GPS, WIFI, LINUX na jornada 568

  • 10 Odpowiedzi
  • 4496 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline led

  • 5
GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« dnia: Marzec 04, 2012, 09:34:00 »
Witam:) Mam jornada 568, ma swoje lata ale jeszcze się chyba do czegoś nadaje:D Szukałem w necie wiele godzin informacji które mnie interesują przed napisaniem tu posta. Widzę że w tym dziale są same 680,690,720:D ale ktoś może mi pomoże:) Mam kilka pytań:
1)Czy żeby mieć gps na moim sprzęcie trzeba kupić jakiś zewnętrzny moduł?(jeśli tak to jaki?)
2) To samo co u gury tylko z wifi.
3) Czy da się podłączyć internet przez kabel?
4) Czy ktoś wie jak samemu dorobić kabel do 568?
5) No i instalka linuxa..... w necie znalazłem pare linux takich jak:NetBsd, universal, dembian arm, OpenPsion. Wiem że na 720 chodzą JLiMe i  Familiar, 720 ma ten sam procek co 568 a na dodatek 568 ma więcej ramu więc te dwa linux też powiny chodzić? Czy ktoś zna jeszcze jakiś inne? Nie wiem za bardzo który będzie działał bez problemów na moim 568. Który wybrać?
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje:)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 13:26:21 »
Twoja Jornada nie ma nic wspólnego poza producentem z Jornadami na Windows CE, należy raczej do rodziny Windows Mobile więc nie szukaj jakichś analogii

jest to bardzo stary model i jako ciekawostka jest jak najbardziej ok, ale nie warto już dzisiaj w nią inwestować jeśli myśli się o codziennym użytkowaniu
GPS? Zasadniczo można poszukać odbiornika, i co dalej? Żadne współczesne programy nawigacyjne nie będą działały na tak starym systemie, w ogóle problem będzie z większością aplikacji których nowe wersje dawno nie są zgodne i pozostaje szukać staroci sprzed wielu lat.

co do kabla - zajrzyj tu: http://pinouts.ru/PDA/hp_jornada_pinout.shtml

*

Offline led

  • 5
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 20:34:04 »
Dzięki za odpowiedź:) Ale nie rumię tego:"Twoja Jornada nie ma nic wspólnego poza producentem z Jornadami na Windows CE, należy raczej do rodziny Windows Mobile więc nie szukaj jakichś analogii"
Po mimo że jest to stary sprzęcik:) To proszę mi napisać jakie karty wifi pasują to 568. I tak samo z gps. I czy da rade przez kabel podłączyć neta?
Pozdraiwam:)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2012, 00:46:14 »
Nie wiem czego nie rozumiesz? Te Jornady które wymieniłeś to handheldy, a Twoja to Pocket PC. Pomimo że i jedne i drugie mają w nazwie Jornada jest to inna klasa sprzętu i to że znalazłeś jakiś system na handheldy nie oznacza że będzie to działało na PPC.
Co do pasujących kart proponuję przejrzeć dział do którego temat został przeniesiony, może w postach z czasów tej Jornady znajdziesz odpowiedź. Ja tak daleko wstecz pamięcią nie sięgam. A GPS nie musi być na karcie, w tamtych czasach popularne było podłączanie GPS na kablu, tylko że obecnie może być problem ze znalezieniem odpowiedniego. Stąd m.in. moja wcześniejsza uwaga o nieopłacalności, co innego gdybyś dysponował Jornadą z kompletem akcesoriów, a co innego gdy dzisiaj próbujesz wzbogacić zestaw sprzed 10 lat.

*

Offline led

  • 5
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2012, 22:38:46 »
Witam:) Mam jeszcze 3 pytanka:
1)Gdzie podłączyć ten kabel?
2) Ten sprzęt ma rs232 i usb czy jakoś da się pdłączyć neta do tego na kablu? Bez konieczności włączania komputeria i podłączania 568 do kompa?Np. jakoś do gniazka sieciowego da radę?
3) Jak sprawdzić jaki ma się model sprzętu?
Pozdrawiam:)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2012, 11:13:47 »
Teraz to ja nie wiem o co chodzi z pytaniem o kabel i model?
Co do netu po kablu to istnieją karty sieciowe (ethernet) na CF

*

Offline led

  • 5
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2012, 12:41:55 »
A można jakieś linki do takich adapterów na cf do neta? A kabel chodzi do gsm:) A o model to jak sprawdzić że ma się 202mhz procek i 64mb ramu:)
Pozdrawiam:)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2012, 13:15:10 »
Skoro jest to Jornada 568 to ma taki procek i ram, przecież tu nie ma innych opcji

Jaki kabel do gsm?  :O

*

Offline led

  • 5
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2012, 15:48:46 »
Ale nie jestem pewjin czy to 568:( A kolega mówił że trzeba podłączyć kabel żeby gps odebrać... soory pomyli, mi sie gsm z gps:) Jakieś linkki do tych kart do neta na cf? Można je zrobiić samemu? Czy na tym sprzęcie będa sie odtwarzały avi? Jest jakiś program na pdf?
Pozdrawiam:)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2012, 15:54:57 »
no to chyba oczywiste że z jednej strony musi być Jornada a z drugiej odbiornik gps...
linki to już we własnym zakresie do poszukania, raczej na aukcjach bo wątpię by to było w jakimkolwiek sklepie jeszcze dostępne
przypominam że tego rodzaju sprzęt jak Jornada to prehistoria, a nawet slotu na karty CF też już się raczej nie spotyka w palmtopach

system na Jornadzie to PPC 2002 i jakie pod to programy znajdziesz, takie będą

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: GPS, WIFI, LINUX na jornada 568
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2012, 19:18:15 »
a co do odbiornika GPS to chodzi o coś w rodzaju opisanego w tym artykule:
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9962:gps-w-stylu-retro&catid=34:akcesoria&Itemid=88