Kaiser Orange PL ... " przywrócenie " gwarancji ROM RADIO IPL/SPL GWARANCJA

  • 66 Odpowiedzi
  • 19786 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Witam serdecznie ...

Jak w temacie. Pech chciał ze jestem zmuszony oddać Kaisera do serwisu - klawiatura zwariowala ...

Niestety zmieniłem ROM, RADIO, sciągnąłem SIMa i CIDa ... teraz chciałbym powrócić do poprzedniej kofiguracji sprzętowej... gdyż do końca nie wiedomo czy serwis uzna usterkę z wprowadzonymi zmianami ... a wolę sprawić wrażenie nietykalen kaisera, by nie stwarzał podejrzeń.


Potrzebuję informacji od użytkowników którzy posiadają Kaisera z salonu ORANGE i nic nie grzebali ...  posiadający oryginalny ROM , RADIO w i nie sciagali CID/SIMA ...

Info pojawia się podczas uruchamiania, w informacjach o urzadzeniu mozna odczytac, w trybie bootloadera jest wersja IPL/SPL ...

Proszę podajcie wszelkie "oryginalne" numerki jakie mozecie odnaleźć ...

W wątku dobrze by było również opisać wszelkie czynności związane z przywracaniem gwarancji, zamieścić pliki oraz ewentualne sugestię

myslę ze w przyszłości będzie to pomocne...

Jak narazie znalazłem to:

Wersja operatora 24.181.9.693
Wersja pamięci 1.81.69.3 PLK
Wersja radia 1.27.12.29
Wersja protokołu 22.45.88.07H

ale nie mam potwierdzenia ze sa to poprawne dane
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 15:49:48 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline razor777

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 9300, FS T810, HTC Tytn II, HTC Diamond, HTC HD2
Odp: Kaiser Orange PL ... informacje - wersja ROM RADIO IPL/SPL itd
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2008, 20:28:37 »
Mam identyczne numerki ale zmieniałem przy ściąganiu simlocka radio na 32 a oryginalnie miało końcówkę 29. Nie widzę różnicy w działaniu ww.
Pozdrawiam
    razor

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kaiser Orange PL ... informacje - wersja ROM RADIO IPL/SPL itd
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2008, 23:26:57 »
Dzięku uprzejmości vonski i sapa wiadomo ostatecznie ze oryginalnie w ORANGE ma się to tak:

Ze splasha można odczytać:

R 1.27.12.29
G 22.45.88.07H
D 1.81.00.00

a z menu informacje o urzadzeniu:

wersja operatora 24.181.9.693
wersja pamieci ROM 1.81.69.3 PLK
data pamieci ROM : 10/09/07 lub puste
Wersja radia: 1.27.12.29
Wersja protokołu: 22.45.88.07H
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 16:22:00 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Kaiser Orange PL ... informacje - wersja ROM RADIO IPL/SPL itd
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2008, 23:34:12 »
Musi być data pamięci ROM.
Ważne jest także jakie jest oznaczenie  oryginalnych IPL i SPL .
potrzebna zgoda

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Obecnie jestem na etapie wgrania ROMu oraz splashscreena ... tyle ze w informacji o urzadzeniu jest inna data 08/30/07 ... znalazlem jeszcze kilka innych dat czy to nie wadzi ??

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 11:24:09 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline nemesis

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact 4 / iPhone 3G / BB Bold
luqasss
Mam Vario 3 z Ery. Szwankował mi GPS. Oddałem do serwisu Ery z wgranym romem dutty'ego. Pojechał chyba do CRC i wrócił z wgranym romem z Ery.
Nikt nawet nie pisnął coś o utracie gwarancji.
Myślę, że serwis ma to gdzieś co jest wgrane do środka.

Ale to tylko moje przypuszczenia. Jedna jaskółka wiosny nie czyni!!!!

Sprzęt: Era MDA Compact 4

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
nemesis chciałbym zeby i mnie tak potraktowali ... a sciągałeś CIDa SIMa zmieniałeś radio ??...

Jakby nie patrzeć roche się skatowałem z tego powodu ... i zajmuję się tym tematem od rana... obecnie sciągam rom z innego zródła ... zobacze czy różni się czymś z tym zamieszczonym powyzej...
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline nemesis

  • **
  • 191
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact 4 / iPhone 3G / BB Bold
Zmieniałem rom i radio za pomocą Hard SPL. A do serwisu oddałem z angielskim romem.

Ciekawe czy miałem szczęście, czy zmieniła się polityka serwisów w tej kwestii.
Sprzęt: Era MDA Compact 4

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Hmmm no ciekawe inny forumowicz z koleji mial sytuacje że "latem tego roku wrócili mu Hermesa z powodu ROMu."

Wiec może rzeczywiście szczęscie miałeś albo procedury się zmieniły ... ja poczekam jeszcze na radio 1.27.12.29  ... wyśle i dam odpowiedź jaki będzie finał
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Dzisiaj oddalem Kaisera do Gwarancji ze sciągniętym simlockiem oraz radiem nieoryginalnym ... zobaczymy co z tego wyniknie ... jak coś opiszę co z tego wynikło...
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Kaiser Orange PL ... informacje - wersja ROM RADIO IPL/SPL itd
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2008, 16:14:57 »
Zmieniałem rom i radio za pomocą Hard SPL. A do serwisu oddałem z angielskim romem.

Ciekawe czy miałem szczęście, czy zmieniła się polityka serwisów w tej kwestii.
to zalezy od crc, swego czasu oddalem wizarda z obudowa z ktorej schodzila farba- zrobili na gwarze. nastepnym to sie juz nie udalo bo stwierdzili ze schodzaca farba to naturalny uszczerbek, ktory pojawia sie w czasie uzytkowania
Napisane: Luty 25, 2008, 16:10:57
Dzięku uprzejmości vonski i sapa wiadomo ostatecznie ze oryginalnie w ORANGE ma się to tak:

Ze splasha można odczytać:

R 1.27.12.29
G 22.45.88.07W
D 1.81.00.00

a z menu informacje o urzadzeniu:

wersja operatora 24.181.9.693
wersja pamieci ROM 1.81.69.3 PLK
data pamieci ROM : 10/09/07 lub puste
Wersja radia: 1.27.12.29
Wersja protokołu: 22.45.88.07H
dokladnie tak bo moj jest jeszcze nie ruszonyma dopiero 2 dni. tyle ze
g 22.45.88.07H wiec wyzej jest blad
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Moj dziewiczy i nie majsterkowany Kaiser z Orange ma nastepujace wersje softu:

Ze splasha:
R 1.27.12.29
G 22.45.88.07H
D 1.81.00.00

Z info:
Wersja Operatora: 24.181.9.693
Pamiec rom: 1.81.69.3 PLK
Data pamieci rom 10/09/07
Wersja radia: 1.27.12.29
Wersja protokolu: 22.45.88.07H

Odp: Kaiser Orange PL ... "przywrócenie" gwarancji ROM RADIO IPL/SPL splashscreen
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2008, 14:30:17 »
Witam jestem tu nowy.
Mam 3 pliki o rozszerzeniu *.nbh. jeden to ROM (1.81.69.3 PLK), drugi - Radio (1.27.12.32), 3 - SPL (1.81.0000).
W jakiej kolejności mam je wgrywać i czy nie musze ich scalić?

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kaiser Orange PL ... "przywrócenie" gwarancji ROM RADIO IPL/SPL splashscreen
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2008, 20:31:07 »
Po pierwsze to nie ten temat ... po drugie uzyj opcji szukaj - to nie boli ... po trzecie jakbys sie postaral i sciagnal czy to radio z neta czy rom czy SPL ... zapewnie mialbys w nim exe .... KaiserCustomRUU ... i to tym wlasnie powinienes to wgrac...

W przyszloscie radzem poszukac pozniej pytac

Pozdro
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Kaiser Orange PL ... "przywrócenie" gwarancji ROM RADIO IPL/SPL splashscree
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2008, 21:32:02 »
Witam jestem tu nowy.
Mam 3 pliki o rozszerzeniu *.nbh. jeden to ROM (1.81.69.3 PLK), drugi - Radio (1.27.12.32), 3 - SPL (1.81.0000).
W jakiej kolejności mam je wgrywać i czy nie musze ich scalić?
musisz je scalic ale to chyba juz nie dla ciebie zabawa, raw1 i raw2 sa wykorzystywane do odtwarzania romu
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kaiser Orange PL ... " przywrócenie " gwarancji ROM RADIO IPL/SPL GWARANCJA
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2008, 15:52:59 »
Jak obiecałem opiszę jak poszło:

No więc mogę z ulgą powiedzieć ze wszystko poszło po mojej mysli. Wysłałem na gwarancje kaiserka i dołaczyłem pismo ... napisałem ze tel mi bardzo potrzebny ... zeby szybko rozpatrzyli usterke i jakies tam lizuskie teksty =]

Dokładnie po 2 tyg ROBOCZYCH (14dni roboczych) tj dzisiaj ... otrzymalem kaisera. Otwieram w salonie i.... sprawdzilo się to ze serwisantem jest CRC oraz to ze robią wszystko nieco "nieprofesjonalnie". Dostałem kaisera "niezatrzasnietego" tzn obudowa odstawala przy klawiaturze... wziałem przycisnałem lekko ... kaiser wydał dzwięk jakby cos strzeliło ... a Pani z salonu takie gały na mnie i pyta czy wszystko wporzadku =] ja mówie ze wszystko ok ...

Co się okazało wymieniona została cała część z klawiaturą łacznie z obudową i być moze środkiem ponieważ klawiatura nie ma lekko przytartych miejsc ... oraz rysik wsówa się ciężko (u Was też ?? Wczesniej wsówał sie lekko a przy koncu zatrzaskiwal się)

Co do oprogramowania CRC nawet nie zwróciło uwagi na RADIO (nie wgrywali nowego zostawili poprzednie tj. 1.27.12.32) ... załozyli natomiast nowego SPLa 1.56.00.00 i nowy system ale o numerkach takich jak powyżej z data 08/30/07

No i to wszystko ... podmiana systemu ... zalozenie SPLa... splashcreena Orange w zupełności wystarczyła ...

Ok to pozdrawiam wszsytkich ide wgrać coś normalnego =]

EDIT:    Yyyy czy ja dobrze widzie ze SPL ma ten sam numerek ktorego my uzywamy ?? Czyżby CRC korzystało z zasobów na XDA ?? :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 16:26:40 wysłana przez luqasss »
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: Kaiser Orange PL ... " przywrócenie " gwarancji ROM RADIO IPL/SPL GWARANCJA
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2008, 16:58:33 »
EDIT:    Yyyy czy ja dobrze widzie ze SPL ma ten sam numerek ktorego my uzywamy ?? Czyżby CRC korzystało z zasobów na XDA ?? :D
CXzytaja wssytke p[psty na xda i pdaclub zeby na telefony naprawiać:p
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

*

Offline luqasss

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH PRO 2
Odp: Kaiser Orange PL ... " przywrócenie " gwarancji ROM RADIO IPL/SPL GWARANCJA
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2008, 16:49:22 »
Dzisiaj rozłożyłem kaisera na częsci pierwsze ... by przyglądnąć się mu z bliska i sprawdzić dlaczego ten rysik się tak wsówa ciężko ... otóż nasi kochani serwisancie z CRC urwali takie "koluszko" w ktore wsówa się wysik ... nie wiem jak oni to zrobili ale urwali. Drugie moje podejrzenie jest takie ze poprostu do polski twafiają "nowe" częsci zamienne ... i polskie komorki się w ten sposób naprawie... nie wspomne już o klawiaturze i jej klawiszach które mają różne "wciski" (tzn jedne trzeba wcisanac mocniej drugie mniej by zadziałały - strasznie irytujące)

Warto było by też wspomieć o urwanej podwieszce i zatrzasku ale szkoda już słów... myslałem ze to co słyszałem o serwisie to plotki no ale cóż ...

Zabieram się za składanie...
SE P910i >> HTC Hermes >> HTC Kaiser >> HTC Raphael >> HTC Rhodium

ROM:  ¯`·.¸¸.- Energy -.¸¸.·´¯
RADIO: 4.49.25.77

*

Offline siemi1

  • ****
  • 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • forum
  • Sprzęt: Samsung Omnia II 8GB Orange,
Odp: Kaiser Orange PL ... " przywrócenie " gwarancji ROM RADIO IPL/SPL GWARANCJA
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2008, 20:55:30 »
No to pieknie tylko sie modlic zeby kaiserka sie nie posula...
__________________________________
Samsung Omnia II 8GB ROM Orange

*

Offline d112

  • **
  • 132
Moze ktoś podac wszytskie linki , opisac je tzw.
-radio ......
-rom......
-spl...
itp. orginalne z orange

Moze ktoś podac wszytskie linki , opisac je tzw.
-radio ......
-rom......
-spl...
itp. orginalne z orange
 
doklejam się do prośby

*

Offline che

  • **
  • 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II, SE p990i
yhmm, czy ktos pracuje nad rozwiazaniem problemu przywracania stanu fabrycznego? Tak zeby wygladał telefon naprawde jak z farbyki? :) Bo gdzies wyczytałem ze pod koniec maja mialo byc jakies rozwiazanie :)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Fabryka  :mrgreen:
Orange_PL
Wersja operatora: 24.181.9.683
Wersja pamieci 1.81.69.3 PLK
Data pamięci 10/09/07
Wersja Radia 1.27.14.32
Werrsja protokołu 22.45.88.07H

SPL-1.81.0000
CPLD-8
potrzebna zgoda

Fabryka  :mrgreen:
Orange_PL
Wersja operatora: 24.181.9.683
Wersja pamieci 1.81.69.3 PLK
Data pamięci 10/09/07
Wersja Radia 1.27.14.32
Werrsja protokołu 22.45.88.07H

SPL-1.81.0000
CPLD-8


zrobisz pelen backup ze splashami ze wszystkim?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
N ie można stworzyć pełnego ROM-u w formacie ship ( ze splashami i radiem - samodzielnie w postaci ship) a ROM Orange_PL zrekostruowałem już dawno : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83466.msg568196#msg568196
potrzebna zgoda

N ie można stworzyć pełnego ROM-u w formacie ship ( ze splashami i radiem - samodzielnie w postaci ship) a ROM Orange_PL zrekostruowałem już dawno : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83466.msg568196#msg568196


dasz mi splash screena orange? jak będzie soft wystarczy mi splash screen orange i pl menu

N ie można stworzyć pełnego ROM-u w formacie ship ( ze splashami i radiem - samodzielnie w postaci ship) a ROM Orange_PL zrekostruowałem już dawno : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83466.msg568196#msg568196


możesz w paru słowach nakreślić, czemu nie można takiego ROMu przygotować ? będę wdzięczny ...

pozdro
Robert

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Kuchnia tego nie robi a ha nie jestem programistą aby zrobić execa
potrzebna zgoda

*

Offline ladgim

  • ***
  • 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Rhodium PROven 2.5 m2.1, HTC Desire
Stworzenie Romu w formacie samorozpakowującego się archiwum wraz z jednoczesnym odpaleniem RUU, nie jest rzeczą trudną. To zabawki dla początkujących programistów na PC. Mogę zrobić każdy rom stosując ogólnie dostępne aplikacje na na dużego WINa. Problem w składnikach które chcemy tam umieścić. Sam os nie wystarczy, potrzebne sa wszystkie składniki romu" plashscreeny,spl, os, radio, bootloder itp. Zebranie wszystkiego do kupy i stworzenie samorozpakowującego się archiwum to pestka. Dajcie skladniki a ja je wam złożę.

Stworzenie Romu w formacie samorozpakowującego się archiwum wraz z jednoczesnym odpaleniem RUU, nie jest rzeczą trudną. To zabawki dla początkujących programistów na PC. Mogę zrobić każdy rom stosując ogólnie dostępne aplikacje na na dużego WINa. Problem w składnikach które chcemy tam umieścić. Sam os nie wystarczy, potrzebne sa wszystkie składniki romu" plashscreeny,spl, os, radio, bootloder itp. Zebranie wszystkiego do kupy i stworzenie samorozpakowującego się archiwum to pestka. Dajcie skladniki a ja je wam złożę.
1 pytanie: czy pozmianie ROMu typu Ship (ostatnie od HTC) zmieniany jest bootloader ? bo splash, os, radio to rozumiem, widać gołym okiem - są wersje bootloadera ? jak to sprawdzić ?

2 pytanie: w sieci jest radio 1.27.12.29 w postaci 4 plików - czemu z tego nie można zrobić obrazu do załadowania ? (oczywiście nie mam pretesji, tylko pytam z ciekawości - czemu sie nie da, jak takie radio mają Kaiserki od Orange PL) przecież inne radia są w postaci  nbh a to jedno to jakiś magiczny wynalazek ? (do celów wizualnych w razie naprawy by się przydało ;) )
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 13:21:17 wysłana przez joguras »