Ankieta

Czy chciał(a)byś żeby płatne odcinki dróg na mapie różniły się graficznie od bezpłatnych

Nie
Tak
Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia

Wizualizacja dróg płatnych na mapie?

  • 50 Odpowiedzi
  • 26957 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mikra

  • 12
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2013, 14:22:11 »
Wprowadzenie koloru (albo innego oznaczenia) na odcinki płatne w trybie przeglądania mapy moim zdaniem byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem - w trakcie ręcznego planowania trasy nie wiadomo co jest płatne a co nie... a informacja taka byłaby dość często wykorzystywana (przynajmniej przeze mnie).

Mielizny na jeziorach.... może niedługo nie będzie to Automapa ale Sailmapa. Jestem ciekaw, czy takie oznaczenie mielizn byłoby przydatne dla żeglarzy (np. w trakcie gęstej mgły)

Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:20:59 »
 
Podczas planowania trasy w domu (wyznaczenie punktów Start i Cel) wyświetla się cała trasa, po kliknięciu np. w połowie tej trasy zmienia się kolor w jedną stronę od tego miejsca do punktu Start, mam pytanie: czy jest to komuś potrzebne takie zmienianie koloru fragmentu wytyczonej trasy, bo u mnie w trybie nocnym tej części trasy wogóle nie widać podczas planowania trasy w domu i wolałbym żeby kolor się nie zmieniał. Co wy o tym sądzicie?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2014, 12:20:34 wysłana przez smerfetka »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2013, 17:02:44 »
W trybie przeglądania mapy "wkliknięty" znacznik jest traktowany jak pozycja pobrana z GPSa, czyli np. klikasz w Kraków i wyszukiwane najbliższe POI będą najbliższe od Krakowa albo "pobierz dane traffic"  też pobierze wokół Krakowa .  Analogicznie jak klikniesz w wyznaczoną trasę to trasa od początku do miejsca kliknięcia będzie potraktowana jako przejechana więc zaznaczona odp. kolorem . Tak to działa czyli nie bug tylko ficzer  :wink: Kwestia czy to dobrze czy źle  :mysli: Mnie akurat pasuje ( może z przyzwyczajenia albo jak kto woli : bom ortodoksa  :E  ) innym może przeszkadzać. :-?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2013, 21:23:59 »

Podczas planowania trasy w domu (wyznaczenie punktów Start i Cel) wyświetla się cała trasa, po kliknięciu np. w połowie tej trasy zmienia się kolor od tego miejsca do puntu Start, mam pytanie: czy jest to komuś potrzebne takie zmienianie koloru fragmentu wytyczonej trasy, bo u mnie w trybie nocnym tej części trasy wogóle nie widać i wolałbym żeby kolor się nie zmieniał. Co wy o tym sądzicie?

Można sobie wyłączyć grzebiąc w pliku colors.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 11, 2013, 10:49:58 »
Zgadza się, wystarczy w używanym schemacie kolorów do wiersza z parametrem
RouteBehind skopiować wartości np. z parametru RouteQuick (kolor trasy szybkiej)
i juz kolor przejechanej trasy nie będzie się zmieniał.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Oznakowanie płatnych dróg
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 03, 2013, 08:01:44 »
Witam

Proponuję w przyszłych wersjach AM wyróżnić innym kolorem drogi płatne. Nie powinno to stanowić większego problemu dla programisty a może ułatwić planowanie podróży. Niby można wykluczyć lub uwzględnić drogi płatne programowo, ale lepiej od razu widzieć na mapie. Niezupełnie jasna sprawa jest na drogach Czech czy Słowacji i można się naciąć. Prezentowane w Internecie mapki też nie są całkiem czytelne.

Pozdrawiam

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Oznakowanie płatnych dróg
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2013, 09:00:09 »
Nie pierwszy na to wpadłeś http://pdaclub.pl/forum/automapa/wizualizacja-drog-platnych-na-mapie/ :).


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2013, 13:57:25 »
Nie zauważyłem. Może najwyższy czas znowu wrócić do tematu. O ile w Polsce jeszcze można coś wyszukać, poza jest znacznie gorzej. A błędy w oznaczeniu dróg zawsze były, są (sam sygnalizowałem) i będą, niemniej jednak to najlepszy sposób aktualizacji i przynajmniej daje pogląd.

Pozdrawiam

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2013, 14:38:17 »
Ciekawe,

wyniki ankiety nie pozostawiają wątpliwości. Czasu minęło dużo. Wiele ankiet o podobnym wyniku zostało uwzględnionych w rozwoju programu. Ciekawe czemu nie tym razem...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2013, 14:43:27 wysłana przez jachraniak »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2013, 21:55:02 »
Wizualizacji nie będzie. Dostałem odpowiedź z suportu ma pytanie o losy mojej propozycji
popartej ankietą z tego wątku. Wynika z niej, że ten pomysł nie zyskał akceptacji, bo takich
drobnych propozycji otrzymują tysiące, a są w stanie umieścić w programie zaledwie
marginalny ich odsetek. W tym przypadku jakieś inne propozycje uzyskały większy priorytet.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2013, 23:58:11 »
W tym przypadku jakieś inne propozycje uzyskały większy priorytet.
Szczyty i mielizny  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 05, 2013, 07:07:05 »
a hydranty to co ?  :mrgreen:

Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 05, 2013, 12:26:16 »
Szkoda,że w tym temacie AM zajmuje takie stanowisko. Myślę,że po prostu nie chce im sie aktualizować danych. Po prostu trzeba co pewien czas wracać do tematu i wywierać stałą presję.
Oznakowanie wód jest bardzo ciekawe i się przydaje, szczególnie na Mazurach, gdzie można całkiem nieźle na kamieniach na środku poharatać jacht. Oznakowanie było i tak kilka lat temu publikowane w Internecie, więc wystarczyło "żywcem" przenieść. Obecnie nie trzeba brać dodatkowego GPS na wodę. Niemniej jednak AM jest przede wszystkim mapą drogową i tu powinien być priorytet.


Połączone: Wrzesień 05, 2013, 12:40:18
W załączeniu przesyłam link, skąd od 2005 roku można ściągnąć informacje o przysłowiowych mieliznach na WJM. Zresztą też powinny być aktualizowane. Trud AM jest tu niewielki.

http://mazury.info.pl/gps/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 12:40:18 wysłana przez zdzis.michal »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:04:09 »
Wizualizacji nie będzie. Dostałem odpowiedź z suportu ma pytanie o losy mojej propozycji
popartej ankietą z tego wątku. Wynika z niej, że ten pomysł nie zyskał akceptacji, bo takich
drobnych propozycji otrzymują tysiące, a są w stanie umieścić w programie zaledwie
marginalny ich odsetek. W tym przypadku jakieś inne propozycje uzyskały większy priorytet.

Jak ja lubię takie akcje  :ok:
Mapy 1412 dla aAM i wAM mają już status RC... Więc zapewne niebawem 1412 będzie dostępna dla iAM.

No ale ja nie o tym :)

Nie po to okopuję ten wątek :)

Dzisiejsze odkrycie  :proud:

Nie wiem, jak aAM czy wAM... ale iAM dostała wizualizację płatnych odcinków wraz z aktualizacją 5.1 zawierającą mapę 1410.  Zapewne na innych platformach też jest...

Czy może ktoś zapodać zrzuty z aAM czy wAM?

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:38:44 »
aAM.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:41:43 »
Dzięki.
1410 czy 1412?

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:47:27 »
Nie ma sprawy.    1412 RC.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:54:40 »
Widocznie czekacie na nowa wersje programu, która będzie w stanie odczytać ten znaczek z mapy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 18:13:53 wysłana przez jachraniak »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2014, 17:57:35 »
Być może. Ale póki co to nie widać jakiegoś dużego tempa rozwoju wersji na Androida :)

Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 22, 2014, 18:06:02 »
Witam
Cytuj
Nie wiem, jak aAM czy wAM... ale iAM dostała wizualizację płatnych odcinków wraz z aktualizacją 5.1 zawierającą mapę 1410.  Zapewne na innych platformach też jest...

Na wAM nie zauważyłem.

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Wizualizacja dróg płatnych na mapie?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 16, 2015, 15:24:13 »
Ciekawostka znaleziona na mapie 1502 (wAM)
Płatny parking przy UM Katowice i płatny wjazd do Parku Śląskiego:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free