Touch Cruise II - konfiguracja przycisków

  • 7 Odpowiedzi
  • 5205 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline o|af

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z postępem jak ze wszystkim - nie można przesadzić
  • Sprzęt: MDA CIV; HTC Hero (G2), HTC Leo (HD2)
Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« dnia: Luty 20, 2009, 12:47:15 »
Zdaję sobie sprawę, że nie do końca jest to odpowiedni dział, ale działu dla tego modelu jeszcze na tym forum nie założono  :P

Ale do rzeczy. Od dwóch dni mam przyjemność (w porównaniu z MDA Compact 3 i 4 jakie miałem /mam okazję używać słowo przyjemność jest jak najbardziej na miejscu) bawić się nowym Toch Cruise'm.
Jednak nie mogę sobie poradzić z drobnym aczkolwiek irytującym problemem. Mianowicie fabrycznie na urządzeniu zainstalowany był TomTom do uruchomienia którego jest dedykowany klawisz. Z uwagi na to, że osobiście preferuję AutoMapę, to pierwsze co zrobiłem to deinstalacja TomToma i zainstalowanie AM.
Ponieważ jestem zwierzęciem wygodnym to wymyśliłem sobie, że skrót AM również przypisze do tego przycisku do jakiego pierwotnie przypisany był TT i tu właśnie zaczynają się schody.  Mianowicie w Settings --> Buttons nie jest widoczny ŻADEN inny klawisz oprócz "Button 1" (zielonej słuchawki) do którego to przy długim naciśnięciu mogę przypisać wybraną akcję.
Czy któryś z userów ma pomysł co zrobić, żeby osiągnąć oczekiwany przeze mnie efekt ? Od razu zastrzegam, że należę do kategorii przeciętnych użytkowników i grzebanie w rejestrze jest dla mnie czarną magią  :(

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2009, 13:02:42 »
Wpisz w szukajce mapowanie klawiszy. Możesz użyć darmowego programiku HButton:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=306794

W załączniku.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline o|af

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z postępem jak ze wszystkim - nie można przesadzić
  • Sprzęt: MDA CIV; HTC Hero (G2), HTC Leo (HD2)
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2009, 16:54:33 »
Dziękuję za programik - pobrałem, zainstalowałem i...
No właśnie, wirtualne klawisze mogę sobie konfigurować, natomiast z hardware'owych w tym programie  widoczny jest tylko wspomniany niżej "Button 1".   :-|
Efekt moich zmagań jest niezadowalający dalej mogę uruchomić AM z ikonki (albo samej AM, albo z wirtualnego przycisku z HButton), natomiast przycisk dedykowany onegdaj do TT jest "martwy"...
Może jakiś posiadacz MDA C4 z oryginalnym ROMem rozwiązał już podobny problem ? (tam w Settings --> buttons nie jest widoczny żaden przycisk  :O)

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:07:15 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501245

Sprawdzone, działa idealnie. :) Postępuj wg instrukcji :)

Po ww operacjach w BUTTONS pojawiają się obydwa. Ważne również żeby wyłaczyć usługę opisaną tam, gdyż jeśli się tego nie zrobi po naciśnięciu footprints odpalają się 2 rzeczy jednocześnie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 11:08:51 wysłana przez Gemis »

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2009, 19:46:53 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501245

Sprawdzone, działa idealnie. :) Postępuj wg instrukcji :)

Po ww operacjach w BUTTONS pojawiają się obydwa. Ważne również żeby wyłaczyć usługę opisaną tam, gdyż jeśli się tego nie zrobi po naciśnięciu footprints odpalają się 2 rzeczy jednocześnie

Wielkie dzięki :) Wreszcie uwolniłem dwa przyciski od opcji z których i tak nie korzystałem :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 11:41:49 wysłana przez Raadek »

*

Offline lakosik

  • **
  • 109
  • Sprzęt: HD2 / S III
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2009, 11:25:28 »
Witam. Mam sprawę, mógłby ktoś napisać krok po kroku po polsku jak uwolnić przyciski spod TT i Footprints'a i podpiąć pod nie jakieś inne programy? Z góry dzięki...  :)

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2009, 12:57:58 »

1. Sciagnac plik keys.txt  z :  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501245&page=8
2. Zmienić rozszerzenie z .txt na .reg
3. Wrzucic na PDA i odpalic

4. Sciagnać :
FDC Task Manager -  z tego posta: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501245 lub skądkolwiek.

5. Otworzyc FDC Taskmanager,
6. Kliknąć strzałkę w praym górnym rogu.
7. Wybrać "Services",
8. Odnaleźć "NaviService(NPS0)",
9. Przytrzymac dluzej na wybranym i zmienić na "set manual"

Soft Reset , lub po prostu wyłączyć i włączyć ponownie,



Proszę o sprawdzenie tego co napisałem, gdyż robiłem to daaaaaaawno temu i trochę mogłem coś pomylić;)

*

Offline lakosik

  • **
  • 109
  • Sprzęt: HD2 / S III
Odp: Touch Cruise II - konfiguracja przycisków
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:06:26 »
Wszystko działa :) potężne dzięki...  :proud:
Piszę dopiero teraz, bo wcześniej nie miałem kiedy tego zrobić. No bardzo przydatna modyfikacja.
Pozdrawiam. :ok: