PocketPC + GPS w moim samochodzie

  • 181 Odpowiedzi
  • 90880 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« dnia: Czerwiec 23, 2003, 19:25:59 »
Proponuję nowy wątek "fotograficzny" (zdjęcia 512x384): Jak mamy poinstalowane nasze cacka z GPS w samochodach... Moze kogoś to natchnie do własnej instalacji, o ile jeszcze takowej nie ma... ;)

AKTUALIZACJA:
Od założenia tego wątku zmieniłem już: PDA, telefon, a nawet samochód!
Oto mój aktualny zestaw, czyli iPAQ hx4700 w uchwycie Brodit w Nissanie Almerze (2004), obok Nokia 6600. Na zdjęciach nie widać GPS Emtac, który jest schowany w schowku (komunikacja via Bluetooth) i tam doskonale działa (bez anteny zewnętrznej):


To na prawdę jedyne miejsce na zainstalowanie telefonu i PDA bez ProClip'ów - nota bene nigdzie nie mogłem ich dostać do tego modelu samochodu.


Telefon, komputer i PDA tworzą nawet jednolitą "konsolę wyświetlaczy"... ;) Zdecydowałem się jednak na telefon po lewej stronie - częściej jeżdżę z samym telefonem, no i przy nim więcej manipuluję podczas jazdy, mimo zestawu HF Bluetooth.


Oryginalny uchwyt Nokia - zamocowany za pomocą 4 wkrętów.


"Jedynie słuszny" uchwyt Brodit - wersja "aktywna", z wbudowaną ładowartką. Działa jak swoista stacja dokująca w samochodzie - po włożeniu iPAQa w uchwyt - automatycznie rozpoczyna się ładowanie. Zamocowany za pomocą 4 wkrętów, które były dołączone do kompletu.


Ładowarka będąca w zestawie z uchwytem Brodit - podłączona do gniazda zapalniczki.

A to mój poprzedni zestaw, który pokazałem przy zakładaniu wątku, tj.: iPAQ 3870 z GPS EMTAC Bluetooth oraz oczywiście z Automapą zainstalowane w starszym Nissanie Almerze (2001):


*

Offline skibi

  • **
  • 136
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2003, 21:39:04 »
Nie dysponuję takim zdjęciem w tej chwili.Chciałem jednak nadmienić,że podobny uchwyt do Twojego wymagał w moim przypadku modyfikacji.(również był do palm)
Miałem ciągle wrażenie,że ipaq się obsuwa z bocznych zacisków.
Odpuściłem sobie oryginalne etui,wywaliłem szybkę i przykleiłem do uchwytu.Wcześniej odkręciłem z niego boczne zaciski ze sprężynami.
Teraz jest miodzio.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2003, 07:59:38 »
A zauwazyliście, że mam podłączoną do iPAQa ładowarkę samochodową? Ten kabel na tyle obciąża i dociska iPAQa, że nic się nie zsuwa, ale faktycznie - jest to uchwyt od Palma bo ten od iPAQa miał na górze zaciski, którym przeszkadzał guzik uruchamiający dyktafon...

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2003, 10:01:34 »
Koledzy jako doświadczeni użytkownicy niech się podzielą swą wiedżą.
Jak rozwiązać problem komunikatów głosowych z Automapy aby było je słychać w czasie jazdy, nie mówiąć o słuchaniu radia. Jakiś mozliwości wykożystania zestawy głośnomówiącego z GSM.
A może po prostu wyłączyć komunikaty głosowe (czasami nieco irytujące typu lekki skret w lewo gdy zakret na 120 stopni).

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2003, 10:48:39 »
Dając odpowiednią głośność w iPAQu i słuchając radia - doskonale słyszę komunikaty głosowe. Druga opcja - podłączam wyjście słuchawkowe z iPAQa do wejścia AUX radia i odpalam jeszcze w tle na iPAQu programik do odtwarzania mp3 (osobiście używam WithMP3). Gra muzyka i słychać komunikaty głosowe przez instalację samochodową audio :)

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2003, 10:49:46 »
Ja mam caly czas problemy z trzymadlem, nabylem niby dedykowana bezinwazyjna blache do mojego auta ale po zainstalowaniu nie dziala mi radio (tak sie zaparla o plastiki ze przesunela przedni panel radia)
jak to rozwiaze to tez sie pochwale zdjeciem
(a przyssawa odpada w moim aucie)

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2003, 15:11:19 »
A u mnie nie odpada - może dlatego, że zawsze staram się mieć czystą szybę (również od środka!) oraz przyssawkę? I pewnie dlatego, że zakładam uchwyt tylko wtedy kiedy chcę z niego skorzystać - nie wystawiam go bez potrzeby na upalne słońce i wysokie temperatury...

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:13:51 »
A jakiego masz GPSa i gdzie on jest? Mój EMTAC jest schowany w tym schowku bezpośrednio pod iPAQiem... :)

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2003, 11:48:47 »
Moj Socket/Emtac BT lezy  za kopulka z predkosciomierzem mam tam taka polke, plaska zupelnie i nawet niezle sie trzyma, w nastepnej wersji bede mial tam rzep cobym mi nie latal jak baaaardzo ostre zakrety biore

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2003, 09:09:43 »
Myślę iż warto otworzyć po za tematami "Środowiska" sąsiadów.
Czasami wypada omówić z sąsiadem szczegóły i dobrze mieć kogoś w pobliżu dla konsultacji.
Pozdrawiam.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2003, 13:42:49 »
Czy macie Wasze Emtaki zasilone z zapalniczki? Na zdjęciu widzę że palmy są podłączone do gniazda zpalniczki. A Emtaki? Jak nie, to ile one wytrzymują bez zasilania?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2003, 15:05:48 »
6 godzin ciągłej jazdy spoko. A jak potrzeba więcej to zaden problem z podłączeniem do zapalniczki.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2003, 11:39:12 »
Pytanie do Cata: powiedzmy że Emtac "czuwa" sobie spokojnie dzień i noc (zasilony z zapalniczki) w jakimś schowku w samochodzie. W Twoim iPAQu jest również odpalony (na stałę) bloototh. Wchodzisz do auta, wstawiasz go do stojaka (powiedzmy, również zasilonego). Co musisz następnie zrobić (oprócz odpalenia Automapy) aby te dwa urządzenia się wzajemnie "zobaczyły" i zaczęły współpracować, i jeszcze ewentualnie- ile czasu to zajmuje?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2003, 13:04:12 »
Prponowane rozwiązanie ma sens wyłącznie w sytuacji, kiedy samochód jest parkowany "pod gołym niebem" bo jeśli w garażu to nie ma to sensu, ale to oczywiste...
A jeśli chodzi o te dodatkowe czynności to nie muszę robić NIC.
Włączam iPAQa, wczytuję Automapę, odpalam ewentualnie "Włącz GPS" (jeśli nie jest ustawiony by się włączał domyślnie po uruchomieniu Automapy) i... jazda! Jedyna istotna kwestia to to by znaleść się w zasięgu GPSa PRZED uruchomieniem Automapy.

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2003, 17:50:12 »
Mnie nurtował problem zimnego startu GPS. Te czekanie aż GPS "załapie" po włączeniu zasilania, bo w czasie ruchu GPS potwornie długo się loguje (Zasilanie od razu przerobiłem, aby nie korzystać z zapalniczki, bo nie lubię wiszących kabli).
 Jedyne to, co wymyśliłem to podłączenie zasilania GPS i Pocketa do auto-alarmu. Wchodząc do samochodu każdy z nas rozbraja alarm. W trakcie rozbrajania auto-alarm wysyła impuls. Ten impuls włącza zasilanie Pocketa i GPS po przez bistabilny przekaźnik (należy podobno dodać 2 diody 1AMP pomiędzy auto-alarmem a przekaźnikiem, aby auto-alarm nie dostał czkawki)
Sadzę, że te parę chwil zanim ruszę samochodem wystarczy na zimny start GPS.
To samo po jeździe. Włączenie auto-alarmu spowoduje rozłączenie obwodu zasilania GPS - Pocketa i nie będzie problemu z rozładowanym akumulatorem w czasie dłuższego postoju.
Jak ktoś ma inne ciekawe propozycje to czekam na opis.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 01, 2003, 10:09:25 »
Przeprowadziłem ostatnio dwie zmiany w zamontowaniu iPAQa w swoim Nissanie Almerze:



Zmuszony zostałem zdjąć go z szyby i przyssać do półki koło lewarka skrzyni biegów. Związane to było z przegrzewaniem się iPAQa na słońcu. Po przegrzaniu potrafił dość często i niespodziewanie się zawieszać. Druga zmiana to... gumka recepturka, która zapobiega wypadaniu iPAQa z mocowania w sytuacji zbyt ostrego ruszania lub zakrętów... ;)
Aha, zwróćcie jeszcze uwagę na biały kabelek łączący iPAQa z radiem samochodowym - to radykalnie rozwiązuje problem słabo słyszalnych komunikatów podczas nawigacji na tle słuchanej muzyki mp3, oczywiście również z PocketPC :)

[Dodano: 2003-09-07 17:43:01]
W końcu wkurzyłem się na konieczność stosowania gumek w celu wyeliminowania wypadania iPAQa ze stajaka samochodowego i... wykonałem sam wersję doskonałą - polecam kazdemu! ;)



Nóżka z przyssawką - od stojaka zakupionego w sklepie i używanego do tej pory, a mocowanie - od oryginalnego futerału od iPAQa, kupowanego w zestawie, po zdjęciu przezroczystej osłony. Oba te elementy zostały sklejone Cyjanopanem po spiłowaniu plastikowych zaczepów...

Nareszcie po włożeniu i zatrzaśnięciu iPAQa trzyma się on pewnie dzięki obejmom z oryginalnego futerału.

*

Offline skibi

  • **
  • 136
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2003, 22:13:13 »
Cieszę się również z Twojej wersji doskonałej.Nie czytasz jednak dokładnie swojego wątku.Pisałem o tej przeróbce 23.06.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2003, 08:01:28 »
Czytam, czytam... Nie ukrywam, że Twój pomysł mnie zainspirował do tej przeróbki... Jednak zwróć uwagę na to, że moja wersja znacząco różni się od Twojej! Ty przykleiłeś to do podstawy usuwając jedynie boczne zaciski. Ja poszedłem dalej i usunąłem całą zdejmowaną podstawę, spiłowałem wystające zatrzaski i przykleiłem do oryginalnego etui po usunięciu szybki. :)

*

Offline skibi

  • **
  • 136
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2003, 11:07:34 »
Przyznaję, że Twój uchwyt jest bardziej elegancki i wygląda lekko. Jest idealny. Jednak wg mnie  najbardziej istotnym elementem jest wykorzystane oryginalne etui od iPAQa, niezależnie jak zostało zamocowane do stojaka.
Dlatego sądziłem, że umknął Tobie wcześniejszy post, ponieważ przynajmniej ja nie akcentowałbym tak bardzo pomysłu.


*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2003, 08:45:31 »
...Ale najważniejsze, że w praktyce ten (twój czy mój - może nasz) wynalazek sprawuje się idealnie! Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł seryjnej produkcji takich uchwytów bo to co jest dostępne w sklepach - nadaje się wyłącznie do... takiej przeróbki :)

[Dodano: 2003-09-23 08:53:56]
Hehe, qmpel poprosił mnie by i jemu zrobić takie coś... Może jakiś punkt usługowy przystosowywania półproduktów do poprawnego działania otworzę? ;)

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2003, 12:34:52 »
No właśnie... Ja zmieniłem radio z tego powodu :) Nawigacja przy muzyce przez głośniki samochodowe to jest to!

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2004, 14:41:24 »
No to teraz ja się pochwalę :)
Montujecie swoje pockety praktycznie poza bezpiecznym zasięgiem wzroku, czyli aby popatrzeć na mapkę trzeba rzucić oczkiem gdzieś na boczek albo jeszcze lepiej - wbić wzrok w podłogę. Ja swoją Kaśkę (a właściwie docka do niej) zamontowałem tak, że praktycznie mam ją prawie zawsze przed oczami, słoneczko ani jej nie nagrzewa ani nie prześwietla. Może jeden minus, że mocowanie ciutkę destrukcyjne bo na wkręty, a że samochód roboczy i swój wiek ma to mi i nie szkoda...
[pic=http://guru.strefa.pl/gps/deska.jpg]
Za to mocowanie pewnie się trzyma, a że uchwyt jest pewny (casio dobrze to obmyśliło) to i mocowanie i zdejmowanie można robić jedną rączką a pocket trzyma się solidnie.
[pic=http://guru.strefa.pl/gps/podstawka.jpg]
Co prawda Kaśka zasłania mi wskaźnik poziomu paliwa ale... i tak silniczek zasilam gazem, a więc odpowiednie miejsce dla nawigacji satelitarnej zostało znalezione.
[pic=http://guru.strefa.pl/gps/kaska1.jpg]

[Dodano: 2004-04-08 14:44:27]
ps. zdjątka takie sobie, ale aktrat słoneczko zaświeciło z przeciwka i aparacik taki sobie :(
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2004, 13:41:41 »
Witam serdecznie,

Mam pytanie.. Na ile sensowne jest montowanie Ipaqa w miejscu mniej dostępnym wzrokowo?? Chyba nawigacja na ekranie jest też konieczna ?! Chyba że nawigacja głosowa jest bardzo dobrze rozwinięta...

Zadaję to pytanie bo jestem jeszcze przed kupnem całego sprzętu tzn anteny i map gdyż czekam na okręg Śląska, a rozważam zakup konsoli do Megane motowanej obok schowka, jako podstawe do montażu reszty. Ja na razie korzystam tez z JVC 909 do której podlączałem już ipaqa - myślę, że to się przyda do nawigacji głosowej

Pozdrawiam wszystkich clubowiczów

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2004, 09:27:53 »
Jak będziesz miał komplecik (czyli GPS + mapki) to przed montażem sprawdź na żywo jaka jest różnica samego prowadzenia głosowego a możliwości weryfikacji trasy online ;) i korzystania ze wszystkich dodatkowo wyświetlanych informacji na ekranie pocketa.

Zgodnie ze starym przysłowiem - jeden obraz wart jest tysiąca słów. Tym bardziej, że czasami automapa nie zawsze optymalnie potrafi wyznaczyć trasę - nagle po skręcie w lewo może się okazać, że stoi tam znak "zakaz wjazdu"... i wtedy zerknięcie okiem na mapę wyjaśnić może niemal wszystko...

Bardzo pomocne są również informacje, które na bieżąco pokazują się na ekranie pocketa podczas nawigacji. Nazwa ulicy (lub nr drogi) po której się jedzie, szybkość poruszania się (do weryfikacji prędościomierza ;) ), orientacyjny czas i godzina przybycia do celu, poziom sygnału gps, a nade wszystko odległości do kolejnego manewru i sposób jego realizacji. Dość często okazuje się że komunikat głosowy każe nam jechać "na rondzie prosto" a tak na prawdę jest to pierwszy wyjazd z ronda (czasami program "zapomni" o numeracji wyjazdów) a dla mnie prosto to byłby drugi wyjazd i grzecznie słuchając mógłbym minąć właściwą drogę...

Ponadto wszystkie manipulacje w czasie jazdy (hymm... dość niebezpieczne, ale czasami konieczne...) razczej mogą być wykonane tylko, gdy PDA jest w zasięgu naszej ręki...
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2004, 16:15:09 »
Dzieki za podpowiedz wobec tego czas juz chyba tylko poszukac dobrego GPS bluetooth, (ale to pytanie zadam w innym pod innym tytulem), potem sprawdzic  , a dopiero potem demolowac samochod malymi wkretami w celu poszukania najlepszego miejsca

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2004, 11:33:23 »
wtruchano:
Masz rację. Ja jednak nie mam możliwości montażu swojego IPAQa "pod ręką". Skupiam się więc na nawigacji głosowej, a czasem konieczne krótkie zerknięcia na mapę (koło skrzyni biegów) trwają na tyle krótko, że nie przeszkadza to w bezpiecznej jeździe. Co innego "manipulacje" - wtedy stanowczo się zatrzymuję, choć bywało, że i w trakcie jazdy trzeba było coś "pogmerać"... ;)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2004, 18:43:38 »
Pokażę mój wynalazek.

iPAQa 3970 kupiłem z drugiej ręki, razem z myszką GPS HiComa i pokazanym na zdjęciach patentem. Pochodzi on z plecków plastikowego etui, w które wsuwa się (z zatrzaskiem) iPAQa. Do tylnej ścianki była początkowo przyklejona jedna para skrzydełek do mocowania w kratce nawiewu, teraz są dwie pary. Skrzydełka zostały wzięte (oderwane) z aromatyzerów samochodowych. Jedna para nie zdawała egzaminu, ponieważ iPAQ jest dość ciężki i kołysząc się wahadłowo na nierównościach drogi permanentnie powodował odrywanie skrzydełek od plecków.

Plecki umożliwiają podłączenie do iPAQa wtyczki GPS/zasilanie (widać ją na zdjęciach wetkniętą z drugiego końca do gniazda zapalniczki).

Generalnie - iPAQ nie wypada z etui, cała konstrukcja jest stabilna, widoczność ekranu przyzwoita, słyszalność komunikatów wystarczająca, no i działa....

A tak to wygląda (samochód - Opel Frontera):




Pierwszy raz załączam zdjęcia, mam nadzieję, że się pokażą :)

[Dodano: 2004-04-15 18:50:53]
I jeszcze jedno - myszka została przytwierdzona do przedniej szyby przy pomocy przyssawek służących do mocowania antyradaru. Bez mocowania hula po całym kokpicie (właściwie - od razu spada).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2007, 18:25:49 wysłana przez Moi »

PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2004, 20:04:56 »
Panowie wszystko pięknie wygląda ale chyba wszystkich męczy jedno. KABLE. Z tego też powodu chciałbym zainwestować w moduł BT, a i też z tego powodu zastanawiam się nad ewentualnym montażem konsoli do Reanult ze strony Bajtel... do tego potem jakiś uchwyt. Ciekawą propozycją jest chyba Bardit?(może literowo coś przekręciłem) Tyle że cena odstraszająca, tym bardziej nie wiem czy zmieściłby mi się ipaq ze Silver Slider II do uchwytu na ipaqa bez plecków.
Cóż Konsola z ipaqiem na wysokości radia (krótki kabelek to naw głosowej) + ładny uchwyt + mała odległość do zapalniczki (zasilanie) + np. Fortuna Clip-On w schowku. Może by to ciekawie wyglądało. Tyle, że jeszcze zasilanie do Fortuny lub czegoś innego.... Po prostu przeraża mnie myśl o kablach.... Co Państwo na to :) ??

Pytanie do Cat^:
Powiedz jak sprawuje się Tobie Emtac. Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która zakupiła owy w tym czasie wynalazek. Czy miałeś możliwość porównania z Fortuna??

*

Offline FalconPDA

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pda.pl
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2004, 20:20:45 »
Rozwiązanie Sherloka jest niestety obciążone poważną wadą w postaci konieczności odrywania nie tylko wzroku od droggie, ale odwracania głowy... Jak na moje zbyt niebezpieczne. Jutro zrobie zdjecie mojego roziwazani ktorego koszt calkowity byl niewielki, ale o tym razem z fotkami jutro.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
PocketPC + GPS w moim samochodzie
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2004, 20:21:20 »
Co tam chcesz od kabli! I tak zasilanie pocketa być musi - to nie ulega chyba wątpliwości. A że GPS na kabelku to, wierz mi, naprawdę żaden problem i kłopot. A dodatkowo nie wymaga cyklicznego doładowywania akumulatorka gps's bezprzewodowego. Wiem, wiem - ten akumulatorek wystarcza na jakieś 8 godzin, ale fakt jest faktem, że doładowywać i tak trzeba...

Druga sprawa, to cena. Lekko licząc różnica pomiędzy przewodowym a bezprzewodowym jest raczej niebagatelna - czyli co najmniej razy 2. Rozumiem, jeśli chciałbym gdzieś się wałęsać z pocketem po górach i bezdrożach, ale wtedy najprawdopodobniej sprawiłbym sobie i tak jakiegoś Garmina Vistę (koniecznie z kompasem i sensorem barometrycznym), bo pocket w tym przypadku nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.
Czy warto przepłacać? W moim przypadku odpowiedź brzmiała - nie. A w Twoim?

[Dodano: 2004-04-15 20:59:06]
A jeszcze nieco czytelniejsze zdjątka z dzisiejszego wieczora:
1. Widok od strony kierowcy:
[pic=http://guru.strefa.pl/gps/konsola1.jpg]

2. Widok od strony pasażera:
[pic=http://guru.strefa.pl/gps/konsola2.jpg]

No i jak? Chyba lepiej niż patrzyć w podłogę, albo w oczy pasażerce (no, wolę za kolanko potrzymać, też przyjemnie za to bezpieczniej)?
A dock do Casio Casssiopei jest naprawdę solidny. Trzy punkty mocowania pocketa sprawiają, że mogę jeździć po wybojach i prędzej głową w sufit walnę niż Kaśka z docka wyskoczy (no, przesadziłem - przy takich wybojach to nawet cud nie pomoże - każdy pokeciak wyskoczy z uchwytu...)

A sprawa kabli...
Pod tablicą mam dodatkowo wyprowadzone podwójne gniazdo zasilania i do niego podłączony PDA z GPS (jeden kabelek) a do drugiego gniazdka zestaw głośnomówiący do PDA (drugi kabelek). Kabelki ładnie złączone, niemalże ich nie widać a już na pewno zdecydowanie mi nie przeszkadzają - przynajmniej mocowane w ten właśnie sposób. Zostało mi jeszcze przeprowadzenie kabla od GPS'u poprzez otwory nawiewne przy szybie przedniej samochodu i sprawa kabli będzie definitnie rozwiązana. A ile kasy zaoszczędzone :))

ps. A jak się patrzę na zdjęcie, to się zastanawiam, czy Kaśki nie przemalować na stylowy kolor black :)) - muszę jeszcze chwilę pomyśleć, na pewno bedzie kolorem do wnętrza samochodu pasować :))
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/