brak połączenia z netem przez WiFi w IE

  • 6 Odpowiedzi
  • 1431 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« dnia: Grudzień 15, 2007, 15:09:37 »
Witam

no i zostałem w końcu szczęśliwym posiadaczem Kaiserka ale mam takowy problem. Chciałbym uruchomić internet w IE poprzez WiFi. Do mojego acces pointa loguje się bez problemu, IP dostaje takie jak powinno ale gdy próbuję otworzyć jakąkolwiek stronę to wyświetla komunikat niemożliwości wykonania danej operacji.
Podejrzewam, że IE chce połączyć się z netem poprzez modem a nie poprzez WiFi. W ustawieniach IE nie mam opcji "Połączenia" która to pozwoliła by na zmianę sposobu łączenia przeglądarki,a w miejscu w którym określam urządzenie do automatycznego łączenia się programów z netem nie ma opcji WIFI. Jest tylko możliwość wybrania modemów. No i jestem w kropce bo nie wiem co robić.
Posiadam Kasiera z WM6 w pełni spolszczonego zakupionego w sklepie bez przypisania do jakiejś sieci. Obecnie włożona jest do niego karta SIMPLUSOWA.

Czy ktoś może nakierować dlaczego tak się dzieje?

pozdrawiam

[dodane]

po zainstalowaniu innych przeglądarek mam to samo... koledzy pomóżcie bo tylko tego mi potrzeba do pełni szczęścia :)))

Yodi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 11:04:16 wysłana przez YOdi »

*

Offline soulscythe

  • ***
  • 379
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 2, iPhone 4 (32 GB)
Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2007, 11:10:13 »
Tak z ciekawosci, program pocztowy pobiera Ci poczte poprawnie ? Pytam, bo moze to miec zwiazek, a chcialbym jakos pomoc : P

Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:22:30 »
Program też nie odbiera poczty przez WiFI. Wygląda to tak jakby programy nie wiedziały ze jest WiFi i chcą się łączyć poprzez modem (gprsi  edge działa mi poprawnie).

Najdziwniejsze jest to, że wszyscy wspominają o ustawieniu tego w opcjach IE - powinna byc tam zakładka POŁĄCZENIA. Ale ja nie mam takiej zakładki w ogóle. W miejscu w którym określam z jakiego profilu maja korzystać programy łączące się z internetem też nie ma do wyboru WiFi.

Dodam ze do acdes pointa podłączam się prawidłowo i dostaję taki adres jaki sobie ustawiłem w DHCP.

Próbowałem tworzyć czyste profile (wg rad na forach różnych) ale to nic nie daje.

*

Offline kluczus

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Vx -> Palmax Holux -> HTC Wizard -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> HTC ?? :)
Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2007, 17:07:26 »

Najdziwniejsze jest to, że wszyscy wspominają o ustawieniu tego w opcjach IE - powinna byc tam zakładka POŁĄCZENIA. Ale ja nie mam takiej zakładki w ogóle.

w IE nie masz zakładki połączenia, zerknij w SETTINGS (systemowe, nie IE) -> CONNECTIONS -> CONNECTIONS, zobacz jakie masz tam ustawienia
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656 - linki do mobilnych serwisów
-------------------------------------------------------------------
Na pokładzie: rom WM6.1 xxxxxxxx, radio xxxxxxxx

Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2007, 18:26:56 »
W tym miejscu mam tylko PLUS INTERNET gdzie mogę dołożyć sobie połączenie modemowe oraz Siec w firmie gdzie mogę dołożyć również tylko połączenie przez Bluetooth, Łącze komórkowe, Łącze komórkowe(GPRS, 3G) oraz Zgodny z Hayes na com 1.

*

Offline kluczus

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Vx -> Palmax Holux -> HTC Wizard -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> HTC ?? :)
Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2007, 21:42:47 »
troszke malo, powinno tego byc troszke wiecej :) proponuje zrobic backup a potem SR
Napisane: Grudzień 21, 2007, 21:26:59
tfu, oczywiscie HR :-)
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656 - linki do mobilnych serwisów
-------------------------------------------------------------------
Na pokładzie: rom WM6.1 xxxxxxxx, radio xxxxxxxx

Odp: brak połączenia z netem przez WiFi w IE
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2008, 23:28:49 »
Także miałem taką sytuacją jak opisałeś. Łączyłem się z siecią ale nie było internetu. Pomogło gdy po wejsciu do comm managera wybralem USTAWIENIA->KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA->TRYB ZASILANIA i w tym miejscu przesunąłem suwak z najlepszego akumulatora(domyslne) na najlepszą wydajność. Internet zaczął chodzić.
Pozdrawiam