Brak polskich znaków A696

  • 5 Odpowiedzi
  • 3789 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brak polskich znaków A696
« dnia: Maj 06, 2009, 23:42:03 »
Witam
Mam mały problem jestem szczęśliwym posiadaczem A696 z polskim WM6. Ostatnio zrobiłem mu twardy reset  i  po tym małym zabiegu nie mam polskich znaków (podczas pisania). Zapewne brakuje jakiegoś sterownika lub jakaś opcja jest wyłączona. Tak czy inaczej nie mogę sobie z tym sam poradzić bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc.
P.S posiadam jakieś płytki z oprogramowanie, ale nie wiem, czego dokładnie mam szukać.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 23:47:04 wysłana przez bydajet »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Brak polskich znaków A696
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2009, 20:17:19 »
Witam

Hm, objaw to dziwny, bo HR robiłem w Asusku niejednokrotnie i nigdy nie było problemów z polskimi znakami. Wręcz przeciwnie - dzięki temu, że dla A696 jest polski ROM wszystko jest w naszym jezyku jak należy, od razu, nie trzeba wgrywać żadnych spolszczeń, itp.

Sprawdź wersję ROMu. Ostatnia to:
V03.0735.00 POL 0415,     IPL:V08270700
( Start->Ustawienia->zakł. System->Informacje o systemie->zakł. Wersja )

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 20:20:38 wysłana przez stanley_p »

Odp: Brak polskich znaków A696
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2009, 21:43:46 »
Witam Stanley

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem wersję ROMu i jest tak jak napisałeś, czyli:
V03.0735.00 POL 0415,     IPL:V08270700
Więc z tego wynika, że wszystko powinno być OK. a jednak nie jest. Zrobił bym mu jeszcze raz HR, ale nie chce mi się znowu bawić w instalowanie wszystkiego od początku. Poczekam jeszcze troszkę i jak nic nie wymyśle to rozważę taką opcje.
Pozdrawiam.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Brak polskich znaków A696
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2009, 09:18:54 »
Witam


Więc z tego wynika, że wszystko powinno być OK. a jednak nie jest.

Z ciekawości: a jak to się objawia, konkretniej? Np. otwierasz mobilnego Worda i co, nie możesz pisać pl znaków? Nie ma ich na klawiaturze? Są na klawiaturze lecz nie można ich wpisywać?

Cytuj
Zrobił bym mu jeszcze raz HR, ale nie chce mi się znowu bawić w instalowanie wszystkiego od początku. Poczekam jeszcze troszkę i jak nic nie wymyśle to rozważę taką opcje.
Pozdrawiam.

Polecam narzędzie SPB Backup. Możesz nim wykonać kopię aktualnego stanu systemu (+aplikacji umieszczonych w pamięci wewnętrznej) a potem szybko go przywrócić. Oczywiście, jeżeli w momencie robienia backupu coś Ci nie działało (wpisywanie ogonków na ten przykład) to po HR->przywróceniu nadal na 99,99% nie będzie hulać. Ale za to masz możliwość sprawdzenia zachowania się "gołego" systemu (tuż po HR w Twoim przypadku) oraz komfort ewentualnego szybkiego przywrócenia systemu i aplikacji do stanu sprzed HR - czyli praktycznie tak jakbyś HR nie wykonywał w ogóle.

Notabene  zawsze robię backup przed zainstalowaniem nowych, nieznanych, "niepewnych" aplikacji - jeżeli cos jest nie tak albo soft mi po prostu nie odpowiada, przywracam system do stanu "przed". Bez kłopotów ze "śmieciami" pozostawianymi w systemie, rejestrze, itp.  po odinstalowywaniu programów, a przede wszystkim bez konieczności HR i żmudnego instalowania/konfigurowania wszystkiego od nowa.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 09:34:13 wysłana przez stanley_p »

Odp: Brak polskich znaków A696
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2009, 22:48:20 »
Witam
Objawy są następujące po prostu znaki się nie pojawiają ( nie ma ich na klawiaturze). Czy to w wordze, przy tytułowaniu folderów, auto mapie, itd. Troszkę dziwne ponieważ przed HR wszystko było OK. Skorzystam z podpowiedzi i po wekeendzie zrobię ponownie resecik  :D
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2009, 22:55:51 wysłana przez bydajet »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Brak polskich znaków A696
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2009, 22:06:38 »
Witam

Jeszcze jedno pytanie: jesli klikasz w ikonkę klawiatury (przykładowo w Wordzie Mobile) i wyświetlasz klawiaturę na ekranie, to czy z prawej strony ikonki pokazuje się mały biały trójkącik? Po kliknięciu w ten trójkącik mam możliwość wyboru innej klawiatury, którą zainstalował mi jeden z programów (słownik eng-pol).
Gdybam teraz: może jakiś program doinstalował Ci klawiaturę nie posiadającą pl-ogonków i masz teraz ją wybraną?

Pozdrawiam -

Stanley