Pytania do uzytkowników G900

  • 31 Odpowiedzi
  • 5184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szpaner6

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP 1930 > Dell X51v > ASUS A696 > G9oo
Pytania do uzytkowników G900
« dnia: Marzec 12, 2008, 19:12:03 »
Witam właśnie sie zastanawiam nad kupnem Toshiby G900, proszę użytkowników tego modelu o wypisanie jego wad. Zalet nie trzeba bo jest ich dużo ;)
1.czy telefon czesto sie wiesz
2. Czy są dostępne najnowsze ROMy i czy wersja angielska współpracuje np. z siecią ERY (czy moduł tel działa normalnie)
3. jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu
4.Słyszałem ze przestano go produkować czy to prawda? jeśli tak to dlaczego??
5. czy warto taki model kupić


Proszę o rady ;)
Pozdrawiam

*

Offline xins

  • *
  • 50
  • Sprzęt: był spv m3000, jest Toshiba g900 :)
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2008, 21:45:37 »
po pierwsze polecam http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=91107.0
a teraz:

1. nie bardzo sam z siebie... a jak coś nakombinuje to się zdarza np. ze skype...
2. rom najnowszy to chyba 3.07BAI i tak jest dostępny(ja mam play'owy  3.06 i działa spoko), i jeśli nie masz simloka to w każdej sieci telefon działa tak samo (pozostaje kwestia dobrych ustawień gprs i mms )
3. Ja słyszałem że ciężko go teraz dostać w play ale czy przestali produkować to nie wiem...
4. no kupiłem go i uważam że mimo jego wad (obecnie brak sterowników do akceleratora grafiki jak i wad samego systemu wm, które pewnie patrząc po sobie można przeżyć:D) jest to dobry zakup w miarę przystępnej cenie i ten ekran.... :O~ :O~ :O~

Pozdrawiam

*

Offline mar9797

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3 + HTC Sensation
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2008, 22:23:22 »
ad.1. Mój telefon raczej sie nie wiesza przy standardowym użytkowaniu, jedyny problem jaki mam z wieszaniem to czasami ma zwisy przy połączeniu z samochodowym zestawem głośno mówiacym Nokii i jest to irytujące. Ale z innymi słuchawkami i zestawami BT dziada bezproblemowo.
ad.2. tak jak kolega napisał, 3,07 jest prawdopodobnie najnowszy.
ad.3. zależy kto co uważa za normalne użytkowanie, jeżeli za takowe uznać a 15 minut gadania dziennie przez tel. do 5-ciu SMS'ów oraz jakieś inne drobiazgi to przy wyleczonym 3G wytrzyma ok. 2 dób, jednak z 3G to jedna doba to raczej max. Jeżeli byś użytkował oszczędniej telefon to chyba dalby rade do 4 dni pociągnąć (bez wleczonego 3G)
ad.4. pierwsze szysze, sadze że mimo nowych modeli to raczej ten sie nie skończy, gdyż te nowe niebardzo są alternatywą dla G900, a zanim wejdą do sprzedaży to pewnie z pól roku jeszcze minie
ad.5. ja jestem zadowolony, jedyne co mi przeszkadza to jego grubość, ale ma tyle dodatkowych zalet nad konkurencją (np. cena, ekran), ze w zupełności sie to równoważy :-)
Kolejno były: HP 6515 -> Toshiba G900 -> I-mate 9502 ->  HTC Diamond -> HTC TP2 -> HTC HD2 -> HTC Sensation  -> Galaxy Note -> Galaxy S3

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2008, 22:30:23 »
Multimedialny i użytkowy scyzoryk dosłownie moim zdaniem :)
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline szpaner6

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP 1930 > Dell X51v > ASUS A696 > G9oo
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2008, 09:02:06 »
Moje ostatnie pytanie. Czy jako telefon sprawdza sie?? I czy dobrze "łapie" zasięg??

Dzięki za odpowiedzi.

P.S Jak jest z korzystaniem internetu przez moduł telefoniczny??
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 09:07:41 wysłana przez szpaner6 »
Pozdrawiam

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2008, 16:50:32 »
Ja tam nie narzekam, wszystko bajka :D
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline xins

  • *
  • 50
  • Sprzęt: był spv m3000, jest Toshiba g900 :)
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2008, 17:08:24 »
no zasięg łapie nawet nieźle muszę przyznać, chyba  nawet lepiej od htc wizarda... jak jestem w domu to mam 3g na uczelni edge i ta stronka wap play  się włącza spoko (z tym że nie widzę jakiejś szczególnej różnicy między edge a 3g ale myślę że to wina plusa;p)

*

Offline mar9797

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3 + HTC Sensation
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2008, 21:16:27 »
Sprawdza sie jako telefon bez zarzutu, zarówno w sieci GSM jak i 3G. Co do internetu to wg. mnie toska ma połączenia z netem za pośrednictwem GSM/3G lepiej dopracowane niż WiFi. W domu internet na notku po WiFi śmiga mi znakomicie a za pośrednictwem WiFi w G900 chodzi to słabiej niż w przypadku połączeń EDGE. Xins ja widze znaczna różnice szybkości u siebie miedzy 3G i EDGE.
Kolejno były: HP 6515 -> Toshiba G900 -> I-mate 9502 ->  HTC Diamond -> HTC TP2 -> HTC HD2 -> HTC Sensation  -> Galaxy Note -> Galaxy S3

*

Offline Oofol

  • **
  • 107
  • Sprzęt: Exec + 8GB, SGS 8GB +8GB
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2009, 15:09:08 »
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem HTC Universala. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł żeby go sobie wymienić na nowiutki model /mam taką opcję/ ale dzisiaj szperając po alledrogo przypomniała mi się Tośka - był to jedyny konkurent przy zakupie Uni.

Moje pytanie jest następujące - co wy byście wybrali na moim miejscu?

Potrzebuję jakiegoś wsparcia bo mam teraz małą rozterkę...

Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2009, 15:41:19 »
Stanąłem przed takim samym wyborem jakiś czas temu... Kupiłem Tośke i nie żałuje ani jednego zylka którego za nią zapłaciłem... a universal stał się w moich oczach jakiś taki biedny  :wink: Jakbym miał teraz zmieniać tosie to tylko na HTC "tacz" HD :P

*

Offline Oofol

  • **
  • 107
  • Sprzęt: Exec + 8GB, SGS 8GB +8GB
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2009, 18:20:53 »
Jak pisałem wyżej to przed takim wyborem też stałem i też nie żałuję wyboru ale to ciekawość:)
Nie mniej jednak jedyne co mnie kusi w Tośce to HostUSB i rozdziałka LCD... Reszta IMO jest lepsza w Uni...

Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2009, 23:13:04 »
A czemu universal miałby być lepszy?? Chodzi ci o to że procek intelowski jest lepszy?? Niektórzy piszą, że rozdziałka WVGA to kicha... I wystarczyła by VGA... A ja stoje za WVGA... Czemu?? Wszystkie nowe wypasy mają teraz WVGA więc i oprogramowanie lepsze/nowsze będzie pod taką rozdziałkę wychodzić... więc spoko  :grin: Ale bardziej męcząca jest wielkość i wymiary ekranu... Kumpel ma Palm'a Zire 72 i na tym starym palmiku obraz wydaje się czystrzy i wyraźniejszy... Może to moje odczucie i pewnie można g900 przestroić na większe wszystko... Generalnie G900 w tej kasie ( ja dałem za full zestaw ok 400zeta) to mega zabawka :O~

*

Offline Oofol

  • **
  • 107
  • Sprzęt: Exec + 8GB, SGS 8GB +8GB
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2009, 09:37:33 »
Nie chodzi mi o procek - możliwe że Marvell jest równie wydajny.

Uni ma bezkonkurencyjną klawiaturę - w żadnym PPC nie widziałem tak dobrej; wyświetlacz - w Tośce rozdziałka jest świetna nie zaprzeczam ale panorama mnie drażni... 3.6" w Uni daje na prawdę rade i do tego jego rozkładanie - piękna sprawa w aucie - nie potrzebuję żadnych uchwytów itd. RAM, to jest mały problem ale do przeskoczenia. W Tośce przeszkadzają mi też MiniSD ale za to jest Host...
Nie wiem....

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2009, 20:02:00 »
Ja się gorąco zastanawiam między tytnem II a tośką.
Tytn 2 bardziej mi się podoba ale na wygląd nie zwracam dużej uwagi bardziej interesują mnie ,,Flaki" :grin:
Chciałbym wiedzieć czy tośka bije tytana wydajnością. Bo z tego co wiem tytn nie ma takich pięknych wyników.
Ogólnie chodzi mi o to czy płynnie ogląda się filmy, czy gry chodzą płynnie no i system. Bardzo podoba mi się host usb w tośce i na pewno będzie przeze mnie używany. Wolę ogólnie tośke ale jednak mam dylemat. O i może czy tosia gra głośniej od htc tornado. A z shiftem go nawet go nie porównuje bo praktycznie go nie widzę bo używa go mój ojciec, czasem zrobie w nim jakieś modyfikacje :E.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline Oofol

  • **
  • 107
  • Sprzęt: Exec + 8GB, SGS 8GB +8GB
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2009, 20:48:08 »
Moim zadaniem Tośka będzie lepsza. Nie dużo ale jednak.

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2009, 21:17:34 »
A jak z trwałością toshiby?? Jak z farbą??
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline marsozerca

  • **
  • 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • obserwator ;)
  • Sprzęt: Tośka g900@520MHz@ Win6.1 :)
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2009, 22:15:34 »
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=134894.0
gdzieś z 8 albo 9 ostatnich odpowiedz w tym wątkui opowiada o jakości wykonania Tośki
Mam swoje życie wy mówicie mi jak żyć
mam swoją drogę wy mówicie mi którędy iść
mam swoje pięści słyszę z kim się bić
i swoje serce kogo kochać z kogo kpić

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2009, 22:27:33 »
Czyli nie jest z obudową i zaślepkami różowo :mysli:
A hardwarowo nic się nie dzieje?? Np. wyłamane gniazdo ładowania??
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2009, 22:31:59 »
1. Mi się Zawiesił raz przez 3 miechy
2. pewnie są Ale nie wiem bo mam Oryginalny
3.mi trzyma jakieś 37 h
4. Nie Wiem :<
5 . Ja kupiłem jakieś 3 mc temu i nie żałuje, według mnie warto kupić dobry Pda jedyne co mi przeszkadza to jej GŁOŚNIK  Tylni Tragedia to jest ... Ale na słuchawkach jest dużo lepsza jakość ale na Wm można zapomnieć o dobrej jakości dżwięku

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 03, 2009, 00:27:31 »
Zasięg O.K. (jeżdżę pociągami Wa-wa Kijów więc 3G wyłączone bo tam nawet słyszeli, że coś takiego jest ale nikt jeszcze nie widział), Wi-fi chodzi (nawet tam, choć o zasięgu nie pogadamy - tylko dobre knajpy. Jak w biurze  w Kijowie pada net (normalka) to wyłapuję go na Tośce bezboleśnie (choć cholernie bolą opłaty za roaming netowy)
Obudowa mocna, urządzenie wdzięczne po lekkim nakładzie pracy (ukłon dla Globalbusa i innych klubowiczów).
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2009, 15:27:47 »
Czyli nie ma problemu ze ścieraniem farby i z urywaniem zaślepek???

Ps: Każde urządzenie z wm należy dopracować, jestem raczej zdecydowany na tosię ale nie wiem jak z trwałością. Chcę ją mieć jakieś 2 lata.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 03, 2009, 15:41:49 »
Ja mam ją od roku... Nosze ją w kaburze Magnum i nic się nie starło więcej jak było... Fakt Toshiba ma średnią farbę ale bez kataklizmu... Jest oki... Toshiby dopracowywać sam nie będziesz musiał są gotowce  :mrgreen: Polecam model... Duuuużoooo można na niej zdziałać  :ok:

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 15:49:37 »
Wiem kusi mnie ten procek no i host usb. Ekran mógłby być większy ale jest oki. A wvga :O~.
Przekonałeś mnie kolego do tośki. Zresztą od dłuższego czasu się na nią :O~.
Brałem też pod uwagę diamonda ale ma za mały ekran.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline mr.deimos

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:33:02 »
Wiem kusi mnie ten procek no i host usb. Ekran mógłby być większy ale jest oki. A wvga :O~.
Przekonałeś mnie kolego do tośki. Zresztą od dłuższego czasu się na nią :O~.
Brałem też pod uwagę diamonda ale ma za mały ekran.

To kilka uwag ode mnie - brat ma diamonda więc mogę te modele porównać.
Ekran G900 może i duży nie jest, ale za to dzięki wysokiej rozdzielczości jest niesamowicie wyraźny i czytelny. Zresztą diamond wypada w tej kategorii bardzo podobnie. Oba wyświetlacze mają spore kąty widzenia, ładny kontrast i kolory. Diamond ma nieco wyższe maksymalne ustawienie podświetlenia dzięki czemu jest czytelniejszy w pełnym słońcu. Za to w G900 podświetlenie można ustawić na bardzo niski poziom, dzięki czemu komfortowo się z niej korzysta w całkowitej ciemności (np. taki Wizard na minimalnym podświetleniu wciąż łądnie walił po oczach ;) ).
Porównując rozmiar ekranu z diamondem to wcale nie ma aż tak dużej różnicy. Ekran HTC jest nawet kilka milimetrów szerszy niż toshiby, za to G900 oczywiście jest wyższy ze względu na rozdzielczość panoramiczną. Ale faktycznie po pracy na panoramicznym ekranie diamondowe VGA wydaje się jakieś takie małe i ciasne - sama klawiatura 3/4 ekranu zajmuje :P Jak dla mnie WVGA odpowiada znacznie bardziej - przy tej samej wysokości menu/taskbara po prostu więcej na ekranie widać faktycznej treści. Kompatybilność nie jest aż takim wielkim problemem. Jak ktoś słusznie zauważy większość nowych pda to WVGA/WQVGA, więc większość programistów się już przystosowało.

Gabarytowo to oczywiście diamond rządzi. Ale niezbyt jest sens porównywać pod tym względem, bo przecież htc nie ma klawiatury.

Wydajności za bardzo nie porównywałem, ale o qualcommach (a taki procek ma diamond) od dawna wiadomo że demonami prędkości nie są. Za to marvell z G900 jest całkiem niezły - po wyłączeniu skopanego fabrycznego skalowania prędkości. Podejrzewam, że wydajność w multimediach wyższą będzie miała G900, zwłaszcza po użyciu specjalnej wersji TCPMP. A dodatkowo proporcje ekranu z toshiby lepiej się dom multimediów nadają ;)

A jeśli o multimediach mowa - G900 ma ogromną przewagę w postaci slotu na karty SD (z obsługą SDHC). Znacznie więcej tych multimediów po prostu wlezie ;)

Aparat - jak dla mnie to tylko dodatek do telefonu, a nie podstawowa cecha na którą patrzę przy zakupie, ale tosia ma tragiczny. Najbardziej boli brak autofocusa, bo osobiście używam aparatu głównie jak mi się nie chce czegoś przepisywać. Poza tym problem jest taki, że jest aparat obsługiwany w jakiś nie do końca standardowy sposób i jeszcze nie widziałem aplikacji innej niż ta wbudowana w ROM, która byłaby w stanie toshibową kamerkę obsłużyć. Za to jako latarka nadaje się super - zwłaszcza po podpięciu zapalenia lampy od aparatu pod przycisk sprzętowy ;) Tego w diamondzie nie uświadczysz :D

Klawiatura - to była główna cecha, która przekonała mnie o zakupie G900. NIestety okazała sie pewnym zawodem. O ile układ jest bardzo dobrze pomyślany i pisze się wygodnie, to wystarczy pobieżnie przejrzeć forum żeby się dowiedzieć jak bardzo skopany ma driver. Są fixy, da się jej zachowanie nieco poprawić, ale to wciąż nie będzie do końca to co trzeba - np. słuchając muzyki przez bluetooth już się przyzwyczaiłem, że jak piszę sms-a to zatrzymuję muzykę, bo w przeciwnym przypadku kilka literek na pewno się zgubi. Oczywiście można pisać nieco wolniej, ale przecież nie po to brało się maszynę z klawiaturą sprzętową. Bez dodatkowego obciążenia w postaci A2DP jest właściwie w porządku.

G900 można podsumować jako świetny sprzęt z ogromnym potencjałem, ale niestety nieco skopanym oprogramowaniem. Oczywiście wiele błędów i problemów zostało już naprawionych, ale wciąż trzeba pamiętać że to nie jest telefon dla tych, którzy nie lubią się nieco pogrzebać w systemie. Ale jeśli lubisz się pobawić ustawieniami, nie boisz się czasem przeflashować i w ogóle jesteś gotów spędzić trochę czasu nad skonfigurowaniem wszystkiego i przede wszystkim zdobyciem odrobiny wiedzy to maszyna potrafi się odwdzięczyć i raczej będziesz z niej zadowolony :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 22:38:55 wysłana przez mr.deimos »

*

Offline kochas315

  • ***
  • 292
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 @ AllmostOfficial 1.1
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:47:53 »
mr.deimos bardzo dobra recenzja ;) popieram!
Do do klawiatury to jeśli masz fixa (praktycznie wgrywasz jakiś nasz ROM i nie musisz się bawić) to śmiga elegancko, nie gubi żadnych liter. Piszę zawsze bez muzyki/bluetooth w tle (do muzyki to się tosia nie nadaje...), tak więc jeśli deimos mówi że w tedy się muli to pewnie tak jest. Ja odpalam np przeglądarkę (operę) i kilka pomniejszych aplikacji i śmiga nic nie gubiąc. Problem może być jak zaczynasz pisać - rozsunięcie klawiatury i pierwsze wciśnięcie jakiegoś przycisku powoduje obrót ekranu i podświetlenie klawiatury a co za tym idzie drobny lag - ale jak nie zaczniesz pisać od razu po tym tylko po 2 sekundach to potem śmiga jak złoto ;) niedawno musiałem wysłać ją na gwarancję i dopiero jej brak uświadomił mi jak bardzo jest mi potrzebna i jak wielką ma przewagę nad zwykłymi telefonami ;p
Spis i Cennik Ofet Internetowych GSM - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=106397
Spis polecanych ROMów dla Toshiby G900 - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=113316

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:17:11 »
Lubię ,,grzebać" w romach i rejestrze. Dla mnie jest to ciekawe. Czasu jak na razie mam sporo więc nie jest tak źle.
Na aparacie też mi nie zależy. Miałem już wiele zwykłych telefonów z dobrymi aparatami, ale powiem szczerze że używałem ich tylko raz gdy sprawdzałem czy działa. No i jestem przyzwyczajony że w pda są cienkie aparaty.
Lecz wystarczające jak na moje potrzeby. Tośka będzie mi raczej służyć głównie do multimediów, nauki, notatek, no i gier. Więc musi być jak traktor :mrgreen:. A nasłuchałem się wiele dobrego co do jej stabilności.
mr.deimos bardzo dziękuje ci za bardzo szczegółową reckę. Naprawdę masz talent do tego.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline mr.deimos

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:16:51 »
Do do klawiatury to jeśli masz fixa (praktycznie wgrywasz jakiś nasz ROM i nie musisz się bawić) to śmiga elegancko, nie gubi żadnych liter. Piszę zawsze bez muzyki/bluetooth w tle (do muzyki to się tosia nie nadaje...), tak więc jeśli deimos mówi że w tedy się muli to pewnie tak jest.
No nie da się ukryć, że A2DP procka nieco obciąża. Ale brak kabla jest na tyle dużą wygodą, że da się ten problem przeboleć ;)
Tylko zapomniałem wspomnieć, że mam wywalone domyślne skalowanie procka i częstotliwość ustawiam na sztywno przy pomocy xguru. Przy 520HMz słuchając muzyki efekt jest jak napisałem - czasami "zje" kilka literek. Ale do muzyki zjeżdżam na 331MHz. Jednak procek cały czas na pełnych obrotach nie wpływa zbyt dobrze na czas pracy na baterii. Przy tej częstotliwości taktowania sms-a napisać słuchając muzyki właściwie się nie da. Ale ciekawostka jest taka, że korzystając z klawiatury ekranowej (FingerKeyboard w moim przypadku) literki potrafią się pojawić z sekundowym opóźnieniem - ale żadnej nie zgubi.
Z ciekawości porobiłem właśnie trochę eksperymentów i wyniki są co najmniej zaskakujące:
Po zjechaniu do 221MHz (!) z muzyką wciąż grającą przez BT system chodzi jakby chciał a nie mógł, obrót ekranu trwa ok. 10 sekund, a napisanie sms-a (w domyślnej aplikacji) zupełnie nie wchodzi w grę. Ale już pisanie notatki, czy wklepanie czegoś do paska adresu total commandera odbywa się bez żadnych przycięć i w czasie rzeczywistym - szybciej niż klawiaturą ekranową. :O
Więc wygląda na to, że mamy tu jakiś konflikt priorytetów wątków i w chwili obecnej najwyraźniej największym problemem jest już nie sterownik klawiatury, a domyślna aplikacja sms. Ciekawe, czy coś w stylu kbdfixa dałoby się zrobić także dla tmaila. No i zawsze są alternatywne aplikacje do sms. Na przykład PocketCM jak już się do końca załaduje, to pisze się wprawdzie z delikatnym opóźnieniem (ale to na 221MHz!), ale bez gubienia literek.
[EDIT]Aha, to nie jest kwestia odtwarzacza - przy użyciu MortPlayera, GSPlayera, a nawet WMP efekty są identyczne[/EDIT]

A poza tym jak dla mnie do muzyki tosia wystarcza aż nadto. Przy czym nie mówię tu o audiofilskim słuchaniu muzyki poważnej w domowym zaciszu, tylko o tym żeby coś sobie grało jak jadę na rowerze, czy w autobusie. Wtedy i najdoskonalszy odtwarzacz by nic nie zmienił bo przy hałasie z zewnątrz nie byłbyś w stanie wychwycić różnic ;)

Lubię ,,grzebać" w romach i rejestrze. Dla mnie jest to ciekawe. Czasu jak na razie mam sporo więc nie jest tak źle.
Na aparacie też mi nie zależy. Miałem już wiele zwykłych telefonów z dobrymi aparatami, ale powiem szczerze że używałem ich tylko raz gdy sprawdzałem czy działa. No i jestem przyzwyczajony że w pda są cienkie aparaty.
Lecz wystarczające jak na moje potrzeby. Tośka będzie mi raczej służyć głównie do multimediów, nauki, notatek, no i gier. Więc musi być jak traktor :mrgreen:. A nasłuchałem się wiele dobrego co do jej stabilności.
No to w takim razie maszynkę polubisz - ten ekran sprawia, że wiele można jej wybaczyć ;) Do multimediów jest spoko dzięki TCPMP GoForce5500 edition - oczywiście po uprzednim przekonwertowaniu filmów (najlepiej do mp4 z lekkim zmniejszeniem rozmiaru) lub użyciu filmów już przekonwertowanych (np. przeznaczonych na ipoda czy różnych pmp).
Do nauki jest spoko bo można na nudnym wykładzie coś ciekawego poczytać lub pograć :P
Do gier - tu zależnie od tytułu i sterowania. Jeśli gra używa głównie przycisków ekranowych (np. tomb raider, czy PocketGBA z wykorzystaniem d-pada i klawiszy ekranowych) jest super. Jeśli korzysta z wielu przycisków sprzętowych i często się zdarza, że musisz naciskać kilka przycisków na raz (Call of duty mi tu przychodzi na myśl - chodzenie do przodu+obrót+strzał często są naciśnięte jednocześnie) to bardzo prawdopodobny jest słynny błąd z zacinającymi się klawiszami. Przyznam, że nie za bardzo bawiłem się ostatnio grami na g900, ale mocy jej nie brakuje a rozdzielczość panoramiczna powoli staje się standardem, więc nie powinna mieć za dużo problemów ;)
A o stabilności nie mogę złego słowa powiedzieć. Dzięki pracom kucharzy powstają naprawdę wydajne i _stabilne_ romy. Na C&C od globalbusa muszę resetować sprzęt tylko wtedy kiedy sam coś ostro namieszam, albo jeśli jakiś nieciekawie napisany program się przywiesi. Ale oczywiście to nie ma nic wspólnego ze stabilnością pda i dokładnie taka sama zwiecha może się zdarzyć na htc, asusie i wszystkim innym :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 14:31:24 wysłana przez mr.deimos »

Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:46:59 »
CODa przeszedłem całego i problemu zacinania nie zauważyłem... Albo jakoś mi umknął...
Tak to ja pisałem o tym, że dużo programów jest na 480x640 (choć w tosi odpalasz WVGAFIX i no problemo wszystko lata), ale programiści z racji, że wszyscy robią teraz Pockety z ekranami 480x800 czyli WVGA muszą i naginają się na taką rozdziałke w grach/programach.. Do gier polecam ScummVM. Rarytas dla fana przygodówek  :ok:

*

Offline mr.deimos

  • **
  • 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2009, 15:04:06 »
CODa przeszedłem całego i problemu zacinania nie zauważyłem... Albo jakoś mi umknął...
(...) Do gier polecam ScummVM. Rarytas dla fana przygodówek  :ok:
Mi CoD się znudził po kilku poziomach, ale zdarzyło się kilka przycięć. Mówię tu o dosłownie kilku, a więc nie jest to wielki problem, ale warto o tym wspomnieć :)
A ScummVM rządzi :D Kupa różnorodnych tytułów i gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin :)

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: Pytania do uzytkowników G900
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2009, 15:56:44 »
Gry nie są dla mnie aż tak ważne. Ale tak dla zabicia czasu można by nieraz pograć :wink:
Teraz już jestem pewny że wezmę tośkę, dziękuje wszystkim :ok:
A co do lakieru na niej to i tak na pewno nie będzie taki tragiczny jak na c600 (ma odpryski a mam go dopiero rok).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 16:01:17 wysłana przez grigor1993 »
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....