PLAY w Hermesie

  • 56 Odpowiedzi
  • 9901 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
PLAY w Hermesie
« dnia: Wrzesień 15, 2007, 16:24:58 »
witam,

Wracam na forum z nowym starym wątkiem, który jest następstwem prac modernizacyjnych nad moim SPV M3100 :|

otóż wszystko było by okay, nowy hard spl, nowy POLOK by qsqa i zachciało mi sie nowego lepszego radia niż to, które miałem zassane (1.27)
po samym temacie część z Was skojaży pewnie o co mi chodzi bo podobny wątek już był tutaj poruszany, ale ja zgłębiłem go chyba na maxa.
chodzi zatem o karty PLAY działające w hermesach, pisano już o kropkach i tych bez kropek, niestety to nie mam żadnego znaczenia, wymieniłem kartę bez kropki na tak bez i bez na taką z kropą  nic to nie daje przy radiach wyższych niż 1.27 karta nie działa.

żeby było śmiesznie karta "prepaidowa" działa bez zarzutu i bez znaczenia z czy też bez kropki.

zgłosiłem problem do działu technicznego Playa, ale chyba nie chce mi się czekać, aż przyjdzie do mnie odpowiedź bo nie wiem czego mam się spodziewać.

szukam zatem sposobu do powrotu z radia 1.47.00.10 do wspomnianego 1.27.

liczę na Waszą ogromną wiedzę i doświadczenie i dlatego też poproszę o konkretne wpisy  :ok:

_blacker_ pewnie się wkurzysz jak to przeczytasz  :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2007, 16:27:11 wysłana przez spvm3100 »

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2007, 17:04:07 »
A jaki problem jest z wgraniem starego radia? Odpalasz instalator i jak nie masz CID-locka, to zadziała bez pudła. Ale czy ktoś używa starszcyh niż 1.38, to wątpię.
PS: ktoś testował już sieć 3G Play'a w wwie? wygląda na to, ze działa od niedawna - na liście sieci k810 pokazuje mi 7 - fajnie ;)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2007, 17:31:14 »
A jaki problem jest z wgraniem starego radia?

a próbowałeś juz kiedyś to zrobić?
jeśli to takie proste to prosze podeślij krok po kroku jak to robiłeś.
bo z radiem żaden kłopot mam ich chyba z osiem os 1.08 do 1.51

*

Offline Modrzew

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dell x30 >uniwersal> hermes > kaiser >diamond>SGS
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2007, 17:53:36 »
To dziwne że powyżej radia 1.27 nie działą karty PLAYA -JA MA WGRANE 1.47.10 I MI DZIAŁA- RADIO TU NIE MA ZNACZENIA .Na początku w ogóle mi nie działał wymieniłem karte na inną i działa na każdym radiu a wgrałem ich już z 10 .

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:29:10 »
spvm3100: Upgrade i downgrade radia robi się dokładnie tak samo. Hermes nie ma zabezpieczeń dotyczących wersji radiorom. Zdejmowałem simlock'a a tam w procedurze jest downgrade, więc...
Na XDA dużo ludzi żongluje radiami i nikt nigdy nie zgłaszał problemu, więc...
Więc po prostu zrób downgrade tak jak robiłeś upgrade i powiedz co nie działa.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2007, 22:56:27 »
@jakubd
Nie do końca masz rację .
Do wersji radia 1.27 HTC stosowało wersję Bootloadera Radia oznaczoną HTC_BOOT 0106 i 0107
Od wersji radia 1.30 HTC wprowadziło nowy rodzaj bootladera radia HTC_BOOT 0108 . Bootloader ten nie pozwala na wgrywanie radia innego niż w wersji nbh  - ale też nie każdego .
W chwili obecnej nie ma możliwości downgradu wersji bootloadera radia . Wgranie wersji radia wyższej niż 1.28 automatycznie wgrywa na Hermesa wyższy bootloader radia .
Jeśli fabrycznie trafisz na wersję Radia wyższą niż 1.30 - czyli z bootloaderem radia HTC_BOOT 0108  z simlockiem to jest problem ze zdjęciem Simlocka ( tak było z białymi wersjami Hermesa z  SOFTBANK ).
Jest też problem z zejściem na wersję radia niższą niż 1.30 - chociaż  się udaje czasami - dlaczego nie wie nikt.
A mało kto robi upgrade radia na wersję niższą - bo każda nowsza jest lepsza . :grin:
potrzebna zgoda

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2007, 23:26:13 »
To dziwne że powyżej radia 1.27 nie działą karty PLAYA -JA MA WGRANE 1.47.10 I MI DZIAŁA- RADIO TU NIE MA ZNACZENIA .Na początku w ogóle mi nie działał wymieniłem karte na inną i działa na każdym radiu a wgrałem ich już z 10 .
Podobnie u mnie. Play hula na radio 1.51 - zresztą nigdy nie miałem z tym problemów. Ciekawe, od czego to zależy...
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline _blacker_

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560 + 2gb
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2007, 16:50:04 »
Jeremy, napisz jaka to karta, prepaid, abonament z kropka, numer?
MIO P560 + 2gb

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2007, 18:20:40 »
Jeremy, napisz jaka to karta, prepaid, abonament z kropka, numer?
Prepaid z przeniesieniem numeru z Idea/Orange (nr. 510-...). Nie bardzo wiem co jeszcze napisać (o co właściwie chodzi z tą kropką?).

Wiem, że Play ma jakieś dziwne przewałki z kartami sim. Kiedy przechodziłem do nich w kwietniu gadałem z człowiekiem w punkcie obsługi, mówił mi że jest wiele zwrotów wadliwych. Sam wymieniałem jedną, bo nie działała na moim ówczesnym telefonie komórkowym. Jednak potem nie było już żadnych problemów.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2007, 20:15:31 »
Dobra, ja mam kartę Play, starter 30 PLN, kropki nie widzę (ma ktoś może fotkę, czego mam szukać?), ale jest to ewidentnie USIM, bo zamiast 6 ma 8 styków.
Pytanie dla znawców Play - kiedy następuje aktywacja takiej karty? nie chcę jej "uruchomić" żeby leciał mi czas do utraty ważności. W erze TakTak po próbie wykonania pierwszego połączenia (nie może być SMS, tylko właśnie połączenie). A w PLAY?
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2007, 21:58:08 »
Dobra, ja mam kartę Play, starter 30 PLN, kropki nie widzę (ma ktoś może fotkę, czego mam szukać?),

zerknij tutaj -----> http://www.c23c.com/download.php?filename=998a905409.jpg
poza tym jest o tym SPORO napisane na tym forum
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2007, 16:10:15 »
no to jestem po spotkaniu z jakimś łebskim gościem co to nie tylko nie zlał mojego problemu, ale też zadał sobie dużo trudu i wydzwonił przy mnie w kilka miejsc.
już piszę jakie sa wyniki mojego dochodzenia.

otóż, Play jako jedyni na rynku (podobno tak właśnie jest) maja swoje karty wzbogacone o jakieś dodatkowe usługi  i nie nazywają sie SIM tylko USIM, jedynie niektóre prepiadowe karty w Playu są SIM i te starsze z początku ich dystrybucji.

pozostali: plus, era, orange mają karty SIM i dlatego to wszystko działa.

tylko jakoś nie dostałem informacji dlaczego skoro mam nowe radio 1.50 to nie reaguje ono na te tzw. nowe lepsze karty pleja.

a tym samym nadal jestem w tym samym miejscu czyli telefon mi nie działa.  :mad:

i co Wy na to?  :-|

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2007, 16:43:49 »
Karta USIM to karta standardu SIM o zwiekszonej pamięci przechowywania danych .
A opis masz tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/USIM
Wszystkie nowo wydawane karty są już standardu USIM - u wszystkich operatorów.
A problem możesz szybko rozwiązać biorąc kartę prepaidową - która jak wspomniałeś działa i przenosząc ją do abonamentu.
A niedouczonych pracowników PLAY nie słuchaj  :mrgreen: 
potrzebna zgoda

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2007, 19:04:53 »
Karta USIM to karta standardu SIM o zwiększonej pamięci przechowywania danych .
A opis masz tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/USIM
Wszystkie nowo wydawane karty są już standardu USIM - u wszystkich operatorów.
A problem możesz szybko rozwiązać biorąc kartę prepaidową - która jak wspomniałeś działa i przenosząc ją do abonamentu.
A niedouczonych pracowników PLAY nie słuchaj  :mrgreen: 

też już zweryfikowałem tą nowość jaką mnie nakarmili.
zgłosiłem do działu technicznego żądanie przeniesienia prepaid na abonament i czekam na odpowiedź czy łaskawie wyrażą zgodę (w skrócie czy sobie technicznie z tym poradzą) :P
na razie jak szpaner łaże z dwoma telefonami.  :ohreally:

*

Offline nlk

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TyTN TNT 2.0; HTC Touch HD, Samsung Galaxy SII
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2007, 09:47:12 »
Przerabiałem ten problem wielokrotnie i nadal przerabiam.
Problemem są albo aplikacje Play zainstalowane w karcie uSIM Playa albo autokonfiguracja telefonu którą otrzymuje telefon z sieci Play.
Wkładając karte do telefonu otrzymujesz 1-szego sms'a z informacją iż za chwile otrzymasz konfiguracje Twojego telefonu. Pierwszy sms dociera i TyTN go "rozumie" drugiego sms'a już nie i w tym momencie TyTN zwisa.
Mój TyTN zachowywał sie podobnie na WM5 i Radio 1.18, oraz WM6 i Radio 1.47, 1.50, 1.51
Udało mi się poprawnie uruchomić go na kartach prepaid za 9 zł i na kartach Nadchodzi4.
Teraz dostałem kartę Play abonamentową bez kropki. Po ustawieniu na manualne wybieranie sieci Plus GSM, przełączeniu się tylko na GSM TyTN zachowuje się lepiej. Mogę odebrać 1 telefon, po czym następuje zwis. Niestety, muszę potem resetować go i wszystko działa ok, do momentu pierwszego telefonu odebranego. Niestety, wybieranie numeru nie jest możliwe - radio wisi za każdą próbą.
Na kartach z kropką telefon działa ok 2 minut i zwisa niepozwalając na jakiekolwiek dzwonienie. Dzieje się to zawsze ok 2 minut - do momentu otrzymania drugiego sms'a z konfiguracją.
Raz udało mi sie uzyskać błąd konfiguracji telefonu. Drugi sms konfiguracyjny który przyszedł wywołał błąd i nie został zrozumiany przez TyTN'a. To spowodowało że TyTN działał przez kilka godzin bez najmniejszych problemów na karcie z kropką. Niestety, ale chciałem sprawdzić co powoduje taki błąd i nieudało mi się już błędu powtórzyć i do dzisiaj się borykam z niedziałającą kartą play na TyTN'ie.
Może ktoś jest w stanie coś wymyślić co zrobić po tym co napisałem?
Pozdrawiam


*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:38:11 »
Przerabiałem ten problem wielokrotnie i nadal przerabiam.
Problemem są albo aplikacje Play zainstalowane w karcie uSIM Playa albo autokonfiguracja telefonu którą otrzymuje telefon z sieci Play.
Wkładając karte do telefonu otrzymujesz 1-szego sms'a z informacją iż za chwile otrzymasz konfiguracje Twojego telefonu. Pierwszy sms dociera i TyTN go "rozumie" drugiego sms'a już nie i w tym momencie TyTN zwisa.
Mój TyTN zachowywał sie podobnie na WM5 i Radio 1.18, oraz WM6 i Radio 1.47, 1.50, 1.51
Udało mi się poprawnie uruchomić go na kartach prepaid za 9 zł i na kartach Nadchodzi4.
Teraz dostałem kartę Play abonamentową bez kropki. Po ustawieniu na manualne wybieranie sieci Plus GSM, przełączeniu się tylko na GSM TyTN zachowuje się lepiej. Mogę odebrać 1 telefon, po czym następuje zwis. Niestety, muszę potem resetować go i wszystko działa ok, do momentu pierwszego telefonu odebranego. Niestety, wybieranie numeru nie jest możliwe - radio wisi za każdą próbą.
Na kartach z kropką telefon działa ok 2 minut i zwisa niepozwalając na jakiekolwiek dzwonienie. Dzieje się to zawsze ok 2 minut - do momentu otrzymania drugiego sms'a z konfiguracją.
Raz udało mi sie uzyskać błąd konfiguracji telefonu. Drugi sms konfiguracyjny który przyszedł wywołał błąd i nie został zrozumiany przez TyTN'a. To spowodowało że TyTN działał przez kilka godzin bez najmniejszych problemów na karcie z kropką. Niestety, ale chciałem sprawdzić co powoduje taki błąd i nieudało mi się już błędu powtórzyć i do dzisiaj się borykam z niedziałającą kartą play na TyTN'ie.
Może ktoś jest w stanie coś wymyślić co zrobić po tym co napisałem?
Pozdrawiam



oni sami nie wiedzą co z tym zrobić zgłosiłem dzisiaj problem i powiedziałem że zachowują się jak monopoliści i ograniczają moją wolność wyboru bo decydując sie na zakup abonamentu w Paly jestem skoazany na użytkowanie ich "szajsowych" telefonów.

niestety pani zasłoniła się względami proceduralnymi, że nie może mi tak sobie przepisać kodu z działającego prepaida na mój abonament i napisała notkę z taką sugestią (czas oczekiwania na decyzję 30 dni)  :mad:

i tak planuje teraz sflaszować espefała do radia 1.27 na którym wszytko działało i wgram tylko poloka.

mam ktoś dojście flasza z takim radiem? poprosze o link.

*

Offline nlk

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TyTN TNT 2.0; HTC Touch HD, Samsung Galaxy SII
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2007, 15:08:34 »
oni sami nie wiedzą co z tym zrobić zgłosiłem dzisiaj problem i powiedziałem że zachowują się jak monopoliści i ograniczają moją wolność wyboru bo decydując sie na zakup abonamentu w Paly jestem skoazany na użytkowanie ich "szajsowych" telefonów.

niestety pani zasłoniła się względami proceduralnymi, że nie może mi tak sobie przepisać kodu z działającego prepaida na mój abonament i napisała notkę z taką sugestią (czas oczekiwania na decyzję 30 dni)  :mad:

i tak planuje teraz sflaszować espefała do radia 1.27 na którym wszytko działało i wgram tylko poloka.

mam ktoś dojście flasza z takim radiem? poprosze o link.

Jak będziesz miał to radio to daj znać. Spróbuje na tym radiu zobaczymy czy się uda.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 17:46:19 wysłana przez nlk »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 19, 2007, 19:14:53 »
halo,

jest lepsza akcja z wadliwymi kartami PLAYa,

moja małżonka w ramach poprawiania sobie humoru w czerwcu w serwsie, który sprzedaje też nowe telefoniki kupiła sobie nowiutką Nokie N76 i czasem się zawieszała podczas rozmów przychodzących aż do czasu kiedy zawisła całkiem. oczywiście wylądowała w serwisie na flaszowaniu i wgraniu nowego softu.
po odbiorze co się okazało?
że nowy soft nie przyjmuje starej karty, która działa juz przecież wcześniej.
w związku z mim kłopotem z kartą PLAY wrzuciłem prepaid i oczywiście wszytko odpaliło bez zarzutów.

w salonie PLAY znowu zdziwieni jak to, nie działają karty to niemożliwe

 :mad:
mam już ich dość

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
potrzebna zgoda

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2007, 22:54:04 »
dzieki i jak mam z nim postępować, flaszować czy tylko z kabla?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2007, 22:56:37 »
To jest ship czyli gotowy do flaszowania exe.
Podłaczyć do kompa i odpalić plik.
potrzebna zgoda

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2007, 23:18:23 »
no to jedziemy

i po tym będę juz miał radio 1.27?  :E
Napisane: Wrzesień 19, 2007, 23:10:22
:mad:

nie poszło, wywalił mi error i zakończył wszystko przeda czasem

*

Offline nlk

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TyTN TNT 2.0; HTC Touch HD, Samsung Galaxy SII
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2007, 23:56:16 »
no to jedziemy

i po tym będę juz miał radio 1.27?  :E
Napisane: Wrzesień 19, 2007, 23:10:22
:mad:

nie poszło, wywalił mi error i zakończył wszystko przeda czasem

Mi też się nie udało sflashować. Przeszedł w tryb flashowania, po czym stwierdził że utracił komunikacje z TyTN'em.
Czy trzeba najpierw zrobić downgrade na jakąś bardzo starą wersje ROM'ów? Próbowałem na WM6.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2007, 01:34:31 »
A przeczytaliście ten wątek ze zrozumieniem? Polecam Odpowiedz #5
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2007, 09:37:24 »
A przeczytaliście ten wątek ze zrozumieniem? Polecam Odpowiedz #5

 :-?
a Ty czytałeś dokładnie ten wątek, szczególnie odpowiedź nr.6, a jak poczytasz dalej to zrozmiesz o chodzi Januszowi i jak chciał nam pomóc.
więc najperw czytamy potem piszemy  :mrgreen:

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2007, 12:37:42 »
nareszcie dało rade!!!!!!!! :O~ :ok: :grin:

DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z KARTĄ W SIECI PLAY WSKAZÓWKA JUZ PRZEZ KOGOŚ WCZEŚNIEJ PROPONOWANA A ZOSTAWIONA PRZEZEMNIE NA DESER!!!!!

A MIANOWICIE BIERZCIE PREPAIDY 30PLN (BARDZO WAŻNE!!!!! TE BEZ KROPEK NAD KODEM PASKOWYM) I PRZEPISUJCIE SOBIE SWOJE NUMERY Z ABONAMENTÓW (KOSZTUJE TO 30PLN, ALE DZIAŁA!!!!!)  :banan: :banan:

MOJ SPV JUŻ HUUULLLAAA.

NO TO BIORĘ SIĘ ZA INNE SPRAWY W MOIM SPV I ZACZYNAM NOWY WĄTEK ZWIĄZANY Z WIFI!!!! :evil:

*

Offline _blacker_

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560 + 2gb
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2007, 13:43:08 »
To jest jednak szansa ze mnie tez zadziala, pisalem o tym juz jakies 2 tygodnie temu ale ciagle czekam na telefon od PLAYa o gotowosci do podpisania umowy i wtedy zweryfikujemy teorie z praktyka.
Ciesze sie ze ci dziala, rosna szanse ze to zasada a nie wyjatek....
Pozdrawiam
MIO P560 + 2gb

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2007, 14:37:28 »
no no

trzeba mieć nadzieje.

a właśnie przeglądałem moje zgłoszenia do działu obsługi i oto co zdziałałem:

Szczegóły zgłoszenia
Numer zgłoszenia: 1309263
Data zgłoszenia: 15/09/07 10:43
Dotyczy numeru: 48791****** 
Status zgłoszenia: Zakończone
Kanał zgłoszenia: Punkt sprzedaży
Status zamknięcia: Sprawa zasadna
Data zamknięcia: 15/09/2007   
Kategoria: (06) Problemy techniczne / SIM / Wymiana karty SIM 
Opis problemu:
Sprawa zgłoszona w Punkcie Sprzedaży 
Komentarz zamknięcia:
Sprawa zamknięta.


next:

Szczegóły zgłoszenia
Numer zgłoszenia: 1311384
Data zgłoszenia: 15/09/07 13:53
Dotyczy numeru: 48791****** 
Status zgłoszenia: Zakończone
Kanał zgłoszenia: Telefon
Status zamknięcia: Sprawa zasadna
Data zamknięcia: 17/09/2007   
Kategoria: 
Opis problemu:
Sprawa zgłoszona telefonicznie 
Komentarz zamknięcia:
Automatyczne rozwiązanie zgłoszenia klienta po odpowiedzi eksperta Wina jest po stronie telefonu


i co Wy na to bo za się w...em?

przepraszam za wyrażenie ale szkoda, że nie wszedłem na to konto wcześniej bo teraz zeszło mi ciśnienie i nie nawzę ich tak jak właśnie ciśnie mi się na usta  :mad:

*

Offline _blacker_

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560 + 2gb
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2007, 12:20:11 »
Konczac moja wypowiedz z poprzednich postow, zrobilem zgodnie z opisem jak wyzej i karta dziala. Wprawdzie jest problem taki ze nie wszyscy chca/moga/wiedza ze tak mozna i trzeba poszukac kogos kumatego, raczej meszczyzne (to z doswiadczenia w rozmowach z pracownikami PLAY, kobitki wiedzialy/robily tylko to co na szkoleniu uslyszaly, 0 inwencji) ale da sie zrobic. stracilem 30 pln ktore przepadly z karty startera ale mowi sie trudno. Podobno mozna tez zrobic migracje na prepaida i potem migrowac na abonament.... slowa pracownikow, ja nie sprawdzalem.
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w poszukiwaniach kart bez kropki ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2007, 12:21:58 wysłana przez _blacker_ »
MIO P560 + 2gb

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: PLAY w Hermesie
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2007, 09:55:32 »
Tylko niech mi ktos napisze JAK to zrobic. Babeczka zmieniala mi karte sim i oczywiscie moj Uni nie ruszyl. Zaczelismy szukac kart bez kropek i okazalo sie ze startery z a 30 zl wszystkie sa z kropkami a te za 9 bez kropek. Zdecydowalem sie na prube z ta za 9 niestety pani mimo checi i telefonow do obslugi nie miala pojecia jak przepisac moj numer na karte ktora juz jakis numer ma przypisany. Prosze napiszcie kto dokladnie wam to zrobil (ktory salon Playa) to podejde do dziewczyny i zadzwoni sobie do tego salonu, byc moze powiedza jej jak ma to zrobic. Frustruje mnie to wszystko cokolwiek wrrrrrr....