Problem z HTC Touch Cruise 2

  • 6 Odpowiedzi
  • 4781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Campao

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z HTC Touch Cruise 2
« dnia: Sierpień 20, 2011, 00:53:18 »
witam wszystkich

od niedawna jestem posiadaczem HTC Touch Cruise 2 który występuje pod wieloma nazwami i mam problem ....mianowicie

po włączeniu telefonu wyskakuje mi ekran z Welcome O2 później ląduje sie niby Windows mobile 6.1 i jak juz poladuej wyskakuje kalibracja ekranu i tu jest problem.Mianowicie kalibracja jest robiona "w kolko" i nie pójdzie dalej konfiguracja dodam ze ekran jest ok dotyk tez działa bo krzyżyk się przesuwa po lcd ,,,
Próbowałem zrobić mu HR ale jest tak samo ,,, później próbowałem wgrać mu Rom z O2 wersja Ship ,wgrywa sie bez problemu,telefon sie resetuje i tak samo wyskakuje kalibracja ekranu i nic nie można zrobić.
Chcialem mu ściągnąć niby ta blokadę by wgrac nowy rom ale Hard-SPL-V2 tez nie pójdzie znaczy ze pasek postępu wyskoczy i nic nie idzie w pewnym momencie wyskoczy błąd i klapa zbita ...
Kolejna sprawa którą próbowałem jest wgrywanie romu z  karty sd, wgrałem na kartę rom tak jak ma byc włączyłem kolorowe paski i wyskakuje napis Loading i nic nie idzie ,,,,
Wyczytawszy gdzie  na necie na jakimś forum o zmianie wpisów w rejestrze by uniknąć kalibracji ekranu w kluczy HKEY_LOCAL_MACHINE/HARDWARE/TOUCH I ZMIANIE WPISU MAXCALLERROR Z 8 NA 7 ALBO 10 ale nie mogę zapisać gdyz nie mam możliwości -odmowa dostępu .

czy ma ktoś jakiś pomysł by ściągnąć cida ,,, wgrać dowolny rom i uniknąć tej kalibracji ekranu ??
Byłbym wdzięczny jak ktoś by mi pomógł...

Pozdrawiam i czekam na info ewentualnie nr gg5256250


*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2011, 10:57:30 »
1. Zmień temat wątku na bardziej odpowiedni, teraz jest zbyt ogólny.

Prawdopodobnie masz uszkodzony digi. To że PDA reaguje na kalibrację nie oznacza że digi jest sprawny na całej powierzchni.

Kalibrację można obejść poprzez usunięcie jednego wpisu w autostarcie, trzeba się dostać do PDA z poziomu PC.

Przy okazji to co msz to TC2 (HTC Iolite ) a dział dotyczy TC (Polaris).

*

Offline Campao

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2011, 13:19:44 »
witam kolego i dzieki za odpowiedz

a teraz mi powiedz jak mam usunąć ten wpis w rejestrze ?? wchodzę do rejestru za pomocą programu CeRegEditor mam klucze ale jak chce cos zmienic to pisze mi ze odmowa dostepu ,,, dodam ze ekran jest ok po HR wyskakuje logo z Windowsem a pod spodem pod kalibracja widać Start.zasie głośność i X. Sadze ze jak by była opcja usunięcia tej kalibracji bylo by ok ,,,,

Kolego nie wiesz jak to zrobić ,,, a nie orientujesz sie jak odblokować cida by wgrać inne romy....probowalem Hard-SPL-V2n ale pasek postępu nie idzie tylko stoi w miejscu ,,,,


*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:14:04 »
witam kolego i dzieki za odpowiedz

a teraz mi powiedz jak mam usunąć ten wpis w rejestrze ??

Po co w rejestrze?

W autostarcie trzeba usunac jeden plik. Nie pamietam juz szczegółów, ale obchodzilem tym kalibracje w wielu HTC.

Cida pewnie tez da sie obejsc/usunac, trzeba by poszukac w dziale Iolite. W Polarisie wystarczył HardSPL to tutaj pewnie tez.

*

Offline Campao

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:21:57 »
kolego a gdzie mam poszukać jakiegoś polskiego romu ...juz częściowo sobie poradziłem stosując Remote Screen Alignment po kliknięciu na skip omijamy kalibracje... mam pewno uszkodzony didi gdzy dziala odwrotnie... czy samemu w domu można zmienić didi ,,,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 21:24:32 wysłana przez Campao »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:35:07 »
kolego a gdzie mam poszukać jakiegoś polskiego romu ...

Na forach w odpowiednich działach dla wybranego modelu.

RSA też jest dobry chociaż nie zawsze działa.

Digi można samemu wymienić w domu.... przynajmniej mi to nie sprawia trudności. Zasadnicze pytanie co ma się w tym domu i jakie ręce to robią.

Akurat w Polarisie wolałem wymieniać całą obudowę wraz  z digi i podejrzewam że Iolite też tak będzie.

*

Offline Campao

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z HTC Touch Cruise 2
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2011, 21:41:17 »
kolego nie wiem ale ten RSA uzylem pare razy i teraz mi pisze ..An error occured while trying to performe the operation..

Jest moze jakis lepszy programik do obejścia kalibracji zamiast tego RSA ..

Prosze podaj mi jak możesz jakiś polski Rom lub www. do POlarisa ,,,