FAQ dla TG01

  • 21 Odpowiedzi
  • 17395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sasio

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Redaktor Mobility
  • Sprzęt: TG01 White & 5230 & N96 & many more
FAQ dla TG01
« dnia: Maj 02, 2010, 22:49:29 »
Jako że nie mogę wyjść z wprawy w pisaniu artykułów postanowiłem stworzyć FAQ dla TG01 :)


SPIS TREŚCI
1.Słownik pojęć używanych na forum i w poradniku.
2.Dane techniczne
3.Wygląd
4.Transfer/Wysyłanie plików
5.Instalowanie programów
6.Konfiguracja
7.Wgrywanie ROMu
8.Rekonstrukcja fabrycznego ROMu
9.Kupujemy TG01

1.Słownik pojęć używanych na forum i w poradniku

ROM - jest to inaczej pamięć główna do której wgrywane jest oprogramowanie naszego telefonu, znajduje się tam zarówno system operacyjny jak i inne programy odpowiadające za poprawne działanie naszego telefonu.
.CAB - rozszerzenie plików instalacyjnych na urządzeniach wyposażonych w Windows Mobile.
.TSW lub .ENC - rozszerzenie plików z ROMami
SR - inaczej Soft Reset, czyli ponowne uruchomienie telefonu.
HR - inaczej Hard Reset, czyli czyszczenie urządzenia i przywracanie go do stanu fabrycznego.
RAM - jest to pamięć operacyjna naszego telefonu, potrzebna do uruchamiania aplikacji i procesów podczas uruchomionego systemu.
RadioROM - jest to oprogramowanie odpowiedzialne za systemy łączności, odpowiada za rozmowy, i przesyłanie danych bezprzewodowych.
Oznaczenie 076 wzwyż, oznacza poprawione rozmowy w TG01.
Flashowanie - inaczej wgrywanie ROMu, oprogramowania.
Update - inaczej aktualizacja.
SDDL - aplikacja wgrywana na kartę pamięci, dzięki której uruchamiamy proces flashowania jedną z dwóch metod. W przypadku wgrywania ROMu producenta ściągamy plik SDDL, w przypadku wgrywania ROMu tworzonego przez użytkownika, ściągamy SDDL+
Kuchnia - potocznie nazywana aplikacja pod PC, służąca do tworzenia nowych ROMów.
Kucharz - osoba odpowiedzialna za tworzenie nowych ROMów np. Nokser czy Nicus.
Manilla - nakładka graficzna, spotykana w pierwszych modelach z TouchFlo3D np HTC Diamond.
Sense - nakładka graficzna spotykana w nowych modelach HTC z Androidem oraz WM, bardziej udoskonalona, ładniejsza graficznie ale i bardziej zasobożerna niż Manilla.
SPB Mobile Shell - znane też jako SPB czy Shell, aplikacja firmy trzeciej służąca do personalizacji pulpitu urządzeń z WM, dzięki odpowiednim nakładką.
PRG - folder w którym umieszczamy plik z ROMem.
AS - ActiveSync, program od Microsoftu umożliwiający komunikację urządzenia z komputerem.
HS - inaczej Home Screen, ekran który jest pulpitem, czasami też używany jest jako ekran widoczny po wybudzeniu urządzenia.
LockKey - klawisz najcześciej włącznik, służący do wybudzania urządzenia z trybu uśpienia.
Brick - uszkodzenie powodujące praktycznie śmierć urządzenia, spowodowane np. wypadnięciem baterii podczas wgrywania ROMu.
Tośka - potoczna nazwa Toshiby.
CFW - skrót od Custom Firmware, czyli oprogramowanie tworzone przez użytkowników.
TS - TurboSIM
CCS - Cyfrowe Centrum Serwisowe, serwis w Polsce dla urządzeń typu PDA

2.Dane techniczne

Wymiary:   70 x 130 × 9,9 mm
Waga:   129g
Transfer danych:   Czterozakresowy moduł GSM HSDPA 7,2 Mb/s / HSUPA 2 Mb/s
Transmisja GPRS:   Klasa 12
Wyświetlacz:   WVGA 4,1 cala, 262 tys. kolorów, rozdzielczość 800 × 480 pikseli, oporowy
Aparat fotograficzny:   3,2 MP, z funkcją autofocus
Dźwięk:   MP3, AAC, AAC+, eAAC+, MIDI, SP-MIDI, AMR-NB, AMR-WB, WMA
Wideo:   formaty H.263, H.264, MPEG4, WMV
Pamięć:   ROM: 512 MB / RAM: 256 MB; obsługa kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB
Przeglądarka:   Microsoft Internet® Explorer Mobile 6
Kanały łączności:   Bluetooth™ 2.0 EDR + Wi-Fi 802.11b/g + micro USB
Nawigacja:   Wbudowany odbiornik GPS i A-GPS
Obsługa wiadomości:   SMS, MMS, e-mail, technologia Microsoft Direct Push E-mail, komunikator
Java:   MIDP 2.0
Procesor:   Qualcomm® Snapdragon QSD8250 — 1 GHz
Bateria:   Litowo-jonowa 1000 mAh, czas gotowoœci: do 220 godzin (3G), Czas rozmowy: do 4 goddzin (3G)

3.Wygląd

Toshiba TG01 występuje w trzech wersjach kolorystycznych.
Czarnej, najbardziej popularnej, oferowanej w Orange, w niektórych z krajów UE.
Białej, rzadko spotykana, oferowanej w o2 w Niemczech.
Srebrnej, najrzadziej spotykana, oferowanej w Japonii, znana jako T01A.


4.Transfer / Wysyłanie plików.

Istnieje kilka metod przesyłania plików z PC na urządzenie i odwrotnie.
Możemy to uczynić za pomocą kabla USB na dwa sposoby, w zależności od preferencji ustawieniach urządzenia.
Za pomocą ActiveSync, specjalnego programu od Microsoftu, lub jako dysk zewnętrzny.
Kolejna metoda to poprzez czytnik kart pamięci, wyjmujemy kartę MicroSD z telefonu i umieszczamy ją w czytniku.

5.Instalowanie programów

Instalacja najczęściej będzie przebiegała za pomocą menadżera plików, i plików z rozszerzeniem .cab zgrywanych na urządzenie.
Znajdujemy wybrany plik poprzez menadzera plików, uruchamiamy go, i zaczyna się instalacja, wybieramy miejscę instalacji i oczekujemy do zakończenia procesu instalacji.
Druga metoda rzadzej spotykana to instalacja z poziomu PC aplikacji .exe pod warunkiem podłączonego telefonu.
Wtedy do urządzenia transferowana jest instalka w .cab i automatycznie uruchamiana.
Tak instalowana jest np. AutoMapa.

6.Konfiguracja

a) Konfiguracja GPS:
Musimy wejść Ustawienia -> System -> Zewnętrzny GPS i z listy wybieramy COM4.

b)Jak usunąć dźwięk migawki w aparacie:
Musimy pobrać edytor rejestru (możliwe uszkodzenie ROMu) znajdziemy go Tutaj
Następnie przechodzimy do
HKLM\System\Pictures\Camera\GeneralSetting\ShutterSound i w nim zmieniamy
0 - bez zmian
1- bez zmian
2- bez zmian
Current- wartość "1" (bez cudzysłowów)
Mute - wartość "0" (bez cudzysłowów)
Na koniec SR.

c) Ulepszanie grafiki 3D:
Dzięki możliwości zaimplementowania sterowników od HTC HD2 dla Toshiby udało się uzyskać polepszenie działania grafiki 3D.
Więcej w tym wątku

d) Podgłaśnianie urządzenia
Musimy ściągnąć SRD WOW HD, aplikację służącą do podgłaśniania urzadzeń z WM.
Radzę ostrożnię użytkować ten program gdyż można uszkodzić głośnik, oczywiście podgłaśnianie wiąże się z pogorszeniem jakości.
Więcej w tym wątku
Dla znacznej ilości TG01 działa SRS po zainstalowaniu 3 plików .cab, dla innych działa aplikacja zawarta w jednym pliku.

e) Obracanie ekranu bez akcelerometru
Aby obrócić ekran naciskamy klawisz  głośności w górę na około 2  sek.

f) Ustawienia MMS, GPRS i WAP
Możemy skonfigurować naszą Tośkę na dwa sposoby.
Pierwszy z nich to wizyta na stronię producenta - kliknij tutaj
Druga metoda to instalacja Network Wizard, aplikacji w .cab zawierającą konfigurację dla 99% operatorów na świecie.

g) Niedziałający pasek zoom
W chwili obecnej pasek zoom działa tylko w aplikacji Internet Explorer, dołączonej do każdego softu.
Aby uzyskać przybliżenie musimy przejechać palcem całą szerokość paska, dość dokładnie naciskając.

h) Usuwanie blokady SIMLock kodem

Najprostsza metoda:

Należy włożyć kartę innego operatora (nie akceptowalny) i uruchomić Toshibę.
Należy wpisać kod odblokowujący, i Toshiba powinna zostać odblokowana.
 Trudniejsza metoda:
Należy włożyć kartę innego operatora (nie akceptowalny) i uruchomić Toshibę.
Ujrzymy napis Enter Network Unlock CODE, wciskamy kombinację klawiszy  **00012*  oraz wpisujemy kod odblokowujący i wciskamy przycisk enter (na klawiaturze).
Powinniśmy ujrzeć napis DONE, wyłączamy TG01 a następnie ja włączamy, powinna być odblokowana.

7.Wgrywanie ROMu

Jeżeli nie czujesz się na siłach, nie rób tego, miej na uwadze to że możesz uśmiercić swoje urządzenie.
Podczas flashowania wszelkie zainstalowane programy, oraz dane z urządzenia zostają usunięte, jeżeli to możliwe wykonaj kopię zapasową.
Istnieją dwie metody wgrania romu
Pierwsza metoda jest nie inwazyjna, w 99% wszystko działa.
a) Należy naładować urządzenie do 100% baterii.

b) Należy ściągnąć odpowiedni ROM do swojego urządzenia i wrzucić go na kartę pamięci do folderu prg.
ROM musi mieć nazwę TG01WP_xxx.tsw lub TG01WP_xxx.enc. W miejscu xx muszą być cyferki lub nazwa.

c) Należy ściągnąć  SDDL lub SDDL+ na kartę pamięci (nie wrzucamy do żadnego folderu)

d) W paczce z ROMem najczęściej jest plik(dostępny na dole poradnika) TGTool i verify.bat, należy wrzucić go do folderu PRG (tam gdzie ROM), uruchomić Verify.bat z poziomu PC, powinniśmy ujrzeć okienko DOSowe i czekać na informację  " xxx(pełna nazwa ROM) has copleted without warings" w przypadku otrzymania innego komunikatu usuwamy ROM i ściągamy go ponownie, w przypadku ponownego komunikatu oznacza że ROM jest uszkodzony, należy wybrać inny ROM.
Zlekceważenie tego ostrzeżenia może skończyć się tragicznie dla naszego urządzenia.

e)W dodanej poniżej paczce jest plik CheckROM.bat, TGTool oraz SDDL+.
Aby sprawdzić soft plik CheckROM.bat musimy edytować za pomocą notatnika, dokładniej edytujemy fragment "TG01WP_00.tsw" podając właściwą nazwę dla naszego ROMu, np. jeżeli nasz ROM będzie się zwał TG01WP_000052.tsw to zmieniamy wpis TG01WP_00.tsw w notatniku na TG01WP_000052.tsw i zapisujemy.
Następnie uruchamiamy plik wykonywalny i czekamy na komunikat "xxxx(nazwa pliku rom) has completed without warings".

f) Jeżeli nie mamy zastrzeżeń do ROMu usuwamy plik TGTool.exe oraz Verify.bat tak aby został sam plik z rozszerzeniem .tsw lub .enc, następnie odnajdujemy plik tg01_sddl lub tg01_sddl+(w zależności czy ROM od Toshiby oficjalny czy od użytkownika) na karcie pamięci (operację wykonujemy już z poziomu urządzenia), a następnie uruchamiamy ten plik.
Urządzenie wyświetli komunikat o utracie danych, należy kliknąć YES i urządzenie się uruchomi ponownie, w przypadku gdy nie chcemy dokonywać FLASHa, wciskamy NO.

g) Podczas ponownego uruchamiania pojawi się biały ekran, z gwiazdkami i informacją aby nie ruszać karty SD ani baterii, należy spokojnie odłożyć telefon, aby nie było możliwości wypadnięcia baterii z urządzenia. Proces flashowania trwa w zależności od wielkości ROMu od minuty do pięciu minut.
Po całej operacji urządzenie ponownie się uruchomii, i zostaniemy poproszeni o kalibrację ekranu oraz ustawienie strefy czasowej, daty i godziny.
W zależności od ROMu urządzenie może zaczać instalować pliki automatycznie, wtedy nastąpi kolejny reset, po tym zabiegu urządzenie jest gotowe do użytkowania.


Druga metoda, jest bardzo niebezpieczna, jednak w niektórych przypadkach jedyna możliwa droga update.
a) Należy stworzyć folder o nazwie prg na karcie pamięci (o ile go nie ma)
b) Należy skopiować do tego folderu ROM oraz zmienić końcówkę z (.tsw) na (.enc)
c) Należy wyciągnąć kartę SIM z urządzenia
d) Należy usunąć czarny plastik(zaślepkę) pod miejscem gdzie powinna się znajdować karta SIM
e) Należy doprowadzić do zwarcia ( przewodnikiem) pierwszego i trzeciego (skrajne) pinu z  pod zaślepki (jak na zdjęciu)


f) Należy wcisnąć przycisk soft reset trzymając go przez około 10 sekund
g) Następuje proces wgrywa ROMu należy nie dopuścić do wypadnięcia baterii, gdyż praktycznie urządzenie będzie do wyrzucenia

8.Rekonstrukcja fabrycznego ROMu

W przypadku gdy musimy oddać urządzenie na gwarancję, zaleca się wgranie fabrycznego ROMu o ile wcześniej ten był zmieniany na jakiś z CFW.
Należy pobrać ROM ze strony Toshiby, odpowiedni do wersji urządzenia aby nie wzbudziło to podejrzeń, i wgrać go za pomocą tym razem SDDL (nie SDDL+) przy użyciu poradnika.

9.Kupujemy TG01

Zapewne wielu z Was tutaj zajrzy już po zakupie TG01 jednak często osoba chcąca zakupić dany model, znajduje dość dużo czasu na szperanie w internecie i wręcz lawinowo czyta tematy nawet z przed kilku miesiecy, gromadząc przy tym jak największą ilość informacji, a dodatkowo osoba ta może trafić także tutaj.
Podczas kupna TG01 należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.
W przypadku kupna przez internet, a jest to około 90% zakupów, możemy sprawdzić kilka rzeczy a także ocenić stan urządzenia po fotkach.

a)Blokada SIM

 Simlock - dużo urządzeń, szczególnie te z Orange UK posiadają SimLocka.
Koszt ominięcia blokady to wydatek około 50-60 zł w przypadku odblokowania kodem lub 10 zł w przypadku użycia TurboSIM.
Możemy zapytać sprzedawcę jaki komunikat jest wyświetlany w przypadku włożenia karty innego operatora, gdy wyświetlany jest komunikat o SIM card not accepted i wyświetlana jest możliwość wpisania kodu jest wszysko w porządku.
Gorzej jest gdy wyskakuje komunikat o Network PUK, wtedy albo ktoś źle wprowadził trzy razy kod oblokowujący albo urządzenie zostało skradzione i zablokowane, wtedy może pomóc TurboSIM.
TurboSIM - pozwala na ominięcie blokady SimLOCK, jednak wiązać się to może z koniecznoscią pocięcia karty SIM aby zmieściła się "elektronika" TurboSIM.
Nigdy nie mamy pewności że dany egzemplarz TG01 będzie współpracował z TS.

b)Niekompletny zestaw

Wiem z własnego doświadczenia że kusi oferta 100 złoty tańsza jednak bez akcesoriów, bardzo często się na nią naciągamy, a później żałujemy i tracimy pieniądze na dopasowywanie akcesoriów.
Musimy pamietać że Toshiba jest dość nietypowym urządzeniem na rynku PDA i jest bardzo mało dostępnych akcesoriów do TG01, a także nie wszystkie działają, nawet gdy działają u znajomego także na TG01.Także żadko kto decyduje się na sprzedaż oryginalnych akcesoriów. Dopasowanie jest bardzo trudne, także lepiej poczekać, dozbierać 100 zł i mieć komplet niż później żałować swojej decyzji.

c) Porysowany ekran, obudowa

Należy pamiętać jak już wyżej napisałem że Toshiba jest bardzo mało popularna.
Rysy na ekranie można ukryć za pomocą folii ochronnej o ile są to powierzchowne i dość małe ryski, rysy na obudowie możemy zasłonic kupując pokrowiec, jednak kiedyś to urządzenie trzeba będzie wyjąć.
Musimy się liczyć z tym że nie dostaniemy nigdzie obudowy, ekranu czy tylnej klapki.
Jest bardzo mało części, z dostawami mają problem serwisy a co dopiero zwykli użytkownicy, jeżeli już pojawiają się jakieś elementy urządzenia są bardzo drogie (ekran - cena około 250 zł)

d) Odklejająca się warstwa dotykowa

Sprzedający ma prawo o tym nie wiedzieć, gdyż nie widać tego w świetle dziennym, ani przy żarówkach tradycyjnych.
Odklejająca się warstwa jest możliwa do zauważenia pod bardzo jasnym sztucznym światłem (jarzeniówka), wygląda tak jakby pod folię dostała się woda, objawia się to naczęściej w formie "koniczyny" lub "prostokątu" luźno rozrzucone różnokolorowe plamki które pod naciskiem się przemieszczają lub znikają.
Wygląda to tak:



e) Gwarancja

Jak wiemy TG01 nigdy nie była oferowana w szerszej sprzedaży niż Vobis lub Komputronik, dlatego też są takie problemy z gwarancją.
99% urządzeń jest przywożonych z zagranicy i tamteż posiada gwarancję, pozostały 1% to tak jak moja wersja kupowana w komisie.
Niby możemy próbować serwisować naszę urządzenie w CCS jednak nie wiadomo czy zostanie uznana gwarancja.



Zakaz kopiowania bez zgody.

Poradnik autorstwa : Mateusz Sas - sasio
Wykorzystano elementy poradnika :xander122.
Gdy zauważysz błąd ortograficzny, składniowy lub merytoryczny ewentualnie czegoś brakuje lub chciałbyś coś dodać napisz do mnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 14:58:07 wysłana przez sasio »
Biała księżniczka zmieniła właściciela...

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2010, 09:44:09 »
po pierwsze to elemety poradnika byly tylko moje ;p.i popraw prosze moj nick

*

Offline sasio

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Redaktor Mobility
  • Sprzęt: TG01 White & 5230 & N96 & many more
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2010, 09:49:17 »
Już poprawiony nick.
Z Twojego poradnika wzięłem ułożenie elementów oraz opisy konfiguracji :)
Biała księżniczka zmieniła właściciela...

*

Offline shyniz

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba tg01 htc universal htc magician
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2010, 16:11:44 »
może ktoś wrzucic na faq osobne linki z tgtool i verify.bat??

*

Offline sasio

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Redaktor Mobility
  • Sprzęt: TG01 White & 5230 & N96 & many more
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2010, 16:46:21 »
TGTool jest w prawie kazdym ROMie, ale go wrzuce a verify.bat jest indywidualny dla kazdego ROMu mozna go edytowac notatnikiem poprzez zamiane sciezki dostepowej pliku ktory ma byc sprawdzony, ze starego pliku na adres nowego
Biała księżniczka zmieniła właściciela...

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2010, 18:09:03 »
Mała rada: przy SRS WOW dopisałbym, że powoduje on sypanie systemu i problemy ze wzbudzeniem urządzenia z trybu standby.
Osoba czytająca może się zdziwić, jak mu się krzaczyć zacznie i zaś wątek powstanie...
A co do NETCF można napisać, że prawdopodobnie powoduje pogorszenie jakości rozmów...
i to nie są niestety jednostkowe przypadki, tylko głębiej zbadane sprawy.

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2010, 19:08:22 »
Mała rada: przy SRS WOW dopisałbym, że powoduje on sypanie systemu i problemy ze wzbudzeniem urządzenia z trybu standby.
Osoba czytająca może się zdziwić, jak mu się krzaczyć zacznie i zaś wątek powstanie...
A co do NETCF można napisać, że prawdopodobnie powoduje pogorszenie jakości rozmów...
i to nie są niestety jednostkowe przypadki, tylko głębiej zbadane sprawy.
ew. proszę dopisać ze u NIE KTORYCH bo u mnie problem nie występuje

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2010, 19:33:55 »
SRS WOW nie sypie Ci?
NETCF to często niezauważalny problem.
ale po SRSie praktycznie zawsze były problemy...
jeżeli ich nie masz to podaj z łaski swojej konfigurację jaką masz...

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2010, 20:30:23 »
w temacie o srs wow zapodałem linka z xda u mnie działa jak malina ;d

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2010, 20:38:12 »
Już wiem w czym problem ;P
jak ustawisz SRSa na Headphones to wtedy się sypie...
przy normalnym ustawieniu stereo z tego co widzę nie wariuje...
ale może to kwestia czasu

*

Offline xander122

  • ****
  • 514
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: e52
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2010, 21:15:20 »
mam cały czas Headphones

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2010, 21:28:26 »
No to pewnie się z czymś gryzło...
Albo to kwestia ROMu? bo na tym buildzie nie próbowałem wcześniej
Ale zgubnego dla Tosi działania Pocket Plus nikt chyba nie zdementuje ;P

*

Offline maciek90

  • **
  • 158
  • Sprzęt: K850i
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2010, 21:54:27 »
Dziwne, bo mam SRS WOW i Pocket Plus i jedyne problemy jakie mam z tosią to jakość rozmów prawdopodobnie przez NETCF.

SRS WOW mam z xda (instalka z trzech cabów).

*

Offline Linksys

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01, HTC Wildfire S
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2010, 22:15:14 »
Ja mam SRSa z jednego CABa i jak narazie chodzi (raczej była to kwestia WM)
P+ nie pamiętam już co się sypało ale miałem problem na tyle poważny, że postanowiłem zrezygnować z wygody wyłączania aplikacji krzyżykiem.

*

Offline Gazda15

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TG01
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2010, 23:50:53 »
Przygotowałem testy wydajności, myślę że szukającym przydadzą się takie informacje :)

Jakie filmy zostały użyte?
Dla 1000x562 i 800x450 - przekonwertowany trailer Mafii II: Mafia 2 - PhysX Developer's Diary + NEW Gameplay | HD
Dla 640x480 i 320x240 - standardowy trailer Matrix'a.

Dlaczego rozdzielczości 1000x562 i 800x450?

1000x562 to najwyższa rozdzielczość jaką mogą przetworzyć nasze pockety. Wyżej zwyczajnie się nie da. 800x450 to szerokość natywna i zarazem najwyższa możliwa jakość do osiągnięcia. Oba tryby nie testowane w GAPI gdyż jakość wyświetlanego obrazu jest tragiczna.

1.  |   320x240    | czysty bufor |   SD   |   546,69%
2.  |   320x240    | czysty bufor |   ROM  |   532,69%
3.  |   320x240    |     GAPI     |   SD   |   463.25%
4.  |   320x240    |     GDI      |   SD   |   450,10%
5.  |   640x480    |     GAPI     |   SD   |   259,00%
6.  |   640x480    | czysty bufor |   SD   |   240,56%
7.  |   640x480    |     GDI      |   SD   |   213,43%
8.  |   800x450    | czysty bufor |   SD   |   108,67%
9.  |   800x450    | czysty bufor |   ROM  |   108,63%
10. |   800x450    |     GDI      |   SD   |   93,01%
11. |   1000x562   | czysty bufor |   SD   |   73,52%
12. |   1000x562   |     GDI      |   SD   |   70,76%

Wydajność SPB Benchmark:

Zapis dużego (1MB) pliku:
3999.100000

Odczyt dużego (1MB) pliku:
231.500000

Kopiowanie dużego (1MB) pliku:
493.300000

Wczytanie drzewa katalogów (2000):
31.200000

Test graficzny 1 (DDB BitBlt):
0.095000

Test graficzny 2 (DIB BitBlt):
11.045000

Test graficzny 3 (GAPI BitBlt):
3.290000

Kompresja 1MB pliku (zip):
1949.200000

Dekompresja pliku JPEG 1024x768:
134.700000

CPU test 1 Whetstones MFLOPS:
1353.900000

CPU test 2 Whetstones MOPS:
356.600000

CPU test 1 Whetstones MWIPS:
2752.100000

Kopiowanie pliku 1MB z użyciem memcpy:
3.124000





EDIT:

Wydłużanie czasu nagrywania video:

HKLM\System\Pictures\Camera\ModeSetting\VideoSetting\CaptureTimerLimited

wpis '2' - wartość zmieniamy na 9999 i 'current' na 2
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 21:04:57 wysłana przez Gazda15 »
Nie jestem leniwy tylko energooszczędny ...

*

Offline sasio

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Redaktor Mobility
  • Sprzęt: TG01 White & 5230 & N96 & many more
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:59:00 »
Dodałem plik SDDL+, TGTool i CheckROM.bat do pierwszego postu oraz opisałem zmianę pliku CheckROM pod inne wersje ROMu
Biała księżniczka zmieniła właściciela...

Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2012, 09:54:51 »
No cóż poległem .Nie potrafię dojść jak ustawić MMS .
Rom Nicus TG01WP_5005000176.tsw PL + Spb 3.5.5 .
Jak wybieram kontakt /wiadomość MMS automatem piszę SMS .
Może ktoś pomóc?

Życia mi zbraknie chyba przerobiłem wszystkie romy i dalej d.......
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 21:13:56 wysłana przez kriss941 »

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2012, 00:09:58 »
Co ty chcesz osiagnąć bo nie wiem, wytlumacz dokładnie

Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)

Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2012, 06:37:55 »
Nie umiem ustawić odbierania i wysyłania wiadomości MMS.
W menu ustawienia poczty mam wszystkie parametry wpisane,ale jak w kontaktach wchodzę w wyślij MMS przenosi mnie do SMS więc nie mogę przesłać nic poza tekstem .
 

Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2012, 00:16:30 »
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!
Mam tg01 i wyskakuje mi błąd (tg01 z wp7) że jest włożona niewłaściwa karta SD.
Proszę o pomoc próbowałem 2 metody flashowania ale nic nie dało bo nie moge nawet włączyć żeby się flashowało proszę o pomoc a i jak trzeba i czym połączyć pierwszy i trzeci punkt z pod zaślepki??

*

Offline wojtasxda

  • *****
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wallaby , Himalaya ,  Universal ,  Athena , TG01
Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 08, 2012, 02:05:31 »
1. Piny połącz obojętnie czym, byle przewodziło prąd, np. drucik miedziany, tak pozatym WP7 w tg01 nie flashuje sie poprzez zwarcie pinow, ale to tylko mała uwaga.

2. W WP7 Spróbuj wykonać Cold Boot... czyli  "Vol +" + "Vol -" + Power, następnie naciskasz przycisk vol - tak długo aż zobaczysz pozycję "Cold Boot" i naciskasz "Vol +" aby zmienić z 'warm" na "cold" i jeszcze raz wciśnij "Vol -" .

Jeśli doceniasz moją pracę, wspomóż mnie. :)

Odp: FAQ dla TG01
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2014, 17:15:08 »
Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie są dostępne te pliki  TGTool, verify.bat oraz CheckROM.bat. Nie widzę ich na dole poradnika, a pobrany przeze mnie instalator z tej strony http://pdaclub.pl/forum/tg01/windows-mobile-6-5-9-plk-dla-toshiba-tg01-dostepny-)/msg1510779/#msg1510779 nie posiada tych plików. Próbowałem szukać postów za pomocą szukajki, jednak znalazłem tylko TGTool.