Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium

  • 96 Odpowiedzi
  • 24366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

lipalipski

Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« dnia: Sierpień 28, 2009, 18:23:43 »
Zauważyłem, że wielu użyszkodników Rhodium ma problem z (lub obawy przed) wgraniem nowego ROMu.

Daję Wam więc informację, jak tego dokonać.

Pierwsze, czego potrzebujecie, to HardSPL, który zdejmie z waszego urządzenia blokadę producenta, przed wgrywaniem nieautoryzowanych ROMów.

Odpowiedni plik znajdziecie tutaj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550131

1. Pobieracie plik "Rhodium-HardSPL_V1_20R2_185HSPL.zip",
2. Wypakowujecie go do pustego katalogu,
3. Podłączacie PDA via ActiveSynch
4. Klikacie w jedyny plik wykonawczy: Rhodium-HardSPL_V1_20R2.exe
5. Potwierdzacie wszystko, o co zapyta program,
6. Naciskacie [UPDATE]
7. Czekacie.

Nastąpi restart urządzenia. Na wszelki wypadek wchodzicie w tryb bootloadera, aby sprawdzić, czy wszystko jest ok.

W tryb bootloadera wchodzicie w sposób następujący:

1. Wyłączacie PDA przyciskiem Power przytrzymując go i potwierdzając, że chcecie je wyłączyć.
2. Wciskacie przycisk głośności [-] i trzymając go włączacie PDA przyciskiem Power.

Jeśli znajdziecie tam w drugiej linii: SPL-0.85.OliNex -wszystko jest O.K.

Teraz możecie wgrywać nowy ROM.

1. Pobieracie wybrany ROM,
2. Wypakowujecie do pustego katalogu,
3. Podłączacie PDA via activesynch,
4. Klikacie w jedyny plik wykonawczy w tym katalogu: "CustomRUU...",
5. Zgadzacie się na wszystko, co trzeba na kolejnych ekranach,
6. Na koniec klikacie <UPDATE> (jak przy HardSPL),
7. Czekacie,
8. Kiedy zrestartuje PDA robicie hard reset,
9. Cieszycie się nowym ROMem.


Nowe Radio wgrywa się tak samo, jak ROM.

UWAGA
Jeśli używasz Windows Vista lub Windows 7 ściągnij i zainstaluj na komputerze najpierw plik stąd:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=46F72DF1-E46A-4A5F-A791-09F07AAA1914&displaylang=pl


Prawda, że nie było się czego bać?
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 23:26:28 wysłana przez lipalipski »

*

Offline sciobel

  • ****
  • 574
  • Płeć: Mężczyzna
  • ____________________
  • Sprzęt: HTC Tytn II --> HTC Touch Pro 2 --> HTC Desire HD
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:29:05 »
Dobry post. Dodaj jeszcze (bo to tez 'boli' takich 'newbie' jak ja) jak wrócić do oryginalnego Stock ROM w razie potrzeby i cala edukacja będzie pełna.

Aha, ten jeden jedyny plik exe nazywa sie chyba Rhodium-HardSPL_V1_20R2.exe - to tak dla wyjaśnienia, żeby ktoś nie szukał Custom RUU... podczas HSPL-owania PDA.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 18:32:40 wysłana przez sciobel »
_________________________________________________________________________

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:41:27 »
Robiłem to jakiś czas temu. Sprawdziłem i poprawiam.

Co do powrotu do oryginału, to napiszę za chwilę. Raz że uważam, że to zasługuje na odrębny topic, dwa, że nie robiłem tego jeszcze, więc muszę doczytać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2009, 18:43:46 wysłana przez lipalipski »

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:46:33 »
http://img35.imageshack.us/i/przechwytywanieosp.png/
 Jakies pomysły? w nastepnym oknie pojawia sie instrukcja zeby sciagnac plik cab. lecz po instalacji i probie fleshowania plik ten wyswietla blad i nie dziala

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:52:54 »
No tak, masz pewnie Vistę albo Windows7. Tam jest jakiś jeszcze proble.

Znajdziesz rozwiązanie na forum na pewno. A ja poszukam info i uzupełnię ten "tutorial". Ewentualnie, jak znajdziesz rozwiązanie szybciej, dopisz, to wkleję do pierwszego linka i będzie tutorial z prawdziwego zdarzenia. Na razie napiszę, że dotyczy Windows XP.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium (na razie dla Windows XP)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2009, 18:59:11 »

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium (na razie dla Windows XP)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:01:39 »
Dzięki, dodaję.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:24:33 »
lipalipski opuściłeś jeszcze wiele rzeczy, np. jedna z nich ważna informacja to że:, tel musi mieć kartę sim ponieważ musi być sygnał radio...

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:25:58 »
Bzdura.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2009, 21:51:30 »
No to kiszka, wyskakuje mi błąd : ERROR [246] Device Not Responding, wyłaczyłem firewall, ściągnołem ten pliczek do Visty i nie da sie zrobić flashowania. Gdzie moze byc problem?

Apropo tego co wcxzesniej napisalem to jeden z punktów z XDA : you must Have Phone Synced with PC in Windows Mobile!!! I mean it has to be connected to activesync or WMDC via USB cable. and it must not be in Flight/Airplane mode (i.e. radio should be on)

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:01:18 »
Człowieku, a jak wyjmiesz kartę SIM, to co? Nie wgrasz ROMu? Poza tym, co za różnica, czy karta jest, czy jej nie ma, skoro w trakcie flashowania PDA nie jest zalogowany do sieci operatora?

Z tego opisu wynika, że moduł GSM ma być włączony, a nie, że karta SIM ma być w środku.

Zmieniam w swoich PDA ROMy od lat i wiem, co jest konieczne, co potrzebne, a co zalecane.


Co do Twojego problemu, rozwiązaniem może być wejście w tryb bootloadera i dopiero rozpoczęcie falshowania.

Edit:
A zresztą, wysiliłem się i zapytałem Googli. http://forum.mobione.pl/index.php?topic=6244.0

Bateria musi być naładowana na jakieś 80% minimalnie. Ale pierwsza propozycja także może zadziałać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2009, 22:04:11 wysłana przez lipalipski »

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:28:20 »
W porządku, nie mowie ze źle radzisz, poprostu podałem tylko fakt z tą kartą. Ja robie to pierwszy raz, wiec jak widze gdzies sprzeczne fakty to wolę to przewałkować i wyjasnić. Dzieki za pomoc, spróbuję dopiero jutro odpalić HardSPL.

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:33:34 »
Fakt z kartą... Hm, ja tam nie widzą słowa o karcie SIM.

Zresztą wielu twierdzi, że należy ją wyjąć z urządzenia. Osobiście nie widzę powodu.

*

Offline sciobel

  • ****
  • 574
  • Płeć: Mężczyzna
  • ____________________
  • Sprzęt: HTC Tytn II --> HTC Touch Pro 2 --> HTC Desire HD
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:03:47 »
W porządku, nie mowie ze źle radzisz, poprostu podałem tylko fakt z tą kartą. Ja robie to pierwszy raz, wiec jak widze gdzies sprzeczne fakty to wolę to przewałkować i wyjasnić. Dzieki za pomoc, spróbuję dopiero jutro odpalić HardSPL.

To po prostu oznacza, ze nie mozesz np. wylaczyc radia w stan 'airplane' - podczas wgrywania ROM radio musi byc wlaczone, dlatego - zeby nie przerwac tego procesu wgrywania nadchodzaca rozmowa - powinno sie wyjac karte SIM.
_________________________________________________________________________

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2009, 23:26:55 »
Tylko ciężko, żeby się ktoś dodzwonił, jak nie jesteś zalogowany do sieci GSM -a nie jesteś, kiedy zmieniasz Radio lub ROM.

*

Offline sciobel

  • ****
  • 574
  • Płeć: Mężczyzna
  • ____________________
  • Sprzęt: HTC Tytn II --> HTC Touch Pro 2 --> HTC Desire HD
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2009, 00:16:55 »
Tylko ciężko, żeby się ktoś dodzwonił, jak nie jesteś zalogowany do sieci GSM -a nie jesteś, kiedy zmieniasz Radio lub ROM.

LOL Logiczne.
Jednak w pierwszym etapie wgrywania ROMU, przed resetem, radio jest jeszcze wlaczone.
Tak jak pisalem gdzies wczesniej - akurat zalecenie usuniecia kart z PDA zignorowalem.
_________________________________________________________________________

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2009, 18:40:13 »
lipalipski ale się stracha najadłem  :O, probowalem zrobic tak jak pisales. Uruchomilem bootloadera, potem uruchomilem HardSPL, nastepnie dalem Manual Flash i wyskoczylo okno postepu w procentach na PC i na TP2, potem zaczolem czekac i po okolo 4 min wyskoczyl bląd 262, czyli blad uaktualnienia. Czy cos robie jeszcze zle?? bo juz zglupialem. czy ten telefon jest tak chamsko zabezpieczony czy co... ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 21:03:53 wysłana przez lukzlo22 »

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2009, 19:58:59 »
A to tobie błąd wyskakiwał przy HardSPL, czy wgrywaniu nowego ROMu? Zaczynam się gubić.

Napisz od początku co robiłeś.

I nie bój żaby, nie tak łatwo jest uwalić na amen, jak niektórzy piszą. I dlaczego manual flash?

Edit:
Ten błąd oznacza, że coś rozłączyło połączenie między PDA, a PC.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:02:25 »
Oki, no więc tak:
Jak wiadomo zaczołem od HardSPL, i tam własnie wyskoczył taki błąd. Pierwsze co zrobiłem powyłączałem jakiekolwiek firewalle, potem synchronizacja z Active Sync, (wiadomo połacznie z PC jest bo nieraz cos kopiuje), potem odpaliłem plik Rhodium-HardSPL_V1_20R2 i wyskoczył powitalny ekran, tam są dwie opcje Flash Hard-SPL(tą wcisnołem), druga Manual Flash. Dałem po chwili OK i wyskoczył komunikat Server Appears to be down, try again i 5 minutes, or try turning your firewall OFF temporarily. Potem po wyjsciu z tego komunikatu, otwiera sie strona internetowa chyba OliNex do PayPala, gdzie mozna podać nr IMEI i cos wykupic, chyba to odblokowanie. Ta opcja sie nie udała, wiec nastepnie posluchalem Twojej rady z bootloaderem i odpaliłem to samo z tym że, juz nie opcję Flash Hard-SPL, tylko Manual Flash, bo przy niej pisze ze odpalać w razie problemów z poprzednią opcją, i że ma być ten 3 kolorowy ekran, wiec chyba ten tryb bootloadera. No i tak zrobiłem, nastepnie wyskoczyl komunikat prosze nie odłączać urzadzenia od USB i ze cala operacja bedzie trwać 10 min, no wiec se poczekałem ale niestety po okolo 5 min wyskoczylo to co wczesniej Ci napisalem.
Serducho miałem przy gardle, bo juz myslalem ze ukatrupiłem TP 2, ale uruchomil sie normalnie po SR.


Juz w porzadku, zle podszedlem do sprawy, potknołem się wlasnie na firewallu  :-| , aproblem byl taki ze poprostu go wylaczylem, gdzie to był wielki błąd. Zamiast dopuścić w ustawieniach Firewalla HardSPL to po calkowitym wyłaczeniu blokował wszystko. Az wstyd sie przyznać, że taką głupote walnołem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 22:06:18 wysłana przez lukzlo22 »

*

Offline tulis

  • **
  • 170
  • Sprzęt: Rhodium,Rose, htc 7 Pro
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2009, 10:33:44 »
Dodam tylko jak wygląda flashowanie Romu z karty pamięci przydatne dla wszystkich użytkowników visty i windows 7 dodam jeszcze że bardzo bezpieczne (polecam tą metode wszystkim)

1. Plik z obrazem ściągniętego romu o nazwie RHODIMG.nbh wrzucamy do katalogu głównego karty pamięci
2. wchodzimy w tryb bootloadera

a). Wyłączacie PDA przyciskiem Power przytrzymując go i potwierdzając, że chcecie je wyłączyć.
b). Wciskacie przycisk głośności [-] i trzymając go włączacie PDA przyciskiem Power.

3. Instalacja ruszy automatycznie

Polecam tą metodę bo nie ma stresu czy komputer się nie zawiesi czy nagle firewall albo coś innego w komputerze nie zrobi kuku :ok:

działa sprawdzone i przetestowane. !!!!

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 13:56:51 wysłana przez tulis »

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 25, 2009, 21:55:24 »
Czyli pytanie laika.
Po wgraniu HardSPL  - jest on ciagle w tle??? -
Czytając ten wątek zrozumiałem że trzeba  wejsc do bootloadera i uruchomic HardSPL ?? a nastepnie instalować rom - radio???  Z pierwszego postu bardziej rozumiem ze ten program działa w tle a bootloader tylko informuje nas czy HardSPL jest zainstalowany ?????

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 25, 2009, 23:24:52 »
Wgrywasz HardSPL, a do bootloadera wchodzisz tylko, żeby sprawdzić, czy się udało. Potem robisz reset i działasz normalnie.

Żeby wgrać ROM lub Radio do bootloadera wchodzić nie musisz. Sam się włączy w trakcie.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 26, 2009, 21:23:44 »
Dzięki za info - tak mi się wydawało.
Czy do wgrania HardSPL musze mieć dostęp do internetu???

Zanim jednak zrobie pierwsze wgranie nowego romu warto zadawać głupie pytania ;)
Co z gwarancją - 
1.Czy wgranie HardSPL jest jednoznaczne z jego utratą.
2. Czy mozna usunąc HardSPL - w jakis sposób
3. Czy da się wrócić bez problemu do domyślnego romu
4. Czy w trakcie tej czynności można cos tak urżnąć że nawet serwis nie pomoże???

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 26, 2009, 23:16:15 »
Tak.


Ad.1. Tak.
Ad. 2. Tak.
Ad.3. Tak. Chociaż zważywszy, że miałeś problem ze zrozumieniem powyższej instrukcji... Kto wie?
Ad.4. Dla chcącego nic trudnego. Przy czym polecam raczej brzeszczot niż pilnik.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2009, 09:34:08 »
.
Ad.3. Tak. Chociaż zważywszy, że miałeś problem ze zrozumieniem powyższej instrukcji... Kto wie?
Ad.4. Dla chcącego nic trudnego. Przy czym polecam raczej brzeszczot niż pilnik.

Nie bądź sarkastyczny - bo nie bardzo widze w twoim opisie że musze mieć dostęp do internetu w trakcie instalacji  HardSPL chyba że całkiem oślepłem a chyba jest to cokolwiek istotny fakt ;)

Co do gwarancji - chodzi mi poprostu o to czy po istalacji  HardSPL oraz nowego romu poprostu moge wrocic do stanu z przed instalacji tak żeby serwis się nie czepiał i tyle - cokolwiek tez krok ważny gdyż np w trakcie odsprzedaży sprzetu dla kogos gwarancja poprostu moze być bardzo ważna itp

*

lipalipski

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2009, 09:40:43 »
Ot, czasem zapominam, że są jeszcze ludzie, dla których połączenie z Internetem nie jest oczywistością i stanem permanentnym.

Poza tym, jeśli nie ma połączenia, PDA nie wybucha. Jedynie wyskoczy komunikat, coby się połączyć.

Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 29, 2009, 12:34:19 »
Dodam tylko jak wygląda flashowanie Romu z karty pamięci przydatne dla wszystkich użytkowników visty i windows 7 dodam jeszcze że bardzo bezpieczne (polecam tą metode wszystkim)

1. Plik z obrazem ściągniętego romu o nazwie RHODIMG.nbh wrzucamy do katalogu głównego karty pamięci
2. wchodzimy w tryb bootloadera

a). Wyłączacie PDA przyciskiem Power przytrzymując go i potwierdzając, że chcecie je wyłączyć.
b). Wciskacie przycisk głośności [-] i trzymając go włączacie PDA przyciskiem Power.

3. Instalacja ruszy automatycznie

Polecam tą metodę bo nie ma stresu czy komputer się nie zawiesi czy nagle firewall albo coś innego w komputerze nie zrobi kuku :ok:

działa sprawdzone i przetestowane. !!!!

A co zrobić jeśli mamy plik o nazwie ruu_signed.nbh, chcąc zainstalować go z karty SD ?? bo ten plik nie chce ruszyć :O

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 29, 2009, 19:03:20 »
Może zmień mu nazwę na tą z cvtatu :mrgreen:

*

Offline bikermaniak

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TP2
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2009, 21:26:55 »
Jeśli wywala wam błąd 260 lub inny na win xp to zainstalujcie to z witryny windows http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141&displaylang=pl , pobierzcie setup.msi, mi pomogło i teraz cieszę się nowym firmware hehe  :P
ROM: PROven 3 Final 21895
Radio: 4.49.25.91

*

Offline Marcin-htcpro2

  • **
  • 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC PRO2
Odp: Jak wgrać nowy ROM do mojego Rhodium
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 12, 2009, 20:05:59 »
File Type: zip     Rhodium-HardSPL_V2_00R3_185HSPL.zip - to jakaś nowa wersja HardSPL i tą należy wgrywać ?