mieć wybór tego co jest w ROMie (no i generalnie pobudzić do wlasnego gotowania, moze u nas pojawi sie geniusz na miarę Laurentiusa).

Nie bawię się w maksymalne tweakowanie systemu bo generalnie nie mam czasu - dla mnie prędkość którą oferuje oficjalny build jest wystarczająca w codziennym użytkowaniu.

Na szczęscie jest tyle ROMów do wyboru, że każdy może sobie wybrać najbardziej mu pasujący - dla mnie największą frajdą jest upichcenie swojej kompilacji, dla innego wystarczy wgranie gotowca  :ok:

Natomiast móglbys przynajmniej napisac co zniechecilo ciebie do Kuchni - przynajmniej pomozesz w usprawnieniu projektu dla innych.

*

Offline JaW

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:03:45 »
Nie podoba mi się Menu Start, jako kolejno rozwijane podmenu. Dla mnie wygodniej jest wybrać np Ustawienia, które otworzą się w nowym oknie na całym ekranie. Za dużo też programików, których w ogóle nie będę używać, a nie bardzo wiem, czy mogę je odznaczyć w czasie gotowania. Nie ma za to programow, ktore używam na codzień - MobileGadu, GSPlayer, OperaMini, Kaiser Notification itp... Menu przeładowane rozmaitymi programami, co tylko powoduje chaos. Oczywiście fajnie ugotować sobie własny ROM, tylko później i tak musze dogrywać do niego używane moje, bo nie wiem jak je wrzucić do Kuchni. Nie ruszają mnie jakieś bajery graficzne czy "usprawnienia", chce mieć energooszczędny ROM zawierający TYLKO te programy, których używam - czy master qsqa mógłby wypuścić może wersję SuperLite opartą na ROM-ie Diamond?

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:09:52 »
Za Menu Start odpowiada QuickMenu - po prostu wywal go z katalogu Packages i po klopocie.

Jezeli macie jakies programy ktore waszym zdaniem powiiny sie znalezc w Kuchni to podajcie nazwy a ja zrobie OEMpacki

Bawilem sie przez chwile z ROMem z Diamonda - faktycznie moze sprawiac wrazenie bardziej energooszczednego ale i tak moj Kaiser pod koniec dnia wymagal ladowania :-)

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:18:45 »
QsQo, to co pisałeś o poprawce do HTC Album - miałeś na myśli poprawienie linków którymi jest uruchamiany czy integrację z kamerą? (pytam bo jestem ciekawy czy to możliwe, widziałem na XDA wątki o tym problemie.


Co do funkcjonalności Kuchni to ja sobie dorzucam tylko ręcznie poprzedni skin keyboardu (szary) i generalnie staram się wyprodukować ROM jak najbardziej "lite" - takie są najszybsze, a soft który dorzucam wolę mieć w cabach - jak wyjdzie nowa wersja jednej rzeczy to uninstall i install i gotowe.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

*

Offline damaz

  • 33
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:23:48 »
Brak skrótów do Office Mobile.
Przy Enlarge Menu oprócz  Programy, Ustawienia pozostały Programs i Settings

*

Offline JaW

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:48:20 »
Za Menu Start odpowiada QuickMenu - po prostu wywal go z katalogu Packages i po klopocie.

Jezeli macie jakies programy ktore waszym zdaniem powiiny sie znalezc w Kuchni to podajcie nazwy a ja zrobie OEMpacki

Bawilem sie przez chwile z ROMem z Diamonda - faktycznie moze sprawiac wrazenie bardziej energooszczednego ale i tak moj Kaiser pod koniec dnia wymagal ladowania :-)

ROM Diamonda wytrzymuje sporo dłuższy czas intensywnego użytkowania, niz oryginał HTC - to akurat sprawdziłem porządnie, siedząc w pracy na dyżurze :) Jeśli dasz radę kiedyś w wolnym czasie zrobić z niego kuchnie - będzie super. :)

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 16, 2008, 19:41:39 »
u mnie podszas gotowania wyskoczylo ze plik msimpl.96.dll jest "skipped" pominienty ? rom sie utworzył ale czy z jakims błędem ? Wgdzies wyczytalem ze to ejst sterownik klawiatury ... czy tak ma być ? W buildzie w tym folderze (sys/Base_Lang_0415_DPI_96/) plik ten wyglada nieco inaczej
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 16, 2008, 21:46:53 »
QSQA: Next time napewno się poprawie i wypisze wszystko. Nie miałem czasu na mocne testy. Ale spokojnie i tak respect dla Twojej pracy. Zawsze z niecierpliwością czekam na Twoja kuchnie :)
Do wydania tej co dziennie czekałem czy już masz neta  i wystawiłeś  :)

pozdro
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 16, 2008, 23:35:13 »
halo, witam wszystkich

mam pytanie o jakieś splashe, bo zostały mi splashe z Dragona i chetnie bym zmienił na inny.

QSQA romik git zero zamrożeń i zwisów.


a wracając do tematu Hermiego, pochylisz się jeszcze na dziadziusiem?

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 17, 2008, 00:18:11 »
@qsqa
Kuchnia prawie jak standard ale produkty wychodzą niezłe. Trzeba tylko trochę pomyśleć nad adaptacją i ilością programów. Co za dużo to nie zdrowo. Świetna robota, Testowałem w różnych wariantach cały dzionek i nie udało mi się położyć romu na łopatki. Gratulacje.

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 17, 2008, 08:33:29 »
Sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby (wyprodukowałem około 25ciu ROMów) i wygląda na to że jedyne radio z którym działa poprawnie ROM kuchenkowy (a przynajmniej u mnie) to 1.65.16.25.

Każde inne po jakimś czasie (około 2-3 godzin, 4-5 rozmów) się wywala i wyłącza dźwięk.  Symptomem że tak będzie jest zachowanie apletu Telefon w Ustawieniach. Jeśli zmienię za jego pomocą pasmo na GSM albo AUTO (nie ma znaczenia, chodzi o przełączenie) i będzie się dłuugo dość zamykać to na bank za jakiś czas wyłoży się dźwięk.

Żeby było jeszcze śmieszniej przeładowanie radia tym właściwym już w tym momencie nic nie daje - jedyne co mogę zrobić to załadować cały rom HTC a potem kuchenkowe danie (i tą metodą jest git).

Sprawdzałem oba HardSPLe, 4ry różne radia opisywane jako działające z najnowszymi buildami HTC i w każdej kombinacji tak było.

Podejrzewałem nawet że narzędzie do PP coś kaszani w obrazie binarnym, więc sprawdzałem romy z modyfikowanym page pool i z dynamicznym - i wciąż to samo.

To taki post ostrzegawczy - jeśli traficie na to samo to dajcie znać.

Dialer Duttego z radiem 16.25 działa bezboleśnie (ten drugi też) więc to raczej nie jest przyczyna.


Natomiast z ciekawostek pozytywnych Connection Setup z kuchenki ustawia mi dobrze parametry połączeń dla Orange z automatu :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

*

Offline rafto

  • *
  • 66
  • Sprzęt: HTC Kaiser, Touch HD, Samsung Galaxy S II
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:01:13 »
Sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby (wyprodukowałem około 25ciu ROMów) i wygląda na to że jedyne radio z którym działa poprawnie ROM kuchenkowy (a przynajmniej u mnie) to 1.65.16.25.

Ja wgralem dopiero jedna kuchnie wczoraj (brak czasu) z radiem 1.65.20.29 i jak dotad chodzi ok.Tzn nic nie manipuluje w opcjach Telefonu..wylaczone mam tylko 3G w ConnMgr..


Natomiast z ciekawostek pozytywnych Connection Setup z kuchenki ustawia mi dobrze parametry połączeń dla Orange z automatu :)
Tak - zgadza sie wywalilem nowy, dalem starszy o ktorym piszesz (nie wykrywa auto zmiany sieci) ale ustawia wszystko OK.

Mam pytanie troszke z lenistwa ..pisales ze zrobiles wersje Lite na tej kuchni...
Mozesz mi wskazac podfoldery ktore musze usunac zeby pozbyc sie Windows Reporting,Windows Update, Touch FLO??

I jeszcze jedno wgralem HardSPL 3.29, potem nowy ROM z kuchni , potem nowe radio 1.65.20.29 , nie modyfikowalem wogole PagePool,daty rom, wersji rom.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 11:10:21 wysłana przez rafto »

*

Offline JaW

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 17, 2008, 10:03:22 »
Każde inne po jakimś czasie (około 2-3 godzin, 4-5 rozmów) się wywala i wyłącza dźwięk.  Symptomem że tak będzie jest zachowanie apletu Telefon w Ustawieniach. Jeśli zmienię za jego pomocą pasmo na GSM albo AUTO (nie ma znaczenia, chodzi o przełączenie) i będzie się dłuugo dość zamykać to na bank za jakiś czas wyłoży się dźwięk.
Fucktycznie, cos jest nie tak. U mnie przy zmianie na GSM wystapił zwis, musialem robic SR, ale potem przestawilem i jest OK. Poza tym mam zwis za kazdym razem, kiedy przy włączonej karcie WiFi odpale Internet Explorera. Radio 1.65.20.29, dzis bede probowal zmieniac.

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 17, 2008, 11:52:39 »
No i niestety znowu źle jest. Mam bardzo silne przeczucie że to jednak nie radia a PagePool changer w nowej wersji dołączony do kuchni  coś po prostu wali w ROMie przestawiając bajty.

Trochę mnie to trafia bo właśnie przed chwilą skończyłem stawiać na nogi całość od nowa, ale cóż. Lecimy ze starym pagepool changerem....


=========================

Szybki edit: Tak, to na bank page pool changer. Najprawdopodobniej nowe romy mają inną strukturę pamięci i prawdopodobnie ustawiając 18MB PP na coś najeżdżałem - rezultatem były bankowe problemy z radiami i błędy losowych aplikacji (rzadko ale się zdarzały).

Teraz załadowałem ROM z nietkniętym ustawieniem PP i wszystko ładzia, mogę dowolnie flashować radio dowolną wersją i jest git - wszystko ok.

Tak więc uwaga na page pool changera.

Ktoś oprócz mnie zmieniał sobie PP?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 12:51:09 wysłana przez k4syx »
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 17, 2008, 12:53:02 »
Ja u siebie nie zauwazylem żadnych niepokojacych objawow... pagepool ustawiony na 12mb .... radio 1.65.20.29 ... spl 3.29 ... wszystko jak narazie chodzi wysmienicie

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 17:13:52 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:07:01 »
Domyślny pagepool "dynamic" oznacza 12MB na dzieńdobry i dynamiczne rozszerzanie w razie potrzeby powyżej tej wartości.
Jeśli ustawiłeś 12MB na sztywno to pewnie jesteś bezpieczny i nie nakłada Ci się PP na inne obszary pamięci.

Ja testowałem 18MB i 16MB i było źle, 18MB to prawdziwa rzeźnia (po padzie nie pomagało nawet przeładowanie radioromu, po prostu cała parugodzinna robota w plecy). 16MB było troszkę lepsze - tzn dłużej trzeba było czekać na wywałkę :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:13:44 »
Ja generalnie mam ustawiony PP na 18 Mb i nie mam powodów do narzekań - ale tez nie laduje za duzo programow do ROMu.

Jezeli komus faktycznie zle dziala program do zmiany PP zamieszczony w Kuchni to polecam reczna zmiane wg sposobu podanego przez Dutty na XDA Dev - troche wiecej roboty ale przynajmniej wiarygodny na 100%.

rafto przy usuwaniu rzeczy z katalogu SYS musisz tez koniecznie sprawdzic czy przypadkiem nie pozostaly jakies wpisy odnoszace sie do usuwanych rzeczy w plikach RGU w katalogu OEM. Inaczej na bank zawieszka na pierwszym ekranie.

*

Offline nemesis

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact 4 / iPhone 3G / BB Bold
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:29:42 »
Witam

Jestem po kilku gotowaniach i przyznaję, że wszystko działa poprawnie.
Przyznaję, że kuchenka zachowuje się czasem nieobliczalnie to znaczy wgrywa pakiety, których nie zaznaczałem. Ale po serii nieudanych romów mam to co chciałem.  Aby kuchnia nie dogrywała niepotrzebnych pakietów warto je usunąć z katalogu.

qsqa
w pakietach zmieniających zegar w HTC Home brakuje ( przynajmniej przy w alien ) pustej kartki zasłaniającej zero na pierwszej pozycji gdy godzina jest jednocyfrowa.

Sprzęt: Era MDA Compact 4

*

Offline rafto

  • *
  • 66
  • Sprzęt: HTC Kaiser, Touch HD, Samsung Galaxy S II
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:44:44 »

rafto przy usuwaniu rzeczy z katalogu SYS musisz tez koniecznie sprawdzic czy przypadkiem nie pozostaly jakies wpisy odnoszace sie do usuwanych rzeczy w plikach RGU w katalogu OEM. Inaczej na bank zawieszka na pierwszym ekranie.

Dziekuje qsqa...
Jeszcze jakbys podal ktore foldery zawieraja szukane przeze mnie "smieci "-chodzi mi o binaria (pliki RGU juz sam przeszukam)...bylbym wdzieczny

*

Offline qsqa

  • *****
  • 2086
    • KLIKNIJ JEŻELI CHCESZ ŻEBY POWSTAWAŁY NOWE ROMY PL
  • Sprzęt: HD2, Touch Pro 2, Iphone 3G 8GB,
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 17, 2008, 14:20:22 »
rafto sprawdź PM  :ok:

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 17, 2008, 15:24:56 »
Cytuj
Domyślny pagepool "dynamic" oznacza 12MB na dzieńdobry i dynamiczne rozszerzanie w razie potrzeby powyżej tej wartości.
Jeśli ustawiłeś 12MB na sztywno to pewnie jesteś bezpieczny i nie nakłada Ci się PP na inne obszary pamięci.

Ja testowałem 18MB i 16MB i było źle, 18MB to prawdziwa rzeźnia (po padzie nie pomagało nawet przeładowanie radioromu, po prostu cała parugodzinna robota w plecy). 16MB było troszkę lepsze - tzn dłużej trzeba było czekać na wywałkę

Testowalem również i nie mialem problem... jednakze chciałbym zapytać tzn zapewne tak ejst ze przy 18mb jest wieksze zuzycie energii tak ? Szczerze mowiac wielkiej roznicy miedzy 12 a 16 nie zauwazyłem ... jednakze deko szybciej sie dialer laduje niektore aplikacje... ale bateria leci dosc szybko ...

Możliwe ze kompromisow zostane przy 16mb
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline k4syx

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser
Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 17, 2008, 16:12:50 »
16/18MB to tak zwany "sweet spot" dla Kaisera, generalnie parę osób odczuło zmniejszone zużycie energii po ustawieniu większego poola (rzadziej muszą być dane przewalane a więc mniejsze obciążenie CPU - w teorii ma to sens) ale ja w to nie wierzę. Zyski byłyby tak minimalne że nie widzę jak niby dałoby się to "odczuć" bo nikt tego nie zmierzył w żaden niepodważalny sposób.

QsQo próbowałem ręcznie (w romie 6.0 tak właśnie to sobie zrobiłem bo to było od razu jak Dutty powiesił to co odkrył), ale z tym ROMem jest kicha lekka - w wypakowanym ROMie HTC (ruu_signed rozłożony tak że mam os_new.nb dostępne) nie mogłem znaleźć podawanych przez Dutty'ego ciągów - ani na default ani na 12MB więc odpuściłem.

Z ciekawostek - teraz z mniejszym poolem ale za to bez kaszan w ROMie całość sprawia wrażenie bardziej "lekkiego" w działaniu.

Napisałem też w Kyphurowym wątku dotyczącym page pool changera to co odkryłem - jeśli czytałeś tamten wątek i kojarzysz to zdarzało się że z konkretnymi niektórymi wersjami romów i gotowanych i fabrycznych rezultaty były albo dziwne (zwisy) albo dyskusyjne - pp zmienione a ramu nie ubywało :)

Kyphur sam napisał że możliwe że jeszcze jakieś bugi w kodzie ma.

Przyznaję bez bicia że nie próbowałem drugiego narzędzia (RotoHammera) - po tym jak nie znalazłem ręcznie ciągów do zmiany odpuściłem.

Generalnie kuchenka mi się bardzo podoba i jestem mega wdzięczny że ją udostępniłeś :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
HW: HTC TyTN II
SW: Ugotowany WM 6.1 z Kuchni Cysorza 6.1 + 18MB PagePool

http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Odp: Kuchnia Cysorza WM6.1 PL HTC Official
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 17, 2008, 19:05:15 »
Heh pierwszy raz mam poważny problem z moim kaiserem... po wgraniu radia  1.65.20.29 moge wykonać/odebrać jedno połączenie... później głucho... I o co chodzi??? nie jednokrotnie zastanawiałem się czemu u jednych coś działa a u innych nie... ktoś może coś o tym wie?