forum wygasa?

  • 30 Odpowiedzi
  • 24604 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
forum wygasa?
« dnia: Październik 12, 2014, 20:02:56 »
dziwne- ale zauwazyłem że aktywność forumowiczów wygasa - czyżby AM była tak świetna?
Fakt u mnie wszystko działa bardzo OK :).
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2014, 21:04:54 »
no to już sobie odpowiedziałeś. Automapa jest programem idealnym i nie posiadającym wad, z mapą najlepszą w Polsce. Dobranoc, idę wziąć leki.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2014, 13:03:12 »
Być może, gdyby Aq publikował liczbę aktywnych licencji, tam znalazłbyś odpowiedź...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2014, 13:32:06 »
dziwne- ale zauwazyłem że aktywność forumowiczów wygasa - czyżby AM była tak świetna?

A zauważyłeś podobną tendencję na innych forach? Bo ja tak, a zaglądam stale na kilkanaście for z rożnych dziedzin i w każdym praktycznie tak samo. Zauważyłem też, że czasami dyskusja z macierzystego forum przenosi się np. na FB.

A swoją drogą skora AM już nie rozwija się tak dynamicznie jak kiedyś to o czym tu pisać.  :wink:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2014, 16:21:28 »
Czterech ma Iphony i na nich iAM ;), część nie doczekawszy się aAM poszło do konkurencji (niektórzy do dziś nie wrócili, rozczarowani funkcjonalnością aAM), część jeździ z aAM i użytkowników korzystających z wAM zostało sporo mniej.

Poza tym emisiu słusznie zauważył, że zmiany nie są już tak rewolucyjne, program działa w miarę stabilnie i bez wiekszych wpadek - więc nie bardzo jest o czym pisać.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline yourek

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC touch pro, HTC HD Mini,LG
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2014, 16:57:10 »
Będzie o czym pisać jak  wyjdzie automapa na windows phone  :D

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2014, 18:24:34 »
Wielu odeszło też na inne fora bo tu czuli się nie mile widziani wytykając błędy i olewactwo firmy Aqurat.
Wielu zagląda tu ale się nie udziela bo nie chce pisać po linii i być ciągle ślepo zadowolonymi.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2014, 19:08:13 »
Wielu odeszło też na inne fora...
Tiaaa, pokaż mi te inne fora i tych aktywnych użytkowników ...  :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2014, 22:55:24 »
Na zakazanym forum dzieje się znacznie więcej. Inna sprawa, że sporo ruchu dotyczy wątpliwej poprawy programu.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2014, 23:57:53 »
Na androidowym forum (nie wiem czemu też zakazanym) jest trochę ruchu. Głównie problemy z obsługą (brak manualna wychodzi).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2014, 01:48:16 »
Na zakazanym forum dzieje się znacznie więcej.
Szczerze wątpię wiec sprawdziłem. Tu w październiku w dziale AM jakieś 68 postów,
nie licząc tego wątku i wydzielonego do działu 'Nawigacja GPS ogólnie', na androidowym 53 posty.
Na zakazanym około 40 postów, nie licząc wątku o papudze Biluni i kilku postów typu
'jak "naprawić" żeby licencja była na długie lata'...

Na androidowym forum (nie wiem czemu też zakazanym) jest trochę ruchu. Głównie problemy z obsługą (brak manualna wychodzi).
Działanie odwetowe administracji , to i wszystkie inne polskojęzyczne) tam też są zabronione.
Nawet - to dopiero kuriozum, zabraniają podania żródła informacji - cytat z ichniego regulaminu:
Cytuj
3.7. Na forum panuje bezwzględny zakaz podawania adresów oraz reklamowania stron konkurencyjnych o tematyce powiązanej z system Android, Windows Phone, Bada itp. Zakaz ten dotyczy awatarów, sygnatur, nazwy użytkownika, pól profilu, podawanego źródła informacji itd. Złamanie tego punktu grozi natychmiastowym banem
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 01:49:50 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2014, 09:07:01 »
Witam

Myślę, że jednym z powodów jest mała aktywność AM na uwagi. Od przeszło roku zgłaszam istnienie od bardzo dawna szeregu POI np. z kategorii zdrowie (podaję lokalizacje przychodni i linki do Internetu z opisem), lokalizację progów na jezdniach itp.
Również, jeśli chodzi o prawidłowość przebiegu ulic, AM mogłaby zerknąć do programu HERE lub OpenStreetMap i popatrzyć np. na przebieg i adresy na ul Wilanowskiej w Gdańsku. To nie są nowe sprawy a zaległości wieloletnie. Zgłaszałem kilkakrotnie do serwisu AM konieczność pokazania innym kolorem dróg płatnych, co pozwoli wstępnie odpowiednio wytyczać własne trasy. Warto również wprowadzić do zbioru zakazy postoju i zatrzymywania się oraz stref zamieszkania, nie tylko płatnego parkowania. Żadnego odzewu ze strony AM.

Pozdrawiam

Zdzisław

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 15:02:56 wysłana przez vonski »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2014, 09:09:19 »
Ciekawe czemu taka polityka administracji portali ma służyć.  Może oni ludzi traktują jak kretynów, którzy jak trafili na forum android...., to już nie są w stanie trafić gdzie indziej. Tak samo dziwi mnie, że tutejsza administracja też zachowuje się dziecinnie stosując działania odwetowe. Komu ma to służyć? Takie polityki w złym świetle stawiają adminów obu portali, a teoretycznie tracą na tym tylko zwykli internauci. Pewnie za takimi działaniami stoi po prostu biznes, reklamy itp.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 09:11:29 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2014, 12:20:23 »
Tak samo dziwi mnie, że tutejsza administracja też zachowuje się dziecinnie stosując działania odwetowe.
Byles tam? Tutaj jest naprawde milo, przyjemnie i niestresujaco w porownaniu do tamtego forum.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2014, 14:19:06 »
Cytat: zdzis.michal
Myślę, że jednym z powodów jest mała aktywność AM na uwagi.

IMO jest to czynnik zupełnie nieznaczący, po prostu jak zauwazył emisiu
jest ogólna tendencja spadku aktywności na wielu forach tematycznych.
Ale pociągnę tę polemikę, bo dalsza część twojej wypowiedzi choć jest raczej offtopem
w tym wątku, to jednak dzięki niej wątek nie bedzie się nadawał wyłącznie do hydeparku.

Cytat: zdzis.michal
Od przeszło roku zgłaszam istnienie od bardzo dawna szeregu POI np. z kategorii zdrowie (podaję lokalizacje przychodni i linki do Internetu z opisem), lokalizację progów na jezdniach itp.
Ale jak zgłaszasz? Mailem do supportu? :ohreally:
Chyba nie jako POI, bo w całym kraju na dziś jest raptem 6 przychodni
oczekujących na zatwierdzenie na miplo, z tego 3 z ostatnich kilku dni.

Cytat: zdzis.michal
Również, jeśli chodzi o prawidłowość przebiegu ulic, AM mogłaby zerknąć do programu HERE lub OpenStreetMap i popatrzyć np. na przebieg i adresy na ul Wilanowskiej w Gdańsku. To nie są nowe sprawy a zaległości wieloletnie.

Po pierwsze oficjalnie nie może, na przeszkodzie stoi chocby prawo autorskie,
po drugie musieliby wiedzieć że mają tam u siebie błędy a u konkurencji ich nie ma,
po trzecie adresy na Wilanowskiej są w AM identyczne jak w OSM, (na Here brakuje adresu 2a)
więc raczej tu spudłowałeś z argumentem,
po czwarte jej przebieg też jest niemal identyczny, w AM brakuje nowego odcinka
wokół adresów 2, 2a (na zdjęciach sat. google jeszcze w budowie) i 2 krótkich odcinków
między blokami z wjazdami przez ajnfarty (bramy wjazdowe przez bydynek)
To są te wieloletnie zaległości?
Takie drogiazgi będą zawsze w każdym programie i nie ma się co łudzić,
że takie duperelki będą na bieżąco uzupełniane.

Cytat: zdzis.michal
Zgłaszałem kilkakrotnie do serwisu AM konieczność pokazania innym kolorem dróg płatnych, co pozwoli wstępnie odpowiednio wytyczać własne trasy.
Zgadzam się że byłoby to przydatne, sam też zgłaszałem taką propozycję, była nawet ankieta na forum
Niestety odpowiedź supportu sprzed roku brzmiała tak:
"Niestety ten pomysł nie zyskał akceptacji. Nie oznacza to że był zły. Po prostu tego typu drobnych propozycji otrzymujemy tysiące i z uwagi na obciążenie programistów, jesteśmy w stanie umieścić w programie absolutnie marginalny ich odsetek. "
Kilka lat temu można by ja wziąć za dobrą monetę, dziś kiedy wyraźnie widać brak jakiegokolwiek rozwoju programu, nalezałoby ją traktować raczej w kategoriach ponurego żartu...

Cytat: zdzis.michal
Warto również wprowadzić do zbioru zakazy postoju i zatrzymywania się oraz stref zamieszkania, nie tylko płatnego parkowania. Żadnego odzewu ze strony AM.
Tu znów się nie zgodzę, takie zakazy to dziesiąki jesli nie setki tysięcy znaków
w całym kraju, kto by miał nad tym panować?
Nie ma najmniejszych szans na solidną, aktualną bazę takich danych.
A bez aktualnych danych dodawanie takiej funkcji do programu będzie kolejną fikcją,
fikcją znacznie większą od ograniczeń prędkości, które niby są w programie,
a których nie można traktować zbyt serio.
Strefy zamieszkania mieszczą się w kategorii ograniczeń prędkości,
w moim mieście i sąsiednich wiem że są i to nawet zgodne ze znakami na ulicach.
Jak badzo są zgodne nie wiem, nigdy zbytnio na to nie zwracałem uwagi,
po prostu przejeżdżając przez strefy zamieszkania parę razy zauważyłem,
że jest w AM odpowiednie ograniczenie prędkości:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2014, 15:04:11 »
Tak samo dziwi mnie, że tutejsza administracja też zachowuje się dziecinnie stosując działania odwetowe.
Gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek administrację...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2014, 16:04:47 »
Gdzie Ty tu widzisz jakąkolwiek administrację...
Vonski, dziwisz się że Treker ją widzi? :ohreally:
On już takie cuda widział, co się ani tobie ani mnie nawet nie śniły, to i adminów widzieć może  :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 14, 2014, 16:55:00 »
Cytat: nocnyMarek
Ale jak zgłaszasz? Mailem do supportu? :ohreally:
Chyba nie jako POI, bo w całym kraju na dziś jest raptem 6 przychodni
oczekujących na zatwierdzenie na miplo, z tego 3 z ostatnich kilku dni.
Zgłaszałem w miejscach, gdzie należy wysyłać zgłoszenie, jak również bezpośrednio e-mailem do serwisu AM.

Cytat: nocnyMarek
po trzecie adresy na Wilanowskiej są w AM identyczne jak w OSM, (na Here brakuje adresu 2a)
więc raczej tu spudłowałeś z argumentem,
po czwarte jej przebieg też jest niemal identyczny, w AM brakuje nowego odcinka
wokół adresów 2, 2a (na zdjęciach sat. google jeszcze w budowie) i 2 krótkich odcinków
między blokami z wjazdami przez ajnfarty]
Akurat to miejsce na Wilanowskiej też funkcjonuje od dłuższego czasu. Dodatkowo znajdują się tam biura obsługi mieszkańców Urzędu Miejskiego i placówka Banku PKO SA. Żadne wjazdy przez budynek nie istnieją. Urząd z obecnymi wjazdami funkcjonuje przynajmniej rok a może dłużej. Podobne placówki na ulicy Milskiego od chyba 10 lat lub więcej. Google Earth często jest długo nieaktualne.

Cytat: nocnyMarek
Chyba nie jako POI, bo w całym kraju na dziś jest raptem 6 przychodni
oczekujących na zatwierdzenie na miplo, z tego 3 z ostatnich kilku dni.
Przychodnia na ul. Otwartej w Gdańsku funkcjonuje od początku lat 80-tych, podałem dokładny adres i link z Internetu z telefonami, godz. otwarcia itp. przeszło rok temu. Przychodnia na ul. Lema jest mi znana od co najmniej 2 lat. Również podawałem dane jak poprzednio. Z kolei widoczna jest Przychodnia leczenia żylaków we Wrzeszczu.
Lokalizację 3 progów na ulicy Otwartej podawałem przeszło rok temu.

Cytat: nocnyMarek
Tu znów się nie zgodzę, takie zakazy to dziesiąki jesli nie setki tysięcy znaków
w całym kraju, kto by miał nad tym panować?
Nie ma najmniejszych szans na solidną, aktualną bazę takich danych.
A bez aktualnych danych dodawanie takiej funkcji do programu będzie kolejną fikcją,
fikcją znacznie większą od ograniczeń prędkości, które niby są w programie,
a których nie można traktować zbyt serio.

Zgadzam się, że powyższych ograniczeń nie można traktować ściśle, niemniej jednak ograniczenia prędkości są, chociaż czasami wprowadzają w błąd, niemniej jednak stanowią jakieś ostrzeżenie, podobnie jak zakaz wjazdu. Myślę, że powoli można wprowadzać inne ograniczenia.
Świetnym pomysłem było wprowadzenie informacji o przystaniach żeglarskich. Może nawet zbyt szczegółowo, gdyż np. ceny się co roku bardzo zmieniają. Mogą podać źródło, gdzie w postaci tabelarycznej zawsze przed sezonem są uaktualnione dane. Myślę ,że np. zakazy postoju na ul są ważniejsze niż znaki żeglugowe lub maszty ostrzegające, chocią te też się przydają a swego czsu też podałem do AM źródło w zagrożeniach podwodnych i rafach na WJM. W wersji sprzed 2 lat zostało to częściowo wprowadzone.

Zgadzam się, ze moje wnioski nie są ściśle przyporządkowane tematowi, niemniej jednak zraziłem się nieco do zgłaszania uwag do AM i w tym kontekście to piszę.

Pozdrawiam

Zdzisław

poprawiłem cytowanie, nM.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 18:09:12 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 14, 2014, 18:24:41 »
Zgłaszałem w miejscach, gdzie należy wysyłać zgłoszenie, jak również bezpośrednio e-mailem do serwisu AM.
poprawiłem cytowanie, nM.
A po co zasypujesz support mailami z jakimiś linkami z Internetu. Wrzuć punkt na Miplo i za 2 minuty będziesz miał punkt w mapie.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2014, 18:34:23 »
Zgłaszałem w miejscach, gdzie należy wysyłać zgłoszenie, jak również bezpośrednio e-mailem do serwisu AM...

Przychodnia na ul. Otwartej w Gdańsku funkcjonuje od początku lat 80-tych, podałem dokładny adres i link z Internetu z telefonami, godz. otwarcia itp. przeszło rok temu. Przychodnia na ul. Lema jest mi znana od co najmniej 2 lat. Również podawałem dane jak poprzednio. Z kolei widoczna jest Przychodnia leczenia żylaków we Wrzeszczu.
Lokalizację 3 progów na ulicy Otwartej podawałem przeszło rok temu.

...niemniej jednak zraziłem się nieco do zgłaszania uwag do AM i w tym kontekście to piszę.

Tego się właśnie obawiałem, zabrałeś się za POI od najgorszej możliwej strony.
W temacie POI w AM od 'zarania dziejów' obowiązuje outsourcing i samoobsługa.
Chcesz mieć POI, to wstawiasz go na mapie w swojej AM wybierasz kategorię,
dodajesz w opisie godziny otwarcia, link do strony etc.
Przy okazji dokonujesz synchonizacji POI i twoje POI wędrują na Miplo,
tam po zatwierdzeniu stają się dostępne dla wszystkich.
Albo jak wolisz to dodajesz POI bezpośrednio w serwisie Miplo, ewentualnie przez Targeo
I w zsadzie to już wszystkie sensowne sposoby na dodawanie POI,
żadne pisanie maili, ani 'zgłaszanie w miejscach, gdzie należy wysyłać zgłoszenie'
nie ma sensu bo ich skutek jest żaden.

A co do Wilanowskiej, jeśli przejedziesz tym odcinkiem którego brakuje, nagrasz ślad
i wyślesz go ze zgłoszeniem do supportu AM to masz jakieś 97% szans że w następnym
wydaniu mapy ten odcinek będzie już na mapie, z kolei jeśli tylko napiszesz, że mają
'zerknąć do programu HERE lub OpenStreetMap i popatrzyć np. na przebieg i adresy na
ul Wilanowskiej w Gdańsku.
' to szanse, że take zgłoszenie będzie potraktowane z uwagą
oceniam na poniżej 3%.

EDIT:
I jeszcze jedno, tu piszesz że:
Cytat: zdzis.michal
Żadne wjazdy przez budynek nie istnieją.
a jednocześnie odsyłasz ich do map Here, gdzie te 2 wjazdy są narysowane.
I jak tu traktować takie zgłoszenia poważnie?

« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2014, 12:11:39 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2014, 19:19:50 »
"Wrzuć punkt na Miplo i za 2 minuty będziesz miał punkt w mapie."


Witam. Z tym co w cytacie jest OK.
Schody zaczynają się wówczas gdy trzeba coś usunąć.
Jadąc usuwam z poziomu wAM POI (nieistniejący radar), widzę synchronizację z Miplo, czyli niby dobrze.
Za dzień czy dwa jadę ponownie tą samą  trasą "usunięte" POI stoją w wAM jak gajowemu. Ponawiam operację - bez skutku.
Support w odpowiedzi na zapytanie w tej sprawie pisze:
"Aby z miplo zniknal dany punkt nie wystarczy go raz usunać. Musi to zrobic kilka osob zgodnie z systemem reputacji puktow POI. że gdy inny użytkownik potwierdzi brak POI to dopiero wówczas zostanie skasowany z bazy"
Wspomniane POI tkwią nadal w wAM pomimo tego, że fizycznie ich nie ma.
Wynika z tego, że użytkowników AM na tej trasie brak lub też mają to w poważaniu. Zatem AM będzie nadal "straszyła" czymś czego nie ma.
Pzdr
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 19:22:22 wysłana przez monteverde »

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 14, 2014, 19:36:30 »
Stary numer. Usuwasz w AM i po synchro punkt ma negatywną reputację. Takich "usunięć" może być mnóstwo a punkt i tak istnieje. Jak nie zgłosisz usunięcia ręcznie na Miplo to czekaj tatka latka. A i tak po czymś takim punkt znika dopiero po jakimś dłuższym czasie.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2014, 20:32:34 »
Cytat: nocnyMarek link=topic=198589.msg1647907#msg1647907
Vonski, dziwisz się że Treker ją widzi? :ohreally:
On już takie cuda widział, co się ani tobie ani mnie nawet nie śniły, to i adminów widzieć może  :E

Dobrze, że zakończyłeś swoją wypowiedź emotikonkiem, to chociaż wiadomo, że to śmieszne było.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 20:36:27 wysłana przez MonsterLolek »

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2014, 23:54:04 »
Cytat: zdzis.michal
Przychodnia na ul. Otwartej w Gdańsku funkcjonuje od początku lat 80-tych, podałem dokładny adres i link z Internetu z telefonami, godz. otwarcia itp. przeszło rok temu.
Nastepnym razem zrob to tak: poradnia na Otwartej, na Lema i na Partyzantow.

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 22, 2014, 09:25:54 »
WITAM

Dzięki za podpowiedź. Następnym razem tak zrobię.

Sądziłem, że podanie bezpośredniego linka umożliwi zamieszczenie więcej informacji o obiekcie, np. nr telefonów, godziny urzędowania, spis specjalistów itp.

Podobnie jak podanie przed sezonem źródła aktualnych informacji o przystaniach na WJM pozwoli skorygować dane i nowe cenniki mocno zresztą zawyżone, ale to już zupełnie inna sprawa i nie to miejsce na dyskusje.

Pozdrawiam

Zdzisław


Połączone: Październik 22, 2014, 09:35:07
Jeszcze odnośnie dróg płatnych.

Może ktoś wie, w jakim zbiorze są umieszczone i samemu można będzie zmienić kolor na skórce np. na czerwony lub magenta, tak jak mi świetnie podpowiedziano ze zmianą opisu POI na górnej belce.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 09:35:07 wysłana przez zdzis.michal »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 22, 2014, 18:15:55 »
Sądziłem, że podanie bezpośredniego linka umożliwi zamieszczenie więcej informacji o obiekcie, np. nr telefonów, godziny urzędowania, spis specjalistów itp. ...
No i właśnie takiego bezpośredniego linka wstawia się do opisu POI.
Jak komuś trzeba więcej informacji, to sobie w linka klika i doczytuje co potrzebuje.
I zawsze ma aktualne dane (na tyle, na ile źródłowa strona jest aktualna),
a nie z dnia, gdy ktoś je skopiował do opisu POI.

Cytat: zdzis.michal
Jeszcze odnośnie dróg płatnych.
Może ktoś wie, w jakim zbiorze ...
Hehe,  ... gdyby to było takie proste, już dawno mielibyśmy te drogi pokolorowane na 'płatne' :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 22, 2014, 18:59:38 »
...a nawet z ikonką $
Pomysł jest zacny i szkoda że do tej pory nie został wykorzystany.

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2014, 20:19:55 »
Stary numer. Usuwasz w AM i po synchro punkt ma negatywną reputację. Takich "usunięć" może być mnóstwo a punkt i tak istnieje. Jak nie zgłosisz usunięcia ręcznie na Miplo to czekaj tatka latka. A i tak po czymś takim punkt znika dopiero po jakimś dłuższym czasie.

A ja dwa lata temu zgłaszałem do administratora Miplo przez swoje konto i On mi odpisał, że mam dzwonić w te miejsca i sam weryfikować ich istnienie
a chodziło o Pizza Hut w Słupsku (którego nigdy w tym miejscu nie było) i w Olsztynie ( kiedyś było przed KFC) gdzie Miplo je ma a fizycznie ich nie ma.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2014, 22:37:35 wysłana przez nabtom »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 22, 2014, 23:38:06 »
Było się go zapytać co pali i wziąć numer do dilera.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: forum wygasa?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2014, 08:48:59 »
Witam

Jeszcze raz o drogach płatnych.

 
Cytuj
Cytat: zdzis.michal

Jeszcze odnośnie dróg płatnych.
Może ktoś wie, w jakim zbiorze ...



Hehe,  ... gdyby to było takie proste, już dawno mielibyśmy te drogi pokolorowane na 'płatne' :wink:

Nie  jestem programistą, ale wydaje mi się, że to nie jest duży problem. Proszę zwrócić uwagę, że i tak w AM mamy wydzielone kolorami autostrady, drogi szybkiego ruchu i inne. Ponadto istnieją kategorie do wyboru w nawigacji: autostrady, promy i drogi płatne. Autostrady i promy są pokazane w odrębnych kolorach (np. promy na niebiesko). Wydaje się, że nie byłaby to duża zmiana w zbiorze. Niestety, nie jestem programistą i nie umiem odszukać zbioru i odpowiedzialnej za kolor frazy.

Zresztą ten temat chyba już wykracza poza pierwotny wątek.

Pozdrawiam

Zdzisław