Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?

  • 28 Odpowiedzi
  • 12866 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:48:49 »
Jako że muszę kupić iPada dzieciakom, trzeba też zadbać o jakąś ochronę przed szkodnikami ;)

Pytanie: czy ktoś ma/miał/używa podróbki smart coverów? Na allegro jest tego w pierony w cenie odpowiadającej 1/3 oryginału. Warto, czy jest to chińskie badziewie? Większość podróbek ma też od razu plecki, co z kolei mi się podoba, bo jednym zamachem zabezpiecza tył przed porysowaniem.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Najlepiej poparte linkami :)

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:13:34 »
Dominik Łada z iMagazine chyba recenzował taki własnie cover dla ipada. Poszukaj gdzieś wideo na ich stronie

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:18:37 »
Jeżeli iPad ma być używany przez dzieciaki, poważnie pomyśl o rozwiązaniu ochraniającym także tył urządzenia.

Ja korzystam z MacAlly Bookstand, urządzenie jest codziennie dewastowane przez mojego syna, a ryski nadal ani jednej.

I od razu mówię że zalecam całkowite wykluczenie rozwiązań uniemożliwiających postawienie iPada w landscape (jeżeli w ogóle coś takiego przebrnęło Tobie przez myśl). Jeżeli dzieci mają oglądać bajki, to rozwiązanie typu Smart Cover z "pleckami" byłoby najlepsze.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:45:01 »
Moje dzieciaki są nauczone, żeby sprzęt szanować. Asusa używały długo i nic mu nie zrobiły, często też stał właśnie w landscape i leciały na nim bajki.
Znalazłem ten filmik od iMagazine, ale za wiele konkluzji to tam nie ma, jest i pasuje i tyle.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:41:00 »
Mam podróbkę za 6 funtów. Nie do odróżnienia od oryginału.

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:46:55 »
No waśnie nie mam zamiaru przepłacać ;)
Ale jeśli mówisz, że jest taka sama, to już nie mam wątpliwości.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:21:20 »
Ale oryginał nie ma plecków, więc chyba lepiej brać podróbkę zmodyfikowaną niż taką nie do odróżnienia

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:30:39 »
O to tez mi chodzilo. Bardziej mi pasuje podrobka z pleckami, tylko sie chcialem upewnic ze nie jest to jakies chinskie g***, ktore sie rozleci w miesiac.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:55:52 »
eee.. jakie plecki?  Mój też nie ma plecków, są na rynku plecki luzem za jakieś śmieszne pieniądze, dostosowane do używania z plandeką.

O takie:
http://www.ebay.co.uk/itm/180837832641?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Najśmieszniejsze jest  to, że jeszcze parę dni przed rozpoczęciem sprzedaży te same plecki kosztowały 99 pensów, czyli jakieś 4.80 zł za sztukę. Są z miękkiego plastiku albo inaczej mówiąc z twardej gumy. W komplecie jest jeszcze folia na ekran której nie używam.
To są plecki na dwójkę, na trójkę wchodzą bardzo ciasno, co jest dobre w codziennym używaniu, ale ściąganie i zakładanie to lekka męka.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2012, 17:07:24 »
ale tu nie chodzi o osobne gumowe plecki, tylko taki "smart cover" który składa się nie tylko z klapy na ekran, ale również osłania tył iPada
i właśnie ma to być na iPada dwójkę, jeśli dobrze kojarzę

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:22:35 »
No ale to by było bez sensu, całą zaletą plandeki jest to, że on jest na magnesach i jednym ruchem daje się całkowicie zdjąć.
Jakby miał plecki, to niczym nie różniłoby się to od normalnego futerału.

Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:57:45 »
Cześć, ja właśnie kupiłem do iPada2 taki zestaw. Komplet na Allegro kosztował mnie 80zł. Plecaki plastikowe, materiał z którego są wykonane nie jest najwyższej jakości(niezbyt przyjemny w dotyku ) , ale dopasowany świetnie) więc jestem nawet zadowolony tak na 4-kę. Co do Smarta to też nie jest źle. Wykonanie i jakość też oceniam na 4 a patrzącna cenę oryginału to nawet na 4+. Wadą w/w SmartCovera jest to iż strzępi się na brzegach i wystają nitki, natomiast można to obciąć i tyle. Wiadomo nie jest to samo co oryginał.Prawdopodobnie za jakiś czas postrzępienie wystąpi ponownie . Jak za tę cenę i dla dzieci to uważam że można brać, ale sam musisz zdecydować. Pozdrawiam.

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2012, 19:47:27 »
Jako że muszę kupić iPada dzieciakom, trzeba też zadbać o jakąś ochronę przed szkodnikami ;)

Pytanie: czy ktoś ma/miał/używa podróbki smart coverów? Na allegro jest tego w pierony w cenie odpowiadającej 1/3 oryginału. Warto, czy jest to chińskie badziewie? Większość podróbek ma też od razu plecki, co z kolei mi się podoba, bo jednym zamachem zabezpiecza tył przed porysowaniem.

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Najlepiej poparte linkami :)

A zapytam się z ciekawości: Którego iPada kupujesz?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:13:16 »
Dwojke. Jedynke mialem i cierpiala na brak RAMu, a za trojke szkoda kasy. Córy moga sobie księżniczki ubierac bez retiny ;)

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2012, 23:06:31 »
Ja do iPada 3 zakupiłem takiego :

http://www.komputronik.pl/product/137400/Akcesoria/Akcesoria_do_tabletow/Griffin_Elan_Folio_Notesowe_skorzane_etui_iPad_2_czarne.html

Naprawdę super ! Dobrze chroni przed uszkodzeniami i wygodnie sie go używa. Łatwo ustawić go do oglądania filmów a i do pisania ładnie sie układa. Poza tym skórzane i wysokiej jakości. Trzeba było tylko magnes przełożyć ;) Nie było go do iPada 3 a zmiana polaryzacji magnesu to pestka :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:54:42 »
Za drogie. Interesują mnie zamienniki, bo 180zł za pokrowiec to zdecydowanie za dużo IMO.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2012, 13:35:43 »
Ile teraz idą paczki z UK? Bo ostatnio wszystko zamawiałem od żółtych braci z HK...

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:08:23 »
Ile teraz idą paczki z UK? Bo ostatnio wszystko zamawiałem od żółtych braci z HK...


4-5 dni roboczych, czasem szybciej. Teraz święta trochę wydlużą, zwłaszcza, że wielki piątek jest w UK Bank Holiday, czyli 90% firm ma wolne. Ale w sumie jak zamówisz teraz, to do końca przyszłego tygodnia powinno być spokojnie na miejscu.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:15:38 »
Zamówione, dzięki.

Ciekawe co pierwsze przyjdzie, iPad z Bydgoszczy czy etui z UK :)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:14:49 »
trzeba też zadbać o jakąś ochronę przed szkodnikami ;)
Zdecydowanie polecam założyć jakąś folię na ekran. Ja od roku mam standardową Brando i sprawuje się rewelacyjnie

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:18:20 »
Nie lubię folii, a ich naklejania to wręcz nienawidzę. A na takiej powierzchni to już w ogóle. Poza tym w końcu niby jest "Scratch-resistant glass" :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:54:33 »
No nie wiem, ja na swoim mam ryskę...

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2012, 12:50:37 »
Cena tego Griffina faktycznie niska nie jest ale biorąc pod uwagę stopień ochrony jaki mi to etui zapewnia to i tak wydaje mi się bardziej rozsądnym rozwiązaniem od SmartCover-a (tak oryginału jak i zamiennika)  Co do ekranu to mam właśnie dylemat czy lepić folię czy nie ... W iPhonie nie nakleiłem i mam ekran porysowany. Ryski są nawet dość głębokie. Tylny panel to w ogóle masakra :( Nie chciałbym żeby iPad podzielił ten sam los. Tym bardziej że nie kupuję go na rok czy dwa tylko myślę o dłuższej eksploatacji. Macie jakieś sprawdzone folie warte polecenia i łatwe do naklejania  ?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2012, 13:51:37 »
Tym bardziej że nie kupuję go na rok czy dwa tylko myślę o dłuższej eksploatacji.
I tu się różnimy  :mrgreen:

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2012, 22:36:53 »
Ja do iPada 3 zakupiłem takiego :
http://www.komputronik.pl/product/137400/Akcesoria/Akcesoria_do_tabletow/Griffin_Elan_Folio_Notesowe_skorzane_etui_iPad_2_czarne.html
Nie przeszkadza Ci ta ramka wokół ekranu iPada? np. kilka programów (np. Dolphin Browser) używa gestów polegających na zsunięciu palca z ramki na ekran, w tego typu etui jest to raczej utrudnione.

Ja polecam etui PURO (sam mam PURO Booklet Cover) - http://www.puro.com.pl/category/3-ipad/etui-ipad2-nowy-ipad Są tak dobrze dopasowane, że trzeba się naprawdę solidnie natrudzić by je założyć i zdjąć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 22:57:34 wysłana przez Kusiu »

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2012, 22:40:55 »
Ponad 200 zł za kondon? No offence, ale ołtarzyk dla swojego sprzęta też zrobiłeś?
Wybacz, ale trzymajmy się może jakichś rozsądnych ram, bo się nam tu zaraz kolejne audiovoodoo zrobi.

*

Offline copyman

  • **
  • 150
  • Sprzęt: iPhone 5 , iPad 3
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2012, 00:25:15 »
Ramka wcale mi nie przeszkadza. Nawet jej nie zauważam :) Całość jest swietnie spasowana i jestem mega zadowolony bo takiego etui właśnie szukałem. Nie wiem jak Wy ale wydając cirka 3 K na iPada nie chce go zdewastowac . Jak sie miało na sprzęt trzeba mieć i na dodatki :) Dobre etui i Camera Connection Kit to podstawa dla mnie. Gdybym kupował dwójkę to pewnie by mi tak nie zależało na ochronie i poprzestał bym na taniej podróbie SmartCover-a ale zainwestowalem w trójkę (głownie przez wyświetlacz ponieważ zajmuje sie fotografia a Retina naprawdę robi wrażenie ) i wiem ze kolejna zmiana sprzętu będzie podyktowana jakimiś gigantycznymi zmianami a na takie pewnie przyjdzie poczekać jeszcze trochę widząc politykę delikatnego ulepszania już dobrego sprzętu przez Apple - patrz iPhone 4 i 4S . Napewno zakupie iPhone 5 :) Co do ołtarzyka to w sumie można by pomyśleć o jakimś :) W końcu mam 2 komputery iMac (27" i 20") , iPhone a teraz iPada ;) Tak mi jakoś te  jabłka zasmakowały :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Smart Cover do iPada- oryginał czy podróbka?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2012, 10:19:07 »
Dla mnie gorna polka za akcesoria jest 100zl. Niewazne czy to etui, uchwyt do auta czy cokolwiek innego. Choc zdecydowanie czesciej konczy sie 10-15$ u chinczykow na eBayu