3GS problem z zasięgiem GSM po wymianie anteny to samo

  • 2 Odpowiedzi
  • 8832 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Neela

  • 16
  • Sprzęt: Iphone 3GS 32GB, Neo V, Qteq S200
3GS problem z zasięgiem GSM po wymianie anteny to samo
« dnia: Wrzesień 08, 2013, 17:09:37 »
Witam. Kupiłem ostatnio 3GSa fabrycznie bez simlocka. FW tylko oryginalne od Apple bez zabawy w customy. Od początku posiadania go były problemy z zasięgiem. Na zewnątrz jeszcze jako tako sobie radził choć potrafił zgubić sieć, wewnątrz to co chwile zaniki w sieci, dodam że drugi tel nic takiego nie wykazuje. Obie karty z T-Mobile. Doczytałem, że to wina anteny albo bb. Drugą opcję wykluczyłem, gdyż tel zawszę aktualizowany przez itunes. Więc szybka decyzje i wymiana anteny GSM. Jako że łatwiej było wymienić cały komplet zastał zamówiony kompletny buzzer do 3gs'a. Po wymianie tel łapie czasami 3G ale i tak gubi sieć jak było przed wymianą. Jakieś rozwiązania jeszcze jak na tak dziwny problem? Żadne customy nie są rozważane w kwestii rozwiązania problemu. Za chętnym do pomocy z góry dziękuję  B)

FW: 6.1.3 (10B329)
BB: 05.16.08

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: 3GS problem z zasięgiem GSM po wymianie anteny to samo
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2013, 21:58:45 »
Wewnątrz są blaszki na płycie, zobacz, czy dotykają fizycznie metalowych anten wewnątrz obudowy.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Neela

  • 16
  • Sprzęt: Iphone 3GS 32GB, Neo V, Qteq S200
Odp: 3GS problem z zasięgiem GSM po wymianie anteny to samo
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2013, 15:51:42 »
Jeżeli masz na myśli metalową obwódkę wewnątrz obudowy to tak. Dodatkowo wyczyszczone, trochę brudu było :ohreally:

Połączone: [time]Wrzesień 17, 2013, 23:54:28[/time]
Z filmów na YT dowiaduję się że można naprawić problem z no service dzięki Cydii. To jednak wiąże się z łamaniem zabezpieczeń, a tego bym nie chciał. Nie wiem czy zabierać się za ten sposób gdyż mój tel łapie zasięg lecz go gubi. Na filmach nie mają połączenia wcale więc pytanie czy warto sprawdzić takie rozwiązanie? Jeżeli tak to przy instalacji jailbrake'a nie instalować nowego bb tylko zostać przy aktualnym, dobrze pamiętam?

Połączone: Wrzesień 18, 2013, 00:02:02
Nareszcie udało się przebrnąć przez jailbreak na 6.1.3  B) Cydia zainstalowana, szukam fix'a ultrasn0w'a i tu kolejny problem, nieobsługiwany bb. Szukamy rozwiązania i jest. Zainstalować bb od iPada ryzykowne ale wymagane w celu downgradu zaraz po restarcie systemu. Udało się mamy już starszy bb obsługiwany przez fix'a ultrasn0w'a. Więc instalacja i restart telefonu oczywiście z pamięcią o boot run'ie. Karta SIM do środka i... nadal te same objawy :( Szkoda bo telefon fajny ale dla samego odtwarzacza raczej nie będzie trzymany, czas pomyśleć nad zmianą chyba, że ktoś wie co jeszcze może pomóc bo dwa rozwiązania już sprawdzone i oba nie rozwiązały problemu. Nie stawiam na płytę bo jednak zasięg jakiś ma ale gubi, z walniętą płytą nie było by go wcale, chyba że się mylę to poprawcie  B)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 00:02:02 wysłana przez Neela »