TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa

  • 8 Odpowiedzi
  • 5951 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« dnia: Marzec 01, 2009, 12:43:25 »
Właśnie odkryłem, że wybieranie głosowe w j.polskim zaczęło prawidłowo działać z najnowszą
mapą WCE v.825.xxx i firmware 8.301.xxx  (głos standardowy Andrzej)
Oczywiście narazie funkcja "dialog" nie działa, gdyż do tego niezbędne są głosy komputerowe, ale mam nadzieje, że polskie głosy komputerowe również wkrótce będa dostępne.

 :mrgreen:

Pozdrawiam

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2009, 13:06:41 »
Działa, działa. Nareszcie nie tylko wybieranie głosowe samych miast, ale też ulic i numerów  :ok:

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2009, 20:21:20 »
Działa, działa. Nareszcie nie tylko wybieranie głosowe samych miast, ale też ulic i numerów  :ok:
W starej mapie 815.XXXX, gdy chciało się wybrać głosowo np. Kilińskiego - trzeba było podać Jana Kilińskiego, teraz działa od razu "po nazwisku" (to chyba efekt poprawionego wyszukiwania w mapie (przede wszystkim przez wpisanie).  :mrgreen:

Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2009, 10:14:46 »
To jest żart czy naprawdę jest możliwe wybieranie głosem adresów? Od trzech dni mam GO 930 po zaktualizowaniu softu i map przystąpiłem do konfiguracji i ustawień sprzętu, ale nigdzie nie napotkałem opcji wybierania adresu głosem próbuje na niego krzyczeć a nawet dziś ładnie go poprosiłem, ale nic to nie daje reaguje tylko na dotyk lub pilota jestem bliski załamania pomóżcie podpowiedzcie, co gdzie jak ustawić żebym miał możliwość wyboru adresu głosem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 10:24:55 wysłana przez ceteryg »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2009, 10:57:52 »
Cytuj
...nigdzie nie napotkałem opcji wybierania adresu głosem próbuje na niego krzyczeć a nawet dziś ładnie go poprosiłem, ale nic to nie daje...

 :mrgreen:

Przeczytaj ten wątek
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=115226.msg818016#msg818016
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 11:07:00 wysłana przez sbi »

Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2009, 11:47:15 »
Niestety nic to mi nie pomogło u mnie nie ma takich ikon na pulpicie do wybierania głosem nie ma też plików, o których mowa albo nie mogę znaleźć możliwe, że źle mi TT Home zainstalował mapę, bo mam najnowszą, czyli 825 a w TT Home dalej świeci się czerwony znak i pisze że Najnowsze wersje map są do pobrania spróbuje jeszcze raz pobrać  mapę może coś to pomoże tylko to potrwa następne 11 godzin.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2009, 12:16:15 »
Chyba jednak nie przeczytałeś  :smile:
Jeszcze raz po kolei jak nie będzie działało to powiedz w którym miejscu jest nie ok.:
1. Sprawdź w katalogu ASR (w katalogu głównym urządzenia)  czy masz plik support_asr.dat - jeśli nie to skopiuj do tego katalogu plik z załacznika i zmień mu rozszeżenie na dat. - powinny się w menu pojawić ikonki wybierania głosowego. Jeśli nie masz katalogu ASR, lub masz tam tylko ten plik support_asr.dat to dograj go ręcznie z 8.302.go530-go730-go930.CAB-navcore-GO.cab - to plik instalacyjny aplikacji znajdziesz go w katalogu TomTom w moich dokumentach w któryś z podkatalogów.
2. W katalogu w którym jest mapa powinieneś mieć pliki cspeech_POL.dat. Mogą tam być też inne cspeech_XXX.dat jeśli chcesz wybierać głosowo adresy w innych krajach. Jeśli ich nie ma to dograj je z Western_and_Central_Europe.zip to plik instalacyjny mapy znajdziesz go jak poprzednio.

Ponowna instalacja mapy raczej nic nie da bo jeśli nie miałeś ich zainstalowanych wcześniej to instalator ich raczej nie doda - często są one usuwane gdyż te pliki zajmują troche miejsca a nie wszystkich interesuje wybieranie głosowe. Język polski jest dostępny dopiero od mapy 8.15 i raczej w dostępnych w sklepach GO930 mógł być fabrycznie nieinstalowany.
Oczywiście nazwy plików mogą sie w twoim przypadku nieco różnić ale powinieneś się zorientować i tym razem powinno się udać  :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 12:22:25 wysłana przez sbi »

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2009, 13:31:23 »
W moim przypadku wystarczyło dograć tylko plik support_asr.dat do katalogu ASR i zagrało...

Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

Odp: TT Go 720 > wybieranie głosowe w j.polskim już działa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2009, 18:03:47 »
Plik cspeech_POL.dat.odnalazłem na PC w katalogu z mapą i oczywiście przegrałem go do TomToma do mapy, ale pliku support_asr.dat niema w TT i niema na PC oczywiście w pliku instalacyjnym 8.302.go530-go730-go930.CAB-navcore-GO.cab również go niema.

Mam już ten plik znalazłem w sieci dograłem go do katalogu ASR i mam już ikony „Adres mówiony „ i wszystko mi działa OK. dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2009, 18:50:09 wysłana przez ceteryg »