Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?

  • 18 Odpowiedzi
  • 8078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« dnia: Listopad 23, 2007, 20:01:31 »
Pytam, bo wydaje mi się, że strasznie dawno. Zobowiązali się do aktualizacji parę razy w roku a rok się kończy za miesiąc. O ile dobrze pamiętam to ostatnia duża aktualizacja dotyczyła jedynie programu - mapy pozostały niezmienione od dłuższego czasu. Mam rację?


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2007, 20:07:04 »
Owszem, dawno, ale dwie już były, czekamy na ostatnią aktualizację w tym roku.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2007, 20:10:36 »
Owszem, dawno, ale dwie już były, czekamy na ostatnią aktualizację w tym roku.

Pewnie dlatego profilaktycznie piszą, że wersja aktualna to 2007.4, gdzie 4 .... ale może to tylko spiskowa teoria dziejów  :evil:
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2007, 20:20:11 »
Owszem, dawno, ale dwie już były, czekamy na ostatnią aktualizację w tym roku.

Pewnie dlatego profilaktycznie piszą, że wersja aktualna to 2007.4, gdzie 4 .... ale może to tylko spiskowa teoria dziejów  :evil:

Ta 4 to oznacza miesiąc ostatniej aktualności map, która była chyba dopiero we wrześniu albo coś koło tego bo cały proces wprowadzania poprawek do map to pół roku.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2007, 21:03:30 »
Może małe zakłady?  :grin:
Obstawiam pierwszą połowę grudnia, mapy z oznaczeniem 2007.7 (choć po cichu liczę na 9-10)
i zakładam, że mapy nie będą współpracować AM4.1.2 czyli że wraz z aktualizacją map pojawi się AM4.2.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kniuk

  • 18
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2007, 21:14:31 »
OK, ja obstawiam tak samo, ale myśle że będzie można ją odpalić na wersji 4.1.2. Uważam, że wersja 4.1.2 jest dopracowana technicznie. Mamy chyba wszyscy sporo zastrzeżeń i pomysłów na usprawnienie, ale AM będzie z tym raczej powściągliwa. Uważam więc, że nowe mapy wyjdą bez zmiany wersji aplikacji.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2007, 21:20:55 »
OK, ja obstawiam tak samo, ale myśle że będzie można ją odpalić na wersji 4.1.2. Uważam, że wersja 4.1.2 jest dopracowana technicznie. Mamy chyba wszyscy sporo zastrzeżeń i pomysłów na usprawnienie, ale AM będzie z tym raczej powściągliwa. Uważam więc, że nowe mapy wyjdą bez zmiany wersji aplikacji.

Ale przecież tu nie o to chodzi   B) Też sądzę, że zmienią format map i sposób zabezpieczenia. Ciekawe, czy wyjście awaryjne mieli gotowe, ale chyba opóźnienie wydania ostatniej aktualizacji wynika z intensywnej pracy nad zmianą zabezpieczeń.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2007, 21:41:31 »
Cytuj
Obstawiam pierwszą połowę grudnia, mapy z oznaczeniem 2007.7 (choć po cichu liczę na 9-10)
i zakładam, że mapy nie będą współpracować AM4.1.2 czyli że wraz z aktualizacją map pojawi się AM4.2.
Stawiam na 18-20 grudnia. To będzie prezent pod choinkę :smile:
Jeśli nie-na pewno pojawi się przed wakacjami.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2007, 23:22:00 »
Ale przecież tu nie o to chodzi   B) Też sądzę, że zmienią format map i sposób zabezpieczenia. Ciekawe, czy wyjście awaryjne mieli gotowe, ale chyba opóźnienie wydania ostatniej aktualizacji wynika z intensywnej pracy nad zmianą zabezpieczeń.

Dokładnie! Co prawda nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło - czyli pirat oznacza wzrost popularności produktu, dodając do tego ostatnie obniżenie ceny, mam nadzieję, że choć część z użytkowników nielegalnych wersji, zdecyduje się na zakup i wsparcie producenta abonamentem subskrypcji.

Co ciekawsze, wyraźnie widać, że użytkownikom nielegalnej wersji brakuje właśnie "wartości dodanej", czyli póki co poi z miplo. Dzisiaj dostałem list o takiej treści (dane nadawcy wyiksowane):

Na imię mam XXXXXX i od niedawna śledzę forum PDAClub.pl. Czytałem tam kilka Twoich wypowiedzi po których zorientowałem się , że korzystasz ze stronki MIPLO do aktualizowania punktów POI w Automapie. Niestety nie posiadam oryginalnej wersji Automapy. Chętnie zakupiłbym takową ale po prostu na razie mnie na nią nie stać.
Dlatego też miałbym do Ciebie wielką prośbę. Czy nie przesłałbyś mi pliku ze swojego PPC w którym znajdują się wszystkie pobrane punkty POI z MIPLO ?? Wiem , że takie punkty dodaje się do oddzielnego pliku z punktami POI.  Testowałem wersję demo Miplosync i bardzo podoba mi się jego działanie , więc pewnie za jakiś czas zakupię orginał Automapy aby móc osobiście pobierać interesujące mnie kategorie, ale na razie jedyną możliwością dodania punktów POI z MIPLO jest właśnie wgranie takiego pliku po uprzednim ściągnięciu go przez kogoś posiadającego orginał Automapy.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli uraziłem Cie tym mailem ( pisząc o piracie ).

Pozdrawiam
XXXXX XXXXXXXXXXX


Jak widać grzecznie i uprzejmie, ale...

A wracając do tematu, również z niecierpliwością czekam na aktualizację. Po części dlatego, że trochę się napracowałem wysyłając poprawki dotyczące głównie mojego miasta (i zauważone błędy z wyjazdów w teren), jak również z uwagi na lekką deaktualizację np. Gorzowa Wlkp.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 23:24:56 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2007, 00:30:18 »

Co ciekawsze, wyraźnie widać, że użytkownikom nielegalnej wersji brakuje właśnie "wartości dodanej", czyli póki co poi z miplo. Dzisiaj dostałem list o takiej treści ...

Hehe, nie Ty jeden, zaproponowałem mu legala (poupływie subskrybcji) za stówkę, by miał szansę się 'nawrócić' :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2007, 01:46:12 »
Tak też myślałem, że to listy seryjne wyemitował :]. Trzy stówki kosztuje nófka funkiel, czyli stówka od Ciebie, plus druga stówka na subskrybcję, to chyba nie aż tak drogo, nie? Ewentualnie z drugą stówką może się troszkę wstrzymać, choć wtedy i tak dostępu do miplo mieć nie będzie...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2007, 10:04:20 »

Co ciekawsze, wyraźnie widać, że użytkownikom nielegalnej wersji brakuje właśnie "wartości dodanej", czyli póki co poi z miplo. Dzisiaj dostałem list o takiej treści ...

Hehe, nie Ty jeden, zaproponowałem mu legala (poupływie subskrybcji) za stówkę, by miał szansę się 'nawrócić' :wink:

Wredny jesteś. Przecież wyraźnie napisał, że go nie stać  :E

*

Offline Tutejszyn

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2007, 10:47:01 »
Wredny jesteś. Przecież wyraźnie napisał, że go nie stać  :E

Wkurza mnie coś takiego. Stać go na wszystko, na buty, na spodnie, nawet na odbiornik GPS. Zawsze jakoś tylko brakuje na oryginalny soft!
Lepiej iść po śladach, niż po trupach.

*

Offline PeDeA

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX 720 + GNS 5843
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2007, 10:53:22 »
Wredny jesteś. Przecież wyraźnie napisał, że go nie stać  :E

Wkurza mnie coś takiego. Stać go na wszystko, na buty, na spodnie, nawet na odbiornik GPS. Zawsze jakoś tylko brakuje na oryginalny soft!

Na pojazd stać go również !  :S
Pozdrawiam PeDeA

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2007, 11:27:21 »
Na pojazd stać go również !  :S

Możliwe ze rodziców ;)

Panowie skończmy ten OT bo temat czego innego dotyczy

A aktualizacja będzie pewnie na gwiazdkę i z 9 bo w późniejsze jakoś nie wierzę
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline asneto

  • 41
  • Sprzęt: ASUS A636N
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2007, 18:51:27 »
Może napiszemy w punktach jakich zmian oczekujemy po kolejnej wersji AM?
Ja liczę min. na możliwość wyłączania komunikatów o punktach kontrolnych , jest to dla mnie "upierdliwe" na trasie. Zdarzało się tak, że umiejscowiony obok punktu POI punkt trasy "zagłuszył" ostrzeganie o POI.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2007, 18:54:09 wysłana przez asneto »
Pozdrawiam
Asneto

*

Offline Tutejszyn

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2007, 22:53:49 »
...Ja liczę min. na możliwość wyłączania komunikatów o punktach kontrolnych...
Ja bym chciał aby pojawiły się komunikaty "na zdrowie", kiedy kichnę..

...wszystko da się zrobić, z czego nałatwiej popaść w przesadę.
Lepiej iść po śladach, niż po trupach.

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2007, 12:22:18 »
jak również z uwagi na lekką dezaktualizację np. Gorzowa Wlkp.

Prozor... lekką, kurka wodna prawie połowę ważniejszych szlaków komunikacyjnych, po polsku dróg poprzerabiali.
Miałem mail od Geosystem, iż wybierają się do nas, bo zbyt dużo aktualizacji jak na ślady GPS.

Więc wysyłam im pomimo to, i czekam.

Ps. Już nie wspomnę o obwodnicy, która zaraz będzie otwarta..
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Ile było aktualizacji map w tym roku i kiedy była ostatnia?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2007, 15:15:10 »
kurde, to lekkie miało  być w cudzysłowie... Bo zdecydowanie masz rację, no i dobrze, że ich pilnujesz ;)  :ok: :ok:
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/