[ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex+Kuchnia

  • 77 Odpowiedzi
  • 19610 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.4 anex
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 15, 2012, 19:16:54 »
W mojej ocenie dobrze, że trzeba "ręcznie" włączyć manile. Mam mały problem, jak włączyłem klawiaturę "Phone Keypad" i "Compact QWERTY" to nie mogłem wybierać liter, wyskakiwały tylko cyfry, można jakoś to naprawić?

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.4 anex
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 16, 2012, 00:13:44 »
Zaraz zainstaluję rom i zobaczę o co chodzi.W tej chwili mam rom Plemnika i okazuje się,że Automapa również "rozmnaża" skróty.Aby doraźnie wyeliminować ten problem wystarczy usunąć z karty folder "2577" w którym znajduje się autorun ale po usunięciu skrót AM należy utworzyć samemu np.w folderze Nawigacja.Sytuacja ta nie występuje w romach wwe a to dlatego,że AM nie odnajduje tam prawidłowej ścieżki aby umieścić skrót.Takie jest moje zdanie tak na szybko jeżeli nie mam racji lub ktoś zna przyczynę takiego zachowania AM to proszę się podzielic informacją.
Chcę dodać ,że folder '2577' jest nazwany "Wtyczką odbudowy instalacji" i można go pominąć instalując AM w opcji na kartę SD odznaczając w oknie wyboru składników.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 00:37:16 wysłana przez anex »

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.4 anex
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 21, 2012, 14:52:31 »
Kolejna wersja 2.5 do pobrania.
Tym razem bardzo dokladnie przebudowałem EzInput w którym wykryliście najwięcej błedów.
Wszystkie klawiatury działają poprawnie,dodałem również polski XT9,przesunąłem symbole PL na początek.
Dostosowałem się również do waszych sugestii i Rom w wersji Full startuje domyślnie z Sense a nie jak do tej pory z Chome.
Piszcie czy rom wam się podoba czy nie ,co można poprawić ,ponieważ wkrótce mój Kaiser idzie pod młotek i nie będę w stanie zapewnić wam wsparcia.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 23, 2012, 21:33:38 »
A ja mam taki problem że nie mogę przełączyć telefonu z 3G na zwykłe GPRS(czy na co to tam się przełączyć powinno).  Jak wchodzę w comm managera i chce to wyłączyć wyskakuje tylko okienko z wyborem operatora, klikam OK i dalej pokazuje że 3G jest włączone. Mam wersje bez Manilii.

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 24, 2012, 17:00:39 »
Musisz kliknąć na przełącznik(ten z pawej strony) a nie na pole konfiguracji operatora.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 26, 2012, 00:12:58 »
Faktycznie, ale ze mnie lama:D Ale zawsze do tej pory wystarczyło kliknąć byle gdzie w tabelce i przełączało:D Sory za kłopot. A spytam przy okazji wie ktoś może czy da się jakoś szybko przywrócić SMSy z PIMBACKUP? Bo mam 3000 sprzed reinstalla i strasznie długo się to robi.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 10, 2012, 19:42:05 »
Pokusił nie powrót na WM, zainstalowałem ową wersję, ale mój Kaiserek jakoś jej nie trawi...
Niby ma dużo wolnej pamięci na aplikacje (osobiście bym jeszcze sam z połowę wywalił bo np. nie używam OperyMini, a Opere Mobile używam, ale po fixie, nie tą orginalnie wgraną), wolnego RAMu czasem nawet w granicach do 80MB, ale i tak przy grach typu Asphalt 4 ma ściny jak i w menu głównym, plemnik v1.0 bardzo płynnie mi chodził, a tu lipa ;/
Można coś na to poradzić?
GfxBoost mam zainstalowany i niewiele mi to dało ;/

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:33:55 »
Opery Mini w moim Romie nie ma,grami się nie bawię (za stary jestem) więc nie wiem czy przycina czy nie ale menu na pewno u mnie chodzi płynnie.Niestety aby prawidłowo działały sterowniki 3D rom powinien mieć Nk 85mb a nie 107mb.Natomiast co do wywalania programów to kwestia gustu i potrzeb nigdy wszystkim się nie dogodzi.Wejść do tematu było sporo i wielu anonimowo pobrało soft jednak tylko nieliczni coś napisali.Na wszystkie uwagi starałem  się reagować ale jak już pisałem mój Kaiser na dniach idzie pod mlotek i nic już nie poprawię.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 18, 2012, 23:20:19 »
Świetny ROM !
Jedyny Polski z Manila 2D v2 ! :D
Gratuluję
Posiadam Kaisera i będę dalej testował.
Co do romu:
- przeniósł bym aplikacje które mają być wgrane na początku na kartę SD i dodał do romu aplikacje do wgrywania automatycznego z karty przy pierwszym uruchomieniu. Każdy miałby te aplikacje co chce a ROM szybciej odpalał by po instalacji.
Wgram teraz i sprawdze szczegółowo pod każdym względem :D
Mam nadzieję że jeszcze jakaś jest szansa na poprawe romu. Ostatecznie to najlepszy i najświeższy rom w necie.
PS. Dało by radę zaaktualizować kernel i Manile bo są nowsze wersje? (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=541750)(kernel który jest wykorzystany w romie wjtk)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 00:03:42 wysłana przez DragonWorld »

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 19, 2012, 01:07:16 »
Niestety nie posiadam już Kaisera więc nic nie poprawię.Rom bazuje na najnowszych pakietach Mega więc z tą aktualizacją to nie wiem za bardzo o co chodzi.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 19, 2012, 22:37:27 »
Ok. Czyli ten ROM jest już zamknięty jeśli chodzi o poprawki. W sumie wszystko działa. Brakuje dwóch tłumaczeń. W Manili w Ustawienia (Lokalizacja i pod nim opis jest angielski) a także po sparowaniu urządzeń komunikat angielski i ee.. nie ma przycisku by wyjść a ok nie działa(daje windows, menedżer i ubijam okno), słuchawki działają rewelacyjne i przyciski też :)
Brakuje skutecznie wyłączonego Feedback oraz Windows Update. Zmieniłbym kolor szary na jaśniejszy w belce tytułu w Manilli na zakładce "wiadomości sms" bo troszkę nieczytelny. Dodał skin do rozmów sms (ala IPHONE czyli dymki zamiast tego szarego. Przy Action Screen (Nie ma polskiej nazwy...) scrolowanie trochę za krótkie (ostatnia linijka aplikacji ma przycięte nazwy bo odbija scroll trochę wyżej). W ustawieniach zasilania w zakładce podświetlenie ucieło trochę tytuł. Po co są wogóle wgrane certyfikaty (tylko do 2040? XD)
Co mogę powiedzieć o tym ROMie? Warto go zainstalować ! Pomimo kilku niedoróbek.
Lepszy od Plemnika i innych dostępnych.
Ma piękną Manilę 2D v2 więc i wygląda i szybko działa. Bez zwiech (czasem się "zaksztusi")
Wszystko świetnie działa i przede wszystkim stabilnie. Bateria trzyma (a moja już leciwa i bateria i kaiser). Same wielkie plusy. W sumie po co mi android skoro win mobile działa ok.
Mam kilka problemów z którymi nie wiem jak się uporać:
- jak dodać jedną zakładkę z kalendarzem? (bardzo praktyczne a niestety nie wiem czy paczka zadziała z tą wersją...czy wogóle jakieś działają oprócz polskich)
- nie działa fingerprints...:( nie wiem jak zrobić by zadziałał. Nie działa ani jedna dodatkowa zakłada. Tylko to co jest standardowo.
- gdzie i jak zrobić podobny do tego ROM?
Chciałbym dalej tworzyć ROMy do kaiserków. Mam jeden w dobrym stanie (2 bad bloki i nowy dotyk, działa wszystko). Z czego korzystałeś przy tworzeniu tego ROMu? Wiele tipsów i nie tylko widziałem. Jak stworzyłeś/skąd wziąłeś wersję polską Manilki?
Jestem nebie w tym temacie. Trochę staary temat a chcę zgromadzić co potrzeba w jedną stronę i wszystko o kaiserze zrobić. Ekscytują mnie możliwości tego telefonu bo: ma więcej niż wszystko. Ma każdy bajer (np. diod nie ma SGS II albo dwóch kamer i możliwość podłączenia GPS)
Dziękuję za ten ROM. Coś cudownego teraz!!  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :ok:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2012, 23:13:19 wysłana przez DragonWorld »

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:21:04 »
Jeżeli są chętni aby tworzyć dalej romy na Kaisera to w  najbliższym czasie udostepnie kuchnie.Gotuję używając kuchni osKitchen Zero v 1.33.5.
Sama kuchenka jest dziecinnie prosta w obsłudze ale spreparowanie odpowiednich składników romu już wymaga niestety znajomości tematu.
Brak odpowiedniego dla mnie romu w wersji plk zmobilizowało mnie do lektury forum XDA i podglądaniu różnych romów wwe jak i z czego są zbudowane i tak powstała ta kuchenka.Jeżeli chodzi o niepełne tłumaczenie to nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi a sam też tego nie zauważyłem bo na pewno bym poprawił.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2012, 00:23:47 wysłana przez anex »

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 20, 2012, 00:24:29 »
Dzięki :D cieszę się z nowego Romu :D
No np. 6.5 nie ma oficjalnego :PP
Dzięki. Będę czekać na udostępnioną :)

Połączone: [time]Kwiecień 20, 2012, 16:38:22[/time]
Jest jednak problem. Coś z wifi nie działa :/ No i nie ma tam nic spolszczonego ;P
Ale te wifi. Coś łączy i rozłącza a haslo itp jest dobre :// Będę próbował dalej.

PS.
Radio:1.71.09.01
Protokół: 25.75.40.02.eMoH
(są lepsze/nowsze gdzieś?)
OO :D Czasy połączeń mimo zmiany romu się nie skasowały ;P Dobrze wiedzieć :D XD
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2012, 19:46:38 wysłana przez DragonWorld »

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 21, 2012, 10:02:22 »
Zamiast prowadzić monolog czytaj forum na temat Kaisera zostało napisane już wszystko.Powtarzam,że telefonu już nie posiadam i temat jest dla mnie zakończony.

Połączone: Kwiecień 21, 2012, 22:07:25
Tak jak obiecałem kuchenka w pierwszym poście.Wypakować archiwum - uruchomić "osKitchen.exe" - open project(na tym etapie możecie zobaczyć z jakich składników był zbudowany rom)- start building...i czekacie na gotowy wypiek który będzie w folderze "Output".W kuchni istotna jest kolejność pakietów ze względu na nadpisywanie plików i rejestru.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2012, 22:07:25 wysłana przez anex »

*

Offline p4v3u

  • 16
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex+Kuchnia
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 23, 2012, 20:30:58 »
Przymierzam sie do podmiany w ciagu najblizszych dni/godzin  mojego wysluzonego 6.1 na ten rom i po krotkiej analizie zastanawia mnie kilka rzeczy, bo niestety nie do konca one byly wyjasnione.

czy dzialaja bez problemu:
wifi
3g
gps
bluetooth
filmy/muzyka
?
Czy do softu dolaczona/wkompilowana jest klawiatura ekranowa?

Odpowiedzi na te pytania sa baaaaardzo wazne. Naprawde, wiec uprzejmie prosze wszystkkich znajacych ten soft o odpowiedzi na te pytania.

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex+Kuchnia
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 25, 2012, 00:21:39 »
Wszystkie wymienione funkcje działają a klawiatura ekranowa to EZInput.

Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex+Kuchnia
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:10:23 »
jak pobrac ten rom za free

*

Offline anex

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GalaxyS Advance.
Odp: [ROM]WM 6.5.5(29022)PLK v2.5 anex+Kuchnia
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:22:14 »
Linki z pierwszego postu edytowałem i pozostawilem tylko aktywne.Zapraszam do pobierania.