Przesiadka z P1i na Touch Cruise 2

  • 3 Odpowiedzi
  • 3764 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przesiadka z P1i na Touch Cruise 2
« dnia: Lipiec 25, 2009, 04:22:00 »
Witam!!!

Mam nadzieję że administrator nie ukręci mi głowy że w tym miejscu ten post. Mam problem, otóż mam zamiar przesiąść się z Sony Ericssona P1i na coś z Windows Mobile.Mój stary poczciwy fonik spisywał się wyśmienicie jak dla mnie jeśli chodzi o dzwonienie, sms-y i nawigacje, jednak z powodu słabego wsparcia dla UIQ3 i słabych map polski dla tej wersji zdecydowałem o zmianie mojego smartfona. Po poczytaniu wielu artykułów, specyfikacji i opinii mój wybór padł na HTC Touch Cruise 2. Mam więc parę pytań do użytkowników tego urządzenia. Mianowicie:

1. Jak wygląda nawigacja?? Jakie pokrycie ma mapa Polski?? Czy macie jakieś problemy z tym urządzeniem, chodzi konkretnie o GPS?? Czy podczas używania GPS, kiedy ktoś do Was zadzwoni urządzenie ma tendencje do zwisu??
2. Czy to prawda że przesiadka z symbiana na Windows Mobile jest trudna? Wiem że pewnie przede mną jeszcze wiele lektur do przeczytania, ale od czegoś trzeba zacząć.
3. Jakie waszym zdaniem artykuły powinienem przeczytać nim w moje ręce wpadnie Windows Mobile. Który z serwisów angielskojęzycznych jest dla Was największą kopalnią wiedzy i skąd wyrwać jakieś dobre informacje o oprogramowaniu na HTC TC2.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
rzazacz

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Przesiadka z P1i na Touch Cruise 2
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2009, 23:08:22 »
Przesiadka z Symbiana na WM raczej nie będzie problemem. Obecnie system jest już bardzo logiczny i łatwo się połapać, szczególnie jeśli ktoś używa "dużego" Windowsa. Na stabilność też nie można narzekać ( o ile się nie instaluje wszystkiego co popadnie ). Warto poczytać... instrukcje do Criusa ;) PDACLUB chyba jest największa kopalnią wiedzy... Zresztą odkrywanie nowości w systemie to sama przyjemność.

A co do Criuse 2:

Dokładność map zależy oczywiście od oprogramowania. Można zainstalować AutoMape, TomToma i każdy inny system nawigacyjny pod Windows Mobile.
    Z aspektów sprzetowych nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem modułu GPS, fixa łapie szybko i nie gubi ( Łapie szybciej niż mój stary odbiornik na BT ).

Jakbyś miał jakieś problemy to pytaj, albo pisz na priv :) Pozdrawiam

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Przesiadka z P1i na Touch Cruise 2
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:11:07 »
1.

a/ AutoMapa ma pokrycie bliskie 100% :) W niektórych miejscowościach co najwyżej nie ma numeracji domów, z brakiem ulic to już się nie spotykam od paru lat (a korzystam od pierwszej wersji AM).

b/ Mi jeszcze Iolite nie zawisł przy odbieraniu rozmowy przy włączonej nawigacji. Ze słuchawką BT to praktycznie w ogóle się nie zdarza nawet na starszych urządzeniach (używałem głównie HTC Trinity). Gorzej jak przez przypadek wyłączysz urządzenie na włączonej mapie. Trinity po tym zazwyczaj się wieszało. Na Iolite jeszcze nie miałem problemu. GPS działa bardzo dobrze. Szybko łapie fixa. Czasem jak nie chce złapać to po prostu reset mu wale i po restarcie jest gotowy do nawigacji. Ale to we wszystkich urządzeniach się z tym spotykam.

2. Przesiadka z Symbiana nie jest trudna. Ja miałem kiedyś nokie 7650 (z S60), miałem P900, P910 i P990. Powiem że P910 trzymam do dzisiaj i uwielbiałem te rozwiązania systemu (chociaż powolne to było i łatwo zawisało). UIQ zastosowany w P990 to była dla mnie porażka (+ zero oprogramowania i dobrej nawigacji). Sprzedałem ten telefon po 3 dniach od zakupu, a kupiłem go w dniu premiery w Polsce chyba za 2500 zł :) Ale nie straciłem na szczęście :) Wróciłem do P900, że się połamał to kupiłem P910 (chodził stabilniej dzięki większej ilości pamięci i czasem bez restartu śmigał 2 miesiące) i w sumie z tymi telefonami chodziłem jakieś 3-4 lata. Potem kupiłem Trinke i zacząłem proces "przyzwyczajania się" który trwa pół roku (albo HTC leżało na biurku albo nosiłem dwa). Od półtora roku korzystam już tylko z pocketów + jakis drugi i trzeci telefon, ale zwykły... żeby np. zdjęcie zrobić :) Bo zarówno w HTC Trinity jak i w tym Touch Cruise 2 aparat jest tak niskiej jakości że aż szkoda nim cokolwiek pstrykać. Szczególnie przy zdjęciach "z bliska", bo o macro to nawet nie ma co wspominać.

3. Myślę, że kup, zacznij się bawić, a czytaj dopiero jak się zgubisz :) Bo system jest bardzo prosty. A poznasz go w trakcie używania :) Np. dowiesz się dlaczego ekran nie gaśnie jak pocket zawiesi się na automapie albo dlaczego jak korzystałeś z gpsa to nie możesz włączyć bluetooth, dlaczego pojawiły się nagle dwa sloty pamięci SD mimo że masz jeden itp :))) Oczywiście wszystko zależy od urządzenia, romu itp., ale takich ciekawostek windows kryje całe mnóstwo. Nigdy się nie będziesz z nim nudził :)

Moim zdaniem Iolite to dobry wybór. Na ekranie 320x240 chodzi mnóstwo starych programów, dodatkowo są przyciski nawigacyjne, wszystko można przekonfigurować wg. uznania.

Na pewno trzeba też doinstalować normalną klawiaturę, bo te fabryczne są nie do użytku.

Ale procek i duża ilość pamięci na prawde pozwala na miłą i bezstresową pracę. Można mieć odpalonych wiele programów w tle i nic nie spowalnia.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

W porównaniu np. do HTC HD to musze powiedzieć że Iolite jest demonem prędkości i stabilności :)

Odp: Przesiadka z P1i na Touch Cruise 2
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:59:28 »
Witam ponownie!!!  :)

Wiesz mam straszne problemy z wyborem, im więcej czytasz tym trudniej sie zdecydować. Wszyscy piszą że do nawigacji to najlepiej powyżej 3" ekran, a ja z moim P1i zwojowałem Niemcy i Danie i nigdzie mnie nie zawiódł oprócz Polski ale to wina softu. Dla mnie ekran nie ma znaczenia, najważniejsza jest droga potem, cała reszta, a że co niektórzy zamiast na drogę patrzą na GPS to ich problem. Z doświadczenia wiem że w trasie Polska-Dania spojrzałem na niego może z 20 razy a to 1200km było więc nie ma różnicy czy spojrzę na 3" czy na 2,8". Cruise wpadł mi w oko bo jest bardziej telefonopodobny niż inne HTC (HD, Touch Pro 2). Wiesz nie zależy mi na pstrykaniu fotek bo od tego są aparaty fotograficzne. Zawsze odkąd miałem SL45i lubiłem się bawić w ingerencje w soft telefonu i tak mi zostało. Myślę że WM daje mi największe pole do zabawy. Nie  planuje używać go do jakichś niestworzonych rzeczy ale zawsze dobrze wiedzieć że ma się w kieszeni coś co potrafi więcej niż potrzebujesz.
Dla mnie to ma być przede wszystkim telefon z opcją nawigacji, czasem jakiś filmik jak w pracy będą nudy, gierka typu pasjans czy mahjong, organizer, przenośna pamięć. Wydaje mi się że Touch Cruise II jest troche nie doceniony. Teraz zostaje mi tylko zakup. Zaatakuję chyba RTV EURO AGD, cena przystępna i raty dogodne. Jestem już na 99% zdecydowany(wszystko się może zdarzyć). Myślę że następnym razem kiedy spotkamy się na forum to pogadamy o szczegółach bo będę już szczęśliwym posiadaczem.

Bardzo dziękuję Wam za poświęcenie czasu i dobre rzetelne opisy.
Pozdrawiam
rzazacz