Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900

  • 12 Odpowiedzi
  • 4407 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« dnia: Październik 11, 2009, 10:15:21 »
Chcę kupić Acera M900 , ostatecznie Acera F900 (poza Qwerty i  aparatem mają podobne parametry)
W necie znalazłem lakoniczne testy tych telefonów , głownie opisy nakładek graficznych  Acera , których i tak bym nie używał .
Mam kilka pytań do użytkowników tych modeli:

1.Czy odtwarzanie filmów niekonwertowanych jest płynne ? Czy są problemy z jakimiś formatami filmów ?

2. Widziałem że te telefony mają mało ramu (teoretycznie 128MB) , ale z softem Acera pozostaje tylko ok. 30MB . Czy da się usunąć te programy , które dodał Acer , lub wgrać inne romy z większą ilością pamięci . Ile maksymalnie można uzyskać wolnego ramu w tych Acerach ?

3. Jaka jest jakość dźwięku przy połączeniach telefonicznych ( Acery zawsze miały z tym problem ) ,jaka jakość muzyki na słuchawkach i A2DP ?

4. Czy w modelu M900 sprawdza się ten czytnik linii papilarnych - dobrze odczytuje linie,  czy trzeba skanować po kilka razy?

5. Jaka jest jakość wykonania - czy coś trzeszczy , rysuje się  itp . Jak długo wytrzymuje bateria ?

6. Może macie jakieś własne spostrzeżenia dotyczące tych Acerów ( inne wady i zalety ).

Z góry dziękuje za odpowiedzi , proszę tylko o wypowiadanie się osób mających styczność z tymi telefonami .
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2009, 10:35:56 wysłana przez uriuri »

*

Offline megadeth

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • złooooooo
  • Sprzęt: Acer F900 , SE X10i
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2009, 00:22:21 »
No więc tak "jademy" :

1.filmy idą płynnie do momentu szybkich scen czyli jak coś zacznie wybuchać to dostaje czkawki ale nie formaty to już zależy jaki player używasz ja używam core player (warto zapłacić)

2.ram soft da się usunąć do pewnego stopnia ale lepiej wtedy mieć oryginalny system w zapasie na pc  można usunąć : Acer backup utylity ,acer connection wizard ,acer easy keyboard ,acer streaming player, acer task manager ile z tego miejsca przyjdzie nie wiem ale pewnie nie wiecej niz 10 mb jeśli nie mniej

3.dźwięk to zależy gdzie dzwonisz: na komórki jest spoko na stacjonarne przy 2000 km lubi zatrzeszczeć ,słuchawki takie sobie nie najgorsze problem z przejściówkami na jack 3,5 mm ,widziałem tylko na czeskiej stronie
 
4.z tego co widziałem na youtube czasami trzeba przeciągnąć kilka razy (mam f900)

5.jak się mocniej naciśnie to lubi zatrzeszczeć wykonanie gorsze niż iphone ale nie rzuca się to tak w oczy raczej trzeba dotknąć żeby się o tym przekonać ,bateria to zależy , jak dzwonie i wysyłam sms to po 3 dniach miałem 48 % jak się zacząłem bawić wi-fi i gps to wytrzymał niecałe 5 godzin na razie po tygodni nic się nie porysowało ale podczas transportu trzymam go w tym czarnym czymś :P (pouch)

6.ekran czasami nie reaguje na dotyk ,tak jak by się zawiesił ale inne przyciski w tym czasie działają bez zastrzeżeń ,ekran czytelny nawet w ostrym słońcu ,jak się wyłączy acer schell i pousuwa zbędne obrazki i dźwięki to mamy do dyspozycji ok 54 mb , igo działa świetnie AM też testowałem navigona też działa dobrze ale mapy i poi mają kulawe :P to wywaliłem ,tom tom nawigator "rozwalił" mi Bluetooth musiałem stawiać system od nowa wi-fi jakoś niezdarnie działa , kontakty jakoś nierozsądnie zrobione nie da się ustawić żeby czytał albo sim albo telefon zawsze wszystko na raz ,aparat fotograficzny powiedzmy szczerze nie podoba mi się wcale zdjęcia kipskie w pomieszczeniach na zewnątrz przyzwoicie , ogólnie jestem zadowolony bo udało mi się kupić za 189 Ł

Pozdrawiam Megadeth
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2009, 00:30:34 wysłana przez megadeth »

*

Offline uriuri

  • ***
  • 264
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung S4 ZOOM
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2009, 12:26:40 »
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź  :ok:
Skusiłem się na Acera M900 , mam nadzieję że spełni pokładane w nim oczekiwania  :E

*

Offline albinosik

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ACER M900
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2009, 13:48:41 »
Ja tez sie skusilem na Acera M900, wlasnie przyszla mi paczka z nim, pierwsze wrazenie rewelacja !!!

Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2009, 10:53:17 »
Drodzy forumowicze,
mam gorącą prośbę, niestety jestem laikiem w tego typu urządzeniach a zamierzam kupić Acera M900. Czy macie może polską instrukcję obsługi tego cudeńka bo mam pewne obawy czy sobie poradzę z angielską wersją

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2009, 11:10:24 »
acer nie dystrybuuje pda w Polsce więc nie ma oficjalnego tłumaczenia na Polski

angielski użyty w instrukcji czy w systemie nie jest jakoś szczególnie skomplikowany więc jeśli masz jakieś doświadczenie z pda to nie powinno być większych kłopotów
a jakby co to pytaj - od tego jest forum
end of fear
yo is here

Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2009, 00:15:51 »
dziekuje yo za zainteresowanie,

jak wspomniaŁem jestem laikiem wiec kolejne z tzw. "pytań tendencyjnych" - czy jest jakaś możliwość żeby WM 6.1 w tym telefonie zmienić na polski???

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:01:19 »
udzielę Ci odpowiedzi podobnej do tej z wczoraj. anielski z menu telefonu też nie jest jakiś wysublimowany i dosyć podstawowa znajomość + troszeczkę znajomości z WM (acer jest moim drugim urządzeniem) spokojnie starczy

oficjalnego tłumaczenia nie ma. generalnie opcje są dwie
albo musi być język zakodowany w romie albo trzeba użyć nakładki spolszczającej (jak to robi htc w Polskiej dystrybucji swojego sprzętu)
nakładki nie znalazłem, ale
1. nie szukałem
2. jakbym znalazł też bym pewnie nie użył bo to musi zamulać system

nie znalazłem żadnego sensownego romu zastępczego, a co dopiero po Polsku. może źle szukałem...
end of fear
yo is here

*

Offline grafi

  • 33
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2009, 19:42:27 »
Próbował już ktoś z was emulować coś z np. PSX na M900? Jak tak to jak acer sobie z tym poradził?
I jak po dłuższym testowaniu sprawuje się bateria?

Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2010, 12:35:05 »
Witam,
zakupilem Acer M900 juz jakis czas temu. Z takim sprzetem nigdy nie mialem doczynienia jestem laikiem jednak na forum nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania:
1. Telefonu uzywam w anglii mam sim z sieci Lebara, nie moge ustawic internetu.
2. Telefon nie widzi wszystkich sieci wi-fi a jak juz widzi to nie moge sie do nich podlaczyc.
3. Skad wziac do niego jakies kodeki video poniewaz gdy wgram nia niego film to w media playerze slychac tylko dzwiek.
4. W telefonie troche krotko trzyma bateria czy to normalne? (przy sluchaniu muzyki lub czestym dzwonieniu tylko 1 dzien)
5. Czy istnieje jakas stronka z software itp. do tego telefonu poniewaz nic nie moge znalezc.
Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2010, 14:53:00 »
2. Telefon nie widzi wszystkich sieci wi-fi a jak juz widzi to nie moge sie do nich podlaczyc.
Niektóre sieci są ukryte, inne zabezpieczone. A właściwie... Skąd wiesz, że nie widzi wszystkich sieci, skoro... no... nie widzi ich?

3. Skad wziac do niego jakies kodeki video poniewaz gdy wgram nia niego film to w media playerze slychac tylko dzwiek.
TCPMP

5. Czy istnieje jakas stronka z software itp. do tego telefonu poniewaz nic nie moge znalezc.
Nie ma czegoś w stylu Appstore. Musisz na własną rękę szukać.
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2010, 17:55:22 »
Wiem to, poniewaz posiadam w domu router i wszystkie laptopy widza siec tak jak i siec jednego z sasiadow ale nie moge sie do nich podlaczyc nawet podajac wszystkie parametry, pokazuje mi ze siec jest niedostepna.
I jeszcze jedno jakie najlepiej wgrac do niego oprogramowanie zeby telefon dzialal szybciej bo ten acer shell troche wolny jest
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 17:57:05 wysłana przez quatre88 »

*

Offline megadeth

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • złooooooo
  • Sprzęt: Acer F900 , SE X10i
Odp: Prosze o opinie posiadaczy Acer M900 lub Acer F900
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2010, 13:39:27 »
Jeśli router jest twój i siec nie jest ukryta to może ten router obsługuje tylko połączenia w standardzie "N" a telefon działa tylko w "B" i "G"po drugie może być tak że masz ustawione na tym routerze "Turn Access Control On  " i nie możesz przez to podłączyć  nowego urządzenia albo z innej beczki musisz mieć taką opcję jak " Enable Wireless Access Point " żeby twój telefon "zobaczył "
Twój router :) i kilka innych możliwości :P napisz coś więcej to jakoś ci pomożemy , jaki to router model itp .

pozdrawiam megadeth

5. Czy istnieje jakas stronka z software itp. do tego telefonu poniewaz nic nie moge znalezc.
Nie ma czegoś w stylu Appstore. Musisz na własną rękę szukać.
[/quote]

On coś pisał że Siedzi w Anglii to może korzystać z Marketplace :) zresztą po pewnych modyfikacjach w Polsce też się da :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2010, 13:54:00 wysłana przez megadeth »