Problem z asus status.exe w Asusie 696

  • 18 Odpowiedzi
  • 10252 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Problem z asus status.exe w Asusie 696
« dnia: Luty 19, 2009, 17:34:09 »
Witam Szanownych Kolegów!
Od 1,5 roku jestem szczęśliwym użytkownikiem Asusa 696. Od pewnego jednak czasu mam pewien problem ..a właściwie kilka problemów. Nie mogę naładować baterii do 100%, nie działa ładowanie poprzez usb z komputera ani ładowarkę gdy palmtop jest włączony. Aby ładowanie działało muszę wyłączyć urządzenie. Przy starcie systemu pojawia się komunikat o błędzie asusstatus.exe skutkiem czego z traya znikają ikonki – pozostaje tylko bluetooth. Czasem nie działa również gps i aby w końcu odpalił muszę resetować kilkakrotnie pda. Hard reset nie pomaga, problem pojawia się zaraz po uruchomieniu „nowego” systemu. Nie mogę wgrać firmowej poprawki bo cały system jest w wersji najnowszej. Nie uśmiecha mi się odsyłanie sprzętu do serwisu...korzystam na co dzień z gps i dość znacznie do tego przywykłem. Na firmowym forum Asusa nie znalazłem rozwiązania mojego problemu , natomiast było tam kilka wpisów użytkowników których spotkało to samo. Czy wgranie poprawki spreparowanej przez jednego z Kolegów usunie ten problem? Liczę na pomoc...i z góry dziękuję..
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 19:08:07 wysłana przez Michal71 »

Odp: Problem z asus staus.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2009, 09:54:17 »
Jaką spreparowaną poprawkę masz na myśli ? (mnie dotyka jak na razie tylko problem z baterią)
HP 4150 -> FS LOOX N560 -> Asus A696

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2009, 18:13:06 »
Jest na forum poprawka uaktualnienia WM.Spreparował ją jeden z Kolegów i działa w wypadku zwiechy przy aktualizacji WM  lub zmianie języka WM. Niestety nie można jej wgrać na moim A696. Czyli nadal nie mam rozwiązania. Z tego co wyczytałem na formowym forum Asusa w takiej sytuacji serwis wymienia całą płytę główna. Wszystko OK jeśli jest to usługa gwarancyjna, mnie niestety to nie dotyczy. A płacenie sporej kasy jakoś mnie nie pociąga. Tym bardziej że wg mnie to błąd oprogramowania a nie całego sprzętu.
Ma ktoś jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 19:08:32 wysłana przez Michal71 »

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2009, 10:34:16 »
Jest na forum poprawka uaktualnienia WM.Spreparował ją jeden z Kolegów i działa w wypadku zwiechy przy aktualizacji WM  lub zmianie języka WM. Niestety nie można jej wgrać na moim A696. /.../

Witam

O jaką poprawkę uaktualnienia Ci chodzi? Opisaną w tym wątku przez Krystiannnn? :
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=119955.0

I co, nie działa? Lub czym to niedziałanie się objawia? Sam nie próbowałem wgrywać, trochę jednak strach bez konkretnej potrzeby... Z ciekawości pytam...


Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 10:36:01 wysłana przez stanley_p »

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2009, 12:59:10 »
Próbowałem poprawki spreparowanej przy zmianie WM eng. na WM pl. Niestety nie działa:(.
Na jednym z anglojęzycznch forów znalazłem opis podobnych problemów.Tam jeden z userów kombinował z rejestrem.Zrobiłem podobnie za pomocą CeRegEditora. Niestety zmiana nic nie dała...ale...i tu najciekawsze..po którymś z resetów pda wywołanych z poziomu CeRegEditora sprzęt odpalił się prawidłowo. Działa ładowanie bateri z usb i ładowarki sam/stac , prawidłowo działa sam asus_status.exe. Od tej pory nie wyłączam pda:).
A gdy sytuacja się powtórzy przy jakimś przypadkowym zwisie będę próbował zrobić tak samo. Tak jak pisałem wcześniej nie uśmiecha mi się odsyłanie asusa do serwisu i ponoszenie wszelkich pogwarancyjnych kosztów. Gdy całkiem padnie....to co innego...

Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2009, 13:16:58 »
Podaj link do tej strony ze zmianami, bądź napisz co to zmiany.
HP 4150 -> FS LOOX N560 -> Asus A696

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2009, 20:53:48 »
Na życzenie kolegi o nicku Pickul podaje text znaleziony na angielskojęzycznym forum. Tak jak pisałem wcześniej -mojemu asusowi  poprawki tam wprowadzone nie pomogły :(

" I had exactly the same symptoms. I discovered that during this 1 min, you must press sleep(top) button and it will be charging while sleeping.
After its charged for about 70% i started looking for what's wrong. I noticed that battery state shows that it was still charging however I disconnected charger. When I was connecting charger nothing was changing. It seems like it still charging whatever I was doing with charger.
 Also during all this troubles AsusStatus.exe didn't work right. It responsible for 3 icons(rotating,red "A",wifi  ) to the right of bluetooth icon. And i couldn't start wifi.
So I started looking through PDA's registry(with Resco Explorer) for some "battery","power". Some of them I changed. But I think the thing was with this two keys:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Wireless
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\State\Bluetooth
I've set them to "0". After soft reset its now charging like always."

Jakieś rady?;)

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2009, 11:00:59 »
Jako że cisza w temacie i porad brak..raz jeszcze proszę Kolegów o pomoc.
Może któryś z posiadaczy A696 skopiowałby dla mnie nieszczęsny asus_status.exe wraz z wszystkimu bibliotekami potrzebnymi do jego uruchomienia?
Spróbuję podmienić na te pliki na swym pda.
podaje adres :bombmik@o2.pl

Pozdrawiam i dziękuje :)

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2009, 18:51:39 »
Widzę że wielu Kolegów ma problem podobny do mojego..a ja sobie poradziłem i postaram to wszystko w miarę przystępnie opisać.
Z góry zaznaczam że wszystkie porady znalazłem tutaj na forum.
A jak uporałem się z błędem "status_asus.exe"?
Poszukałem w necie obrazu Windows mobile z asusa 696 - znalazłem.
Poszukałem w necie ( na forum) narzędzia ( i jego opisu) służącego do wgrywania nowego systemu - usbloader.exe.
Połączyłem jedno z drugim i wgrałem sobie czyściutki system - jedyny jego feler to wersja językowa angielska.
Z tym poradziłem sobie jednak dzięki opisowi na forum jak wgrać polskie uaktualnienie na angielski system.
Wszystko poszło OK. Jedyny mały problem nastąpił przy wgrywaniu Windowsa - a jego rozwiązaniem było podłączenie asusa pod inny port usb.
Cała operacja zajęła mi max 25 min. ( nie licząc czasu potrzebnego na szukanie opisów na forum)
Testowałem mój sprzęt przez jakiś miesiąc  i wszystko gra.
Od kilku kolegów wiem że taki błąd pojawia się często w modelu 696 a firmowy serwis nie daje gotowej recepty na jego rozwiązanie. Prawdopodobnie wgrywają system tak jak ja to zrobiłem. Szkoda że firma Asus tak kiepsko traktuje nas użytkowników i nie załata tego błędu.
Wszystkim walączym ze "status_asus.exe" życzę powodzenia!
Mnie się udało :ok:

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2009, 19:46:56 »
Witam

Czyli poradziłeś sobie w dokładnie taki sposób jak 2 dni temu przypuszczałem przy okazji tego wątku (problem był chyba identyczny):
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=133633.0  (odpowiedź #7)

Twoja wypowiedż, a także inne znalezione w sieci (nawet na tym forum, patrz watek przyklejony Asus A696 i błąd przy flashowaniu) potwierdzają, że ogólnie wczytywanie ROM-ów za pomocą magicznej kombinacji RESET+POWER+URUCHOM i narzędzia usbloader.exe działa. Może być niezastapione przy gruntownym ratowaniu systemu (gdy nawet HR zawodzi) oraz zmianie wersji językowej (bez uzycia hexedytorow, spreparowanych ROMów, itp.pod warunkiem dysponowania odpowiednim zrzutem ROM).

Na razie zrobiłem póki co zrzut ("dump") systemu (WM 6.0 PL) do pliku narzedziem pdocread.exe. Tobie tez polecam, aby w razie czego mieć pod ręka od razu kopię systemu takiego jaki uzywasz. Link do procedury zrzucania:
http://www.archivum.info/pl.comp.sys.palmtop/2007-12/msg00158.html
Byc może wkrótce, jesli znajde nieco więcej czasu odważę się poeksperymentowac z wczytywaniem obrazów ROM usbloader-em.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 19:55:01 wysłana przez stanley_p »

*

Offline qset

  • 45
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2009, 11:26:47 »

Poszukałem w necie obrazu Windows mobile z asusa 696 - znalazłem.




czy ja bym mogl poprosic o namiary tego obrazu ? poniewaz mam ten sam problem a jak sie w koncu u mnie okazalo jednak nie mam juz gwarancji na moj sprzecik

*

Offline Michal71

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 696 + Kingston SDHC 4gb
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2009, 12:16:10 »
To o czym piszę nazywa się : "A696_dump_wm6_2_eng.rar"
Powodzenia w poszukiwaniu. :ok:

*

Offline qset

  • 45
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2009, 15:44:38 »
wielkie dzieki znalezc znalazlem teraz tylko musze sie pomeczyc z zainstalowaniem (mam windowsa 7 64 bit) i troche problemow z odpaleniem tego  :-|

tak jak mowilem czas znalazlem zastosowalem sie do waszych wskazowek i udalo mi sie wgrac rom narazie bede sprawdzal czy to sie nie powtorzy tylko mam takie pytanko czy po tym zabiegu mozna wgrac znowu jezyk polski czy lepiej nie ?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 17:58:44 wysłana przez qset »

Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:49:40 »
Koledzy RATUJCIE mam to samo! :(
Jeśli ktoś juz ma to za sobą to proszę o rade.
Jeśli serwis, to gdzie go znajdę w WARSZAWIE?
...znalazłem gdzieś info ze takie rzeczy dzieją sie po maxymalnym rozradowaniu baterii... i zgadzam sie z tym. Zostawiłem odpalony program na noc zapomnialem o nim rano byl juz  ASUSEK MARTWY... :(
A teraz wyskakuje ASUSstatus.exe i device.exe. I Palm praktycznie nie do uzytku :(
POMOCY!! Dzieki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2009, 10:52:22 wysłana przez wojtekawm »

*

Offline Rzarufka

  • 24
  • Sprzęt: MyPal Asus A696
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:17:30 »
Ja to przerabiałem.  :-|

Czeka Cię albo serwis albo wgranie nowego romu (flashowanie) :(
Co do serwisu nie doradzę gdyż nie mieszkam w Warszawie

Życzę powodzenia z reanimacja sprzętu :ok:

Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:36:07 »
Jeśli i tak serwis i tak, to może trzeba samemu sprobowac wgrać soft... ale jak to zrobić?
Ale nie chcial bym wywazac otwartych drzwi... zreszta nie mam na to czasu.
Pomozcie prosze gdzie znajde info i soft do tego.
Dzieki Wojtek.
Napisane: Grudzień 29, 2009, 21:52:16
A swoja droga to co mowi "litera prawa"?
:(
Jesli po HR urzadzenie nie dziala jak nalezy tzn. ze firma ASUS wypuscila bubla (nigdzie w instrukcji nie ma wzmianki ze trzeba zrobic sobie kopie dzialajacego systemu) nigdzie tez nie ma dostepnego systemu do A696 a wrecz jest zabronione wszelkie grzebanie. :(
Czyli firma ASUS powinna BEZPLATNIE naprawiac ten blad.



*

Offline manjac

  • ***
  • 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Asus A636N, E52
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:38:38 »
..............................................."Jeżeli wszystko zawiodło...przeczytaj instrukcję"...............................................

Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:57:00 »
:( tak sie nie da.
Krzyczy ze mam ta sama wersje i Upgrad'u nie zrobi :(
Trzeba wymienic CALY SOFT WM6!!  Ale jak?

*

Offline manjac

  • ***
  • 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Asus A636N, E52
Odp: Problem z asus status.exe w Asusie 696
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2009, 11:02:55 »
:( tak sie nie da.
Krzyczy ze mam ta sama wersje i Upgrad'u nie zrobi :(
Trzeba wymienic CALY SOFT WM6!!  Ale jak?

Musisz przekopać forum, gdzieś ktoś pisał jak zrobić flasha po usb (niestety nie pamietam nazwy tematu).

pzdr
..............................................."Jeżeli wszystko zawiodło...przeczytaj instrukcję"...............................................