X800 - opinia po kilku miesiacach

  • 89 Odpowiedzi
  • 18040 Wyświetleń

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jarom

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://paragliding.in.poland.nid.pl/
  • Sprzęt: Compaq 4600 -> Hp5500 -> Hp4700 -> Eten x500 -> Eten X800 -> HTC Touch HD
X800 - opinia po kilku miesiacach
« dnia: Marzec 25, 2008, 20:05:03 »
Mam  X800 bodaj od 5 miesięcy. Na początku byłem rozczarowany i zły. Potem wywaliłem cały soft etena. Zainstalowałem nowy RAM i ustawiłem pamięc na 6MB. doinstalowałem Automapę 4.5 z MiploSync, Ozi Explorer, Mobipocket i nakładkę Spb Pocket plus.Uruchomiłem recznie MMS.

Mam urządzene z którego ok kliku miesięcy jestem zadowolony. I dla którego - jak sadzę - nie mam alternatywy. Nie ma bowiem innego telefonu 3G  z ekranem VGA, GPSem i WiFi.

Piszę o tym ,bo premierze X800 towarzyszył chór narzekań. Teraz - po kilku miesiacach - nie widzę powodów do narzekań, choć trzeba przyznać - X800 okazał się produktem dla doświadczonego uzytkownika, który potrafi zaingerować w program instalacyjny nowego systemu i grzebać w plikach systemowych na swoim PDA. Pod tym wzgledem również X800 nie ma sobie równych. Żadne inne urzadzenie na rynku nie wymaga od uzytkowników równie zaawansowanych umiejetności.
jaro

*

Offline jacqw

  • 22
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2008, 20:30:59 »
Zgadzam sie z kolegą. Ja tylko bym dodał, że to jeszcze nie koniec zmian nowe romy jeszcze będą więc zabawa trwa. Ja szukałem jakiejś alternatywy dla X800 ale na razie nie znalazłem.

Pzdr
Jacek

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2008, 22:30:58 »
no to pomogłeś mi dokonać wyboru dzięki
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 22:36:39 wysłana przez loos »

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2008, 00:07:50 »
chciałbym wiedziec jak zaczarowaleś ten x800 tez go mam może znasz jakies tajne triki o ktorych nie wiem chodzby ustawienie romu na 6MB jak napisałeś pozdro

*

Offline SprinterPL

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2008, 22:57:39 »
No to wyglada ze tylko ja mialem pecha sprzetowego z x800 kupilem przez net na expansys.ie pierszy jaki przyszedl byl uszkodzony system nie potrafil przeskoczyc zielonego ekranu zrobilem mu pare hr i nic i wgralem rom z karty ale nic sie nie zmienilo wyslalem  przyslali mi nowy.Mialem go ponad miesiac i zauwarzylem ze ekran mi sie rozkalibrowal na srodku bylo pole wielkosci 1 euro na ktorym punkt dotkniecia byl przesuniety o kilka mm od punktu rozpoznanego przez pda proba kalibracji sie nie powiodla bo pda nie widzial centralnego tapniecia.Po Hr nie dalo sie przeskoczyc kalibracji ekranu ewidentnie jakies uszkodzenie ekranu :( znowu wyslalem spowrotem i dostalem maila ze dostane go spowrotem w przeciagu 4-6 tygodni wiec z mojego punktu widzenia moja przygoda z firma eten raczej zakonczy sie na tym x800 szczegolnie ze ten 500mhz nie potrafi mi plynnie filmu w qvga zagrac ,kombinowalem z ustawieniami z konwertowaniem itp gubi klatki i tyle.Na + zalicze ekran vga (choc gry i filmy lipa) i niezly gps .Moj nastepny pda raczej nie bedzie od etena.
Sprzęt: X800

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2008, 18:13:38 »
jak aparat w x800??
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2008, 19:11:06 »
x800 robi jak na swoja klase bardzo slabe zdjecia
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2008, 19:23:39 wysłana przez daniol »
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2008, 21:26:49 »
i tak lepsze niż m700  :E
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2008, 13:13:42 »
To urządzenie to jeden wielki syf nic w nim nie działa tak jak powinno. Wiesza się ,  ucieka pamięć , włączają się nie potrzebne aplikacje same. Aby w miarę chodził trzeba kilka razy pod rząd instalować ROM.
Telefon to jakiś jeden wielki żart - po naciśnięciu zielonego przycisku odbioru rozmowy dopiero po jakimś czasie słyszymy osobę z drugiej strony, gdy ktoś do nas dzwoni sygnał usłyszymy dopiero po dłuższej chwili ( czasami ta druga osoba zdąży się już rozłączyć) gdy dzwonimy do kogoś i ta osoba nie odbiera telefonu usłyszymy w słuchawce strasznie głośny dźwięk (pisk) można szybko ogłuchnąć od czegoś takiego.  Programy i gry - pomijając że większość nie działa na tym palmie to otwieranie niektórych kończy się zawieszaniem urządzenie bądź pracują tak jak byśmy program przewidziany dla pentium 3 zastartowali na procesorze 486 a często się zdarza że jak zaliczy zwiechę i wykonamy soft reset bo inaczej nie wystartuje okaże się że musimy instalować ROM na nowo. Dostarczona oryginalna folia jest za krótka!!!! samo to już świadczy o producencie. Uchwyt do auta - jest dopasowany do telefonu chyba przez jakiegoś ślepego - problem z trafieniem w gniazdo USB. Jedyne co można na plus zaliczyć to GPS szybko go wyszukuje. Ale i tu małe rozczarowanie - jak już wystartuje czy to automapa czy inna nawigacja może się okazać po pewnym czasie że jest za mało pamięci i przestaje działać. Jedynym zdaniem jest to moje ostatnie urządzenie tej firmy i bardzo żałuje wydanych pieniędzy. To co opisałam to jest tylko namiastka problemów!! Opis pracy na Romie 403 przy Romie 402 to urządzenie nadaje się jedynie tylko do rzucania po ścianie!!

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2008, 18:09:26 »
Mam ten model od 3 miesięcy. Poczatki byly trudne , malo pamieci, zawieszki itp...
Po wgraniu 403 i wyczyszczeniu syfiastych programow Etena sprzet dziala bardzo dobrze od miesiaca bez zadnej zmiany ROMu ... Automapa wlaczona i spokojnie odbieram i wykonuje jednoczesnie polaczenia... zawieszki sporadycznie... moze kup sobie Nokie i spij spokojniej...

*

Offline jarom

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://paragliding.in.poland.nid.pl/
  • Sprzęt: Compaq 4600 -> Hp5500 -> Hp4700 -> Eten x500 -> Eten X800 -> HTC Touch HD
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2008, 22:24:56 »
chciałbym wiedziec jak zaczarowaleś ten x800 tez go mam może znasz jakies tajne triki o ktorych nie wiem chodzby ustawienie romu na 6MB jak napisałeś pozdro
Już to kiedyś opisałem krok po kroku na tym forum - poszukaj: x800 konfiguracja optymalna - instrukcja 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2008, 22:26:50 wysłana przez jarom »

*

Offline kita34

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2008, 23:32:33 »
Mam go od paru dni, ale nie polecam ludziom, którzy "pracują telefonem" - brak jakejkowiek klawiatury sprzętowej staje się problemem (nawet przy odpisywaniu na SMS). Druga wada do za niski poziom głośności w przednim głośniku (wraz z szumem w tle).

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2008, 00:17:26 »
Mam ten model od 3 miesięcy. Poczatki byly trudne , malo pamieci, zawieszki itp...
Po wgraniu 403 i wyczyszczeniu syfiastych programow Etena sprzet dziala bardzo dobrze od miesiaca bez zadnej zmiany ROMu ... Automapa wlaczona i spokojnie odbieram i wykonuje jednoczesnie polaczenia... zawieszki sporadycznie... moze kup sobie Nokie i spij spokojniej...
Przeczytaj sam co napisałeś ze zrozumieniem :grin:  (od miesiąca nowy rom ..... zawieszki sporadycznie no coment :D)

*

Offline Sir Dell

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Szczecin projektowanie i aranżacja wnętrz
  • Sprzęt: NOKIA E66+SE Xperia X1 -> NOKIA C6+HTC 7 Mozart
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2008, 00:23:01 »
Witam

Moją zabawkę mam od 4 miesięcy, początkowo denerwował mnie strasznie. Aktualnie po dokonaniu niewielkich usunięć softu Etena nie mam praktycznie większych problemów, a ciągle ROM WWE 402. Z tych mniejszych problemów to konieczność wyboru programów, które instaluję i nie rzadko szukanie "zamienników" bo nie wszystko chce chodzić  :|.

Pozdrawiam

*

Offline kita34

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2008, 15:21:13 »
Napiszcie jeszcze czy działają połączenia oczekujące i nawiązywanie połaczeń konferencyjnych.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2008, 20:46:07 »
Ze po 3-4 mesiącach wszyscy piszą, że już jest OK jest IMHO efektem habituacji czyli najzwyczjnego w swiecie PRZYZWYCZAJENIA.

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2008, 21:24:19 »
Napiszcie jeszcze czy działają połączenia oczekujące i nawiązywanie połaczeń konferencyjnych.

Dzialaja polaczenia oczekujace.(przelaczanie zielona sluchawka miedzy rozmowami)..nie testowalem konferencji.

Mondy : moze i to jest przyzwyczajenie....chodz po kilku latach użytkowania kilku modeli SE mam pewne wymagania co do niezawodności telefonu.
Przyznam się że nie było łatwo ale większość problemów z X800 jest związana z odpowiednią konfiguracją softu.
Nie jest to zabawka typu wyciągam z pudełka, wkładam kartę sim i dzwonie :(

Co do zawieszek to była dokładnie jedna, przy włączonej Automapie, kamerze i próbie nawiązania połączenia...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 21:26:44 wysłana przez kotix »

*

Offline Sir Dell

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Szczecin projektowanie i aranżacja wnętrz
  • Sprzęt: NOKIA E66+SE Xperia X1 -> NOKIA C6+HTC 7 Mozart
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2008, 22:08:24 »
"Przyznam się że nie było łatwo ale większość problemów z X800 jest związana z odpowiednią konfiguracją softu. "

Tu zgodzę się z kotix.
Początkowe mojr podejście do tego sprzętu było takie, że skoro coś jest zainstalowane to musi zostać, niestety jak każde okienka Microsoftu (dokładniej praktycznie każde oprogramowanie) trzeba konfigurować je pod swoje własne wymagania.



*

Offline jarom

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://paragliding.in.poland.nid.pl/
  • Sprzęt: Compaq 4600 -> Hp5500 -> Hp4700 -> Eten x500 -> Eten X800 -> HTC Touch HD
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2008, 23:02:55 »
Moim zdaniem największy bład Etena polega na wwaleniu całego tego softu do systemu, zamiast na płytę CD. Bez całej kupy dołaczonych i zainstalowanych programików ten telefon (no, przynajmniej mój) chodzi świetnie.
Większośc producentówhardware'u dodaje jakieś programy do urządzeń. Ale po co zaraz to wszystko instalować?!
Gdybym zainstalował na swoim PC wszystkie darmowe programy, które dodali producent płyty głownej, karty graficznej, karty dźwiękowej karty telewizyjnej i monitora to w zyciu nie miałbym stabilnego komputera.
Pozodbnie jest z PDA

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:46:05 »
 :( Urządzenie nie nadaje się do niczego w każdej formie działalności ma problemy. Używałem już różnych palmtopów i ten jest najgorszy. Poprostu zwykła tandeta :mad: :mad: :mad:

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:33:33 »
IMHO tandeta nie bo jakość wykonania (podzespoły) IMHO jest OK. Ale ogólnie cięzki do współpracy  :mad:

*

Offline pragmatyk

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:12:20 »
--> primosz - aparat niestety jak dla mnie niczym się nie różni od tego z M700 (miałem przed X800)

-->kita34 - to, że nie ma klawiatury sprzętowej trudno uznać za wadę bo taka jest specyfika dużej części PDA i możesz sobie kupić np. M800 albo jakikolwiek inny dla odmiany z klawą nawet na wierzchu - ja akurat uważam, że to zaleta bo przy wcześniejszym M700 przekonałem się, że akurat dla mnie jest to zbędna rzecz. Jeśli chodzi o głośnik to sprawdź czy nie masz wadliwego głośnika - ja rozmawiam na 40% i jest naprawdę wystarczająco

Moja ogólna opinia po 5 miesiącach oscyluje gdzieś pomiędzy jaromem, a kaliadam:
- nie do końca zgadzam się z opinią odnośnie kiczowatego telefonu - w większości pda po naciśnięciu zielonej słuchawki masz do czynienia z lagiem - można kombinować żeby ten czas skrócić, ale akurat tu nie ma za bardzo znaczenia czy to X800 czy coś innego.
- jednym wielkim rozczarowaniem jest aparat, który nie nadaje się zupełnie do niczego - ze zwykłego teleofonu SonyEryka aparatem o teoretycznie gorszej rozdzielczości jestem w stanie uzyskać lepsze zdjęcia (jeśli porównywać dany wycinek)
- wyciekanie pamięci w tym telefonie to już chyba by mogło służyć za anty-przykład dla wszystkich producentów

Ogólnie rzecz biorąc jednak sporo pogrzebawszy w systemie, forach itd. można uzyskać sprzęt całkiem znośny. Jeśli jednak policzę cały czas, który poświęciłem dostosowywaniu PagePoola do 4mb i 4-krotnym instalowaniu ROMów, kombinowaniu z konfiguracją i wywalaniu zbędnego softu, uczynienia tego niemal mym hobby to cena jest zdecydowanie zbyt wygórowana. Co mają powiedzieć ludzie, którzy kupili go typowo biznesowo i nie maja czasu na deliberowanie nad konfiguracją...
Eten wypuszcza modele zdecydowanie zbyt prototypowe. Za rok, gdy na rynku już będzie V900 zdecydowanie wezmę też pod uwagę HTC Kaisera, którego następny model będzie miał już prawdopodobnie to samo (oprócz zbędnego moim zdaniem odbiornika tv).

*

Offline mcc

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kosmetyki naturalne SklepSpa.pl
  • Sprzęt: Glofiish x800, HTC Touch HD
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:44:57 »
Mam go od polowy grudnia ubieglego roku i NIKOMU NIE POLECAM TAKIEGO SYFU! Polecam lekture moich postow na tym forum.
Zmienilem PP, wywalilem soft Etena, a kiedy zaczal juz dzialac w miare to okazalo sie, ze bakteria wytrzymuje 2h!
A te barany z serwisu mowia mi ze na 1mc maja mi go zabrac!

Dla porownania zaden z moich kolegow uzywajacych roznej masci HTC (w tym starych modeli) nie narzeka!

I z tym milym akcentem zakoncze!

Pzw,
MCC

*

Offline kita34

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:15:04 »
Napiszcie jeszcze czy działają połączenia oczekujące i nawiązywanie połaczeń konferencyjnych.
Przetestowałem i tak dla ogólu instrukcja:
Połączenia oczekujące: jak pisał kolega Kotix działąją, trzeba jedynie uaktywnić usługę u swojego operatora.
Połączenie konferencyjne: dwa sposoby 1. My inicjujemy drugie połączenie: zawieszamy aktualną rozmowę i wybieramy numer. 2. Nadchodzi 2gie połączenie z usługi połączenia oczekujące: odbieramy połączenie.
I teraz po otworzeniu MENU aktywna jest opcja "Konferencja" wybieramy ją i można rozawiać w trzy osoby.
Heej

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2008, 14:27:19 »
ja używam X800 od grudnia. od lutego rolę prywatnego telefonu przejął iPhone. mimo, że X800 jest urządzeniem dla ludzi z 'zacięciem masochistycznym' to oprócz paru problemów, z jakimi trzeba sobie poradzić nie mam mu nic do zarzucenia. raz zdarzyło mi się, że po paruset kilometrach jazdy po autostradzie program do nawigacji wysypał się z komunikatem 'memory full'. myślę, że jeszcze pare aktualizacji romu i będzie wszystko (prawie) dobrze  :E dla porównania, iPhone też ma swoje jazdy - np. bez powodu bateria wyładowała się po niespełna 3 dniach lekkiego używania (normalnie wytrzymuje mi do 6 dni), nie mogłem uruchomić WIFI (mimo że kilkanaście minut wcześniej było wszystko w porządku) etc.
X800 według mnie spełnia swoje zadanie i nie żałuję, że go kupiłem.

*

Offline kita34

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 12, 2008, 14:41:06 »
Dodatkowa opinia po Crasch Teście - pozytywna. X800 wypadł mi na beton z wysokości 0,5 metra. Upadek przyjeła dobrze gumowana obwódka (może na to ją przewidziano?). Został mały ślad, wszytko działa.
Dodatkowy wniosek - nosić PDA ZAWSZE w kaburze, etui czy czymś podobnym.  :proud:

*

Offline daniol

  • **
  • 132
  • Sprzęt: samsung i9000
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2008, 19:30:16 »
mi tez spadl na budowie na beton z 1,5m odbil sie 3 razy ta gumowa obudowa to dobra sprawa
nokia 7650>eten X800>samsung i900> samsung i9000 8GB+16GB
2.2.1 i9000XXJPY Darky'S 7.7

Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2008, 00:20:28 »
moj tez upadl z ok metra na plytki - wyskoczyl rysik i nic poza tym :)

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2008, 22:35:03 »
Dodatkowa opinia po Crasch Teście - pozytywna. X800 wypadł mi na beton z wysokości 0,5 metra. Upadek przyjeła dobrze gumowana obwódka (może na to ją przewidziano?). Został mały ślad, wszytko działa.
Dodatkowy wniosek - nosić PDA ZAWSZE w kaburze, etui czy czymś podobnym.  :proud:

Dodatkowo dodam zawijać zawsze w chusteczkę - Raz mi się tak smarkło że smarki poleciały na wyświetlacz i o dziwo!!! wyświetlacz o kazł się wodoszczelny :O~ :O~ :O~ :O~ szok!!  Ciekawe jakie jeszcze pierdoły wymyślicie czy też inne bzdury

*

Offline kita34

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800
Odp: X800 - opinia po kilku miesiacach
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 14, 2008, 09:12:27 »
Raz mi się tak smarkło że smarki poleciały na wyświetlacz
:wink: "Smarkło" - Kaliadam, już nie oglądaj więcej  gołych dup w rozdzielczości VGA i te husteczki będą zbędne.  :smile: