Zawód informatyk i jemu pokrewne.

  • 31 Odpowiedzi
  • 12705 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« dnia: Luty 01, 2012, 00:03:43 »
Mam pytanie do osób o wykształceniu w kierunku informatycznym. A mianowicie jak wyglądały ich początki nauki, jaka szkoła i jaką mają pracę, jeśli jest ona związana z informatyka. Sam jestem studentem informatyki na pierwszym roku ale nie pracuje w branży. Jeśli jesteście w temacie to może podpowiecie do czego warto się przyłożyć i co dodatkowo podszkolicz żeby w przyszłości nie miec aż tak dużych problemów ze znalezieniem pracy.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2012, 11:01:53 »
Mam pytanie do osób o wykształceniu w kierunku informatycznym. A mianowicie jak wyglądały ich początki nauki, jaka szkoła i jaką mają pracę, jeśli jest ona związana z informatyka. Sam jestem studentem informatyki na pierwszym roku ale nie pracuje w branży. Jeśli jesteście w temacie to może podpowiecie do czego warto się przyłożyć i co dodatkowo podszkolicz żeby w przyszłości nie miec aż tak dużych problemów ze znalezieniem pracy.

może tak co Cie interesuje? Programowanie? Sieci? Może bazy danych ? może PM ? może Q&A? może Frontend?

Ja sam pracuje jako programista/freelancer
Evendim na prezydenta!

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2012, 11:31:38 »
Interesuje mnie programowanie oraz sieci. Jednak chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w branży informatycznej i na co jest aktualnie zapotrzebowanie. Jeśli oczywiście ktoś się orientuje.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2012, 12:21:12 »
Interesuje mnie programowanie oraz sieci. Jednak chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w branży informatycznej i na co jest aktualnie zapotrzebowanie. Jeśli oczywiście ktoś się orientuje.

zapotrzebowanie zawsze jest na wszystko potrzebni są i programiści i admini i cała masa innych ludzi, praca w branży informatycznej wygląda bardzo różnie w zależności od tego co chcesz robić...

Kierowanie się "na co jest zapotrzebowanie" jest zupełnie bez sensu np. programowanie - to praca która potrafi ludzi wypalić w chwilę jeśli się tego po prostu nie lubi / szkoliło się na korpo kodera pracującego 8-16 bez żadnego zainteresowania kodem...

To po prostu trzeba lubić inaczej będziesz mocno zawiedziony a i za daleko nie zajdziesz...
 
Zresztą "aktualne zapotrzebowanie" w jednej z najszybciej rozwijających się gałęzi jutro może być zapotrzebowaniem na cokolwiek innego...
Evendim na prezydenta!

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 12:28:52 »
A mógłbyś napisać jak wygląda Twoja praca? Jak z godzinami? Itp. Jakich narzędzi używasz, jaki język, co programujesz?
Jak wyglądała Twoja nauka? Samouk? Jakieś kursy?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 13:03:14 »
Zacznijmy od tego, że nie ma zawodu informatyk. To zbyt szerokie pojęcie i za dużo zagadnień obejmuje.
Ja pracuję w tej branży, ale jako administrator systemów teleinformatycznych.
Godziny w zasadzie mam dowolne - pracuję zdalnie, w domu. Studiowałem inny kierunek, więc
w obecnym zawodzie jestem samoukiem, lecz wiedza potwierdzona poprzez egzaminy w interesujących mnie
dziecinach.
Lost in universe.

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2012, 13:20:25 »
Wiem, że nie ma takiego zawodu ale chciałem to tak jakoś ogólnie nazwać. A mógłbyś napisać czym dokładniej się zajmujesz? Co należy do Twoich obowiązków ?

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2012, 13:42:32 »
Adminuję :P
Do moich obowiązków należy utrzymanie infrastruktury na potrzeby firmy (zarówno serwerowej jak i sieciowej).
Dodatkowo wymyśliłem i wdrożyłem sposób łączności telefonicznej między wszystkimi Delegaturami i "na zewnątrz"
po kosztach połączeń lokalnych (np. Szczecin -> Zakopane po 1 impuls/3 minuty).
Całość dopełnia ciągła rozbudowa i modernizacja farm serwerów itp.
Lost in universe.

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2012, 13:49:34 »
Brak słów :P , nie wiem czy kiedykolwiek się nauczę robić coś sensownego a w ogole nie wiem gdzie za pracą się rozglądać :P Przeszukuje urząd pracy a tam jedyne oferty to wymagań ok 3-5 języków programowania, znajomość linux i windows za 1500 zl brutto. W rodzinie nie mam nikogo związanego z IT i także nie mam żadnego znajomego z tym związanego, dlatego pytam na forum. 

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2012, 14:33:29 »
Prawda jest bolesna - mając odpowiednie kwity nie szuka się pracy - praca szuka Ciebie.
Programowanie to jest to czego nie lubię - piszę tylko coś prostego dla ułatwienia sobie pracy/zautomatyzowania
jakieś czynności. Resztę zlecam zespołom programistów.
Znajomość linux to też zbyt szerokie pojęcie ;)
Lost in universe.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2012, 20:49:50 »
Cytuj
A mianowicie jak wyglądały ich początki nauki

Inna rzecz, chyba znakomita większość szeroko pojętych informatyków zaczynała hobbistycznie i większosć swojej wiedzy wypracowała samemu, nie ucząc się w sposób definicyjny.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2012, 13:28:56 »
A mógłbyś napisać jak wygląda Twoja praca? Jak z godzinami? Itp. Jakich narzędzi używasz, jaki język, co programujesz?
Jak wyglądała Twoja nauka? Samouk? Jakieś kursy?

Godziny w gruncie rzeczy elastyczne bo pracuje zdalnie.

Narzędzia to VS i milion dodatków ;)

Języki w zależności od zlecenia głównie technologie MS (ASP .NET ,ASP MVC, Silverlight, C#), ale również HTML/xHTML, JavaScript, CSS, PHP ostatnio nawet Python ;)

Co programuje niestety jest aktualnie objęte NDA ;) - jeśli chcesz np jakiś informacji dla całkowitych początkujących (np w technologiach MS) zapraszam na msdn.pl - są tam nawet moje artykuły ;) ;)

Co do samej nauki, studia Inżynierskie - Inżynieria Oprogramowania, liceum i wcześniej to sprawy hobbystyczne czyli w gruncie rzeczy samouk, z potwierdzeniem Papierem znajomości technologii na których się skupiam ;).
Evendim na prezydenta!

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2012, 13:48:09 »
Dzięki za odpowiedzi. Cel na moje następne 3 lata, przyłożenie się do nauki i zdobycie inżyniera. Może znajdę później jakąś dobrą pracę :D Kto wie.

Może jeszcze inni userzy wypowiedzą się i być może coś doradzą. :)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2012, 14:21:06 »
Ucz się ucz, jednak na wartość wiedzy przekazywanej na uczelniach nie liczyłbym zanadto.
W przypadku sieci bardzo "cenny" jest numerek CCIE :)
Lost in universe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2012, 20:41:53 »
Interesuje mnie programowanie oraz sieci. Jednak chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w branży informatycznej i na co jest aktualnie zapotrzebowanie. Jeśli oczywiście ktoś się orientuje.

To na co jest w tej chwili zapotrzebowanie nijak ma się do tego co będzie za kilka lat jak skończysz studia.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2012, 22:10:43 »
1500 zl brutto.forum.
A czego oczekujesz, nie majac doswiadczenia ani szkolen? Ze ktos wywali w ciemno miesiecznie po 3-4 k, jak pewno bys sie cenil, za kogos, kto jeszcze dlugo bedzie sie uczyl, bo po szkole prawde mowiac niewiele sie umie?

*

Offline rafi

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: to było kiedeś: e72,MDA III, Archos 101,570q etc
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2012, 22:20:24 »
prawde powiedziawszy trzeba robic to co sie lubi bo inaczej moze byc nudno. Mam CCNA i za administrowanie siecia proponowali mi 1500, a  za caoching rachmistrzow dla NSP 2011 dostawalem ok.6500 a i robota przyjemna ;) a teraz dzialam poza branza i jest calkiem OK. Wydaje mi sie ze to od osobistych preferencji wynika
Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2012, 07:36:50 »
CCNA jest popularne i nie problem znaleźć człowieka z takim kwitem. Nie wolno się na nim zatrzymywać.
CCIE można zdawać wprost z ulicy. Nie mi oceniać, ale może niska stawka była wynikiem małego stażu i
doświadczenia, lub brak innych kwitów na posiadaną wiedzę (garniturki lubią mieć papierki).
Lost in universe.

*

Offline marianpower

  • ****
  • 960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pozycjonowanie stron
  • Sprzęt: HD2 , DESIRE, SENSATION
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2012, 13:02:59 »
najważniejsze są kursy oraz certyfikaty które zbierasz poza szkołą ! Certyfikat + przesłany w cv link do programu załatwiają sprawę zatrudnienia.

*

Offline Untitled1234

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola defy
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2012, 13:53:07 »
Dzięki wszystkim za rady. Dużo jeszcze nauki przedemną. Ale lubię to więc przychodzi z mniejszym bólem :P A dla was praca, którą wykonujecie jest przyjemnością czy raczej obowiązkiem? Przyznam się, że moja aktualna to obowiązek :(

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2012, 15:54:37 »
Przyjemność. Lubię to robić, robię to co lubię w domu, nikt (poza małżowiną i forkami) mi nad głową
nie stoi, mogę sobie zadania dowolnie rozłożyć w czasie. Jedyny minus - w razie rożnych wydarzeń
w kraju mogę zostać wezwany do firmy, ale taki charakter służby - zawsze stawia się wszystkie
siły na nogi.
Lost in universe.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2012, 20:36:58 »
Raczej przyjemnoscia. W sumie pracuje czesciowo w branzy w ktorej sie ksztalcilem, praca lekka, ciekawa i dobrze platna. Ale uprawnien trzeba sobie narobic, a ceny kursow + certyfikatu to zaleznie od rodzaju od ok 3600- nastu tysiecy za dwa stopnie zl.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2012, 23:30:13 »
Mam pytanie do osób o wykształceniu w kierunku informatycznym. A mianowicie jak wyglądały ich początki nauki, jaka szkoła i jaką mają pracę, jeśli jest ona związana z informatyka. Sam jestem studentem informatyki na pierwszym roku ale nie pracuje w branży. Jeśli jesteście w temacie to może podpowiecie do czego warto się przyłożyć i co dodatkowo podszkolicz żeby w przyszłości nie miec aż tak dużych problemów ze znalezieniem pracy.

poczatki jak poczatki hehe ...  :wink: ja powiem tyle jak ktos ma zamilowanie do tej dziedziny techniki i jest zdeterminowany do dalszego ksztalcenia sie w tym kierunku i z kroku na krok poszerza swoja wiedze jak i doswiadczenie to moze cos z niego bedzie. Ja moge z doswiadczenia powiedziec gdyz ukonczylem w technikum profil technik-informatyk duzo sie przez ten czas nauczylem. Ale istnieje pewna rozbierznosc. Na stan klasy 34, MAKSIMUM 5 z nas mialo szanse do wykorzystania zeby po prostu pojsc dalej w tym kierunku bo ci wlasnie mieli do tego smyklalke. Pozostale osoby to najprosciej mowiac ludzie ktorzy sie mineli z powolaniem. I taka jest prawda. Ci wlasnie moge z reka na sercu powiedziec ze oni nie maja absolutnie zadnych szans w przyszlosci pracowac w jakimkolwiek dziale tej dziedziny techniki. Nie bede sie rozpisywal dokladnie dlaczego tak bo az szkoda gadac. Jednak roznie to w swiecie wyglada. Niektorzy z nich itak itak dalej ida w tym kierunku i pozniej mamy takich informatykow od 7 bolesci ktorzy za przeproszeniem na h_ju sie znaja i w dupie sobie rady dac nie moga a inni ludzie ktorzy nie maja tego fachu w rekach musza na takich baranach polegac  :-| smutne to ale taka prawda i sie to nie zmieni. Ja powiem szczerze bardzo malo jest ludzi ktorzy faktycznie znaja sie na rzeczy i mieja cos sensownego do powiedzienia jak i sprawdzaja sie wysmienicie w praktyce.

Selekcja glownie dala o sobie znac jak mielismy do czynienia z programowaniem C++ lub PHP. Temat chwycily doslownie 3 osoby, 2 cos tam kojarzyly i sie staraly samemu cos rozpracowac a pozostala ilosc klasy polegala WYLACZNIE na odpisaniu 90% kodu zrodlowego(ci sprytniejsi) lub kopiowaniem calego kodu przed kompilacja(nie umieli nawet wprowadzic drobnych zmian zeby program przynajmniej wygladal troszke inaczej i na tyle glupcy zeby oddac profesorowi plagiat). Byl przypadek kiedy po wejsciu do klasy nastapilo ocenianie projektow. na dzien dobry profesor kazal wszystkim wstac i zapytal tylko "ktory to "kot"? ", ja bez obaw sie przyznalem. On na to "ty i kolega ... , kolega ... macie 5 reszta 1". Jak sie okazalo cala grupa poza osobami pracujacymi samodzielnie zwalila w calosci perfekcyjnie wykonany moj kod programu w ogole w niego nie ingerujac. Ja sie natomiast na tyle wycwanilem ze na zakonczenie programu dalem ogromy napis na pol monitora "MADE BY KOT". Jak mi przykro ze kazda osoba w grupie miala na koncu ten sam duzy napis. No coz tak to wygladalo, rece opadaja.

Do dzis niewiem jak to sie w ogole stalo ze wszyscy wszystko pozdawali bo tak naprawde nie zaslugiwali nawet na bycie w klasie o takim profilu zajmujac miejsce innym ktorzy moze nie kumaja biologii czy chemii ale znaja sie na komputerach i niestety nie dostali sie do klasy przez glupie wypracowanie w tescie gimnazjalnym bo nie czytali jakies bezsensownej lektory o ktorej nalezalo pisac. Obecny program nauczania to jakies nieporozumienie ktore nie pozawala sie ludzia w zamierzony sposob dalej ksztalcic i rozwijac swoja pasje. porazka

Pamietam nawet kiedy ja w 2 klasie technikum pisalem program w C++ kuzynce kumpla z klasy ktora byla na studiach informatycznych i miala projekt do wykonania. kazdy umywal rece kiedy ja zalatwilem sprawe w doslownie 30min. Mianowicie byl to program ktory wypisuje wszystkie liczby blizniacze do limitu wpisywanego przez uzytkownika. No zal mi jest tyle powiem jesli takie cos wymagaja na studiach a ja w technikum robilem duzo duzo bardziej skaplikowane projekty niz taki pikus.

Ja nie poszedlem dalej na studia gdyz finanse mi na to nie pozwalaly a nie chcialem zyc wciaz na lasce rodzicow tak wiec znalazlem prace w Niemczech i tak pracuje tutaj juz prawie 2 lata zarabiajac minimum 2000e netto miesiecznie zapewniajac sobie rowniez godne bez ograniczen zycie.
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2013, 22:12:35 »
Tak jak napisali poprzednicy, wszystko zalezy od tego co chcesz robic. Jezeli chcesz siedziec w sieciach, doszkalaj sie w CISCO. Jak chcesz robic strony internetowe, naucz sie dobrze HTML, Javy, PHP i SQL. Jezeli lubisz programowac, tak jak ja, naucz sie Ruby on Rails i na przyklad C / C++ / C#. Pracy w branzy nie dostaniesz od reki, o dobra posade trzeba powalczyc. Ja na poczatku przerobilem ze trzy firmy, gdzie placili mi glodowe stawki i dopiero z uzupelnionym CV trafilem do ***********, gdzie na zarobki wcale nie narzekam. Wszystko jest kwestia czasu i determinacji, nie poddawaj sie i korzystaj ze studiow ile sie da, a przede wszystkim - nie ogladaj sie na leni.

[admin]Szeptany marketing nie jest u nas tolerowany. Ppzdrawiam ajed[/admin]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 17:38:52 wysłana przez ajed »

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2013, 22:53:42 »
To też zależy od tego w jakim mieście mieszkasz. W Warszawie np. rynek wygląda tak, że 80% firm które biorą studentów (warto rozejrzeć się za stażem już po pierwszym, czy drugim roku!) biorą programistów Javy. Zresztą paradygmat obiektowy to teraz podstawa inżynierii oprogramowania, tak więc moim zdaniem najrozsądniejsza ścieżka, jeśli nie chcesz się zajmować jakimiś innymi rzeczami (np. hardą algorytmiką, czy bazami danych) to Java + technologie webowe + podstawy bazy danych + elementy paradygmatu funkcyjnego (w wypadku Javy to głównie Scala).

Podsumowają tym czego teraz potrzebujesz jest http://helion.pl/ksiazki/thinking-in-java-edycja-polska-wydanie-iv-bruce-eckel,thij4v.htm

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 13, 2013, 23:01:02 »
Czy tylko ja widzę tu oczywistą reklamę firmy, a nie odgrzanie półtoraletniego kotleta?

A java... cóż, z jednej strony na tym poziomie przydało by się coś umieć już samemu (kto idzie na studia myśląc że go nauczą programować, temu czas zniszczyć światopogląd), z drugiej mam kolegę który javę widział pierwszy raz na oczy na rozmowie... i pracuje już rok.
Język, jak się coś pisze już w jednym, łatwo przyswoić. Mimo że 90% kodu w życiu napisałem w PHP5 (bez frameworków), wyklepanie czegoś w cpp, javie czy jak ostatnio zdarzyło mi się - dotnecie, to kwestia zajrzenia w dokumentację a nie nauki języka. A praca zweryfikuje w jakim języku będzie się klepało dalej  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2013, 23:05:44 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 13, 2013, 23:09:26 »
Cytuj
Cóż, z jednej strony na tym poziomie przydało by się coś umieć już samemu (kto idzie na studia myśląc że go nauczą programować, temu czas zniszczyć światopogląd), z drugiej mam kolegę który javę widział pierwszy raz na oczy na rozmowie... i pracuje już rok.

Z tym programowaniem wcześniej to też bez przesady. Znam osoby, które po trzech latach nauki od zera na studiach dostały się na internship do renomowanych firm (jak Nvidia, Google, czy Dropbox), a także samouka, który przez rok nauczył się programować funkcyjnie (bez studiów informatycznych itd.) i dostał bardzo fajną pracę w Touku, więc nie ma co przywiązywać dużej wagi do swojego doświadczenia "z dzieciństwa", bo każdy może szybko to nadrobić.

Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2014, 18:40:54 »
Po studiach informatycznych podobno nie ma problemu ze znalezieniem pracy, no i jest to generalnie fajny zawód i branża, na którą zawsze było zapotrzebowanie. Tyle przynajmniej mówią statystyki i badania przeprowadzone przez specjalistów HR: http://www.praca-jaworzno.pl/porady-dla-pracodawcow/387/studia-moze-kierunek-zamawiany. Z treści przytoczonego artykułu wynika, że zarówno w latach ubiegłych, jak i teraz oraz w nadchodzącym czasie, osoby, które ukończyły informatykę oraz wszelkiego rodzaju kierunki związane z szeroko pojętą branżą IT, nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy. Co o tym myślicie?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2014, 17:35:43 »
Przyznajemy tytuł "archeologa roku"?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Zawód informatyk i jemu pokrewne.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 23, 2014, 09:05:35 »
E, tygodnia najwyżej. Przecież to raptem dwuletni temat :P
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4