Uwaga na oszustow z nigerii !!!!

  • 60 Odpowiedzi
  • 5981 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

damist

Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« dnia: Czerwiec 22, 2007, 15:56:39 »
Witam. we wtorek wystawilem na aukcji moje palmtopa. Cieszyl sie nawet sporym  zainteresowaniem ,nawet jeden facet chcial juz kupic za 750zl ale nagle dostalem maila z allegro ze ni jaki MRs reyes_wales nie dokonal pelnej aktywacji konta i chce uczestniczyc w licytacji i ponizej napisal mi cos takiego :

'Treść wiadomości:
Hello seller, Am Mrs Reyes Wales from USA. Am interested in buying the Hp iPAQ  (numer: 207823810) you display in Allegro.pl for my son presently in Nigeria as a wedding gift. I will buy it at the rate of 1000zl . So i will like you to mail me back if you are interested.Best regards
Mrs Reyes Wales.'

Nic nie wiedzac o oszustach z nigerii odpisalem mu ze chetnie ale  jak wplaci mi pierw pieniadze to wysle mu ipaqa. On odpisal i sie zgodzil , od razu powiedzial ze wplacil pieniadze. W sumie to podejzane mi sie to wydawalo bo przeciez nie rozumie polskiego i nie spytal nawet jaki stan i co w zestawie, widzial tylko to co na zdjeciach . Pomyslalem sobie ze moze nie zna sie na tym. Po paru godzinach dostalem trzy maile z banku Nochex z potwierdzeniem wplaty na moje konto (podalem mu je w odpowiedzi na maila) w mailu pisalo miedzy innymi ze wplacil 1000zl , byly moje dane i wydawac sie moglo wszystko wporzadku . Ale nie dawoalo mi spokoju ciagle wspominane w kazdym mailu z banku 'tracking number' nie wiedzac co to jest wybralem sie dzis do banku po moje 1000zl i przy okzaji chcialem spytac co to jest te tracking number okazalo sie ze to numer wysylki a pieniedzy nie bylo . Wiec jak najbardziej bylo to oszustwo ja bym mu wyslal i zekomo jak mnie zapewnial pan kupujacy ze jak pokaze w moim banku dowod wysylki to oni mi wyplaca pieniadze .

Mysle ze mozna by w tym watku podawac dane i adresy maili z jakich pisza ci oszusci , pomoze to napewno mniej kumatym allegrowiczom i ochroni przed oszustwem.

Moj oszust to:
- Mrs reyes_wales
Charles Williams
General Hospital
Badagry
Lagos State
Nigeria
23401
         pisze z adresu : reyes_wales@yahoo.com
a adres maila z banku to: serve.customers@dellmail.com  (wszystko w tych mailach bardzo gruba i czerwona czcionka bylo napisane)

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2007, 15:59:07 »
Miałem podobną przygodę. Zgłosiłem do administratorów Allegro, ale spuścili mnie po brzytwie wysyłając standardową odpowiedź...  >:(
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2007, 15:59:35 »
Normalka na Allegro. Dużo takich uszustów tam siedzi i raczje te dane to i tak lipa. Wysyłają fałszywe dane ;) Po prostu nie zgadzaj się na wysyłkę za granicę :)

*

olmeca

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:04:13 »
W sumie dosc pozno odkryles atrakcyjnych kontrachentow z Nigerii, Najrobii i innych kolorowych i egzotycznych krain. Jak sprzedawalem swoja 9210 to tez dostawalem od takich milych osob zapewnienia ze zakupia moj sprzet w cenie go przewyzszajacej. Moj koles zdecydowanie sie inaczej nazywal ale tez tak egzotycznie jak na kazdego afrykanczyka przystalo jednak nie bylem zachecony zbyt szybkim konczeniem aukcji za wirtualne pieniadze. Powodzenia w dalszym umacnianiu przyjazni Polsko-Nigeryjskiej

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2007, 16:43:45 »
Jak to wysylaja falszywe dane?  Jak by sie udalo oszukac to nie chca miec PDA?

*

olmeca

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:09:49 »
Poketa dostana z pewnoscia jezeli go bys wyslal natomiast pieniadze niegdy nie zawitaly by n aTwoje konto.

*

Offline b707

  • **
  • 211
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:10:24 »
Banki korzystają z własnych serwerów... Więc łatwo sprawdzić:
serve.customers@dellmail.com  wywalasz małpke i wszystko co jest przednią... pyk dellmail.com  potem w okienko adresowe pzreglądarki i gotowe...
www.dellmail.com
pzdr

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:18:31 »
heh,  odnosnie oszustów niegeryjskich, to dziś w radiu lokalnym (Tarnów) usłyszałem, że gdzies w okolicach babke jakąs zrobili na 44k Funtów włąsnie oszusci z nigerii :) wpuszczając jej kita, ze zostanie szefową jakiejs tam fundacji, która ma operować kwotą bodajze 3,5 mln dolarów, a ona za szefowanie miała dostac 10% tej sumy - wpłaty przez nia dkoonywane były potrzebne rzekomo do przeprowadzenia transferu takiej gotówki do polski  :) ale ludzie naiwni są na świecie, rozumiem, dac sie oszukac na 100-200-1000 złotych, ale na 250 k !!!!!!!!!! toz to mózgu trzeba nie mieć :)
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline mariouche

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: v1620
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:22:52 »
Problem występuje już jakiś czas.
Zerknijcie http://pingwinarium.pl/internet/aktualnosci/oszusci_nigeryjscy_na_allegro.pl

Pozdrawiam

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:23:30 »
Dzięki za ostrzeżenie, przyda się na pewno.

A tak z ciekawości zapytam:
Czy Ci kupujący rzeczywiście są z tych egzotycznych krain?
Skąd wiedzą co kupują, ile toto kosztuje i czy to nie jest szmelc, skoro nie znają Polskiego?
Czy nie można ich poprosić, o zwykły, standardowy przelew pieniężny?

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:38:06 »
najwyrazniej im to wszystko jedno chociaz ceny musza znac bo akurat w moim przypadku cena minimalnie wybijala sie ale za to kupujacy nie byl zainteresowany czy sprzedaje pda bez plyty glownej czy tez po zalalniu ;D bo nawet nie spytal o stan i zestaw od razu chcial kupic. Mam taki maly pomysl zeby zrobic im jakis zart , mam juz adres do tego oszusta wiec planuje mu cos wyslac , tylko nie wiem co ;D

*

Offline kosmo

  • ***
  • 254
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:47:06 »
Też miałem taką sytuacje, nawet im nie odpisywałem. Co do miejsca ich pobytu to chyba prawda bo ip był właśnie z jakiegoś kraju afrykańskiego

*

olmeca

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2007, 18:01:18 »
najwyrazniej im to wszystko jedno chociaz ceny musza znac bo akurat w moim przypadku cena minimalnie wybijala sie ale za to kupujacy nie byl zainteresowany czy sprzedaje pda bez plyty glownej czy tez po zalalniu ;D bo nawet nie spytal o stan i zestaw od razu chcial kupic. Mam taki maly pomysl zeby zrobic im jakis zart , mam juz adres do tego oszusta wiec planuje mu cos wyslac , tylko nie wiem co ;D

Jak to co albo zestaw kilku ziemniakow lub cegle i najlepiej zeby wyslac to na koszt odbiorcy

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2007, 18:21:39 »
posmakuja sobie polskiego ziemniaka. ;D  Mysle tak sobie zeby napisac do tego goscia ze ppda wyslalem a jutro pojde na poczte i wysle mu cos innego ;D  co polecacie?

*

olmeca

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2007, 18:27:09 »
nie szkoda Ci doplacac do tego interesu?

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2007, 18:42:55 »
napewno pojdzie na ich koszt a do tego oszusta wyslalem maila ze wyslalem pda,
zero odzewu no i oczywiscie ze nie mam pieniedzy.  Ciekaw jestem ilu to juz nabil w butelke ???

*

Offline jackdaniels

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X500
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2007, 20:58:41 »
"Nigeryjczycy" sa juz znani w pewnych kręgach, na na forum poświęconym odtwarzaczom mp3 już jakiś czas temu powstal podobny do tego wątek:
 http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=17765

Lektura o tyle ciekawa, że zawiera cytowana korespondencje z "nigeryjczykami" prezentujaca ich metody i sposób działania.


*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2007, 22:23:11 »
A jeszcze to pisanie,żeby to zgłaszać.Zgłaszać - owszem-mozna,ale tylko po to aby przestrzec innych. Efektu to nie da nigdy. Nie bez powodu chodzi o Nigerię,czy też w ogóle Afrykę. Z reguły są to kraje biedne i mocno skorumpowane. Dlatego sprawca z Afryki nigdy za nic nie odpowie i zgłaszanie sprawy tamtejszym organom ścigania nie ma sensu. Pewnie jeszcze ich przedstawiciele mają z tego procent. Skoro olewają nawet amerykański Departament Stanu i inne agendy USA,to sie nie przejma jakimś tam Kowalskim. Zasada jest jedna-nigdy nie realizujemy transakcji z przedstawicielem JAKIEGOKOLWIEK kraju afrykańskiego (wyjątek to RPA-ma najwyższy poziom cywilizacyjny). A najlepiej też i Bliskim  i Dalekim Wschodem (jakiś tam Singapur,Birma itp.) Tylko Polska i Europa Zachodnia. Największe szanse na wykrycie sprawców i na to,że w ogóle ktoś sie sprawą zajmie.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2007, 22:36:38 »
ja bym wyslal stare skarpety, jakies obciachowe naczynia z czasow komuny(mialem tego troche to dla jaj wysylalem znajomym) - takie mega nieprzydatne i obciachowe, mozna jeszcze nadtluc lub wyszczerbic dla lepszego efektu, zuzyte zarowki, trawe wraz z korzeniami, przeterminowany jogurt itd itd...
ja bym dla zabawy zainwestowal pare zlo dla takiego dowcipu dla oszusta.

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 23, 2007, 00:10:06 »
bardzo dobre ;D myslalem ze mnie rozerwie. A tak od siebie to kolega z forum zauwazyl ze adres e-mail zekomego banku to darmowy hosting dell-a wiec co zrobilem ? zalozylem tam konto :D i muj muzynek pyta ciagle czy wyslalem paczke wiec napisze mu z podobnego adresu . chcem sie z nim troche pobawic. a i jeszcze jedno zauwalylem ze jest ich chyba dwoch ;) jeden robi mniej bledow :D
Napisane: Czerwiec 22, 2007, 23:47:57
Przed chwila sie odezwal do mnie moj przyjaciel z afryki :) i napisal:
What do u mean seller, I told you that i have gone to the bank and i have done all the payment into your account but before the money will appear into your bank account you will have to dispatch the package and send the package number to the bank for verification and your account will be credited immediately,regards
Mrs Reyes.

ja mu na to:

Dear friend. It sends nobody in my country in  darkly packages. I wrote how  only so as earlier, but I must say friend  do you way that small error commit which  you betray (defect). It sends no bank with  mails free account maills. And in addition from account of computer corporation dell. It is as you in addition in my country about from nigeria aloud which  very tighten act. So that I advise it well goods either or about that explain me here walk  or case will go for somebody other. I salute

tylko nie czepiajcie sie mojej angielszczyzny ;)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2007, 01:40:25 »
ja kiedyś też dostałem propozycję fajną :) wysłałem mu bluzgi zamiast danych osobowych i przyszedł pięęęękny wprost list od banku (były na nim gify z tasowanymi banknocikami i fotki kupek dolarów xD aż wieje bankowym profesjonalizmem xD ) z tymi bluzgami :) Po czym wysłałem mu jakieś losowe cyferki jako numer przesyłki a on, zaniepokojony poprosił o powtórzenie, bo coś nie działa :)


ja bym wyslal stare skarpety, jakies obciachowe naczynia z czasow komuny(mialem tego troche to dla jaj wysylalem znajomym) - takie mega nieprzydatne i obciachowe, mozna jeszcze nadtluc lub wyszczerbic dla lepszego efektu, zuzyte zarowki, trawe wraz z korzeniami, przeterminowany jogurt itd itd...
ja bym dla zabawy zainwestowal pare zlo dla takiego dowcipu dla oszusta.
Jakbym miał za przesyłkę płacić to co najwyżej bym mu nawóz naturalny wysłał ;D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 23, 2007, 01:47:53 »
tez dobry pomysl - nawoz naturalny :D
czasami dla takich zartow poswiecam pare zl :D

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 23, 2007, 02:57:24 »
Jak narazie juz mi przeszla zlosc bo nie ukrywam ze strasznie sie wneriwlem :) smiac mi sie chce z calej tej sytuacji. Juz nie koge sie doczekac maila od Mrs. Reyes Wales ;D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 23, 2007, 05:49:53 »
pewno ci nie odpisze ;)

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 23, 2007, 07:08:02 »
Napisz gościowi,że cała Polska zna już te "afrykańskie przekręty" i niech nie traci czasu i kantuje sobie Jankesów.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 23, 2007, 07:10:58 »
Wyślij mu w ramach kawału paczką jakis szajs. Jak napisze-podaj mu numer tej paczki. On powinien Ci kasę przesłać. Oczywiście tego nie zrobi i będzie świętował,że znowu mu się udało do czasu,jak dostanie tę paczkę. Ciekawe,czy mina mu zrzednie ;D
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

damist

Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 23, 2007, 09:43:48 »
mam wlasnie taki zamiar ;D A juz mu napisalem ze jego rodacy sa unas bardzo znani z oszustw itd. Przeczytaj co wyzej mu w mailu po angielsku napisalem ;)  Znacie jakies osoby,ktore sie na to nabraly?

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 23, 2007, 16:29:45 »
Być może poszukaj na innych forach - odtw. mp3 itd.

"Dobrym" pomysłem by było wysłanie mu "modelu" tego urządzenia, albo może zdjęcia ;)
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 23, 2007, 16:54:34 »
Ja bym wolał wysłać mu kupę w worku ;D Dobre, bo polskie :D

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Uwaga na oszustow z nigerii !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 23, 2007, 22:08:50 »
Cytuj
A juz mu napisalem ze jego rodacy sa unas bardzo znani z oszustw
Niepotrzebnie. Lepiej już,jak miał Cię za kolejnego frajera do oskubania. Jeszcze zrezygnuje z transakcji ;D
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.