Obracanie ekranu w AM4

  • 6 Odpowiedzi
  • 4102 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Obracanie ekranu w AM4
« dnia: Maj 22, 2007, 21:52:38 »
Witam
Mam taki problem z automapa na nowym sprzecie :D Od razu powiem ze sprzet to Asus A696. Przy poziomym ulozeniu ekranu wszystko dziala jak nalezy, ale po obroceniu do pionowego obraz sie zamazuje, tzn jest wogole nieczytelny. Czy ktos mial taki problem? Moze jest jakies rozwiazanie?

Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2007, 22:51:38 »
Cóż, mam dokładnie ten sam problem na A686. AutoMapa 4.0 (build 323) działa w trybie orientacji poziomej, ale robi sieczkę z ekranu przy orientacji pionowej. Co ciekawe, kiedy w orientacji pionowej ekran AutoMapy "przechodzi w tło" (np przy przełączaniu na inną aplikację), to mapa wyświetlana jest prawidłowo. Jednak kiedy AutoMapa staje się aktywną aplikacją, sieczka powraca. Na szczęście, kody licencyjne dla 4.0 działają również z 3.9.7, więc aktualnie używam starszej wersji (chociaż szybkość działania czwórki w porównaniu do trójki to niebo a ziemia...). Tak btw, w Auchan (Modlińska) jest czwórka AM za 349 (za swoją płaciłem 369) - chyba dość atrakcyjna cena (trójka leżąca obok jest o ponad stówkę droższa)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2007, 13:33:07 »
R_O_L_I napisał:
Ja miałem problem z AM 4.0 działała tylko w Landscape a w trybie pionowym wszystko było rozjechane.  Ale zadzwoniłem do pomocy technicznej AM i dostałem taką odpowiedź: 

Na zadnym z dostepnych w naszym laboratorium urzadzen
 nigdy nie mielismy podobnego efektu. Jedyne podejrzenie
 jakie sie nasuwa to bledne dzialanie biblioteki (systemowej,
 zaleznej od sprzetu) GAPI (gx.dll). Aby to potwierdzic
 musze prosic Pana o niewielka zmiane wewnetrzych ustawien
 AutoMapy 4.0. 
 
 Jak to zrobic: 
 a) zamknac AutoMape 
 b) przegrac plik am.settings (znajduje sie on katalogu
 [nazwa karty > SD]\AutoMapa EU\Settings Files) na komputer
 PC 
 c) otworzyc go dowolnym edytorem tekstowym (takim do
 plikow *.txt - np. notepad.exe) 
 d) zmienic linie: 
 UseGx=1 
 na 
 UseGx=0 
 e) zapisac plik 
 f) przegrac tak zmieniony plik na Pana Asusa 
 g) uruchomic Automape

Teraz wszystko jest OK 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2007, 13:45:53 »
No tak, przecież już od dawna wiadomo, że w A696 coś spieprzono w GAPI (a może to bardziej wina sprzętu? Nie wnikam...). Podobno TT, jak i wiele gier/emulatorów korzystających z GAPI w landscape nie działa poprawnie, więc nie ma się co dziwić. :/
Wyłączenie Gapi owszem jest zawsze jakimś rozwiązaniem, jednak nie najlepszym. Czy przypadkiem Tomaszkap zauważyłeś znaczny spadek prędkości działania AM? Teraz zapewne, jak stara AM3.9, używa ona GDI, więc wszystko powinno wolniej działać.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 13:47:41 wysłana przez Poklik »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2007, 21:36:03 »
Używam AM4 od początku więc nie mam porównania z AM3. Nie zauważyłem żeby coś działało wolno poza tym ja nie mam żadnych kłopotów z AM i innymi programami tylko z grami. 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2007, 23:29:45 »
...z AM i innymi programami tylko z grami. 
Bo tak ma być :) Zwykłe programy nie wykorzystują GAPI, bo po prostu im to nie potrzebne. Dla nich wystarczy zwykłe rysowanie w okienku, a nie bezpośrednio na ekranie.

Cytuj
Nie zauważyłem żeby coś działało wolno
W porównaniu z AM z włączonym GX i bez nie ma róznicy w szybkości? Oj coś mi się nie chce wierzyć ;) Ok, najważniejsze, że teraz działa dobrze.

Odp: Obracanie ekranu w AM4
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2007, 09:18:07 »
W porównaniu z AM z włączonym GX i bez nie ma róznicy w szybkości? Oj coś mi się nie chce wierzyć ;) Ok, najważniejsze, że teraz działa dobrze.
Różnica w szybkości jest (choć z wiadomych względów idzie to tylko zaobserwować w orientacji poziomej). Mimo tego AM4 z wyłączonym GX jest i tak szybsza od AM3. Jestem przywiązany do pionowego ekranu AM jak pies do budy  ;D i cieszę się, że w końcu działa.