iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput

  • 7 Odpowiedzi
  • 3236 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« dnia: Styczeń 04, 2012, 21:10:22 »
Witam.

Ni w zab sie nie znam na iPhone - brat dostal z USA, sprawny. Zmienilem mu na lokalizacje PL i wszystko gralo do czasu az nie zrobil aktualizacji oprogramowania. Teraz wyswietla sie tylko ikonka USB na ekraniku.

W iTunes - daje restore i proces idzie do 70-80% po czym wywala blad - jesli dobrze pamietam to 1015. W logu podgladnalem ze niemozliwe jest wgranie starszego softu niz juz jest.

Doczytalem sie by prze iTunes ustawic lokalizacje na USA i podczas instalacji iTunes takze - niestety dokladnie to samo sie dzieje.

Serwis w Silesii powiedzial - padnieta plyta albo inna awaria, facet z autoryzowanego przez telefon powiedzial mi ze moze sprawdzic po wymianie baterii - podobno takie klocki sie czasem dzieja i pomaga nowa bateria.

Sam zas zastanawiam sie czy mozliwy jest taki zbieg okolicznosci iz podczas aktualizacji cos akurat musalo w fonie pasc.

Bardzo prosze o porade czego szukac, co probowac, nawet skrotowo podpowiedzcie co i jak bo ni w zab nie znam sie na iPhone, omijalem zawsze szerokim lukiem, parcia do tego nie mialem, wystarczy mi moj WM.



ps. przepraszam za brak polskich literek ale jestem przestawiony na EN
upalony - HTC P3350 + GPS BT :/, wybuchła łaowarka - PDA działa poza ładowanie przez USB (sam port z wyciętym w kablu zasilanie działa) - chętnie sprzedam na części...
2011.05 - MDA Compact V

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:49:02 »
Zacznijmy od tego, ktory to jest iPhone? 3G czy 3GS bo czegos takiego jak iPhone 3 nigdy nie bylo. Jak zrobl aktualizacje, to przeszla poprawnie czy tez sie wysypala ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: iPhone 3 8GB (model: A1241) - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:17:24 »
Kurka wodna - bo ja wiem jaki to jest :). Dzisiaj nie mam do niego dostepu ale z tylu ma podany model: A1241.

Telefon dziala do aktualizacji - po pierwszej aktualizacji juz nie udalo sie go uruchomic.
upalony - HTC P3350 + GPS BT :/, wybuchła łaowarka - PDA działa poza ładowanie przez USB (sam port z wyciętym w kablu zasilanie działa) - chętnie sprzedam na części...
2011.05 - MDA Compact V

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:38:53 »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:56:08 »
Zrób restore do 4.2.1 bo to jest najwyzszy FW, jak Ci nie pojdzie to sprobuj na innym komputerze (chociaz jak bylo w nim grzebane wczesniej w celu ominiecia simlocka to znacznie wiecej grzebania jest).

Ten iPhone mial simlocka a jezeli tak, to w jaki sposob byl ominiety ?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:51:58 »
Ok, wiemy juæ æe to iPhone 3G, SIM locka nie byøo - po otrzymaniu z USA zadzialal z karta ERY - T-Mobile wiec ktos Locka musial zdjac. Ale jak byl zdjety - tego nie wiem i pewnie sie nie dowiem. Chyba ze fabrycznie SIM Locka nie mial - czy to mozliwe? W USA uzytkowala go kolezanka brata - niestety od niej wiele sie dowiedziec nie da.

A ja jestem taki sam noga z iPhone jak ta dziewczyna :).

Dla restore w wypunktowanych krokach co musze zrobic?
upalony - HTC P3350 + GPS BT :/, wybuchła łaowarka - PDA działa poza ładowanie przez USB (sam port z wyciętym w kablu zasilanie działa) - chętnie sprzedam na części...
2011.05 - MDA Compact V

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:22:33 »
Restore = Przywróć czy też Odtwórz. Podłączasz do iTunes i wciskasz odtwórz albo przywróć, nie pamiętam co po polsku jest tam na tym napisane. I jak sie wysypie podaj jaki błąd dostałeś. A i jeszcze dla pewności spróbuj na innym komputerze czy pójdzie.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline shreq888

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: xda mini s+m650,+n82
Odp: iPhone 3 8GB - from USA - po aktualizacji kaput
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:01:09 »
Witam,
mam dokładnie ten sam problem:
tj po aktualizacji wywala błąd 1015 i connect to iTunes
Co dalej z tym zrobić?

Połączone: Styczeń 16, 2012, 21:13:31
Dla każdego, który ma lub kiedykolwiek będzie mieć problem z błędem 1015:
rano mnie to dotyczyło - teraz moja żona cieszy się sprawną zabawką.

Rozwiązanie: na youtube wpisałem: "How to fix 1015 issiue"
Odpowiedzią był filmik, który doprowadził do kompletnej solucji.

Jest ona zawarta pod http://ihelpcorner.com/how-to-fix-error-1015-for-iphone-3g-model-a1241/

Pozdrawiam.
W razie problemów - pytaj.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 21:13:32 wysłana przez shreq888 »