Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...

  • 23 Odpowiedzi
  • 6679 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« dnia: Luty 04, 2007, 21:28:24 »
Witam!
Zrobiłem mały sofcik, dziecinnie prosty w działaniu, a ułatwiający nieco pracę z urządzeniami np. typu Acer e310, które fabrycznie mają zablokowany system Windows CE 5.0.

www.midware.pl/download/unlock_ce5.0.rar

Mam nadzieję, że to się komuś przyda, bo z tego co widzę po sieci to sporo osób o to pyta, a chyba nie specjalnie ktoś wie jak to zrobić. No to lekarstwo jest.
Pozdrawiam,
Kamil

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2007, 22:20:26 »
Bóg zapłać dobry człowieku :D
Dział wyśmienicie - wreszcie wolny od tego beznadziejnego Destinatora :))
Potrzebne będą jakieś dodatkowe biblioteki do np. TCPMP ??

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2007, 00:10:07 »
Jeżeli chcecie teraz aby zainstalować AutoMapę to trzeba wgrać pliki DLL (Fake_DLL_CE_NET_freeware.zip - plik z PDAclub - pasują te od CE 4.2 i nie ma problemów) do katalogu Windows na urządzeniu. U mnie automapa się zainstalowała, ale nie za bardzo sygnał chce złapać, fakt, że nie wychodzę na zewnątrz, ale normalny destinator sygnał mi łapie w domu. No i nie znajduje automapa sama modułu gps, trzeba wskazać go ręcznie. Jak komuś uda się zapakować i uruchomić inne mapki to też chętnie posłucham.

Cieszę się, że się to komuś przyda :)

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2007, 00:22:39 »
Cytat: "pioorkis"

Potrzebne będą jakieś dodatkowe biblioteki do np. TCPMP ??


Hmm, na dzisiaj to trudno mi powiedzieć, bo nie miałem za bardzo na czym sprawdzać, bo iGO mi się nie chce zainstalować, AutoMapa nie znajduje sygnału i jestem padnięty.
Jutro się temu przyglądnę, "dostosuje" iGO i sprawdze na zewnątrz AutoMapę i się zobaczy.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2007, 01:08:35 »
Aby wgrać Destinatora6 - to najlepszym sposobem jest odpalenie go na standardowym palmtopie z PPC / WM  a następnie przeniesienie katalogów z taką nazwą do urządzenia :))
potrzebna zgoda

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2007, 01:40:44 »
Troszkę pobawiłem się dzisiaj i ...
1) automapa względnie chodzi, ale ma pewne "niedoskonałości" - znikające przyciski na dole na przykład - generalnie "będą z niej ludzie :)
2) odpaliłem miomap, ale ... poważny problem już na samym początku - tzn. na dzień dobry obraca ekran do poziomu i nie wiem jak dostosować to co na ekranie z moim ekranem dotykowym ... ale sam program wygląda na to, że działa :)
3) tcpmp działa bardzo ładnie i bez najmniejszych problemów
4) próbowałem z innymi - tomtom, iGo - bez sukcesów
5) jeden z poważnych problemów - nie ma opcji soft reset - tylko master przez wyjęcie baterii, ale niestety po nim wszystko wraca do normy (czyli nakładki graficznej destinatora :(  )
Wnioski -
1) da radę jakoś obrócić ekran w systemie win.ce 5.0 ? albo jakąś bibliotekę potrzebuję do tego miomap ...
2) trzeba coś wykombinować z tym soft resetem ... może jutro (dzisiaj) powalczę z jakimś programem w stylu iLaunchera ...

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2007, 08:24:25 »
Jeszcze jedno przed wyjściem do pracy - automapa chodzi na com1, 4800 co 2 sekundy ( u mnie przynajmniej)
No i znalazłem soft reset :) jednak nie powinno się pisać przed drugą w nocy hehe

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2007, 12:26:58 »
Co do odwracania ekranu to na Win 4.2 CE służy do tego GAPI + Nyditot Virtual Display - może zadziała i na 5.0!

Pozdro!

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2007, 13:52:09 »
Ostrożnie z instalacją NyditotVD na win ce 5.0!
Brakuje jakichś dll`li, program instaluje się niekompletnie - po zmianie orientacji wymagany jest softreset i w tym momencie może nastąpić zawieszenie systemu w fazie rozruchowej. Jedynym wyjściem HardReset ale tylko sprzętowy bo system nie działa !
Pozdrawiam
BM

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2007, 15:02:30 »
Automapa działa, ale musi być wgrana na acera, a nie na kartę. Ważne, bo inaczej są kłopoty z sygnałem gps.
Co do obracania ekranu - pomogło zainstalowanie gapi - samego, bez nydiota ... obróciłem ekran o 270 stopni i miomapa też już śmiga :)
Pozdrawiam

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2007, 22:01:55 »
witam, kupilem sobie Acera E310 i zrobilem wszystko to co opisujecie na forum aby go odblokowac potem wgralem pliki dll do katalogu windows wszystko jest ok. Problem zaczyna sie gdy nagrywam automape, instaluje ja na acera zgodnie ze wskazowkami "pioorkis"a ale niestety na zadnych porcie i przy roznych predkosciach niemoge zlapac sygnalu gps, dodam ze destintor ktory jest wgrany orginalnie przez producenta lapie gps po max 15 sekundach. czy ktos ma pomysl na rozwiazanie tego problemu.

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2007, 08:43:06 »
A gdzie zainstalowałeś automapę?? Tzn. sam program?? Miałem ten problem, gdy zainstalowałem na karcie. Po ponownym zainstalowaniu we Flash Romie urządzenia cudownie znalazł port z sygnałem gps ;) Gdybyś miał mało pamięci musisz suwaczkiem przesunąć więcej pamięci kosztem uruchamianego softu ... trzeba poszukać tej opcji ustawieniach ...

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2007, 15:26:16 »
dzieki za odpowiedz, a wiec tak instaluje go na Acera nie na karte SD, czyli powininna dzialac a niedziala, moze trzeba w okreslony katalog zainstalowac bo ja go wrzucilem do katalogu My Documents. na karcie to mam tylko mapy zainstalowane bo na acera niewejda.

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2007, 12:34:25 »
pioorkis mam to samo pytanie i problem co mario,wiec w jakim katalogu zainstalowales automape bo ja w program files(flash rom), i tez nie znajduje,port com1 4800(zmiana na pozostale 2 tez nic),visualgps tez nie znajduje..co robic?????? :terrified: pozdrawiam

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2007, 11:18:17 »
Ja to instalowałem w Program files i sygnał gps był sam znajdowany ... to dziwne, że macie z tym problemy ... a może jakiś kodeków brakuje ? Ja instalowałem kodeki z tego forum z działu download oraz chyba kodeki od Navroada ... ale nie bardzo mam jak sprawdzić teraz to wszystko, bo Acera już sprzedałem :(

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2007, 13:15:39 »
kodeki jakies trzeba?noooo dzieki ci bracie  zawsze jakies swiatlo w tunelu :Dbo juz tydzien sie mecze...a mialo byc tak pieknie  ]:>

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2007, 13:20:35 »
jesli pozwolisz to jaki wplyw moga miec kodeki na znajdowanie GPSa?one raczej sluza do obslugi dzwieku,wideo...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2007, 13:26:28 »
avner77
To nie kodeki tylko dll-ki  :)) ( ale widocznie nie wszyscy znają nazwy) :terrified:
potrzebna zgoda

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2007, 13:58:51 »
jak zwal tak zwal wazne ze mu chodzi :] wiec jesli pozwolicie napisze swoja historie...choroby..odblokowalem win ce,postawilem Fake_DLL_CE_NET_freeware-zamieniac dll w systemie-automapa nie moze ruszyc,ani nawet visualgps nie widzi satelit.COM1 4800-9600 tez probowalem...teraz wgralem te dll co pisales-tez zamieniajac istniejace dll..na razie zadnych zmian.....moze nie nalezy zamieniac istniejacych w systemi dll?bo gdzie tkwi blad?..... :mysli:

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2007, 14:16:51 »
hehe ... no fakt - zamiast biblioteki napisałem kodeki ;) może dlatego, że ostatnio sporo z kodekami wojowałem na swoim kompie

Szczerze to nie wiem co robisz źle - robiłem dokładnie to co Ty i u mnie widział gps - tzn. w momencie jak go zainstalowałem w Program Files. I to w zasadzie tyle co musiałem zmieniać do Automapy. Szczerze pisząc to nie wiem w czym mogę jeszcze pomóc, bo nawet nie mogę tego potestować teraz ...

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2007, 18:52:26 »
DZIEKI za wszystko...GPSGate pisze mi ze nie widzi GPS...bo moze byc uzywany przez inne urzadzenie...a moze ten program co jest defaultowo na e310 nalezy wyzucic jakos, bac wywalic jakies dll..moze to on nawet nie wlaczony zajmuje port GPS?sam juz kurna nie wiem

*

Offline XoXo

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M3000
Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2007, 17:16:08 »
U mnie wszystko zdziałało, ale mam problem. W lewym dolnym rogu pojawił się przycisk TEMP i przykrywa mi przycisk AM - KONFIGURACJA. Jak to świństwo wyłączyć, przenieść... nie wiem. HELP!!! :)

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2007, 13:01:27 »
niestety hard reset to jak na razie jedyne lekarstwo na TEMP...pozniej trzeba dbac zeby nawet do soft reset nie doprowadzic

Aplikacja do odblokowywania Win CE 5.0 ...
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2007, 18:47:29 »
witam
mam taki problem
programik do odblokowania działa rewelacyjnie
po odblokowaniu windowsa zaówazyłem że panel dotykowy nie działa tak jak powinien jak klikam w jakieś miejsce to klika obok
w windowsie nie znalazłem calibracji więc chciałem wyjść z windowsa żeby wejśc w oryginalne ustawienia i tam jest kalibracja  więc dałem w tym programiku  ukryj windows  czy jakoś tak  uruchomiłem sprzęt ponownie i stoji na planszy startowej  nie pokazuje się ani windows ani nakładka graficzna która tam była  z kompem komunikuje się bez problemu

problem jest bo nie mam przycisku hard resetu

jest to dziwny sprzet jakiś   Teamtronic
http://www.billigdrucker.de/guenstiges-teamtronic-navigationssystem-bei-plus_9060.html

czy może mi ktoś coś doradzić ??