UAMEdytor POI 2.2.64 działa w czasie rzeczywistym do pobrania na Miplo

  • 156 Odpowiedzi
  • 96251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 16, 2008, 22:04:25 »
Nie robisz nic źle. Po prostu ta wersja edytora jeszcze nie zapisuje wbudowanych ikon. Potrafi jeno wyeksportować użyte ikony ze ścieżki określonej w "Ikony użytkownika" (np. jest tam ich 5tys.) do wskazanego katalogu przyciskiem "Zapisz użyte ikony" (a zapisze z tych 5tys. ich tyle - ile kategorii było użytych w zakładce POI). Oczywiście nazwy ikon są zgodne z nazwą kategorii. Ofkoz - format zgodny z AM.
Jakby coś nieszło to daj znać na e-mail.

Import POI z Google Earth - pomyślimy, pomyślimy....

*

Offline n4p1

  • 11
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 17, 2008, 16:04:28 »
Z ikonami juz jakos sobie poradzilem :). Odkrylem zakladke "Subskrypcje" w miplo.pl.
Wracajac do google earth, mozna by pojsc krok dalej i zrobic eksport punktow do google earth oraz dodac przycisk w zakladce POI o nazwie "Pokaz punkt na Google Earth".

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 29, 2008, 01:17:25 »
Wracajac do google earth, mozna by pojsc krok dalej i zrobic eksport punktow do google earth oraz dodac przycisk w zakladce POI o nazwie "Pokaz punkt na Google Earth".

Oderwałem się od pracy nad wersją 2.0 i obecnie testuję "Pokaz punkt na Google Earth". Ofkoz, aby to zadziałało należy mieć zainstalowany Google Earth na PC !

Import zrobi się także.
Czy możecie zasyłać przykładowe pliki KML (format POI dla Google Earth) z punktami na moją skrzynkę pajero_pn[at]o2.pl

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2008, 21:09:11 »
Bardzo przydatne narzędzie - szczególnie po usprawnieniu opcji usuwania dubli.

Brak mi jeszcze do szczęścia jeszcze jednej opcji - możliwości łączenia różnych kategorii ze sobą, np: FotRadPrzenośne i FotRadPrzenosne. Wskazują one na taką samą grupę jednak są traktowane oddzielnie - trzeba powtarzać ikony i ewentualnie komunikaty głosowe.
Nie jest to być może specjalnie kłopotliwe (mam na myśli posiadanie dwóch nazw dla tej samej kategorii) ale mnie trochę drażni.

Może jeszcze jedna uwaga - komentarze dla POI potrafią złośliwie zasłonić sporą część mapy - dopóki nie ma możliwości ich prezentacji w sposób nie przykrywający dróg (a może się da a ja niestety tej opcji jeszcze nie odkryłem) to chciałbym te komentarze hurtem usunąć.

Dzięki za czas poświęcony na usprawnie programu.
Pozdrawiam
Boguś

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2008, 22:21:25 »
.....możliwości łączenia różnych kategorii ze sobą, np: FotRadPrzenośne i FotRadPrzenosne.....
1. zaznaczyć kategorie "FotRadPrzenosne" ptaszkiem (ZGODNE z filtrem - Wg kolumny/Kategoria:"FotRadPrzenosne")
2. dwuklik na dowolnym wpisie
3. w pole kategorii wpisać "FotRadPrzenośne" :)
4. OK

....to chciałbym te komentarze hurtem usunąć.....
1. zaznaczyć wszystko
2. dwuklik na dowolnym wpisie
3. w polu komentarze wcisnąć spacje (takie oszustwo   :mrgreen: - wszędzie w komentarzach będzie sobie spacja)
4. OK


Pytanie od innego usera: ".....brakuje mi możliwości zaznaczania punktów tak jak jest to w Windows: klikam i później wybieram zakres z klawiszem "shift" lub "ctrl", a następnie wybrania "zaznacz podświetlone", by np. usunąć niechcianą kategorię nie przełączając się ciągle do filtrów".....
1. wcisnąć i trzymać Shift
2. zaznaczyć pierwszy poi
3. zaznaczyć ostatni poi
4. puścić shift
Wszystkie pomiędzy pierwszym i ostatnim zostaną zaznaczone/odznaczone.
Zaznaczone/odznaczone ? To zależy jaki stan "ptaszka" ustawił się na pierwszym POI po kliknieciu w niego....  :O

« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2008, 22:25:12 wysłana przez pajero »

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 04, 2008, 23:04:04 »
Wszystko działa tak jak opisujesz - droga może nieco okrężna ale skuteczna.

Jesteś WIELKI

Dzięki

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 04, 2008, 23:19:19 »
No wszystko fajnie a czy ta wersja chodzi już prawidłowo z Vistą ?

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 05, 2008, 09:47:50 »
Porządkowanie kategorii - zgodnie z moimi upodobaniami (np. Stacje paliw - BP, Stacje paliw - Orlen, ... w miejsce porozrzucanych po całej liście: BP, stacje paliw czy Orlen, Stacje paliw) działa poprawnie zgodnie z powyższym opisem, niestety z tej możliwości skorzystać nie mogę bo synchronizując POI z Miplo przywracam stary porządek - i całą procedura musiałbym powtórzyć od początku. Na to jestem zbyt leniwy - już prędzej zaakceptuję istniejące propozycje, choć wcale nie podoba mi się brak uporządkowania, który wnoszą.

Radą byłaby lista własnych kategorii, której UAMEdytor by używał dla opracowania indywidualnej listy użytkownika. Czyli program miałby wykonywać proces tłumaczenia z kategorii dostępnej w Miplo (np. "BP, stacje paliw") na wprowadzającą uporządkowanie - moją własną (np. "Stacje paliw, BP").

Fajnie byłoby mieć również opcję pozwalającą na podział jednego pliku POI na części, każda zawierająca tylko jedną kategorię. Zaimportowałem dzisiaj wszystkie POI z Miplo - było tego ponad 16 MB danych. Nie wiem czy Automapa jest w stanie taki plik obsłużyć, ale na pewno wydolność systemu znacznie spadnie. Chciałbym mieć w systemie Automapy wszystkie POI (bo nie wiem kiedy przyjdzie mi skorzystać z jakiejś apteki, pogotowia czy warsztatu samochodowego) ale nie chciałbym aby szybkość pracy Automapy spadła czy aby widok dróg co chwilę był przesłaniany informacjami, które w danym czasie mi są niepotrzebne. Radą wydaje mi się posiadanie szergu plików, każdy zawierający określoną kategorię POI, który w razie potrzeby mógłbym indywidualnie otworzyć czy zaimportować. Wiem, że UAMEdytor pozwala mi takie pliki opracować (definicja filtru, zapisz widoczne i usuń filtr, następnie powtórka tego wiele razy). Łatwa w realizacji wydaje mi się opcja eksportu fragmentów dużego pliku POI w wybranym folderze (np. "2008_05_05") z nazwą automatycznie pochodzącą od nazwy kategorii (każdorazowe pytanie użytkownika o nazwę czy miejsce zapisu byłoby bardzo upierdliwe).

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 05, 2008, 22:03:13 »
......Czyli program miałby wykonywać proces tłumaczenia z kategorii dostępnej w Miplo (np. "BP, stacje paliw") na wprowadzającą uporządkowanie - moją własną (np. "Stacje paliw, BP").....

.... Łatwa w realizacji wydaje mi się opcja eksportu fragmentów dużego pliku POI w wybranym folderze (np. "2008_05_05") z nazwą automatycznie pochodzącą od nazwy kategorii (każdorazowe pytanie użytkownika o nazwę czy miejsce zapisu byłoby bardzo upierdliwe).....

Obydwie sugestie są wykonalne. Zastanawia mnie tylko sposób realizacji. Nasuwa się wiersz poleceń w BAT'cie. Zostawiam temat do dyskusji.... jak UAMedytor mógłby być  automatem realizowanych co któryś raz tych samych poleceń?

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 05, 2008, 23:54:44 »
@Pajero

Ty już proponujesz kolejny krok - automatyzacja poleceń. Obawiam się, że jest to zadanie ambitne ale praco- i czasochłonne.
Moje życzenia były mniej skomplikowane - zakładałem, że najprościej zbudować w pliku tekstowym zestaw:
Kategoria 1 MIPLO
Kategoria 1 ver.indyw.

Kategoria 2 MIPLO
Kategoria 2 ver.indyw.

...

Kategoria n MIPLO
Kategoria n ver.indyw.

UAMEdytor czytałby takie pary a następnie przy wczytywaniu POI i po napotkaniu punktu zawierającego kategorię opracowaną w MIPLO ('Kategoria n MIPLO') zastępuje ją odpowiednikiem moim własnym ('Kategoria n ver.indyw.'). I nic więcej.

Jeśli chodzi o drugą sprawę - eksport kategorii tu też nie myślałem o potrzebie użycia skomplikowanego algorytmu. Wskazuję gdzie chcę eksportować (ewentualnie tworzę nowy folder) i następnie program wysyła każdą kategorię w oddzielnym pliku (a właściwie w dwóch plikach: *.poi + *.poipts). Również nie wydaje mi się aby jakakolwiek automatyzacja była tu potrzebna. Tworzenie bardziej zaawansowanego algorytmu dla eksportu nie wydaje mi się konieczne. Po takim eksporcie ręcznie wysyłam pliki do PDA i w razie potrzeby ich używam.

Być może wartby było użyć automatyzacji dla innych zadań - np. dla modyfikacji pola Nazwa gdzie użytkownicy serwisu Miplo raz podają nazwę miejscowości, raz miejscowość + województwo a innym razem miejscowość + dzielnicę. Ale jak to obsłużyć pojęcia nie mam. Na pewno przydałoby się usystematyzowanie tego pola.

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 07, 2008, 22:52:15 »
Ty już proponujesz kolejny krok - automatyzacja poleceń. Obawiam się, że jest to zadanie ambitne ale praco- i czasochłonne.
Moje życzenia były mniej skomplikowane - zakładałem, że najprościej zbudować w pliku tekstowym zestaw:
Kategoria 1 MIPLO
Kategoria 1 ver.indyw.
....
Kategoria n MIPLO
Kategoria n ver.indyw.

UAMEdytor czytałby takie pary a następnie przy wczytywaniu POI i po napotkaniu punktu zawierającego kategorię opracowaną w MIPLO ('Kategoria n MIPLO') zastępuje ją odpowiednikiem moim własnym ('Kategoria n ver.indyw.'). I nic więcej.

Czyli podobnie do funkcji zaimpletowanej już: zmiana nazw wbudowanych kategorii z formatu AM3 do AM4....
To mi "śmierdzi" ustalaniem zasad, a ja wolę zrobić wczytanie pliku poleceń (myślę też o pliku tekstowym) który wykona n-rozkazów..... ale to na przyszłość.

Jeśli chodzi o drugą sprawę - eksport kategorii tu też nie myślałem o potrzebie użycia skomplikowanego algorytmu. Wskazuję gdzie chcę eksportować (ewentualnie tworzę nowy folder) i następnie program wysyła każdą kategorię w oddzielnym pliku (a właściwie w dwóch plikach: *.poi + *.poipts).....
Takie coś to już było dla zapisu *.UAM do *.OV2 w dawnych czasach. Mogę to dodać..... ofkoz zapis do *.POI :)

Być może wart by było użyć automatyzacji dla innych zadań - np. dla modyfikacji pola Nazwa gdzie użytkownicy serwisu Miplo raz podają nazwę miejscowości, raz miejscowość + województwo a innym razem miejscowość + dzielnicę. Ale jak to obsłużyć pojęcia nie mam. Na pewno przydałoby się usystematyzowanie tego pola.
Jak takie coś zrobię to każę sobie płacić za UAMedytor  :D

Inne:
No wszystko fajnie a czy ta wersja chodzi już prawidłowo z Vistą ?

Ja udało się ustalić, rejestracja UAMedytora 1.2.69 pod Vistą niesprawia już problemów. I obym nie musiał znowu się męczyć przez ten cudowny wynalazek MicroS[o=y]ftu.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 29, 2008, 13:41:56 »
Czy będzie łatka do UAMedytora związana z nowym formatem plików POI w AM 5.1 ?

*

Offline kajacek

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MODECOM Freeway MX2 + Automapa Europe 6.8.1
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 29, 2008, 15:18:20 »
Ściągnąłem sobie w niedzielę ze strony Miplo ten programik w wersji 1.2.70 (mam swój Miplokod...), na zakładce POMOC skopiowałem ten ciąg znaków, wkleiłem go do tej ramnki na stronie Miplo; dostałem plik xxxxxx.key - wrzuciłem go do folderu z programem; uruchomiłem i niestety pokazał się komunikat o obcej rejestracji z numerem błędu =25.... :mad:

Czy ktoś może mi powiedzieć, co było źle????

I drugie pytanie: co zawiera w sobie plik xxxx.key??? Jakieś dane dotyczące np. konta Miplo albo licencji AM???

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 29, 2008, 19:24:14 »
Jestem na bieżąco z wiadomościami nt. AM 5.1

Z edytorem to gorzej. Praktycznie ostatnio nie ma mnie na tyle długo w domu, abym mógł się zająć swoim hobby. Ale to poprawi się w moje wakacje. Więc, proszę o cierpliwość - łatka będzie....

Co do błędu #25 - prześlij mi swoje 4 linie to spróbuję pomóc....
W nich znajdują unikatowe dane dot. Twojego OS. To uniemożliwia uruchomienie licencji na innym kompie....

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką (program, który może być tą łatką)
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:05:42 »
Znalazłem program, który realizuje wszystkie moje życzenia.
Czyta on pliki POI - eksportuje do małych, oddzielnych zbiorów, pozwala zmienić nazwy kategorii i je połączyć.
KonwersjaAM_002.rar.

Wydaje się, że program stanowi doskonałe uzupełnienie narzędzia "UAMEdytor POI".

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2008, 21:27:20 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką (program, który może być tą łatką)
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 17, 2008, 19:11:11 »
Znalazłem program, który realizuje wszystkie moje życzenia.
Czyta on pliki POI - eksportuje do małych, oddzielnych zbiorów, pozwala zmienić nazwy kategorii i je połączyć.
KonwersjaAM_002.rar.

Wydaje się, że program stanowi doskonałe uzupełnienie narzędzia "UAMEdytor POI".



Jest już nowsza poprawiona wersja tego programu.
KonwersjaAM_004b

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:55:44 »
Jeszcze pare wersji i nie będą musiał dodawać do UAMedytora obsługi AM 5.1  :ohreally:
A moje wakacje wciąż mi firma odsuwa.... to i kodować ni jak.

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 02, 2008, 00:20:34 »
gdyby jeszcze UAMEdytor zechciał dokonywać konwersji Poi na uam .....  rzecz przydatna , poniewaz z uam-em mozna zrobic wszystko : przekonwertować na TT , iGO itp...

Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 06, 2008, 08:29:54 »
@chrobot
To o czym mówisz udostępnia program Konwersja_AM o którym wyżej pisałem.
Przeczytaj sobie opis z instrukcji, która do tego pliku jest załączona.

Tak przy okazji - najnowsza wersja (z konwersją POI Automapy na CSV Garmina) tutaj:
http://rapidshare.com/files/142908122/KonwersjaAM_006a_Instr.rar

*

Offline hmm

  • **
  • 181
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:30:49 »
Czy UAM edytor ma mozliwośc konwersji plików Igo8 na pliki czytane przez AM EU 5,1,1

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 15, 2008, 18:23:04 »
Będzie miał. Na tą chwilę należy przekonwertować pliki iGo na inny format znany UAMedytorowi...

*

Offline hmm

  • **
  • 181
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 16, 2008, 06:56:20 »
AM ma "żadne" POI EU , w iGO jest całkiem nieźle . Masz może linka do takiego edytora ?

*

Offline UPX

  • 28
  • Sprzęt: ASUS A639 / WM6
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 16, 2008, 15:59:01 »
Cytuj
Będzie miał. Na tą chwilę należy przekonwertować pliki iGo na inny format znany UAMedytorowi...

Ciekawe podejście jak Kalemu ukraść krowę to żle ( POI z AM 5), ale jak Kali ukradnie ( POI z iGO8) to jest OK
i nie ma krzyku moda że to nielegalne.
To może jeszcze tak konwersja z GPmapa bo tam są b.dobre zweryfikowane POI ( ok 140 tys) na PL
i bezpośrednia konwersja POI z AM 5 do TT
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 16:08:59 wysłana przez UPX »

*

Offline hmm

  • **
  • 181
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 16, 2008, 16:19:09 »
Mam legalną AM i iGo , wiec gdzie tu jest kradzież i co komu chcę ukraść ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 16:22:30 wysłana przez hmm »

*

Offline UPX

  • 28
  • Sprzęt: ASUS A639 / WM6
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 16, 2008, 16:49:35 »
Cytuj
Mam legalną AM i iGo , wiec gdzie tu jest kradzież i co komu chcę ukraść ?
To przekopiuj bezpośrednio POI z iGO do AM 5 -  to będzie legalne i zobacz czy te POIz iGO działają w AM
i poczytaj licencję do obu programów może załapiesz o co chodzi.

Nie chodzi mi o samą konwersję tylko o pewną obłudę panującą na forum na temat wykorzystywania warezów ale tylko w stosunku do AM
i "ściganie" ludzi którzy mają niesłuszną wersję AM ( oczywiście tą najnowszą )




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 17:01:25 wysłana przez UPX »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 16, 2008, 17:14:44 »
Cytat: UPX
To może jeszcze tak konwersja z GPmapa bo tam są b.dobre zweryfikowane POI ( ok 140 tys) na PL

Chyba sobie kpisz w żywe oczy ... albo pracujesz w Imagisie  :mrgreen:
Jakość POI z GPMapy doskonale charakteyzuje fragment jednego z wątków na forum Garniaka:

Cytat: wojtek
Cytat: Artur
Cytat: frasun
Tylko proszę zwracajcie uwagę na przesunięcia POI. Nie wszystkie złe punkty to jakieś nie istniej POI.
Często problem polega na przesunięciu o dobre kilkadziesiąt lub nawet 100 metrów lokalizacji
To zupełnie inna sprawa. I wiem skąd się bierze. Z wrzucania poi z baz danych typu PF bez weryfikacji
i umiejscowienia na mapie według adresu co czasem ma się nijak do rzeczywistego położenia...
to o czym ja pisałem to np. kino, które nie istnieje od 10 lat - takich kwiatków jest mnóstwo.
Cytat: beetle-m
Sugeruję założyć oddzielny wątek dotyczący błędów POI w GPMapie....
Mariusz bądź realistą :!:
Jeśli w mojej dzielnicy w Poznaniu ponad 60% POI albo nie istnieje albo ma baaaardzo duży
błąd lokalizacyjny,
który utrudnia dotrarcie, to chcąc zgłosić poznańskie błędy potrzebuję
MINIMUM kilkanaście kartek papieru na miasto Poznań :twisted:  :twisted:
Na ten temat potrzebne by było zupełnie nowe forum :lol:  :lol:

/ podkreślenia moje, cytaty pochodzą z tego wątku: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=3135 /
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 16, 2008, 17:55:52 »
Nie chodzi mi o samą konwersję tylko o pewną obłudę panującą na forum na temat wykorzystywania warezów ale tylko w stosunku do AM i "ściganie" ludzi którzy mają niesłuszną wersję AM ( oczywiście tą najnowszą )

Przejrzyj sobie dział Forum "Zgłaszane posty". Ile jest tam zgłoszeń linku do warezu z AM, a ile do warezu z TomTomem czy iGo? Zgłoszeń dokonują w większości te same osoby, bez względu na markę spiraconego softu. Czynią to z powodu awersji do piractwa, a nie z miłości do AutoMapy.

Wiele rzeczy Ci się tutaj wydaje, podczas gdy rzeczywistość jest nieco inna.
Poza tym, mylisz POIs zawarte fabrycznie w sofcie navi z dodawanymi przez użytkowników.

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:07:48 »
Dokładnie. Zawarte w sofcie POI są chronione (c) programu. Ale i POI "prywatne" mogą zawierać klauzulę wstawiania tylko do wybranych mirrorów czy www. Jednak cała reszta (czyli większość) może być używana na dowolnej nawigacji. Inna sprawa czy i kto sprzyja (lub chce ograniczyć) migracji POI do konkurencyjnych systemów. Ja staram się promować AM i nie ukrywam tego.

PS. wracam "z niebytulandii" do kodowania UAMedytora.... czyli za n-czasu uaktualnienie  :)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:20:38 »
PS. wracam "z niebytulandii" do kodowania UAMedytora.... czyli za n-czasu uaktualnienie  :)

A jak tam Pajerzątko i Pani Pajerowa?  :ok: Pozwolą popracować?  :wink:

*

Offline pajero

  • **
  • 144
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Holux GPSmile60
Odp: UAMEdytor POI 1.2.70 z małą łatką
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:37:02 »
Pajerzątko ma 6 miecholi i już lepiej śpi (budzi się tylko 4-5 razy w nocy :E ).
Lepsza część famili Pajero jest wysoce wyrozumiałą kobitką. I jak tu nie kochać te baby  :proud:

Tak więc, zasysam AM 5.1.1 i sprawdzam co się zmieniło na lepszogorsze.
Zrobione:
- mapa EU
- maksymalizacja okna
Plany:
- wskazywanie POI w Google Earth
- wczytywanie POI w formacie KML (jak z Miplo)
- przegrupowywanie kategorii różnie nazwanych na jednoznaczne....
- filtr: Kraje wybrane na mapie

sugestie?