TomTom HD Traffic

  • 512 Odpowiedzi
  • 194604 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 10, 2014, 07:07:34 »
TMC zaczął działać w Piotrkowie Trybunalskim i okolicy - nie wiem na stałe czy testowo ktoś nadaje.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 10, 2014, 18:20:26 »
... nie jest to jak dotychczas 80 km, a 160 km ...

Dodam tylko, ze w przypadku A, B, D, DK, F i NL live pokrywa praktycznie caly kraj od dowolnej pozycji.
Co natomiast dziwne - jak planuje trase od Utrecht do Cottbus to tez na całej trasie mam analizowane live natychmiast.
Natomiast jak planuje od Utrecht do Gliwic to live konczy się pod Magdeburgiem.
Kto zrozumie tomtoma  :mrgreen:

Zasięg LIVE ?? 100km - 200km ?
Inne programy robią podobnie. Na początku pobierają dane z około 100km.
Pewnie w trasie pobiera pozostałe dane

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:43:43 »
... Na początku pobierają dane z około 100km.
... Pewnie w trasie pobiera pozostałe dane

Wydaje mi sie, ze jednak nie.
Przy planowaniu trasy Reine – München /okolo 600.km/ i po jej zatwierdzeniu mam podglad live na calej trasie.
Oczywiscie aktualizuje sie jak jade.
Tak czy siak na zachodzie dziala bardzo poprawnie - chociaz kolega co ma garmina twierdzi ze ich live jest lepszy.
Nie korzystalem wiec nie komentuje   B)

Sorki za brak polskich liter.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #453 dnia: Wrzesień 12, 2014, 22:10:02 »
A ja mam inne pytanie, bo nie znalazłem (nie zauważyłem?) porównania.

czy ktoś mógłby porównać, jakość HD Traffic do RDS TMC? dlaczego??

Otóż mam w swoim Go920 antenę TMC, i zastanawiam się nad zmianą na nowszy model, właśnie z HD Traffic.
Przyszło mi w te wakacje przejechać EU w obie strony, z Hiszpanii do Polski. W obydwu kierunkach MUSIAŁEM stać w kilkugodzinnych korkach, zarówno w DE jak i w FR. Pomimo że TT znalazł szybszą drogę (zjechałem, zapłaciłem i wróciłem na autostradę) i tak wpakowałem się w kolejny korek. 400km w 8 godzin!!!(polecam Francję robić NOCĄ!!!!)
Szczytem wszystkiego był powrót do Hiszpanii, gdzie kazał mi zjechać przed ostatnimi bramkami we Francji na lokalną drogę D900, która okazała się być bardziej zabita niż sama autostrada. Do tego, samo przekroczenie granicy FR-ES w Pirenejach zajęło mi dodatkowe 4 godziny!!!!SZOK

MOJE spostrzeżenie jest takie... decydenci w centrum zarządzania ruchem drogowym ustawiają komunikaty tak aby część kierowców podążała za wskazówkami podanymi w nawigacji, aby cały ten ruch rozłożyć na kilka(naście) dróg okolicznych. A SAME DROGI LOKALNE nie zawsze są ujęte w wykazie, że są zatłoczone (zakorkowane)

Dlatego pytam, czy jesteście zadowoleni z nowszej wersji komunikatów drogowych? Warto zainwestować w nowszą WERSJĘ RUCHU DROGOWEGO?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2014, 22:17:24 wysłana przez dukosz »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #454 dnia: Wrzesień 13, 2014, 09:35:58 »
Dlatego pytam, czy jesteście zadowoleni z nowszej wersji komunikatów drogowych?...

W NL gdzie mieszkam i pracuje - bardzo.
Komunikaty są odświeżane na bieżąco a info dotyczy każdej, nawet najmniejszej dróżki.
Dam przykład z Utrechtu: śmieciara staje i blokuje ulicę. Widzę śmieciarę i jednocześnie włącza mi się zmiana trasy.
Auto przede mną ładuje się prosto i staje, ja skręcam i po chwili jestem przed śmieciarą i jadę dalej.
Drugi przykład: wracam z pracy i widzę info o korku na obwodnicy. TT mimo wszystko każe ładować się w korek.
Dojeżdżam do zakorkowanej obwodnicy i okazuje się że właśnie wszystko rusza.
Jak dla mnie traffic to genialny wynalazek  :ok:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #455 dnia: Wrzesień 14, 2014, 21:58:52 »
Dlatego pytam, czy jesteście zadowoleni z nowszej wersji komunikatów drogowych?...

W NL gdzie mieszkam i pracuje - bardzo.
Komunikaty są odświeżane na bieżąco a info dotyczy każdej, nawet najmniejszej dróżki.
Dam przykład z Utrechtu: śmieciara staje i blokuje ulicę. Widzę śmieciarę i jednocześnie włącza mi się zmiana trasy.
Auto przede mną ładuje się prosto i staje, ja skręcam i po chwili jestem przed śmieciarą i jadę dalej.
Drugi przykład: wracam z pracy i widzę info o korku na obwodnicy. TT mimo wszystko każe ładować się w korek.
Dojeżdżam do zakorkowanej obwodnicy i okazuje się że właśnie wszystko rusza.
Jak dla mnie traffic to genialny wynalazek  :ok:

W Polsce jeszcze tak idealnie nie jest. Czasami korek jak byk, a TT nic nie widzi. A czasem na odwrót. Ale od 2 lat kiedy używam HD traffic jakby delikatnie polepszyło się.

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #456 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:21:23 »
W Polsce jeszcze tak idealnie nie jest. Czasami korek jak byk, a TT nic nie widzi. A czasem na odwrót. Ale od 2 lat kiedy używam HD traffic jakby delikatnie polepszyło się.

Żeby HD traffic działał poprawnie potrzeba osób które korzystają z nawigacji TT z traffic'em - a podejrzewam że w Polsce nieliczny procent użytkowników korzysta z nawigacji TT (ot co). Modele TT bez traffica nie potrafią wysłać informacji że stoją w korku także użytkownik z HD tego nie widzi... Generalnie w Polsce zbyt mało osób korzysta w nawigacji TT, co innego w NL dlatego tam traffic działa :)
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #457 dnia: Wrzesień 16, 2014, 08:42:33 »
Generalnie w Polsce zbyt mało osób korzysta w nawigacji TT, co innego w NL dlatego tam traffic działa :)
Może nie tyle "zbyt mało osób korzysta w nawigacji TT", co chyba raczej zbyt mało osób korzysta z odbiorników, umożliwiających wysyłanie danych o aktualnym ruchu.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #458 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:51:45 »
A ja mam inne pytanie, bo nie znalazłem (nie zauważyłem?) porównania.

czy ktoś mógłby porównać, jakość HD Traffic do RDS TMC? dlaczego??
ze zdecydowanych różnic jak jakiś czas temu podawał TT to : HD Traffic odświeża info co 2-3 min a TMC około co 15 min.

Z TMC nigdy nie korzystałem więc nie mam rozeznania .... natomiast HD Traffic działa ale to zależy kiedy jak i co. Już nie raz miałem - że pokazywał korek którego już nie było, raz pokazuje że jest to faktycznie jest a czasem nic nie pokazuje a korek jest.
 Dlatego w trasie wolę wspomagać się CB dla pewności.

Moim zdaniem w większych miastach lepiej działa całkiem możliwe że przez większą liczbę użytkowników.
Krótki filmik :

Zobacz, jak działa TomTom HD Traffic!

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #459 dnia: Wrzesień 16, 2014, 09:56:16 »
czy ktoś mógłby porównać, jakość HD Traffic do RDS TMC? dlaczego??

Dlatego pytam, czy jesteście zadowoleni z nowszej wersji komunikatów drogowych? Warto zainwestować w nowszą WERSJĘ RUCHU DROGOWEGO?

Z mojego doświadczenia, jeżdżę po Niemczech z TMC -> zapomnij o TMC. Mam 40km do pracy a w ciągu 2 lat dwa razy zdarzyło się, że stałem 5 godzin w korku bo TMC jeszcze nie miało takiej informacji. Kilka lat temu kupiłem Via 120 Live i odtąd nie miałem takich problemów. Oczywiście czasami zdarza się, że mniejszych korków nie ma od razu w HD Traffic, albo krótkie postoje w miastach. Ale i tak jest o niebo lepiej. Teraz kupiłem GO5000, żeby nie płacić aktualizacje, jednak 100€ (co najmniej) co roku za Traffic i mapy to trochę dużo.

Pozdrawiam
Paweł

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #460 dnia: Wrzesień 16, 2014, 10:39:17 »
...  zbyt mało osób korzysta w nawigacji TT, co innego w NL dlatego tam traffic działa :)

Dokładnie  :ok:

Cytuj
...kupiłem GO5000, żeby nie płacić aktualizacje, jednak 100€ (co najmniej) co roku za Traffic i mapy to trochę dużo.

Mimo że uważam swoją navi 1005 za najlepszy wyrób TT to też coraz częściej myślę o zmianie.
W styczniu wygasają mi wszystkie subskrypcje, więc muszę kupić mapy /70 euro/, radary /30 euro/ i live /50 euro/.
Nawet z bonusem który mam to i tak pozostanie 130 euro  :-|
Przed Świętami będą w Navishopach promocje i GO 5000 ma kosztować 249 euro /mapy i traffic lifetime, radary 6 m-cy/.
Za mojego 1005 dostanę z 30-40 euro więc oferta robi się ciekawa.

Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #461 dnia: Wrzesień 21, 2014, 23:04:55 »
W Polsce jeszcze tak idealnie nie jest. Czasami korek jak byk, a TT nic nie widzi. A czasem na odwrót. Ale od 2 lat kiedy używam HD traffic jakby delikatnie polepszyło się.

Żeby HD traffic działał poprawnie potrzeba osób które korzystają z nawigacji TT z traffic'em - a podejrzewam że w Polsce nieliczny procent użytkowników korzysta z nawigacji TT (ot co). Modele TT bez traffica nie potrafią wysłać informacji że stoją w korku także użytkownik z HD tego nie widzi... Generalnie w Polsce zbyt mało osób korzysta w nawigacji TT, co innego w NL dlatego tam traffic działa :)

Ja to wiem, rozumiem. Lecz mimo to nie zmienia faktu że Tomtom HD traffic w Polsce nie zawsze działa idealnie.
Najbardziej wkurza mnie sytuacja kiedy ja dojeżdżam do korka (którą TT HD nie pokazał) i stojąc tam minutę lub dwie system naniesie korek na mapę... Co znaczy że to ja byłem pierwszy z HD Traffikiem który dojechał do korka.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 22, 2014, 16:34:53 »
Tak chwalilem traffic w Holandii a dzisiaj wszystko wysiadlo. Awaria na 120 fajerek.
Jak bede wracal z roboty to bedzie pieklo na drogach  :-| chyba ze uruchomia z powrotem.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 23, 2014, 17:55:01 »
czyli co..mówicie że mając usługę HD traffic sam jestem użytkownikiem informującym o powstaniu korka?
Z mojego regionu widzę sporadycznie, a i z samej Sewilli w tym momencie pokazane są tylko dwa korki a wiem, że ich jest wiele więcej...
Wynika z tego, że mało ludzi jeszcze korzysta?

Albo inaczej, jest niska świadomość i niewielu wie, żeby ZAWSZE włączać nawigację. Nawet jak jedziemy znaną sobie drogą.
Tym samym ułatwiamy innym przejazd przez okolicę, na czym i my skorzystamy. Będąc ponownie w trasie!

Dopisuję pytanie które nasunęło mi się po obserwacji ruchu drogowego w mojej okolicy....
Skąd TT wie, że stoimy w korku a nie np na poboczu sprawdzając adres w telefonie czy choćby rozmawiając, że jesteśmy na drodze a nie pod McDonaldem kupując zestaw do jedzenia. itd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2014, 19:18:13 wysłana przez dukosz »

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 23, 2014, 23:06:01 »
Dzięki, powoli zaczynam rozumieć zasadę działania.
Rzeczywiście w tym wypadku jest różnica pomiędzy TMC a Traffic HD, tutaj sami jesteśmy informatorami dla urządzeń. przy TMC operator ma możliwość ingerencji, tak jak napisałem wcześniej, rozładować korek na okoliczne drogi.
Porównam przy najbliższej okazji.

Jednak dobrze rozumuję, niska ŚWIADOMOŚĆ  powoduje że wiele informacji (czyt. zdarzeń) nie jest ujętych raportach.

Co do odpowiedzi na pytanie czy stoimy bo chcemy, czy musimy? Ja zastosowałbym rozwiązanie z MIO, czy rejestratora DVR , wyłączenie zasilania USYPIA system.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 24, 2014, 08:17:59 »
...wyłączenie zasilania USYPIA system.

Chyba każdy TT ma taką opcję w ustawieniach.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 24, 2014, 17:23:42 »
mam Go 920 i nie zauważyłem :O
tutaj chodzi o wzbudzenie po ponownym podłączeniu. bez jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 24, 2014, 18:58:29 »
... tutaj chodzi o wzbudzenie po ponownym podłączeniu. bez jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony

Ustawienia -> Oszczędzanie baterii -> Urządzenie wyłącza się po podłączeniu do źródła zasilania -> PTASZEK -> Gotowe.

TT wyłącza się po wyłączeniu zapłonu, wzbudza się po włączeniu. Auto to VW.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:49:33 »
Niestety... :(
 w TT Gox20 ta funkcja wyłącza tylko nawigację  :-? już się sama nie włączy.
Jeśli działa to w serii Go5000 to już mam jeden z powodów do zmiany modelu.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 25, 2014, 14:14:40 »
Działa w 5000. Jak wyłączysz zapłon wyświetla się komunikat o przejściu w stan uśpienia i rozpoczyna odliczanie - masz 10 sekund na anulowanie. Po ponownym włączeniu zapłonu urządzenie się "wybudza".
Co do informacji o korkach to z tego co wiem nie tylko użytkownicy HD Traffic dostarczają danych ale także operatorzy GSM.

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:23:36 »
Działa w 5000. Jak wyłączysz zapłon wyświetla się komunikat o przejściu w stan uśpienia i rozpoczyna odliczanie - masz 10 sekund na anulowanie. Po ponownym włączeniu zapłonu urządzenie się "wybudza".
Co do informacji o korkach to z tego co wiem nie tylko użytkownicy HD Traffic dostarczają danych ale także operatorzy GSM.

To chyba navcore 4 to odbiera... mój TT GO 1005 rzadko kiedy lapie poprawne info o korkach... :(
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:37:40 »
Jeżdżę na TT Traffic od początku powstania w PL.
Początki były trudne chociaż pare razy pozytywnie zaskoczył jadąc na wakacje, raz nawet co do metra zjechałem z drogi i objechałem objazd.
Teraz poprawiło się chociaż zdarzają się babole. Tak 1 na 10 korków.
Pokazuje i na głównych drogach, ale i lokalnych np. ulica koło mojego bloku.
Czytałem na oficjalnym forum TT że wkrótce ( cokolwiek by to nie znaczyło ) ma się też zmienić MapShare.
Być może na bieżąco będziemy zgłaszali wypadki, korki itp. Może to poprawi jakość HD Traffic.
Ale o tym to prawda już niech się wypowiedzą koledzy po fachu z TT ;)

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 06, 2014, 20:40:41 »
Dlatego pytam, czy jesteście zadowoleni z nowszej wersji komunikatów drogowych?...

W NL gdzie mieszkam i pracuje - bardzo.
Komunikaty są odświeżane na bieżąco a info dotyczy każdej, nawet najmniejszej dróżki.
Dam przykład z Utrechtu: śmieciara staje i blokuje ulicę. Widzę śmieciarę i jednocześnie włącza mi się zmiana trasy.
Auto przede mną ładuje się prosto i staje, ja skręcam i po chwili jestem przed śmieciarą i jadę dalej.
Drugi przykład: wracam z pracy i widzę info o korku na obwodnicy. TT mimo wszystko każe ładować się w korek.
Dojeżdżam do zakorkowanej obwodnicy i okazuje się że właśnie wszystko rusza.
Jak dla mnie traffic to genialny wynalazek  :ok:

Sorry ale troche "przecukrowałeś" działanie TT Live :) fakt jest genialny i coraz lepszy ale twierdzenie że TT Live wie o tym że śmieciarka blokuje ulice i każe wcześniej skręcić uważam za totalne science fiction :) jestem 2 razy w tygodniu w Holandii. Prowadze firme transportową i sam siedzę za kierownica 9-osobowego busa. Jeżdze po całym kraju i twierdze że Live ogólnie działa super ale jest i sporo niedociągnięć. Kilka razy spotkałem się z tym że widać że ulica zamknięta jest lub rozkopana od kilku dni a Live wogóle o tym nie wie. Wczoraj natomiast wieczorem Niemcy autostrada A2 okolice Peine kierunek Polska korek 8km i zwężenie do jednego pasa. Kolega stracił godzine mnie natomist GO 5000 dużo wcześniej informował i pokierował dosłownie ostatnim zjazdem przed korkiem na objazd i wyjechałem 2-3km za korkiem.Straciłem może 4-5km i z 10 minut.Ogólnie Live najbardziej dopracowane jest w dużych aglomeracjach i autostradach o dużym natężeniu ruchu.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 07, 2014, 13:31:06 »
...twierdzenie że TT Live wie o tym że śmieciarka blokuje ulice i każe wcześniej skręcić uważam za totalne science fiction

Nie, to nie jest science-fiction  :proud:
W duzych miastach tak to dziala. Wszystkie sluzby miejskie plus firmy pracujace dla miasta maja obowiazek montowac
urzadzenia monitorujace ruch.
Policja, autobusy, tramwaje, tramwaje wodne, smieciarki, pomoc drogowa itd - kazdy ma.
Pracuje w firmie obslugujacej port w R-damie i mam w kazdym aucie sluzbowym zamontowana i wlaczana navi.
Wiecej - mam obowiazek zglaszac kazda blokade czy to wewnatrz portu czy na drogach dojazdowych.
Kreci sie mnostwo ciezarowek z calej Europy i codziennie jest jakas awaria i trzeba przerzucac kontenery bramownicami bo jakis pirs przestal dzialac. Bez info o blokadach port by przestal funkcjonowac.
W malych dziuplach juz tak slodko nie ma, ale po prostu tam za malo aut jezdzi i nie wszystcy sa online.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 18, 2014, 11:17:44 »
Żeby nie było że TomTom "myśli" nawet za mnie i skręca w bok przed śmieciarką sam ;) piątek trasa N220 Maasdijk - 's-Gravenzande . Droga pozamykana.Generalna przebudowa skrzyżowania w Maasdijk ale Live nic o tym nie wie. Pcha w zamkniętą droge i kaze zawracac się z objazdów.Dobrzez ze znam te tereny:) takich kwiatków odkrywam kilka w tygodniu wiec nic nie jest doskonałe.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 20, 2014, 12:59:50 »
... wiec nic nie jest doskonałe.

Wczoraj bylem w ’s-Hertogenbosch i wpadlem na niesygnalizowany stau na zjezdzie z A2  :-|
Dzisiaj rano omijalem podniesiony most w R-damie - live pokazał co do sekundy objazd.
Tak czy siak nie ma madrych, ale duzo czesciej dziala dobrze niz niedobrze.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline raverone

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 5000 & 1005
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 20, 2014, 19:19:37 »
Live zaczynć dawać doopy po całości. Wczoraj niedziela Autostrada A58. Zjazd Tilburg Central zamkniety od soboty. Kolejna generalna przebudowa zjazdu i skrzyżowania. W TT wszystko cacy, nic się nie dzieje. Jadę na kolejny zjazd. Korek bo wszyscy chcą się dostać do centrum ale w TT wszystko wygląda ładnie. W mieście żeby dojechać do centrum kilka objazdów bo ciągle gdzieś "ryją" ale w TT cisza . Musiałem na chwilę stanąć i spojrzeć na mapę i dopiero po 20 minutach straty dojechałem na miejsce.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 23, 2014, 12:33:55 »
i mamy kolejny przykład nie nadążania za sytuacją na drodze.
dzisiejszy wybuch gazu w kamienicy w Katowicach, ul. Sokolska i Słowackiego zamknięta, a TT nic nie pokazuje  :-|
To taka głośna sprawa że centrum dowodzenia powinno w pierwszej kolejności zamykać na mapie, i oszczędzać innym nerwów.
trzeba się posiłkoać TARGEO.
http://mapa.targeo.pl/
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 12:41:34 wysłana przez dukosz »

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 23, 2014, 15:35:53 »
A na mapie Europy,  traffic w Tomtom wielkie... HA-DE :E


o! przepraszam zmienili już logo na ikone korków z napisem tomtom traffic.....to chyba też o czymś świadczy??

« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2014, 15:37:26 wysłana przez dukosz »

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #479 dnia: Listopad 06, 2014, 11:05:19 »
Live Traffic (http://livetraffic.tomtom.com/?Lid=9)
Route Planner (http://routes.tomtom.com/)
oraz Map Share™ Reporter (http://www.tomtom.com/mapshare/tools/?Lid=9)

zaktualizowane i odpowiadają mapom 9.35 w urządzeniach  :O

Chciałoby się powiedzieć "nareszcie" :)
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)