[SOLVED] Jak sprzęgnąć MBarvian Opal Keyboard Suite i xT9 PL?

  • 1 Odpowiedzi
  • 2221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lesiot

  • ****
  • 592
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N70, HTC TyTN II, N900
Witam serdecznie...

Od dłuższego czasu poszukuję sprawnej klawiaturki ekranowej typu KeyPad ("imitacja" telefonicznej po 3 literki na jednym przycisku), oczywiście współpracującą ze słownikiem xT9. Oczywiście na rozdzielczość Kaisera QVGA.

Znalazłem całkiem sprawnie działającą "gullum diamond keys" ze słownikiem "gullum Polish Diamond Keys", generalnie działa całkiem sprawnie i jestem zadowolony.

Ostatnio jednak bardziej przypadł mi do gust wygląd zaproponowany w bardzo podobnej klawiaturce "MBarvian Opal Keyboard Suite". Jednak nie znalazłem sposobu, żeby zmusić ją do działania z polskim słownikiem. Ściągnąłem dodatkowo jakieś dwie paczki z xda które niby mają pomóc włączyć słowniki dla 14 języków. Niestety...

Wyciągałem pliki i wpisy z rejestru z cabów, próbowałem modyfikować, podmieniać, dodoawać do istniejących paczek.

Wpisy w rejestrze i pliki polskiego słownika dodawałem do paczki MBarviana analogicznie jak wyglądała tam istniejąca struktura plików i wpisów dla wbudowanych języków - niestety nie opcjach SIP dla tej klawiatury nadal nie było wyboru języka polskiego.

Próbowałem podmienić polskie pliki z plikami istniejącego języka, lecz po wyborze tego podmienionego klawiatura się nie włączała albo jakieś krzaki wychodziły...

Jeżeli się nie da to trudno dalej będę korzystał z klawiaturki gulluma, ale przypała mi jednak do gustu klawiaturka MBarvian.

PS. Uprzedzam że nie miałem żadnych pirackich zamiarów. Pliki które edytowałem i zmieniałem nie miały służyć żadnym nikczemnym celom. Kiepsko posługuję się językiem angielskim i nawet póki co nie próbowałem kontaktować się bezpośrednio z MBarvianem z xda, o ewentualną pomoc.


Przy tych kombinacjach z klawiaturkami pojawił się za to inny problem...
Pomimo że mam w katalogu Windowsa odpowiednio zmodyfikowany plik sym.0409.txt (mam angielski ROM), to nie mogę z klawiatury sprzętowej wpisywać polskich znaków (żadnych znaków czy symboli zdefiniowanych w pliku sym) przy użyciu kombinacji "literka" + Fn + spacja, (wcześniej na pewno działało dobrze). Podejrzewam że jakiś wpis w rejestrze został podmieniony/usunięty lub plik. Może ktoś już miał podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić?

Wiem że HR pozwoli przywrócić działanie, ale z HR póki co chcę się trochę wstrzymać, a do tego czasu przydałoby się czasem mieć polskie znaki...

Z góry bardzo dziękuję.


///EDIT
Nie wiedziałem czy problemy opisywane dotyczą tylko Kaisera czy w ogóle softu WM, dlatego wolałem umieści watek w tym dziale zamiast w "Oprogramowaniu" (chociaż tam mógłbym liczyć na większy odzew).

///EDIT
Jak ktoś był ciekawy albo chciał popróbować sprzęgnać tą klawiaturkę to mogę gdzieś wrzucić wszytkie pliki jakie zebrałem (omawianą klawiaturkę i caby ze słownikami).
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 10:54:45 wysłana przez lesiot »
Ostatnio: ROM: Josh's 21820 WM6.5 Radio: 1.71.09.01 HardSPL: 3.56
Polecam również: Athine OS 23016 (23017).
Obecnie N900 + N70

*

Offline lesiot

  • ****
  • 592
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N70, HTC TyTN II, N900
Odp: Jak sprzęgnąć MBarvian Opal Keyboard Suite i xT9 PL?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2009, 10:51:18 »
Dobra... coś wskurałem... (świadomie nie edytuję postu, bo chwila już minęła i rozwiązanie lepiej wygląda w osobnym poście).

Po pierwsze:
Zrezygnowałem z klawiaturki MBarviana na rzecz HTC EzInput 1.5 Keyboard Suite (klawiatura + lokalizacja) - działa bardzo dobrze.
Dla zainteresowanych:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426281&highlight=Mbarvian+ezinput
Klawiaturki niemal identyczne z tymi od MBarviana.


Po drugie:
Kłopoty z kombinacją litera+fn+spacja pojawiają się podobno przy modyfikacjach plików sym.*.txt (kodowanie), oraz przy modyfikacji w KasierTweak (Advanced ConfigTool) "Mesages>>XT9>> Enabled"

Ja w końcu zrobiłem HR, bo tyle klawiaturek przewaliłem, że zrobił się niezły syf, ale na przyszłość w przypadku tego tupu problemów warto spróbować:
- otworzyć i zapisać plik sym.*.txt na PDA (żeby zapisał z odpowiednim kodowaniem)
- spróbować zmienić w KasierTweak "Mesages>>XT9>> Enabled/Disabled"
Za każdym razem resetując... mam nadzieję, że pomoże, a jak u mnie pojawi się taka potrzeba nie omieszkam sprawdzić.
Powyższa wiedza z:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86325.0


Dodatkowo po zainstalowaniu i krótkim używaniu EzInput, zapragnąłem zorganizować sobie możliwość backupu plików zawierających nowo wprowadzone przeze mnie słowa do słownika (wiadomo że gotowa baza nie zawiera wszystkich słów i często wprowadza się nowe, a po co wprowadzać po każdym HR czy wgraniu romu te same słowa). Gdzieś w czeluściach internetu (szukałem bez efektu tutaj na forum, a także próbowałem "ręcznie" dojść które pliki przechowują moje słowa) znalazłem rozwiązanie, pliki które trzeba dodać do backupu to:
/Windows/et9AsDb.Adb
/Windows/et9cdb.cdb
/Windows/et9Rudb.rdb
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 10:54:15 wysłana przez lesiot »
Ostatnio: ROM: Josh's 21820 WM6.5 Radio: 1.71.09.01 HardSPL: 3.56
Polecam również: Athine OS 23016 (23017).
Obecnie N900 + N70