Jornada serii 560

  • 2 Odpowiedzi
  • 2434 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Jornada serii 560
« dnia: Wrzesień 07, 2001, 17:16:27 »
Moim zdaniem mniejsza masa od ajpaka, wbudowany slot na CF(chociaż Type I :( ), PocketPC 2002 w wersji Premium Edition (Pocket IE z WAP, wbudowane w ROM: Transcriber, Terminal Services Client, Media Player 8, Reader 2.0, Instant Messenger, Word Spell Checker - wszystko wbudowane w rom, zatem qpa qpa miejsca w RAMie) oraz wbudowany FlashROM do backupów (8MB), klapka na ekran (coś jak w Edge), to naprawdę poważne argumenty przemawiające za tym modelem. I do tego ten wygląd... mniam!
I system nie jest tragiczny - poczytałbyś na temat nowej wersji choć troszkę :)
(ja byłem nieco przeciw, również głosiłem tryumf palmów, jednak od czasu, gdy pobawiłem się iPAQ, PocketPC jest dla mnie o wiele bardziej odpowiednią platformą)

*

Offline CHAMER

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
Jornada serii 560
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2001, 18:17:38 »
Powiem tak, jesli mialbym teraz iPAQa, to oczywiscie czekalbym na upgrade z niecierpliwoscia, jednak jako nowe urzadzenie wybralbym Jornadke 560.
Z drugiej strony bedzie takze nowy iPAQ, wiec dopiero czas pokaze co bedzie lepsze. Szczerze mowiac do tej pory HP bylo IMHO zdecydowanie w tyle za Compaqiem, jednak po wykupieniu Compaqa moze sie sporo zmienic. Czeka nas interesujaca walka na rynku PPC.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Jornada serii 560
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2001, 01:40:56 »
Ha,  jednak okazuje się, że Type I to nie żadna tragedia - wyczytałem że IBM pracuje obecnie nad dyskiem Microdrive w formacie I właśnie! mniam! Szkoda że jednak nie zdecydował się na umieszczenie również slotu SD, ale wtedy nie miałaby nowa Jornada takiej grubości. Toshiba jednak nie popełni tego błędu ;)

Co do Compaq & HP - firmy będą wspólnie pracować nad pewnymi rozwiązaniami, ale wydaje mi się, że nie porzucą żadnego z komputerków - nadal będą to równoległe oferty, ponieważ wielu ludzi jest przywiązanych do HP, inni natomiast czekają na następcę iPAQ. Mam nadzieję, że nowy model Compaq będzie jednak tańszy od Jornadki... Brr, 549$ za model 565 !