Wymiana szybki LCD

  • 19 Odpowiedzi
  • 10723 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Wymiana szybki LCD
« dnia: Listopad 23, 2014, 19:14:25 »
Witam uzytkowników S4 i nie tylko. Tak wiec mój S4 zaliczył upadek stało sie, pękła szybka. Chce tez przy okazji wymienić korpus bo przy upadku ucierpiał. Jak wyglada wymiana szybki? Widziałem na YT że można to zrobić nie rozbierając telefonu ale ze chce korpus zmienić to i tak czeka mnie rozbiórka. Myślałem nad tym aby rozebrać go odkleić szybke zamontować do nowego korpusu i na sam koniec przykleić szybke. Hmm..
Czym sie różni szybka na allegro za 20zl od tej za 70? I tu i tu pisze ze orginał. I jak wyglada sprawa z klejem? klei sie szybke czy poprostu zakłada i gotowe??? Robił ktoś juz reanimiacje S4? prosiłbym o jakieś wskazówki ponieważ moja zabawka dużo mnie kosztowała i nie jej poprostu zje...bać.
Nie jestem zadowolony że jest popsuty no ale sie stało i trzbea go naprawić teraz
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2014, 12:13:06 »
Zacznę od różnicy... jakością , za 20zł to kiepskiej jakości podróbka. Nie gwarantuje tutaj ze za 70zł będzie lepsza, ale jeśli dostaniesz zdjęcie plecków z numerem seryjnym można sprawdzić czy oryginał. Nie wiem jak jest w s4, ale u mnie (note3) szybka jest klejona po całej długości klejem uv, jak zobaczyłem demontaż... to stwierdziłem że lepiej to komuś dać i niech się martwią. I miałem racje ! Zobacz temat mój http://pdaclub.pl/forum/serwisowanie/wymiana-'szybki'/. Gdybym to sam zepsuł to z naprawy zrobiło by się koszt fona... jeśli kupisz dawcę, z ładnym korpusem to nie ma sensu odklejać szybki chyba ?
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2014, 21:52:55 »
hmmm.. nie myślałem o dawcy, ale dzięki za pomysł ;) pomyśle, poszukam, moze bedzie coś w fajnej cenie że bedzie sie dało pomyśleć nad tym. Sam sie boje tego zrobić, klej, lampa uv masakra jakaś, ciekawe ile mi zaśpiewają za naprawe. Z moją szybką nie ma źle, ale jak zacznie sie kruszyć i sie uszkodzi wyświetlacz to bedzie jakaś masakra.
Tak myśle ze napisze do kilku gości z allegro o numer seryjny, może jak podadzą to zobaczymy co z tym fantem zrobić. Zależy mi na orginale bo dałem 1400zl za niego i niechce tak poprostu wkładać zamiennika bo nie do końca temu ufam
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2014, 07:11:57 »
Dales 1400 a kombinujesz z częściami za 20zl i  żałujesz 250-300 na naprawę. Za mniej nikt tego profesjonalnie nie b będzie robił.

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2014, 08:33:35 »
No nie ma co, jak będziesz szukał to patrz (gdzieś na allegro widziałem) aby to "maszyna" robiła. Rzuciła mi sie aukcja z wawy bodaj, z automatem używającym widiowej linki. Oczywiście mogę śmiało odradzić Pana z Postu czyli www_GsmPc_pl, unikać jak ognia! Oszust! Dałem łącznie za note 3 (5,7") 350zł, po ciężkich bojach. Więc w S4 uważam że zapłacisz okło 200-250. Takie rzeczy sie zdarzaja, niestety... delikatne telefony. Teraz mam go w spigenie i przestałem na niego uważać. Prawdą jest że jak sie na coś za dużo chucha i dmucha... to większa szansa na popsucie.
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2014, 15:02:22 »
Dales 1400 a kombinujesz z częściami za 20zl i  żałujesz 250-300 na naprawę. Za mniej nikt tego profesjonalnie nie b będzie robił.
za 250 to watpie wrecz zeby bylo profesjonalnie...
Loqaty poczytaj na elektrodzie na ten temat...Trzeba odkleic lcd zeby to porzadnie zrobic...A to ryzyko wiec za male pieniadze tego ci nikt nie zrobi...a wklejanie w ramke samej szyby da rozne efekty...

*

Offline BigStar

  • **
  • 118
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizzard, Raphael, Leo, Desire S,TF 101,NOŁTĘ 3
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2014, 15:27:37 »
znowu też nie przesadzaj, trupa z działającym i dobrym LCD kupisz w granicy 400zł. Naprawa nie moze przekroczyc ceny elementu, a to w moim przypadku (note3) koszt 650zł za nowy z wymiana w renomowanym serwisie producenta (zapomnialem nazwy, we wrocku chyba). Wiec nie strasz też ze Bog wie ile... fakt ryzyko jest, ale po to placisz zeby miec profesjonalna usluge. Tylko porob fotki przed wysylka fonu, dokladne. Mi sie paproch trafil, ale wygralem i koles wymienil caly lcd na nowy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 15:32:22 wysłana przez BigStar »
i już coś wymyśliłem :)

"Nie denerwuj się... to tak jakbyś mścił się na własnym ciele, za głupotę innych"
"I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony... a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2014, 17:37:26 »
Naprawa nie moze przekroczyc ceny elementu, a to w moim przypadku (note3) koszt 650zł za nowy z wymiana w renomowanym serwisie producenta

Renomowany serwis producenta = autoryzowany serwis Samsunga?  :-|
Jeśli tej nazwy nie zapamiętałeś to nie był to "serwis producenta".
Wymiana z ramką to pikuś, wymiana samego LCD z dotykiem to tak jak Wafel napisał, trudniejszy temat. Wymiana tylko szybki w sposób profesjonalny to już wyższa szkoła jazdy, potrzeba grzałki, formy do złożenia LCD z dotykiem i kupy innych profesjonalnych zabawek.
Bajki na YT o samodzielnej wymianie..... no właśnie, to bajki.

Nowy, oryginalny LCD w autoryzowanym serwisie, spokojnie przekroczy 800zł, ten się ceni i nie ma odniesienia do ceny rynkowej telefonu.

Z kupowaniem dawcy.....to jest tak że nie tylko  kupujący chce cwaniakować z naprawą i odebrać chleb serwisom. Równie dobrze można kupić przegrzebany martwy sprzęt lub chińczyka i wydać na to ciężką kasę.

Wafel, widuję już cud okazje 150zł za wymianę, ale po tym co widziałem jak się to robi fachowo, to 250zł uznałem za minimum, nawet jak na Twoje/moje znajomości w serwisach.





*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2014, 22:03:28 »
No mi chłopaki teraz połączyli ze 200 po starej znajomości za s3 wezmą. Wcześniej robiłem u innych za dużo mniejsza kasę i nie powiem. Na początku było ok ale ramka później pekala ... Jak się okazało to chyba od kleju. Tamci juz się wycofali z wklejania... Nie wyjmowali LCD tylko w ramkę wkleili. Co do ceny gotowego elementu to w samsunga do s3 500zl wiec kupkę więcej niż kolega BigStar sądzi a z przekładka od dawcy to różnie bywa... Nie każdy na allegro sprzedaje uczciwie a te używki co do s3 chociażby oglądałem to za 250 zajechane były. Jak Antej pisał. Sprzętu potrzeba a on tez się musi zwrócić i oprócz części tez koszty typu ZUS, prąd. Chyba ze ktoś w domu chalupniczo zrobi ale przy telefonie tej wartości to raczej bym nie ryzykował. Tylko i wyłącznie wklejanie w formie na wyjęty LCD a to w domu praktycznie nie wykonalne jest. Wiec nie widzę przesady w kwotach które wpisałem. Jak gdzieś taniej to super tylko żeby później nie było... Cena seta nijak ma się do wartości telefonu

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2014, 22:46:15 »
parę postów niżej ten sam wątek:
http://pdaclub.pl/forum/samsung-galaxy-s4/pekla-szybka-w-s4/

zapraszam poczytać, dużo opcji
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2014, 16:40:43 »
dzieki chłopaki ;) pomyśle co z tym fantem dalej robić. Nie chodzi o to ze mi szkoda kasy na naprawe ale nie mam zaufania do serwisów. Z racji ze jestem mechanikiem i robiłem w kilku warsztatach i dziekuje, auta tam nie zawioze, kasują za usługi ktore nie były wykonane, kasuje za cześci jak za zboże no i takimi fachowcami dobrymi nie sa jak to kazdy mowił. Wiec po tych przygodach nie ufam ludziom z serwisów. Dobrze ze auto potrafie sam naprawić..
Jesli mam mieć przygody takie jakie miał BigStar to ja dziękuje bardzo. Wole to samu zrobić lub sprzedać, bo dawać do serwisu nie mam zamiaru. Jak pisałem na poczatku zobacze co z tym fantem zrobić. Telefon sie da użytkować tylko gorzej jak te szkło zacznie sie kruszyc to uszkodze wyswietlacz. Zobaczymy. Jesli go sam naprawie to napisze pozniej jak mi poszło a jak padni na serwis brrrr... to tez dam znac ile mnie skasowali i jak wykonali swoją usługe ;)
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2014, 18:15:56 »
Nakleisz folię to nie będzie się kruszyc.

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2014, 19:29:04 »
wiem ale bedzie nie estetycznie, folia i popękana szybka. Naprawimy i zobaczymy co z tego wyjdzie
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2014, 21:37:58 »
https://www.youtube.com/watch?v=pcbtk1_f5kg

To powinno dać Ci do myślenia.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2014, 22:29:16 »
Do końca nie obejrzałem ale rozdzielenie LCD od ramki poszło mu sprawnie... Tyle że filmy na yt nie zawsze ukazują jak ciężko pewne rzeczy zrobić... Jak dobrze ze mam zdemontowana szybę w moim i sam mogę wkleić na taśmę.. Na loca nawet nie próbuje. No może kiedyś jak ceny spadną.. Wymiana org szyby nie jest prosta i w domu raczej się nie uda bez sprzętu... Chyba ze ktoś chce ryzykować...

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:02:28 »
Tak więc jak wspomniałem miałem pisać. Wyszło na to że dzisiaj był dzień sądny... Zabrałem sie za wymiane korpusu, ramki ekranu jak i szybki lcd. Rozebranie poszło sprawnie. Zdemontowanie szybki również dobrze poszła. Suszarka piórka do gry na gitarze i można działać. Po chwili szybki nie było. ekran umyty acetonem i benzyną ekstrakcyjną równiez bezporblemu. Klejone oczywiscie na klej loca żeby był pełen profesjonalizm :D:D lampa uv to taka jak mamy mają do paznokci 36w, 20min utwardzania. udało sie w 99% pod szybką zostało kilka pęcherzyków powietrza brrr..... ale spoko, zaklejony aparat przedni i nie ma wyraźnego obrazu ale chce to ogarnać i przy głosniczku rozmow niedokońca doszło i jest minimalna szparka. i to wszytko. Ekran działa, dotyk reaguje jak wcześniej wiec sie udało ;) jak ktoś ma checi i sprawną ręke manualnie to zrobi. nie ma pieprzenia ze sie nie uda ze sie popsuje. jak sie boicie to okej, jak lubicie wyzwania to dacie rade. ja zrobiłem i dałem rade to wy też zrobicie. Nie ma sie co bać reanimacja S4 nie jest taka trudna, pozdro ;) pozniej wkleje zdjecia i pokaże jak wyszło
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2014, 05:01:35 »
przy kamerce może uda ci się usunąć od środka po demontażu płyty głównej i kamerki.utwardzony klej jest jak guma,powinno pójść. mi przy s3sie udało...dales na około taśmę dwustronna?jak wiadomo klej się utwardza dzięki UV a promienie nie dotrą pod pomalowana szybę.Daj znać czy ramka nie będzie pękać....tak po paru dniach...gratuluje odwagi...

*

Offline Loqaty

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2014, 23:30:46 »
ramka popękała :( lurrr... chyba czeka mnie ponowna rozbiórka aby ja wymienić ... ;( zauwazyłem również ze czujniki mam zaklejone i nie łąpie tak szybko ja było ale tragedii nie ma :) juz wiem co zdupiłem wiec nastepnym razem bedzie lepiej. Dotyk działa super nawet nie czuć ze cos było robione. tylko ta ramka nieszczesna .. tym razem poszukam orginał a nie "jakość orginału" jutro bede pisał do tych od ramki zjeba ze sprzedaja czesci z gównolitu. Zdj jeszcze nie porobiłem. Może jutro uda mi sie coś wstawić ;)
''Dążenie do perfekcji to coś więcej niż hasło, to filozofia " Lexus
Honda VF 750c Magna 84' < moja kochanka :)
P

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2014, 05:08:33 »
z tego co wiem to nie wina ramki a kleju...dlatego profesjonalnie to wycina się LCD i wkleja szybę w specjalnej formie.potem komplet w ramkę i jest git...ewentualnie w ramkę od razu ale warto taśmę dac żeby klej się nie wycisnal na ramkę/czujniki/głośnik/home...

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Wymiana szybki LCD
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2015, 10:55:14 »
Ja wymieniałem szybę w Warszawie pod mostem Poniatowskiego za 250 zł. W tej cenie dostałem szybę ewidentnie podróbę, jestem kilka miesięcy po wymianie i wszystko dobrze.

Jak ktoś chce namiary to poszukam i podeślę, dla ludzi z Wawy raczej łatwo będzie trafić, jest serwis telefonów w tym centrum handlowym zabudowanym w moście (Arkada?)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4