HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system

  • 8 Odpowiedzi
  • 4042 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« dnia: Marzec 31, 2006, 00:41:32 »
Mam HP Jornada 568 i bardzo wolno mi chodzi !!! muszę bardzo długo czekać aż jakaś strona się otworzy i ekran odświerzy!!! Co jest grane! Czy jest możliwość odświerzenia systemu, resetowanie nic nie daje!? jeżeli tak to w jaki sposób przeinstalować system? Lub co jest przyczyną powolnej p go.Czy istnieją antywirusy na pocket PC. Bardzo proszę o pomoc!!!

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2006, 08:41:52 »
Aby sprzęt powrócił do ustawień fabrycznych wystarczy zrobić hard reset, tylko że wtedy stracisz wszystkie zainstalowane przez Ciebie aplikacje i dane a zostanie goły system operacyjny.
Co do programów antywirusowych dla naszych ulubieńców to takowe istnieją, ale wydaje mi się, że i wirusów jest na ten system mało. Być może masz zaśmiecony system. Zobacz w dziale Download/Programy/Narzędzia/ Czyszczenie systemu.

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2006, 11:21:00 »
Hmmm... Dziwne. Bo jak ja robie hard reset to poprostu mi sie resetuje PPC ale nic mi nie znika z systemu - zadne aplikacje i dane. Tak jak reset w kompie PC. Lutek, co Ty masz za sprzet?

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2006, 12:16:21 »
Po hard resecie pozostaje jedynie surowy system operacyjny zawierający wszystkie te aplikacje, które są w nim. Natomiast wszystkie aplikacje, które zostały zainstalowane przez użytkownika są kasowane. Jeśli u Ciebie nic nie znika, jak piszesz, to albo nie zainstalowałeś żadnego dodatkowego oprogramowania, albo nie robisz hard resetu a jedynie soft reset.
A i jeszcze jedno - nic nie znika z systemu bo ten jest w pamięci ROM, kasują się jedynie ustawienia i system powraca do ustawień fabrycznych.

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2006, 21:43:29 »
Mam taki schowany maly przycisk z tylu obudowy podpisany reset. Uwazam go za hard bo soft reset robie SPB today'em. Chyba ze hard sie jakos inaczej robi ale wtedy nie wiem gdzie :)

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2006, 23:21:32 »
No to mam dalej problem!!! robiłem hard reset przynajmniej tak mi się wydaje bo na nowo ustawiałem opcje wyświetlania, ustawiania ekranu itd. i dalej mi wolno chodzi?
I następne pytanie:
Jak przenoszę jakiś plik worda z komputera na palma to nie mogę go otworzyć, pojawiają mi się tylko różne znaczki zamiast liter. Czy można przenosić bezpośrednio z kompa pliki czy innym programem. Sorry że pytam ale jestem jeszcze zielony w tych sprawach.

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2006, 12:25:13 »
Word na PPC jest nieco "okrojony" i jak przerzucasz plik *.doc przez Active Sync to jest on odpowiednio kompresowany żeby wpasował sie do tego Word'a na PPC. Jeżeli wyłączysz kompresje to niektóre pliki Word'a przy kopiowaniu się właśnie krzaczą. Miałem kiedyś problem bo przy kopiowaniu z kompresją plik nie chciał się skopiować a jak wyłączyłem to się skopiował ale nie działał bo miłem same krzaki w dokumencie. (i nici ze ściągi były :P)

HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2006, 22:53:38 »
Dzięki za podpowiedź. To mam jeszcze inne pytanie: spotkałem się z plikami o rozszerzeniu "lit" są to prawdopodobnie pliki tekstowe ale nie wiem jakim programem można je odczytać?

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
HP Jornada 568 - Pomocy !!! - Jak odświerzyć system
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2006, 23:13:40 »
Oj nie chce się szukać na Forum!
Pliki z rozszerzeniem lit można czytać Microsoft Readerem. istnieje on w wersji dla PPC oraz PC. Zadam za Ciebie następne pytanie: Gdzie można znaleźć ten czytnik?
Odpowiedź: na stronie giganta Microsoft.