Mapy 1408 Beta/RC

  • 47 Odpowiedzi
  • 20221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2014, 00:05:56 »
IMO jest to głównie wina słabego odbiornika GPS, a tak w ogóle to piszesz o sytuacji z wyznaczoną trasą, bez trasy, czy bez różnicy?
Próbowałeś zwiększyć ignorowanie odchyleń w ustawieniach GPS?
piszę o sytuacji bez wyznaczonej trasy.
Zgodnie z sugestią w ustawieniu "Ignoruj odchylenia GPS" dałem "Wielkie" (były ustawione Średnie). Potem w otwartym terenie ujechałem rowerem ok. 1 km. i stop. Odczekałem chwilkę i już widzę że zaczyna myszkować. Jadę dalej kilkaset metrów zatrzymuję , stop, sprawdzam - i to samo. Ale, by się jednak lepiej upewnić wypadało by dokładniej potestować ustawienie ignorowania "Wielkich" odchyleń.
Poczytałem te stare wątki wymienione przez Altrocha. 7 lat temu klubowicz Tricolore napisał o "kręceniu" ekranem  tak:

"Jeśli nie soft, to co?Myślę, że w każdym z tych programów jest jakiś algorytm niwelujący pewne odchylenia (na podobnej zasadzie jak przyciąganie kursora do drogi) i w jednym działa to w większym zakresie (iGO, TT) a w innych w mniejszym. I tyle."

AM traci orientację (na małych prędkościach oraz gdy zatrzymujemy się na skrzyżowaniach) a występuje to na tyle często że nawigację utrudnia i przeszkadza. Lepiej się do tego nie przyzwyczajać, objaw ten testować na różnych urządzeniach (ja mam do dyspozycji tylko HTC-hd2).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 10:31:24 wysłana przez oksok1 »

Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2014, 07:50:28 »
Witam Wojkow
Tracenie ścieżki nie dotyczy tylko nawigacji pieszej.
Często jadąc samochodem widzę wytyczoną trasę wcale nie taką krótką, pojawia się komunikat "Jesteś poza trasą, nowa będzie lepsza" i powrót do poprzednio wytyczonej trasy. To samo cały czas działa również w nowej wersji beta.
Poprzednio miałem jeszcze ciekawsze zjawisko. Na dłuższej trasie AM odmówiła dalszej nawigacji wyświetlając o tym żółty komunikat. Po całkowitym wyłączeniu i ponownym uruchomieniu urządzenia AM od razu sama zaczęła nawigować bez żadnych dodatkowych komend. Obecnie nie wiem, czy to pozostaje, ponieważ nie miałem dłuższej trasy.
Zauważyłem również, że przy sprawdzaniu zapisu przebytej trasy, przy GPS/Pokaż trasę często następuje obcięcie ostatniego odcinka ok. 1-1.5 km, przy GPS/ odtwórz trasę, odtwarza prawidłowo do końca.

Wszystkie uwagi zostały już dawno zgłoszone do serwisu.

Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2014, 09:47:29 »
Wyłącz sobie w komunikatach głosowych komunikaty 'O trasie po wyznaczeniu' i 'O zjechaniu z trasy'
praktycznie przestaniesz zauważać te przeliczenia.
Ten drugi objaw to typowy przypadek krytycznego niedoboru pamięci (AM zużyła całą na przeliczenia trasy).
Restartując AM przywróciłeś pierwotną ilość pamięci RAM i to wystarczyło do kontynuacji nawigacji.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2014, 10:54:12 »
Dzięki za podpowiedzi.

To rzeczywiście może być objaw braku pamięci. Niemniej moje urządzenie Navroad Reco ma pamięć 128MB/2GB więc wydawałoby się, że wystarczy. początkowo trasę wytycza całą, dopiero w czasie jazdy pojawia się ten żółty komunikat.

Pozdrawiam

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 12, 2014, 14:24:50 »
..., objaw ten testować na różnych urządzeniach (ja mam do dyspozycji tylko HTC-hd2).
Ja kilka lat temu korzystałem z tego aparatu i u mnie windowsowa AM też wariowała, zwłaszcza na postojach. Pamiętam, że wgrałem patch-a, który chyba został napisany przez jednego z forumowiczów. Była tez instrukcja, która patacha zastępowała, czyli co konkretnie pozmieniać w rejestrach windowsa i pamiętam, że to sporo poprawiło sytuację. Jest tylko problem, nie pamiętam nazwy autora tego cuda. Jak poszukasz to na pewno znajdziesz nawet na tym forum wspominki o tej instrukcji / patchu.

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: AutoMapa Windows PL 6.16 1408 Beta
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 12, 2014, 14:52:18 »
AutoMapa Windows 6.16 1408 RC, Android mapy 1408 RC

Nowe mapy 1408 a w nich:

      duża aktualizacja adresów punktowych w Polsce

Zmiany w stosunku do wersji Beta:

      poprawa błędów zauważonych w wersji Beta

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Mapy 1408RC do pobrania
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 12, 2014, 16:59:07 »
Zakładam wątek bo sam dowiedziałem się o tym w wątku o becie dla windows a może nie wszyscy android-owcy tam zaglądają

edit: dziwnie Mi ten wątek przeniesiono ale ok niech będzie :P
    Przy okazji podzielę się odkryciem (pewnie mnie wyśmiejecie bo wszyscy o tym już wiedzą) Jak sprawdzałem te olbrzymie  :E ilości nowych adresów w 1408 to odkryłem jak się wyszukuje adres w wiosce gdzie nie ma ulic tylko numery : Trzeba w pozycję ulica jeszcze raz wpisać nazwę miejscowości   B)  Przyznam że dla mnie nie było to takie oczywiste. Czy AM w takim wypadku nie powinna tego zrobić automatycznie i od razu po wybraniu miejscowości pokazać dostępne numery ???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 17:34:31 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 12, 2014, 20:09:50 »
Witam

Ja wyśmiewać się nie będę bo sam o tym nie wiedziałem. Po info z 1408 beta napisałem w tej sprawie do suportu: "jest miejscowość nie ma ulic, ale widać na mapie numerację i ...." W odpowiedzi otrzymałem właśnie taką informację o której piszesz. Czy wcześniej w vademecum taka informacja była nie wiem bo nie sprawdzałem. Ale teraz wyznaczanie trasy jest łatwiejsze, choć ten sposób jest nieco dziwny, ale co tam o ile jest to jakaś proteza, to działa. :)

Pzdr

*

Offline maxiq

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR430BT, AM Europa
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 13, 2014, 01:21:31 »
Cytuj
AutoMapa Windows 6.16 1408 RC, Android mapy 1408 RC

Nowe mapy 1408 a w nich:

      duża aktualizacja adresów punktowych w Polsce

Zmiany w stosunku do wersji Beta:

      poprawa błędów zauważonych w wersji Beta

nie jestem w stanie zainstalować ten nowej bety AutoMapa_6.16_1408_EU_RC, bo wyskakuje mi błąd:
"Brak pliku
Program\Pics\*.data"


"Niektóre wymagane pliki instalacyjne nie są obecne. Nie można kontynuować."

Też macie podobnie ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 01:26:31 wysłana przez maxiq »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 13, 2014, 11:52:32 »
Nie, ale instalowałem tylko mapę. Ty pewnie wybrałeś też dodatek 'wybrane zdjęcia punktów POI'.
Zgłoś do supportu że instalator niekompletny.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 13, 2014, 12:50:42 »
AM traci orientację (na małych prędkościach oraz gdy zatrzymujemy się na skrzyżowaniach) a występuje to na tyle często że nawigację utrudnia i przeszkadza. Lepiej się do tego nie przyzwyczajać, objaw ten testować na różnych urządzeniach (ja mam do dyspozycji tylko HTC-hd2).


"Ignoruj odchylenia GPS" ustawiłem na WIELKIE i cały dzień testowałem tracenie orientacji po zatrzymując się na światłach.

I co ?
na 10 zatrzymań  5 razy ekran w ułamku sekundy obrócił się o 180 stopni wokół kursora. Kursor wskazywał więc kierunek skąd przyjechałem. Jak ruszyłem to po 2-3 sek mapa znów ułamku sekundy wracała do prawidłowego zorientowania się w kierunku poruszania. Zgodzimy się chyba wszyscy że taki niewinny niby przeskok/obrót kompletnie dezorientuje.

Prośba do wszystkich o przyjrzenie się temu objawowi na swoich urządzeniach. Przecież to niemożliwe by dotyczyło to tylko mojego HTC-hd2. Co do patcha - może kto wie gdzie on jest ? Ale i tak byłbym ostrożny z grzebaniem w Windowsie bo czort wie co jaki skutek byłby.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 13:20:24 wysłana przez oksok1 »

*

Offline maryszek45

  • 12
  • Sprzęt: SONY Xperia M2, aAMPL
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 13, 2014, 14:42:50 »
W moim przypadku przy gubieniu sygnału lub przy przejeździe w tunelu kursor ZAWSZE skacze gdzieś w bok, nawet o około 80-100m. Na wAM takich sztuczek nie zaobserwowałem, trzymał zawsze wyznaczonego/przewidywanego kursu. Chyba, że włączyłem wAM w czasie jazdy, wówczas bywało różnie.
Pozdrawiam,
Leszek

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 13, 2014, 15:41:00 »
AM traci orientację (na małych prędkościach oraz gdy zatrzymujemy się na skrzyżowaniach) a występuje to na tyle często że nawigację utrudnia i przeszkadza. Lepiej się do tego nie przyzwyczajać, objaw ten testować na różnych urządzeniach (ja mam do dyspozycji tylko HTC-hd2).

Tu masz temat z rozwiązaniami lub dokładniej z protezami rozwiązań, zmiany w rejestrach podaje kol. MrM. Poprawkę w formie "cab-a" zrobił kol. mayek (link do pobrania dalej działa).
http://pdaclub.pl/forum/automapa-wince-wm-wp6-x/skacze-na-krzyzowce/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 15:52:39 wysłana przez ycbo »

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 18, 2014, 19:04:48 »
Ciekawe, kiedy zobaczymy stabilną wersję lub kolejną wersję RC. Mam przeczucie, że każą nam czekać do końca wakacji na wydanie nowej wersji.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 19, 2014, 01:29:43 »
Lepiej nie polegaj na swoich przeczuciach bo marnie na tym wyjdziesz  B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 19, 2014, 13:34:09 »
W przypadku AM od wielu lat niezmiennie sprawdza się termin "przed wakacjami".  :E

*

Offline Boncurek84

  • 12
  • Sprzęt: Modecom Freeway M3 + AM EU + Motorola Moto G LTE
Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 20, 2014, 08:33:19 »
Witajcie,

Zainstalowałem AM 6.16 EU 1408 RC na moim Modecom MX3. Nie formatowałem karty MicroSD, tylko nadpisałem mapy.

Zauważyłem lekkie spowolnienie działania aplikacji. Jeśli chodzi o menu i szybkość odświeżania mapy, szczególnie gdy wywołam podgląd całej mapy.

Mapa EU zainstalowana na karcie 4GB class 4 Toshiba. Zawsze instaluje całą zawartość mapy, a nie poszczególne kraje.

Czy macie podobne objawy? Co może być ich przyczyną? Osobiście dodam, że dotychczas instalowałem wersje stabilne a nie RC.

Pozdrawiam,

 

Odp: Mapy 1408 Beta/RC
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 21, 2014, 08:05:29 »
Spróbuj sformatować kartę i wgrać AM od nowa. Czasem przy aktualizacji też miewałem spowolnienia i musiałem formatować kartę wgrywać czystą instalację co pomagało. Teraz każdą instalację robię w taki sposób. Trochę zabawy żeby wszystko ponownie poustawiać ale chociaż AM chodzi jak należy.