program do poczty

  • 2 Odpowiedzi
  • 1012 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lemkat

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.lemkat.webd.pl
  • Sprzęt: HTC HD2
program do poczty
« dnia: Kwiecień 29, 2008, 00:42:40 »
witam

mam w moim x800 karte dostepu do netu z orange, skonfigorowalem sobie polaczenie  z netem i do pelni szczescia brakuje mi softu do samoczynnego odbierania poczty co jakis czas.

poketowy outlook niby spelnia to zadanie ale po pobraniu poczty pozostawia polaczenie aktywne i nigdzie nie da sie ustawic aby po pobraniu wiadomosci je zamknal
(polaczenie gprs)

qmail ladnie otwiera i zamyka polaczenie gprs ale tylko jak urzadzenie jest wybudzone, jak jest w trybie uspienia to po wybudzeniu zawsze program jest zawieszony

npop tak samo sie zawiesza

macie jakis pomysl ?

*

Offline ..k..l..m..n..

  • *****
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: program do poczty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2008, 01:15:59 »
A zadowalałoby Cię podtrzymywanie połączenia GPRS nawet gdy urządzenie jest uśpione? Jeśli tak, to ustaw:
HKLM\Comm\ConnMgr\Providers\\Connections\[Twoje połączenie]\AlwaysOn = 1 (DWORD decimal)

(domyślnie jest:
HKLM\Comm\ConnMgr\Providers\\Connections\[Twoje połączenie]\AlwaysOn = 0 (DWORD decimal)  )
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline lemkat

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.lemkat.webd.pl
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: program do poczty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2008, 19:35:31 »
1) jesli chodzi o zawieszanie sie programu qmail i npop tu juz po sprawie, po prostu programy nie moga byc na karcie ale nadal jak poket jest uspiony mimo iz ustawilem aby automatycznie sprawdzaly wiadomosci nie robia tego

2) jesli chodzi o podtrzymanie polaczenia to tak jak pisalem chodzi mi wlasnie o to aby po pobraniu poczty zamknal polaczenie gprs a nie zeby bylo caly czas aktywne, poketowy outlook otwiera polaczenie, sprawdza poczte ale juz nie zamyka polaczeniu po pobraniu wiadomosci i to jest moj problem.

Rozwiązałem mój problem następująco:

do pobierania automatycznego maili używam poketowego outlooka
w rejestrze wprowadziłem następujące wartości:

HKLM\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\SuspendResume=GPRS_bye_if_device_off
HKLM\Comm\ConnMgr\Planner\Settings\CacheTime=60

w efekcie czego mamy popieranie maili automatycznie co określony czas ( ustawia się go w outlook ) a po zakończeniu pobierania po 60 sec połączenie GPRS się rozłącza dzięki wpisowi w rejestrze ( wartość dla CacheTime )

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2008, 22:48:58 wysłana przez lemkat »