Zmiana ROM na inny poradnik !

  • 40 Odpowiedzi
  • 11099 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wielki.Brat

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X, iPhone 4S, iPad2
Zmiana ROM na inny poradnik !
« dnia: Grudzień 19, 2009, 22:12:18 »
Witam
Mam taką prośbę czy ktoś by mógł przetłumaczyć poradnik flashowania Rom  ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591314)
lub wskazać gdzie znajdę coś podobnego po polsku .
Z góry wielkie dzięki .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2009, 15:41:45 wysłana przez Wielki.Brat »
To nie tablica ogłoszeń!

*

Offline m-ra

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2009, 18:49:54 »
Na początek zaznaczę ze nie wgrywałem romu tą metodą uzyskałem tylko złotą kartę która pozwala na zmianę romu (czyli zrobiłem wszystko do pkt 5 włącznie).
Flaszowanie romu robisz na swoją odpowiedzialność. Przetłumaczyłem to jak umiałem najlepiej.

Opis ten pozwala na zmianę bieżącego oficjalnego romu htc na inny nowszy oficjalny rom htc (niezależnie od języków czy sieci operatorów)
 

Rzeczy które potrzebujemy:
- Kartę pamięci MicroSD (512MB jest wystarczająca)
- Program QMAT 5.06 (do pobrania tutaj - https://ssl.webpack.de/revskills.de/pages/download.html) -zainstaluj
- Oficjalny rom htc który chcesz zainstalować
- Program Zip- zainstaluj

1. Formatowanie karty pamięci (system plików FAT32)
- Włóż kartę MicroSd do telefonu
- Podłącz telefon do PC i wybierz opcję Dysk Drive (środkowa) na telefonie
- Telefon powinien byc widoczny w PC jako dysk wymienny
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie dysku wymiennego i wybierz:  format->FAT32
- Sformatuj kartę bez wybierania – szybkie formatowanie

2.Pozwól na zapis niepodpisanego oprogramowania na telefonie

- Zainstaluj (jeżeli nie masz) Edytor Rejestru na telefonie np:  darmowy PHM regedit (do pobrania tutaj - http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml  )
- Uruchom Edytor rejestru i idź do -> HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies
- Znajdź wpis  00001001 kliknij 2x na nim i zmień wpis z 2 na 1
- Zrestartuj telefon

3. Uzyskaj serial number twojej sformatowanej karty MicroSD

- Odłącz telefon od PC i podłącz ponownie, tym razem wybierz opcję ActiveSync (górna) na telefonie
- Uruchom QMAT i wybierz:  Hardware Forensics > WINCE SD Card Utils > Get serial
- Powinieneś uzyskać długi numer, zmień dwie pierwsze liczby/litery na 00 (zero zero), zapisz numer który użyjesz w nastepnym punkcie.

4.Uzyskaj swoją Złotą Kartę

- Idź na stronę http://revskills.de/pages/leogoldcard.html  (w związku ze świętami przez parę dni uzyskanie pliku goldcard.img jest darmowe)
- Wpisz swój e-mail adres oraz w okienku CID wpisz numer karty MicroSd który uzyskałeś w poprzednim punkcie
- Kliknij na continue i powinieneś otrzymać plik goldcard.img na twoją skrzynkę pocztową

5.Zmień zapis na karcie MicroSd kożystając z pliku goldcard.img

- Sciągnij, zainstaluj i uruchom edytor binarny  np: darmowy HexEditor ze strony - http://download.cnet.com/HxD-Hex-Editor/3000-2352_4-10891068.html (użytkownicy Win7 i Vista muszą uruchomić go z poziomu administratora)
- Odłącz i podłącz telefon do PC, na telefonie wybierz Disk Drive (środkowa opcja)
- W edytorze wybierz : Extras->OpenDisk -> Removable Disk (to jest twoja karta MicroSd) i odznacz opcję „Open as Readonly” (nie może być zaznaczona ponieważ potrzebujemy zapisu na karcie) i kliknij OK
- Jeszcze raz wybierz Extras -> Open Disk Image i wybierz goldcard.img z miejsca gdzie go zapisałeś na swoim dysku twardym
- Teraz powinieneś mieć dwie zakładki – pierwsza :twoja karta czyli removable disk a druga to goldcard.img.  Kilknij OK
- Jak się pojawi okienko “Sector Size” 512 (Hard disks/Floppy disks), kliknij OK
- Kliknij na zakładkę goldcard.img, wybierz Edit -> Select All, znowu wybierz Edit  -> Copy
- Kliknij na zakładkę „Removable Disk” i zaznacz offset od 00000000 do 00000170 (włącznie z linią 00000170), wybierz Edit -> Paste
- Kliknij File -> Save. Możesz już wyłączyć edytora.
- Zrestartuj telefon.

Jeżeli posiadasz telefon z sieci O2 lub jeżeli pojawiło się takie coś : „00028002 not allowed” po skończeniu punktu 6 (normalnego), zrób to co jest w punkcie 6(O2Phones). ( część telefonów nie tylko z O2 software nie bedzie pracowała po punkcie 6(Normal)i odwrotnie)

6(Normal).  Zainstaluj wybrany przez Ciebie oficjalny ROM na telefonie

- Prawym przyciskiem myszy kliknij na pliku z nowym romem i rozpakuj go do katalogu
- Wejdź do katalogu, znajdź plik RUU_signed.nbh i zmień nazwę na LEOIMG.nbh
- Skopiuj  LEOIMG.nbh na twoją kartę MicroSD
- Upewnij się że telefon jest naładowany w co najmniej 80% i wyłącz go.
- Naciśnij i przytrzymaj przycisk sciszania głośności z boku telefonu i naciśnij przycisk włączania telefonu
- Powinno pojawić sie menu – wybierz continue (przeważnie przycisk właczania telefonu) i zacznie się zapisywanie romu.
- Po 5-10 minutach telefon powinien pokazać że rom został zapisany z sukcesem (pasek postępu powinien być pełny)
- Nacisnij reset (mały czerwony przycisk obok baterii, użyj dlugopisu do naciśnięcia)

6(O2Phones).

- Odłącz i podłącz telefon, wybierz ActiveSync
- Uruchom plik twójnowyrom.exe i postępuj zgodnie z instrukcją która się pojawi w czasie instalacji.

7.Zrobiłeś to.Koniec.


Dodam że warto zrobić sobie Gold Card na przyszłość zwłaszcza że teraz jest ona za darmo (świąteczna promocja).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 00:05:42 wysłana przez m-ra »

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2009, 18:56:27 »
Mam takie małe pytanko. Do czego potrzebna jest ta Gold Card ?
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline m-ra

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:39:14 »
 Do kgx2. Ja tylko w miarę moich możliwości przetłumaczyłem ten tekst. Do czego gold card jest? Myślę że bez niej nie da się wgrać romu. Zresztą to wynika z opisu (przeczytaj dobrze opis)

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:40:18 »
Fakt, działa bez problemu, zmieniłem na ten 1.61 i właśnie wgrywam PL. Zobaczymy jaka będzie różnica.

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:47:06 »
Wcześniej miałem Omnie i900 tam do zmiany Rom-u nie trzeba było nic dodatkowego, stąd moje pytanie odnośnie Gold Card.
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:52:31 »
Bez Hard-SPL jedyną opcją do zmiany ROMU jest GoldCard. Szkoda, że gotowany nie wchodzi :(

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2009, 19:54:16 »
Trochę dla mnie to dziwne tym bardziej, że Rom wgrywa się na urządzenie a nie na kartę pamięci
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:09:27 »
Dodam, ze ROM 1.61 ma już wgrane FIXy do aparatu i sms-ów. Co do ROMu to jak masz wgrany HARD-SPL to możesz wgrywać na urządzenie a GoldCard przez kartę :)

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:29:28 »
Lobuz_1 jakie spostrzeżenia po wgraniu romu 1.61, co do języka pl to wgrałeś znany cab jeszcze z romu 1.43? i co najważniejsze działa?
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:30:26 »
Póki co różnicy nie zauważyłem...tak spolszczenie działa bez zarzutu...

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:35:26 »
Póki co różnicy nie zauważyłem...tak spolszczenie działa bez zarzutu...

w takim razie czekamy na jakiś opis po dłuższym użytkowaniu, również jak na tym romie będzie z żywotnością baterii
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:36:54 »
ja wlasnie wgrywam ten rom i sam obadam co i jak, nie lubei czekac  :grin:, spolszczenie powinno dzialac gdyz wersja systemu jest taka sama, roznice sa w plikach o sense

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2009, 20:39:17 »
ja wlasnie wgrywam ten rom i sam obadam co i jak, nie lubei czekac  :grin:, spolszczenie powinno dzialac gdyz wersja systemu jest taka sama, roznice sa w plikach o sense

bedę wdzięczny za informacje i ocenę romu, zresztą zapewne nie tylko ja
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline Wielki.Brat

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X, iPhone 4S, iPad2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:21:22 »
Wielkie dzięki za to spolszczenie tego poradnika i proponował bym modom przypiąć wątek aby inni nie musieli szukać :)  :ok:

P.S Jutro działa i zmieniam rom.
To nie tablica ogłoszeń!

*

Offline kgx2

  • ***
  • 277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Galaxy S3
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:43:00 »
Przy formatowaniu kart pamięci tej oryginalnej jaką dołączyło HTC 2 Gb zauważyłem, że jest ona sformatowana w systemie plików FAT, natomiast przy formatowaniu do uzyskania Gold Card trzeba ją sformatować do FAT 32. Czy u Was też oryginalna 2 Gb jest w FAT ?
MIO A701 <> HTC TyTN II Kaiser <> SGH i900 OMNIA <> HTC HD2<>Samsung Galaxy Note<>Samsung Galaxy S3

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:44:38 »
u mnie byla na FAT32, co do samego Romu 1.61 nie widze jak na te chwile różnic w jego dzialaniu w porownaniu z 1.48. moze po jakims czasie cos sie uda dostrzec
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 21:46:59 wysłana przez Kaudii »

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2009, 21:47:06 »
Ja mojej zupełnie nie formatowałem i zadziałało...  :P

*

Offline paka

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:28:57 »
Pojawil sie juz rom 2.0. Jest to wersja testowa sieci T mobile.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 23:18:40 wysłana przez paka »

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:49:15 »
Odnośnie pytań "dlaczego goldcard" - telefony są zabezpieczpne przed wgrywaniem oprogramowania z innego rejonu przez tzw. CID. Próba wgrania polskiego rom do telefonu z niemiec, albo romu niebrandowanego do telefonu od operatora skończy się błędem "Invalid Vendor ID"
Są trzy sposoby poradzenia sobie z tym problemem:
1. SuperCID - tak mają telefony przedseryjne, przyjmuja każdy ROM. Dawno temu w smarfonach dało się takowy ustawić, obecnie nie jest to możliwe (oczywiście HTC może, ale ze zrozumiałych względów nie udostępnia tego publicznie
2. HardSPL - modyfikacja firmware, żeby nie sprawdzało CID. Tu są dwa problemy - Hard SPL zostaje w telefonie, nie bardzo daje się to usunąć/zastąpić normalnym SPL (w pewnych wypadkach się daje), a znalezienie tego przez serwis skutkuje anulowaniem gwarancji, przynajmniej w Polsce
3. Goldcard - wgrywając firmware z takiej karty, bootloader nie sprawdza CID (ale sprawdza podpis cyfrowy, więc nie da się tak wgrywać "gotowanych" ROMów), więc można wgrywać dowolny ROM od HTC (z podpisem cyfrowym) niezależnie od tego jaki był oryginalnie. W dodatku nie zostaje żaden ślad po tej operacji (poza samym ROMem), więc w przypadku drobnych usterek można wgrać oryginalny ROM.

*

Offline Wielki.Brat

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X, iPhone 4S, iPad2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:54:17 »
Coś mi ten program QMAT nie chce działać uruchamiam go jako administrator i wywala mi komunikat że muszę ustawić zezwolenia czy jakoś tak , ktoś może mi pomóc ?
To nie tablica ogłoszeń!

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:57:06 »
jaki masz system  :?:


*

Offline paka

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2009, 23:18:53 »

Kurde ja mam jakis problem, po zapisie w hex robie restart i pokazuje sie okienko, ze trzeba karte sformatowac bo nie mozna odczytac...

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2009, 23:49:40 »
Zaraz zobaczymy ten 2.01 :P

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:15:13 »
Odnośnie pytań "dlaczego goldcard" - telefony są zabezpieczpne przed wgrywaniem oprogramowania z innego rejonu przez tzw. CID. Próba wgrania polskiego rom do telefonu z niemiec, albo romu niebrandowanego do telefonu od operatora skończy się błędem "Invalid Vendor ID"
Są trzy sposoby poradzenia sobie z tym problemem:
1. SuperCID - tak mają telefony przedseryjne, przyjmuja każdy ROM. Dawno temu w smarfonach dało się takowy ustawić, obecnie nie jest to możliwe (oczywiście HTC może, ale ze zrozumiałych względów nie udostępnia tego publicznie
2. HardSPL - modyfikacja firmware, żeby nie sprawdzało CID. Tu są dwa problemy - Hard SPL zostaje w telefonie, nie bardzo daje się to usunąć/zastąpić normalnym SPL (w pewnych wypadkach się daje), a znalezienie tego przez serwis skutkuje anulowaniem gwarancji, przynajmniej w Polsce
3. Goldcard - wgrywając firmware z takiej karty, bootloader nie sprawdza CID (ale sprawdza podpis cyfrowy, więc nie da się tak wgrywać "gotowanych" ROMów), więc można wgrywać dowolny ROM od HTC (z podpisem cyfrowym) niezależnie od tego jaki był oryginalnie. W dodatku nie zostaje żaden ślad po tej operacji (poza samym ROMem), więc w przypadku drobnych usterek można wgrać oryginalny ROM.

ad 2.  HardSPL możesz nadpisać ponownie oryginalnym SPLem... żaden problem. Po za tym zawsze można użyć USPLa gdyby ktoś nie chciał na stałe wgrywać. Tyle że USPL chyba nie jest dostępny dla wszystkich htc.
Are you shpongled?

*

Offline Lobuz_1

  • ****
  • 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:26:54 »
Co do wersji 2.01:
- wszystko działa szybciej wg mnie;
- brak problemów z dublowanie zdjęć;
- My Location podaje nareszcie Łódź a nie Łódzkie
- niestety sporo jakiegoś badzewia ale zawsze można skasować;
- SplashScreen podaje, ze to wersja testowa nie do sprzedaż ale to tez można usunąć...
- spolszczenie coś mówi na początku, ze nie jest do tej wersji ale mozna je zainstalować i jest PL;
To tak na tę chwilę.

No i po paru chwilach wykrzacza się moduł telefonu więc dupa...nie można go wywołać w ogóle.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 00:39:44 wysłana przez Lobuz_1 »

*

Offline paka

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:35:54 »
Co do wersji 2.01:
- wszystko działa szybciej wg mnie;
- brak problemów z dublowanie zdjęć;
- My Location podaje nareszcie Łódź a nie Łódzkie
- niestety sporo jakiegoś badzewia ale zawsze można skasować;
- SplashScreen podaje, ze to wersja testowa nie do sprzedaż ale to tez można usunąć...
- spolszczenie coś mówi na początku, ze nie jest do tej wersji ale mozna je zainstalować i jest PL;
To tak na tę chwilę.


Poprawila sie reakcja ekranu na dotyk?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2009, 00:51:00 »
A zła była?
Co Wy z tym dotykiem? Przecież to jest świetnie reagujący ekran pojemnościowy, czego Wy oczekujecie, że trzeba go będzie wciskać??

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 21, 2009, 08:23:24 »
a to nie jest tak ze ten ROM 2.01 jest brandowany dla T_mobile :?: bo gdzies juz o tym czytałem

*

Offline paka

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Zmiana ROM na inny poradnik !
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:26:14 »
A zła była?
Co Wy z tym dotykiem? Przecież to jest świetnie reagujący ekran pojemnościowy, czego Wy oczekujecie, że trzeba go będzie wciskać??
Niekiedy zaswietnie :P