Wyłączenie ładowania podczas synchronizacji USB I-Mate PDA N

  • 3 Odpowiedzi
  • 937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

grnt

Witam

Chciałbym wyłączyć ładowanie PDA N podczas synchronizacji tego pocketa z PC z użyciem kabla USB.

Znalazłem taką pozycję w rejestrze:
\HKCU\ControlPanel\Power\USB_Charge wartość jest ustawiona na 3. Zastanawiam się czy dotyczy to mojego pytania i na ile ewentualnie ustawić.

W HTC Wizard, zgodnie z opisem na tym forum, klucz nazywał się zupełnie inaczej, wartość przestawiało się z 1 na 0. Teraz mam wątpliwości i nie wiem czy próbować.

Może ktoś z Was zajmował już się tym problemem w PDA N?

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Wyłączenie ładowania podczas synchronizacji USB I-Mate PDA N
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2006, 15:00:53 »
W rejestrze sie nie grzebalem, ale mozesz sprobowac zmienic te wartosc na 0. Jesli nie pomoze to w najgorszym wypadku hard reset. Ogolnie PDA-N ma baterie Li-Ion, wiec nie ma tutaj efektu pamieciowego, za to akumulator ma pewna skonczona ilosc ladowan. Chyb acos kolo 1000, wiec takie czeste podladowywanie tez nie jest najlepszym wyjsciem, ale zaleta jest to, ze zawsze masz naladowany i nie padnie Ci przy podlaczeniu do kompa i kombinowaniu jak polaczyc ladowanie z korzystaniem z synchronizacji.

*

grnt

Wyłączenie ładowania podczas synchronizacji USB I-Mate PDA N
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2006, 18:30:33 »
No właśnie, bawiłem się tydzień i zapomniałem o ładowaniu. Teraz już wszystko zainstalowane i niezbyt mile widziany będzie Hard Reset. Gdyby była tam wartość 1 nie zastanawiałoby mnie to, a tak myślę jeszcze dlaczego jest akurat 3.

*

grnt

Wyłączenie ładowania podczas synchronizacji USB I-Mate PDA N
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2006, 22:15:06 »
Sprawdziłem, przy ustawieniu 0, 1, 2 nadal ładuje :(